Téma: Vasember 2.

7/10
h.tibi91 2010 júl. 07. - 14:15:58 7/10
(351/471)
Látványos és kissé humoros film egyben. Nem kifejezetten az akciójelenetektõl lesz híres. Annál is inkább mert igazából csak egy van benne és az is elég összecsapott és nem túl izgalmas. Ennek ellenére nyílván sokaknak tetszett vagy tetszeni fog. Robert Downey Jr. remekül alakít (mi mást is tehetne), ám a többi színésznél vannak hiányosságok. A zene rendben van, a kissé zúzós rock itt-ott jó hangulatot ad a filmnek.
Igazából mégsem éreztem lenyûgözve magam, hiányzott az izgalom és a kuszaság a filmbõl.
Csak megrögzött képregény rajongóknak ajánlom és azoknak, akik mindenképpen fantasy-t akarnak látni egy kis sci-fivel.
7/10
10/10
idõjós1010 2010 júl. 06. - 23:07:05 10/10
(350/471)
Oksa.
KurtWagner 2010 júl. 06. - 20:34:39
(349/471)
Ha jól tudom Blacklash/Whiplash ostora a képregényben titánium-alapú. Persze az ottani Ostor teljesen más, az olasz és nem orosz származású. Sõt igazság szerint Vösös Dinamónak (Anton Vanko) ott eddig még nem volt fia, de nincs kizárva, hogy hamarosan lesz (vadócot is az X-men film óta hívják Marie-nak, addig a neve nem volt publikus), meg a filmek úgyis alternativ univerzumnak számítanak a Marvel Univerzumban (minden egyes film egy újabb szám a rengeteg Marvel Univerzum között). A kémiát viszont nem szabad alapúl venni a Marvelnél, rengeteg nem létezõ anyag van benne: Vibránium - amibõl Captain America pajzsa készült, Adamantium - amibõl Rozsomák csontváza, és mindegyik keményebb a fentebb emlitett fémeknél.
10/10
idõjós1010 2010 júl. 06. - 17:19:34 10/10 Előzmény remoove
(348/471)
Az elsõ rész nekem is bejött, ezt még nem láttam, de annyira jónak ígérkezõnek tûnik, hogy picit rácsodálkozva olvastam soraidat.
remoove 2010 júl. 06. - 16:53:26 Előzmény konvektor0
(347/471)
Kedves konvektor0,

Köszönöm az észrevételt, kár hogy a hozzászólásod nem annyira a filmre, mint inkább szerény személyemre vonatkozott. Az ízlés szubjektív, errõl nem lehet vitatkozni, örülök ha neked ennyire tetszett, ennél ugyanis csak jobb filmet lehet csinálni. Az én megjegyzéseimet cáfolnod nem sikerült, de azért megpróbáltad!
Az elsõ rész nem volt rossz, de ez a második viszont kritikán aluli.

Üdv, remoove
8/10
cinemaworld 2010 júl. 02. - 22:32:25 8/10
(346/471)
sztem eggy nagyon jó film haveromnak is tetszik
KurtWagner 2010 jún. 25. - 23:41:42
(345/471)
Terence Howardra valamiért berágtak, állítólag elég problémás volt vele a munka és mivel War-machine-t nem nagyon hagyhatták ki, lévén, hogy igen csak jelentõs Vasember szereplõ, sõt egy ideig (nem is rövid ideig) õ is volt Vasember, ráadásul még Bosszú Angyal is volt még ha nem is jelentõs, de volt, így talán õ is esélyes a BA filmben való szereplésre, plussz még az elsõ részben igaz csak poén szinten, mintegy kikacsintás képen a rajongóknak utaltak is arra, hogy majd egyszer õ is páncélba bújik, így hát inkább lecserélték.
KurtWagner 2010 jún. 24. - 15:58:32
(344/471)
Ezalatt most mit értesz? Vasember is régi (63-as ha jól emlékszem). Thorra, Amerika kapítányra gondolsz? Õk már (mint ahogy a Hulkba Vasember is) egy elkövetkezõ Avengers film miatt kerültek be és ezek solo filmjei is már ennek a jegyében fog készülni. Amúgy Thor kb egyidõ megjelenését tekintve Thorral, talán egy vagy két évvel öregebb. CA meg bár tényleg régi és a filmjében is benne lesz majd ez valahogy (a Hulkban utaltak rá) elég jól modernizálták ahhoz, hogy ne öskövületként tekintsünk rá. Ezen kivül Fekete özvegy pár hónappal fiatalabb, Pepper Potts, és Happy Hogan szintén csak pár hónappal fiatalabb. War Machine a 80-as évek elején bukkant fel mint Rhodes, a 80-as évek közepén mint Vasember, és a 80-as évek végén, mint War-Machine. Az elsõ rész fõ gonosza 80-as évek, Justin Hammer szintén. Mickey Rourke figurája meg nem is létezik, vagyis ebben a formájában nem. Egyedül még Nick Fury öskövület, szintén a második világháborús gyökerei miatt. De õk mind a mai napig részei a Marvel Univerzumnak, sõt aktívabbak mint valaha. Még CA is, annak ellenére, hogy pár éve kinyírták, de hát a Marvelnél a halál igen csak érdekes fogalom. Egyedül Obadiah Stane halot már vagy két évtizede, de még ebben sem vagyok biztos.
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 21. - 16:29:16 10/10
(343/471)
Neki már nem mb/s van hanem gb/s ! XD
KurtWagner 2010 jún. 12. - 20:55:12
(342/471)
Mondjuk az Avengers film elõtt még a Thir és Captain America filmek jönnek, elvileg mindkettõ jõvõre. Mindkettõre kiváncsi leszek és mindkettõtõl félek is veszett mód. Jó pár Thor történetet olvastam és nekem nem tartozik a kedvenc karaktereim közzé, úgy is mondhatnám, hogy nagyon kevés jó Thor történetet olvastam. Alapvetõen 3 fajta Thor solo történet létezik: az egyik Asgardban vagy valami mitólógiai helyszínen játszódik, történelmileg jó, de hosszabb távon unalmas tud lenni, fõleg a rengeteg régies szöveg miatt, bár aki szereti a mitólógiákat annak nagyon bejöhet. példul a 300 környékén ment Nibelung gyûrûje feldolgozás átírva Thorra zseniális volt, viszont ez nem tudom hogy paszolna a modern korhoz még ha képregényben jól is fest. A második történet száll a jelenben játszódik, és bár rengeteg alap Marvel gonoszt adott (Roncsbrigád, Szívacsember, Kobra, Mr. Hyde) valahogy nem annyira egyedi, sõt ez esetben Thor mitólógiai eredete még zavaró is tud lenni. Egyébként érdekesség, hogy a filmben Thor kalapácsát találták meg, de a képregényben Thor elsõ civil alteregója Donald Blake sánta orvos (és az hogy az IMDB szerint Jane Foster lesz a filmben Natalie Portman alakításában, ez a karakter valószínû), akinek a botja a kalapácsa, amít ha a földhõz csap, akkor válik Thorrá, és ha kalapácsa egy bizonyos ideig nincs fizikai kontektusban Thorral, az Donald Blaké a kalapács sétabottá alakul, szóval Thor vagy nagyon közel van vagy ezt a részt átírják a filmben. A harmadik variáció Thorra az ûrkaland, de az annyira nem illik hozz, filmen meg pláne, hogy jobb ha hagyják. Én azért mind KIenneth Brannaghaban mind Anthonny Hopkinsban bizok. Jó film lesz az.
Az Amerika kapítánytól csak a státusz szimbolumk jelleg miatt tartok, hogy õ a nagy amerikai hõs, bár ennek ellenére és pont ezért nagyon jó sztorit lehet írni belõle. Én kedvelem a karaktert ha X-men vonatkozásában találkozok vele vagy hasonló helyzetekben. Kedvenc történetem tõle (amiben az x-ek is szerepletek) az, ami a watergate botrány idején iródott és stillszerûen, bár az arcát nem mutatták és néven sem nevezték, de Nixon elnök volt. Zseniális egy történet. Amiért még félek tõle, hogy nála a második világháborús vonalat akarják eröltettni, ha jól hallottam és kérdés, hogy jól át tudják vezetnio-e a modern korba, bár azért az nem lesz olyan nehéz.
10/10
Noondarkly 2010 jún. 11. - 20:49:11 10/10
(341/471)
Nekem talán jobban is tetszett, mint az elsõ rész. Látványos, pörgõs, néha drámai, kellõen intelligens. Robert Downey Jr mindennek emeli a minõségét, amibe belekezd. (Kivétel a Sherlock Holmes.)
Csöpplány21 2010 jún. 09. - 14:19:53
(340/471)
2 tüneményes leányzó keres 86 mozizni vágyó helyes, humoros fiatalembert, beszélgetés és egy fantasztikus moziélmény céljából. Film: Vasember 2. Idõpont: 2010. 06. 11. Helyszín: Mammut 19.45. :)
trl007 2010 jún. 09. - 09:17:03
(339/471)
Minden Marvel-film végén van egy kis elõzetes a következõ filmhez. Most a következõ Thor kalapácsa lesz.
trl007 2010 jún. 08. - 21:22:41
(338/471)
Henci8 2010 jún. 08. - 21:17:28
(337/471)
Valaki, aki végigvárta a stáblistát és látta az utolsó Uj-Mexikós jelenetet, mondja meg kit találtak!! Kösz
8/10
PivarnyikKrisz 2010 jún. 05. - 16:23:38 8/10
(336/471)
Nagyon tetszett!
10/8!!!
6/10
fogyasztó 2010 jún. 03. - 00:53:55 6/10
(335/471)
Na ezt is láttuk, ha nincs jobb dolga az embernek egy szerdai 1000-est megér. Mickey fiú nem egy atomfizikus alkat, Samunak viszont jól áll a fél szem. Látványos de valami hiányzik amitõl az elsõ sokkal nézhetõbb, szerethetõbb volt. A zene jó.
Rach_csel 2010 jún. 02. - 17:30:55 Előzmény gawi0413
(334/471)
Elméletileg spontán újított a szövegein forgatás közben és beszólogatott, most nem tudom a rendezõnek vagy a producernek de valami fejeseknek. Én is sajnáltam, jobban bejött mint ez az új ürge.
7/10
gawi0413 2010 jún. 02. - 15:38:15 7/10
(333/471)
Nem volt annyira rossz film. Mickey Rourke jól hozza a gonosz figuráját, csak mondjuk nem egy orosz típus. Továbbá nem értem miért kellett Terrence Howard helyett Don Cheadle-re váltani Jim Rhodes figuráját. Szerintem Terrence jobb választás volt. Tud valaki válaszolni erre?
Rach_csel 2010 jún. 01. - 16:06:58
(332/471)
Amúgy egyedül vagyok vele, vagy más is kezdi úgy érezni, hogy az úgy nevezett extrák kezdenek egyre inkább ilyen nesze semmi fogd meg jól alakot ölteni?