Téma: Vattatyúk

1/10
Marton12 júl. 21. 13:39:15 1/10
(15/15)
Ennél rosszabb filmet még nem láttam, ugyan nem néztem végig csak fél óráig bírtam, de az is szörnyű szenvedés volt. A többit meg csak áttekertem. Már az elejétől vontatott. Irtózatos hülyeség is és még azt a fél órát is soknak éreztem. Ez nem film, ez szerintem valami vizsgafilmeseknek az okádéka. És nem is értem miért ilyen jó az értékelése. Nem tudom kinek tetszik ez, de az biztos, hogy soha az életbe nem nézem meg, mégha fizetnek, akkor se!
10/10
M41 2150 2013 jan. 28. - 11:21:22 10/10
(14/15)
A port.hu szerkesztõinek:

A szereplõknél Vízi szakaszvezetõt nem Horváth Sándor, hanem Horváth János alakítja.

Kérem javítsák ki! Köszönöm!
vino-et-veritas 2012 okt. 29. - 13:49:27 Előzmény ReignMan
(13/15)
"Én elhiszem, hogy a rendszerváltáskor egy ilyen film üde színfolt volt, a sok kommunista demagóg propagandafilm mellett,..."

Tessenek már megmondani, hogy mik is voltak azok a "propagandafilmek" és hány ilyen készült a 80-as években?

Amúgy a film beleillik a Szõke-féle "életmûbe", azokkal a még kezdeti/kísérleti stílusjegyekkel és eszközökkel, amik késõbb is jellemzik õt. És természetesen itt már a rendszerváltás furcsa idõszaka is elõbukkan.
10/10
M41 2150 2012 okt. 29. - 11:53:11 10/10
(12/15)
Hatalmas: D!!!
9/10
brazlav 2012 szept. 24. - 19:39:22 9/10
(11/15)
Hm...nem a vitába szállás okán, sõt.
Ifjúkorom egyik kedvenc (magyar) alkotása. Késõbbiekben kedvenc (el-nem-ismert) magyar filmrendezõm.
A Bacsó-Tímár párossal, vagy 60 éves filmipari bohózatokkal való összehasonlítás igazán bornírt.
Szõke super8-assal filmezett, és leginkább érzett (és érzet-) irányvonalak, mint forgatókönyv alapján. Filmjei sokkal inkább közvetítenek érzéseket, hangulatokat mint kézzel fogható, szájbarágós sztorit. Rengeteg improvizáció, új képi világ, szerethetõ szereplõk, fanyar (na jó, néhol bizony infantilis) humor; valami, ami megrepesztette (?) a burkot, és új színt hozott.
A Zsigulit láttátok már? Ha valami könnyedebbre, befogadhatóbbra vágytok tõle, kezdjétek azzal...az inkább alkalmas a "primer szórakoztató funkció" betöltésére.
Viszont a Vattatyúk a legerõsebb érzelmi lökettel bíró darab is maradt minden alkotása közül. Nem véletlenül.
Aggodalomra azonban a fanyalgóknak nincs okuk,pillanatnyilag nem sok remény látszik egy újabb filmre...
Ja...és hogy a Szõke mi? Mûvész, filmes, humorista? Neeem... Ember.
Szerintem.
6/10
DarkGirl 2010 jún. 18. - 07:38:12 6/10 Előzmény ReignMan
(10/15)
Ezzel egyet kell értsek.Már én is megbántam,hogy 2x nekiültem...
6/10
DarkGirl 2010 jún. 18. - 07:37:00 6/10
(9/15)
Szörnyû ez a film,tegnap unalmamban leültem újra megnézni,de 5 perc után elaludtam rajta,olyan unalmas volt.
6/10
DarkGirl 2010 jan. 29. - 07:28:24 6/10 Előzmény lenuta
(8/15)
Hát ez az,ilyen zagyva filmet még életemben nem láttam.
1/10
lenuta 2010 jan. 28. - 16:12:42 1/10 Előzmény krluigo
(7/15)
Erre a filmre egy szó van: Szánalmas! Mindenben egyetértek veled.
krluigo 2009 nov. 29. - 14:52:35 Előzmény Dr.Mouse
(6/15)
Végre egy igaz gondolat! Teljesen egyetértek!
Ezek a mostani (ill. 20 éves) magyar filmek/erõltetvények/borzadványok nekem sem számítanak vmi nagy, kultikus alkotásoknak. Lehet, h az a baj, hogy a magyar filmek közül a Bakterház, Tanu ill. Legényanya (elnézést, h ha valamelyiket kifelejtettem volna, mea culpa) címûeken nõttem fel? Hát elnézést érte!
ReignMan 2009 nov. 28. - 19:56:01 Előzmény patye
(5/15)
Szõke a mûvész? Jó vicc.
Én elhiszem, hogy a rendszerváltáskor egy ilyen film üde színfolt volt, a sok kommunista demagóg propagandafilm mellett, de mai szemmel egy olcsó unalmas hobbifilm, amit ha ma készítene el valaki hasonló minõségben és tartalommal, még a Youtube-on sem nézné meg senki. Kár volt a szalagért, aki pedig megnézi, az nagyon ráérhet...
10/10
patye 2009 máj. 06. - 21:06:30 10/10 Előzmény Dr.Mouse
(4/15)
Nagyon lehúzod :) Emlékszem, annak idején - ezek szerint '90-ben - ötször-hatszor megnéztük egymás után moziban. Egy rettenetes DaCapo címû filmmel adták együtt, tán 20 Ft volt a jegy. Akkoriban ez a csapat pont az általad keresett ismeretlen és amatõr brigád volt. A halõr valami harcmûvész, Badár valódi vasutas - egyedül Szõke volt a mûvész...A film készítése is külön sztori - Super8-as filmre vették fel, az eredeti hang valahol elveszett-utólag szinkronizálták újra emlékezetbõl.
Rengeteg a spontán poén a filmben ("Gyere csak ki, de hozz egy halat is..."), ezek nagyon feldobják
Dr.Mouse 2009 febr. 19. - 13:26:01
(3/15)
Igaz, valóban. (Bakker, '90-es!) Akkor talán ez vezette be a cím-mizériát?... Minden esetre kéne valami igazán eredetit készíteni, nekem utoljára az "Úristen@menny.hu" tetszett, de az nagyon! Sok eredeti és idézhetõ poénnal, ami megközelíti a "Gyaloggalopp" és hasonló fetrengõs filmek humorát. ;o)
Dr.Mouse 2009 febr. 19. - 12:55:09
(2/15)
Hmm... nekem kicsit sok(k), már ez a hûûdefrappánsnak gondolt cím/címek, hogyaszongya';
vattatyúk, üvegtigris, citromdisznó, papírkutyák.. (lehet, h kihagytam valamelyik hihetetlen magas szintû alkotás címét), de ez szörnyû.. És egyik film sem túl vicces - közép-szintû, ugyanazokat a kliséket használó erõlködés, a nem túl válogatós nézõknek.. (Mondjuk a remake "Hyppolit", vagy "Meseautó" stb., szánalmas próbálkozásokhoz és az azokban ripacskodó, valaha jobb napokat megélt szereplõk képest, még mindig jobbak - de ez - mint az nyilván feltûnt - nem nagy dicséret.) Akik, már láttak fergeteges vígjátékokat - akár abszurd, akár kommerszebb kategóriában - azokat ez nemigen tartja a képernyõ elõtt.
Fejlõdniük kéne a magyar alkotóknak, mert ez az egy "poénról" száz bõrt lenyúzó izzadmány-gyûjtés, igencsak kevéske a röhögtetéshez.. Esetenként némi jól nevelt mosoly, de ez a maximum. (-)
Hajrá ismeretlen, eljövendõ rendezõk és színészgárda!
Ez persze nyilván, csak egy vélemény.
6/10
mikka 2008 máj. 11. - 19:33:10 6/10
(1/15)
Hümm, topikindítónak talán nem szép dolog lehúzni egy ilyen kultfilmet, de bevallom, többet vártam. Youtube-on fennvan egy részlet belõle a "disznózást" illetõen, és az annyira tetszett, hogy valami nagyon tutira számítottam, ehhez képest csak elvétve találtam a filmben ahhoz hasonló, kimondottan jól sikerült poénokat. Igaz, a fent említett részlet is csak sokadszori nézésre kezdett megtetszeni, így lehet, hogy a teljes filmet is többször újra kéne néznem, azért aki a Fábry show-beli fellépéseikhez hasonló primer szórakoztató produkcióra vágyik, az ezt ne a Vattatyúkban keresse, mert ez a film nem igazán errõl szól!