Téma: Vaskabátok

9/10
Ryana711 2007 dec. 29. - 23:22:55 9/10 Előzmény Peter005
(22/102)
Peter Jackson a Mikulás aki a film elején megkéseli Nicholast!!!:)
És Cate Blanchet Janine-t alakítja...(bár õt nem említi a kritika).
Amúgy nagyon megkedveltem a filmet, moziban 4x sikerült megnézni, DVD-n meg...:D
9/10
Peter005 2007 dec. 06. - 14:12:06 9/10
(21/102)
Mindenekelõtt leszögezném, hogy számomra az a humor, amit az Esti Showderben Fábry Sándor produkál. Az pedig azért meglehetõsen harsány. Míg ez a film vegyíti az angol humort az amerikai akciófilmek jellegzetességével, valamint a horrorfilmes brutalitással. Ezért elég biztos vagyok abban, hogy rengeteg poén felett siklottam el, mivel az effajtapoénoknak annyira nincs közönsége Mo.-on. A filmet fikáznom viszont értelmetlen lenne, mivel kitûnõen szórakoztam. Bár néhány észrevételem lenne.
Elõször is a filmet meglepõen hosszúnak találtam. Míg egy Nagy durranás vagy Horrorra akadva film alig tesz ki 80-90 percet, itt a 115 perc tényleg hosszúnak tûnik, és nem mindig indokolt. Ha választanom kéne, hogy hol vágnám meg a filmet, én az elsõ gyilkosságtól jobban felgyorsítottam volna a sztorit. De úgy éreztem, hogy gyakran több ideig tartott egy-egy jelenet, mint ahogy az indokolt lett volna. És ugyan lehet hogy ez poénnak szántak, de nekem inkább furcsa volt az a hirtelen kirobbant csihipuhi a film legvégén. Na azzal egyébként semmi probléma, bizony sok komolynak szánt akcíómozi kenterbe vernekl azzal a golyó- és pofonzáporral , mely során több brit szinésznagyság is megkapta a magáét.
És egy kis segítséget had kérjek. A portos kritika szerint a filmben Peter Jackson vállalt egy rövid cameoszerepet. Meg tudnátok mondani, hogy kit alakított? Köszi.
Ubul 2007 aug. 26. - 14:18:31
(20/102)
nemár,ugyanazok a szereplõk vannak mint a Haláli Hullák Hajnalában?:D,akkor ez is fix hogy nagy állatság lesz:D,azt is imádtam,jó poénokat tettek bele :D
Noncsa 2007 aug. 04. - 20:34:34
(19/102)
kegyetlen jó, végigröhögtük, bár furi volt, hogy négyen voltunk a kamarateremben...
Mi érdekli a népet????
Solten 2007 júl. 30. - 23:48:14
(18/102)
Rég láttam ilyen jó filmet, igazi angol humorral! :)))
dzsolt7 2007 júl. 01. - 16:12:03
(17/102)
Én tegnap néztem meg másodszor a filmet, és most is nagyon tetszett. Meglepett, hogy elõször mennyi apró részletet, vagy utalást nem vettem észre, de sztem ezzel még harmadszorra is így lennék, azaz leszek :). Van pl. jópár egyértelmû és néhány sejtetõ átfedés a készítõk elõzõ filmje és ez között. Én ezeket nagyon szeretem, már a Kevin Smith-filmekben is nagyon bejöttek. Ami a legjobban tetszett és sztem nem mindenki vette észre: Amikor elõször járnak az áruházban és Nicholas elkezdi üldözni a tolvajt Danny pont a dvd-k között válogat és amikor észreveszi mi történt visszadobja az éppen kezében tartott szuperzsaru c. filmet és ekkor egy pillanatra feltûnik egy Zombies Party címû film, melynek a borítója teljesen úgy néz ki mint a Haláli Hullák Hajnaláé csak a cím különbözik. Ahol az eredeti film borítóján Simon Pegg van, itt pont oda ragasztottak egy ármatricát.
kobax 2007 júl. 01. - 14:03:13
(16/102)
Tudom, hogy ez nem tartozik közvetlenül ide, de tegnap megnéztük a "Haláli hullák hajnala"-t is. Nagyon tetszett! Hasonló hangulat, képi világ, röhögés végig.
Nem véletlen, hogy gyakorlatilag tök ugyanaz az alkotógárda...
Azt is csak ajánlani tudom mindenkinek!
gtamasl 2007 jún. 29. - 13:49:27
(15/102)
Tegnap néztem meg a Sugárban.
Szerintem a film elsõ része kicsit laposabb, de a vége felé felpörögnek az események, és kiderül, hogy ez egy tök jó film!
andromedes 2007 jún. 26. - 23:52:13
(14/102)
Nem baj, ha valaki nem szereti az angol humort, csak béna. Miért baj az, ha valaki Monty Python nyomdokain járva üt mindent, amit ér? Bizony sok filmes baromság megkapta most a magáét :D. Ez a film alapmû!
kryptic 2007 jún. 26. - 08:18:35
(13/102)
Ha neked a film másfél óra unalmas lelkizéssel telt, akkor valószínûleg a poénok úgy 70-80%-át nem értetted, ami nem baj, csak ilyenkor nem a filmet kell feltétlenül hibáztatnod. Egyébként aki tudja értékelni az angol humort és még az akciófilmeket is szereti annyira, hogy tudjon röhögni a tõlük megszokott klíséken, annak mindenképpen ajánlatos a filmet megnézni. Aki meg nem érti, az inkább menjen és nézzen meg takegy Koltai Róbert filmet...

Végre itt egy olyan vígjáték, amelyen tényleg igazán jót lehet szórakozni, ráadásul még tele is van jobbnál jobb színészekkel, és jól megcsinált akciójelenetekkel.

Sajnálom ha ez a film nem jut át egy csomó ember agyán. De mit is várhatna az ember ott, ahol az emberek a Gálvölgyi shown meg a Barátok Köztön szocializálódnak...
stanmarsh 2007 jún. 24. - 17:42:53
(12/102)
Sziasztok!!!!!!
Embertelen régre nyúlik vissza a dátum, mióta várom ezt a múvit.
cca február óta, hogy az vajon milyen lesz a forgalmazó hozzánk: ha feliratos marad, akkor JÓ a forgalmazó hozzánk.
Nos, én ezt nagyon nem fogom megtudni egy darabig, ugyanis a Palace mozi Kecskeméten NEM játssza, mint ahogy már nem egy premierfilmmel tett hasonlóképp.
Talán arra várnak az üzemeltetõk, hogy visszajelzés legyen???
Itt egy új hét csütörtök óta, és NEM volt nálunk premier...
Ha az eddigi szokásokat nézzük (ld Saw III 3 héttel késõbb lett bemutatva), akkor talán majd a Harry Potter 4-gyel egy idõben hozzák be, ami meg úgy agyonvágja, mint a huzat

Ez volt a panasz...

A filmet már volt alkalmam megismerni, akár meg is szerezhetõ az ügyesebbek számára (köztük jómagamnak is), de annyira becsülöm az alkotókat, hogy a fene vigye, egy mozijegynyit kiadnék rá
Simon Pegg és Nick Frost egy újabb brit hullám tagjaivá kezdik kinõni magukat, kb mint Cillian Murphy

de sebaj, epedezek tovább és moziüzemeltetõt szapulok
alfonz 2007 jún. 22. - 18:40:56
(11/102)
Egy kitûnõ, angolosan diszkrét humor nyakon öntve a kemény akciófilmek látványvilágával és vágásával. Chilis csokoládé. Az sem mindenkinek tetszik, én szeretem. Szóval, nekem nagyon tetszett, és az külön jó volt benne, hogy nem az altesti humorral próbáltak meg jópofák lenni, mint a feka humor és nem a szereplõket karikírozzák az idétlenségig, és a játékukat butítják le az infantilis színjátszás szintjére. Akinek az a humoros, tudom javasolni az újkori magyar vígjáték gyártás remekeit. Kettõt kivéve, amik tényleg kiválóak.
adii 2007 jún. 22. - 10:28:49
(10/102)
Furcsa film, de nem nézném meg mégegyszer, annyira azért nem tetszett.
Vannak benne jó poénok, akció, mégsem fogott meg az egész...
Crimson 2007 jún. 21. - 23:24:54
(9/102)
Sajnos nem láttam a Haláli hullák hajnalát, de ezek után mindenképpen meg akarom nézni. Mert a Vaskabátok nagyon ott van. Profin felépített történet a jellegzetes rendõrfilm sablonokból, és a kivitelezés is a nagyon helyén van. Szerintem ez olyan film, amit többször meg kell nézni, mert rengeteg benne az elrejtett utalás és a poén. Igaz, a pénok egy része lefordíthatatan (pl az Andok), de ez csak plusz csemege azoknak, akik értik az eredeti szöveget. Pl a falusiak vezetéknevének kiválasztása is kifejezõ :-) Az utóbbi idõk egyik legszórakoztatóbb filmje, feltétlenül ajánlom.
kobax 2007 jún. 21. - 22:12:03
(8/102)
Én is csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz!
Nagyon jó film. Sõt, mi több, szerintem az utóbbi idõk egyik legjobb ilyen kategóriájú filmje!
Kifogástalan arányban keveredik a humor (az a jó kis, finom angol humor), az akció, a borzongás és a rejtély, végig az egész filmen.
Csak ajánlani tudom bárkinek (bár azért tényleg van valami abban a 16-os karikában)!
paolo 2007 jún. 18. - 23:48:52
(7/102)
JARP!
Kengury 2007 jún. 08. - 14:03:44
(6/102)
Köszönöm a Port.-nak
Hát elég érdekes volt az egyszer biztos.Nem láttam a Hali Hullákat,de ezután megnézem.
Vígjátékot keverni egy "horrorisztikummal",nem is tom...
Talán egy új mûfaj,de azért jó volt.
hammer 2007 jún. 07. - 23:19:09
(5/102)
Ugy nez ki, hogy nekem van furcsa izlesem, pedig azt hittem, hogy az enyem van rendben :D
foxx13 2007 jún. 06. - 16:34:26
(4/102)
Helló!
Én tegnap néztem meg a Port jóvoltából és csak osztani tudom az elsõ két véleményt..eszméletlen jó film.
Hatalmas fricskát dob az amerikai akció filmekre és a poénok is nagyon ott vannak,gyanítom nem is vettem észre az összes utalást mert annyira felpörög hogy csak na. Érdemes megnézni SZERINTEM...
hammer 2007 jún. 03. - 13:24:18
(3/102)
Elolvastam itt ezt a ket velemenyt, megneztem. En viszont nem ertek egyet az elottem szolokkal. Nagyon faraszto film, az utolso 10 perc az ami meg elviselheto, elotte szenvedes az egesz, mintha tuvel szurkaltam volna a szememet. Egy ket poent tenyleg eleresztenek benne, de az csak azon segit at, hogy vegig tudjam nezni a filmet.