Téma: Vattatyúk

10/10
M41 2150 2013 jan. 28. - 11:21:22 10/10
(14/14)
A port.hu szerkesztõinek:

A szereplõknél Vízi szakaszvezetõt nem Horváth Sándor, hanem Horváth János alakítja.

Kérem javítsák ki! Köszönöm!
vino-et-veritas 2012 okt. 29. - 13:49:27 Előzmény ReignMan
(13/14)
"Én elhiszem, hogy a rendszerváltáskor egy ilyen film üde színfolt volt, a sok kommunista demagóg propagandafilm mellett,..."

Tessenek már megmondani, hogy mik is voltak azok a "propagandafilmek" és hány ilyen készült a 80-as években?

Amúgy a film beleillik a Szõke-féle "életmûbe", azokkal a még kezdeti/kísérleti stílusjegyekkel és eszközökkel, amik késõbb is jellemzik õt. És természetesen itt már a rendszerváltás furcsa idõszaka is elõbukkan.
10/10
M41 2150 2012 okt. 29. - 11:53:11 10/10
(12/14)
Hatalmas: D!!!
9/10
brazlav 2012 szept. 24. - 19:39:22 9/10
(11/14)
Hm...nem a vitába szállás okán, sõt.
Ifjúkorom egyik kedvenc (magyar) alkotása. Késõbbiekben kedvenc (el-nem-ismert) magyar filmrendezõm.
A Bacsó-Tímár párossal, vagy 60 éves filmipari bohózatokkal való összehasonlítás igazán bornírt.
Szõke super8-assal filmezett, és leginkább érzett (és érzet-) irányvonalak, mint forgatókönyv alapján. Filmjei sokkal inkább közvetítenek érzéseket, hangulatokat mint kézzel fogható, szájbarágós sztorit. Rengeteg improvizáció, új képi világ, szerethetõ szereplõk, fanyar (na jó, néhol bizony infantilis) humor; valami, ami megrepesztette (?) a burkot, és új színt hozott.
A Zsigulit láttátok már? Ha valami könnyedebbre, befogadhatóbbra vágytok tõle, kezdjétek azzal...az inkább alkalmas a "primer szórakoztató funkció" betöltésére.
Viszont a Vattatyúk a legerõsebb érzelmi lökettel bíró darab is maradt minden alkotása közül. Nem véletlenül.
Aggodalomra azonban a fanyalgóknak nincs okuk,pillanatnyilag nem sok remény látszik egy újabb filmre...
Ja...és hogy a Szõke mi? Mûvész, filmes, humorista? Neeem... Ember.
Szerintem.
6/10
DarkGirl 2010 jún. 18. - 07:38:12 6/10 Előzmény ReignMan
(10/14)
Ezzel egyet kell értsek.Már én is megbántam,hogy 2x nekiültem...
6/10
DarkGirl 2010 jún. 18. - 07:37:00 6/10
(9/14)
Szörnyû ez a film,tegnap unalmamban leültem újra megnézni,de 5 perc után elaludtam rajta,olyan unalmas volt.
6/10
DarkGirl 2010 jan. 29. - 07:28:24 6/10 Előzmény lenuta
(8/14)
Hát ez az,ilyen zagyva filmet még életemben nem láttam.
1/10
lenuta 2010 jan. 28. - 16:12:42 1/10 Előzmény krluigo
(7/14)
Erre a filmre egy szó van: Szánalmas! Mindenben egyetértek veled.
krluigo 2009 nov. 29. - 14:52:35 Előzmény Dr.Mouse
(6/14)
Végre egy igaz gondolat! Teljesen egyetértek!
Ezek a mostani (ill. 20 éves) magyar filmek/erõltetvények/borzadványok nekem sem számítanak vmi nagy, kultikus alkotásoknak. Lehet, h az a baj, hogy a magyar filmek közül a Bakterház, Tanu ill. Legényanya (elnézést, h ha valamelyiket kifelejtettem volna, mea culpa) címûeken nõttem fel? Hát elnézést érte!
ReignMan 2009 nov. 28. - 19:56:01 Előzmény patye
(5/14)
Szõke a mûvész? Jó vicc.
Én elhiszem, hogy a rendszerváltáskor egy ilyen film üde színfolt volt, a sok kommunista demagóg propagandafilm mellett, de mai szemmel egy olcsó unalmas hobbifilm, amit ha ma készítene el valaki hasonló minõségben és tartalommal, még a Youtube-on sem nézné meg senki. Kár volt a szalagért, aki pedig megnézi, az nagyon ráérhet...
10/10
patye 2009 máj. 06. - 21:06:30 10/10 Előzmény Dr.Mouse
(4/14)
Nagyon lehúzod :) Emlékszem, annak idején - ezek szerint '90-ben - ötször-hatszor megnéztük egymás után moziban. Egy rettenetes DaCapo címû filmmel adták együtt, tán 20 Ft volt a jegy. Akkoriban ez a csapat pont az általad keresett ismeretlen és amatõr brigád volt. A halõr valami harcmûvész, Badár valódi vasutas - egyedül Szõke volt a mûvész...A film készítése is külön sztori - Super8-as filmre vették fel, az eredeti hang valahol elveszett-utólag szinkronizálták újra emlékezetbõl.
Rengeteg a spontán poén a filmben ("Gyere csak ki, de hozz egy halat is..."), ezek nagyon feldobják
Dr.Mouse 2009 febr. 19. - 13:26:01
(3/14)
Igaz, valóban. (Bakker, '90-es!) Akkor talán ez vezette be a cím-mizériát?... Minden esetre kéne valami igazán eredetit készíteni, nekem utoljára az "Úristen@menny.hu" tetszett, de az nagyon! Sok eredeti és idézhetõ poénnal, ami megközelíti a "Gyaloggalopp" és hasonló fetrengõs filmek humorát. ;o)
Dr.Mouse 2009 febr. 19. - 12:55:09
(2/14)
Hmm... nekem kicsit sok(k), már ez a hûûdefrappánsnak gondolt cím/címek, hogyaszongya';
vattatyúk, üvegtigris, citromdisznó, papírkutyák.. (lehet, h kihagytam valamelyik hihetetlen magas szintû alkotás címét), de ez szörnyû.. És egyik film sem túl vicces - közép-szintû, ugyanazokat a kliséket használó erõlködés, a nem túl válogatós nézõknek.. (Mondjuk a remake "Hyppolit", vagy "Meseautó" stb., szánalmas próbálkozásokhoz és az azokban ripacskodó, valaha jobb napokat megélt szereplõk képest, még mindig jobbak - de ez - mint az nyilván feltûnt - nem nagy dicséret.) Akik, már láttak fergeteges vígjátékokat - akár abszurd, akár kommerszebb kategóriában - azokat ez nemigen tartja a képernyõ elõtt.
Fejlõdniük kéne a magyar alkotóknak, mert ez az egy "poénról" száz bõrt lenyúzó izzadmány-gyûjtés, igencsak kevéske a röhögtetéshez.. Esetenként némi jól nevelt mosoly, de ez a maximum. (-)
Hajrá ismeretlen, eljövendõ rendezõk és színészgárda!
Ez persze nyilván, csak egy vélemény.
6/10
mikka 2008 máj. 11. - 19:33:10 6/10
(1/14)
Hümm, topikindítónak talán nem szép dolog lehúzni egy ilyen kultfilmet, de bevallom, többet vártam. Youtube-on fennvan egy részlet belõle a "disznózást" illetõen, és az annyira tetszett, hogy valami nagyon tutira számítottam, ehhez képest csak elvétve találtam a filmben ahhoz hasonló, kimondottan jól sikerült poénokat. Igaz, a fent említett részlet is csak sokadszori nézésre kezdett megtetszeni, így lehet, hogy a teljes filmet is többször újra kéne néznem, azért aki a Fábry show-beli fellépéseikhez hasonló primer szórakoztató produkcióra vágyik, az ezt ne a Vattatyúkban keresse, mert ez a film nem igazán errõl szól!