Téma: Vaskabátok

10/10
C$@ß! 2011 szept. 14. - 06:58:25 10/10 Előzmény sawyerx
(62/102)
mind 2-õt láttam :)
9/10
sawyerx 2011 szept. 11. - 22:31:54 9/10 Előzmény C$@ß!
(61/102)
Haláli hullák hajnala vagy Paul - ugyanez a kettõ játszik benn, és hozzák a szintet : )
10/10
C$@ß! 2011 aug. 17. - 18:30:33 10/10 Előzmény Mike088
(60/102)
valaki nem tudna ajánlani ehez hasonló filmeket?
4/10
Mike088 2011 júl. 11. - 00:39:14 4/10
(59/102)
Frankón velem lehet a baj vagy csak nem csípem az angol humort. Az elsõ 15 percben még úgy gondoltam, hogy ebbõl jó film is kerekedhet de csalódnom kellett. Ettõl függetlenül senkinek nem akarom elvenni a kedvét a megtekintéstõl biztos sokan értékelik az ilyesféle poénokat én is elmosolyodtam egyszer kétszer de összességében gyenge zagyvaságnak tartom. 10/4
8/10
ilyés 2011 júl. 10. - 01:10:38 8/10
(58/102)
SPOILER
Ez a film kurvajó volt az elejétõl egészen az utsó felrobbanos õrs jelenetig, amit utánna mindenki túl élt, és emiatt a hülye jelenet miatt adok csak 8 pontot!!!!!! :S
SPOILER VÉGE

Amúgy tetszett, és jól volt felépítve a story, meg sokat is mosolyogtam rajta, deh az a jelenet a faszért van benne, ez annyira dühítõ! :( 8/10
8/10
zerrik08 2011 jún. 05. - 17:58:28 8/10
(57/102)
vígjáték? xD
szerintem túl sok volt benne az akció meg a vér, de amúgy jó kis film :)
a Haláli hullák hajnalát én is láttam, az is jó film volt, ez a 2 színész nagyon jól nyomja együtt
Shanks 2011 márc. 14. - 15:58:04
(56/102)
Basszus, ezek az angolok tudnak filmet csinálni.
Simon Pegg rettentõ nagy arc!
Akárcsak Nick Frost!

Amilyen dumák röpködtek a film végére rendesen kikockásodott a hasam a sok hasizomból való röhögéstõl.. :D

Alap a 10/10!
Nekem ez jobban tetszett mint a Haláli Hullák Hajnala az se volt rossz de ez jobb.

Végezetül:

""
*paff orvos lábát szétlövik*
- Orvos vagy, megoldod!
- Meg a k. anyád!
- Zúzzunk tovább!""

Vazz de kemény. xDD
9/10
pupacs 2011 febr. 01. - 17:03:03 9/10
(55/102)
cool film! :D
airek 2011 jan. 09. - 12:07:10
(54/102)
Szerintem is zseniális alkotás, nagyon angol, nagyon fárasztó - ezért szeretjük. Amikor elõször néztem a vége felé én is kezdtem kicsit elpilledni, de a hattyú a visszapillantótükörben mindenért kárpótolt! XD
Bõvebben: http://hokera.wordpress.com/2011/01/08/angol-hulyek/
The Man Who Laughs 2010 dec. 05. - 18:31:52
(53/102)
Zseniális! Tökéletes buddy-cop akció vígjáték. Remek angol humor párosul a dinamikus, jól kivitelezett akciókkal mindezt egy frappáns összeesküvés elmélet paródiában. A két fõszereplõ (Simon Pegg és Nick Frost) továbbra is azt a szimpatikus játékot hozza, mint a Haláli Hullák Hajnalában. A mellékszereplõk, különösen Thimoty Dalton is nagyszerûek. Wright rendezése dinamikus (köszönhetõen a sok feszes vágásnak) és unalom mentes.

9/10
9/10
sawyerx 2010 okt. 06. - 15:11:40 9/10
(52/102)
nekem is nagyon tetszett a film, bejön ez a morbid angol humor :D beleolvasgattam a kommentekbe, ha hülye vagy a filmhez és nem esnek le a poénok, ne azt szidd!
8/10
Herr Alex 2010 aug. 19. - 23:07:54 8/10
(51/102)
nekem nagyon tetszett a film
és akin meg nem érti a poénokat azzal csak annyi a baj hogy szar a humor érzéke vgy lassú felfogású és idõ kell hogy le essen neki.
én például eddig minden vígjátékon tudtam röhögni vgy kicsit vgy nagyon vgy csak 1-2 poénon de röhögtem nekem minden fajta poénok be jönnek(kivéve a német az valami borzalom :D de ezzel gondolom mindenki egyet ért :)
Charles Foster Kane 2010 jún. 15. - 23:17:57
(50/102)
Egy elõadáson került szóba a humor különbözõ fajtái. És azt magyarázta a fickó, hogy ha Harry Dunne meggyújtja a fingját a Dumb & Dumberben, azt mindenki érti. Az angol humorra viszont születni kell. És rájöttem, hogy ez kurvára így van. Szóval én azt mondom, hogy akit nem fog meg a stílus, az ne is próbálkozzon. A humornak van olyan formája, amit meg én nem szeretek, azzal meg én nem próbálkozom. Szóval nem magyarázom meg, mert nem lehet. Ha a stílus nem csalt elejétõl végéig mosolyt az arcodra (nem zsigeri röhögésrõl beszélek), akkor teljesen érthetõ, hogy neked bukó a film.

Az utalás. Pedig szerintem láttalak én a Chinatown topicban garázdálkodni... Mondjuk, így visszaolvasva, azt nem írtad, hogy láttad is. No mindegy, szóval az egy igen híres, és nagyszerû idézet. "Forget it, Jake. It's Chinatown." Olyan nagy hatású ez az idézet (persze nem olyan populáris szinten, mint a "Luke, én vagyok az apád"), hogy kizárt, hogy nem arra utaltak.
De ez érted, így magában megint nem vicces, mert átvették, és akkor mi van. De ebben a környezetben, egy ilyen fajsúlyos idézet átfordítása... vicces. (Ezt mondjuk tényleg nem hiszem, hogy nagyon sokan értették volna, de pl. a Bad Boys utalgatások a legtöbb számára nem hiszem, hogy idegen.)

Egyébként meg azt hiszem, nekem azért jött be annyira, mert a színészeknek nem kellet hülyét csinálniuk magukból. A sztori, meg a stílus annyira elvetemült volt, hogy az hihetetlen. Ezek a színészek meg full komolyan veszik magukat. Semmi kikacsintás, semmi túljátszás, semmi amivel érzékeltetnék, hogy "helló baszki, én egy vígjátékszínész vagyok." Hanem tényleg az ott az a fickó, akinek most egy városnyi gonosztevõvel, egy rakat fegyverrel a hátán kell felvenni a harcot.

Kb. ettõl vicces pl. A család kicsi kincse is. Nem tudom, hogy az tetszett-e. De már ott is azon röhögsz, hogy nem tudod, most sírnod vagy nevetned kellene.

Na csak megmagyaráztam, bzmeg.
3/10
zee944 2010 jún. 15. - 20:15:17 3/10 Előzmény Charles Foster Kane
(49/102)
Akkor segíts megértenem, hogy mitõl jó, azon túl, hogy stílusparódia (ettõl még nem vicces, csak akkor, ha jó poénok is vannak benne). A stanfordos poént sem értem. Egyébként nem hiszem, hogy utalások miatt vicces, mert tele van ez a topik olyan emberek hozsannázásával, akikrõl nem feltételezném, hogy bármilyen háttértudásról lehetne beszélni. És azt sem hiszem, hogy az azonosulás a gond, mert ettõl még a poénokat még észlelnem kéne, legalább azon a szinten, hogy vannak. Gondoltam rá már, hogy újranézem, de ezt elég nehezen tudnám magamnak megindokolni.
Charles Foster Kane 2010 jún. 13. - 21:44:29 Előzmény zee944
(48/102)
Te azért unatkoztál, mert a filmnek van egy olyan problémája, hogy a fõszereplõvel csak késõn kezdünk el azonosulni. A közönség nagy részét kárpótolta a stílus.

Én mondjuk azon is szakadtam, hogy "Forget it, Nick. It's Sandford..." És volt vagy ezer utalás, ami épp azért volt vicces, mert nem tolták arcba. Ez a két mondat sem vicces, csak ha ismered a hátterét.

Amúgy 10/9 nálam is megvan a film. Scott Pilgrimm vs. the Word meg most már tényleg baromi várós!
ewcsi* 2010 jún. 13. - 10:02:41
(47/102)
akkora blõõõõd film, h az vmi hihetetlen! nagyon nagyon nagyon tetszett, mindenkinek csak ajánlani tudom, kegyetlen!(:
Dyrtyho 2010 ápr. 20. - 13:58:25
(46/102)
Ez a film nagyon beteg,persze jó értelemben,ezt már überelni egyszerûen nem lehet.Ma be vittem a suliba,és két órán keresztül ezt néztük,egyszerûen szakadtunk rajta a röhögéstõl :))
10/10
Singaporeflash 2010 márc. 17. - 20:18:27 10/10
(45/102)
Elkepeszto, zsenialis akcio-vigjatek, inkabb eros gyomruaknak es mindenkepp 16 even felulieknek. Klisektol mentes, ezt garantalom. A groteszksege szinte mar elbuvolo, minden teren tud ujat nyujtani, igazan varatlanul ert, a fejem fogtam tole:-) A szineszek is abszolut fantasztikusak. 10/10
perry 2010 jan. 25. - 14:29:09 Előzmény balgad
(44/102)
Kétségtelen, az angol fekete humornak az a dolga, hogy idegtépõ legyen :).
G-x 2010 jan. 20. - 17:34:59
(43/102)
Nagy poén ez a film. Dicséretet kap tõlem, hogy ezen a filmen meglátszik, hogy a rendezõ nem összedob egy sablon-akció filmet vagy vígjátékot, hogy bezsebeljen egy kis kenyérrevalót, hanem minden olyat bele próbál tenni ami még inkább abszurddá, sablonmentessé teszi a filmet. Ezek a srácok azért csinálták a filmet, hogy szórakoztassanak. 9/10