Téma: Végjáték

abisztriczky 2015 márc. 09. - 10:36:10 Előzmény Elemir
(163/203)
Ha könyv feldolgozása a film, akkor számomra természetes, hogy összehasonlítom a könyvvel, ami alapján készült, különösen akkor, ha olvastam. Pl. ez a film, az Alkonyat széria, Háború a Földön, stb.... esetében is!
6/10
doktormacko1 2015 márc. 08. - 22:06:11 6/10
(162/203)
6 / 10 Jobbra számitottam . Ha csak a gyerekek harcba küldésével lenne baj , akkor jóbban is szorakozhattam volna .
Kozutas 2015 márc. 08. - 21:03:56
(161/203)
Dicsõ Amerika gyerekeket küld a háborúba, mintha lett volna már ilyen a történelemben....
10/10
Elemir 2015 márc. 08. - 15:03:58 10/10
(160/203)
Soha nem fogom megérteni, miért kell egy filmet állanóan a könyvekhez hasonlítani.
A könyvön elgondolkodunk, elképzeljük és odaképzeljük magunkat. Mindenki másként.

Engem annyira nem is érdekel a könyv, de ez valóban alulértékelt film, felesleges fikázni.
pimi 2015 márc. 06. - 18:00:16
(159/203)
Nem értek egyet azzal, hogy olyan rossz adaptáció lenne. Nem lehet 2 órába belezsúfolni egy könyv tartalmát és szellemét. A képzelet egy könyv olvasásakor másképpen mûködik, mint egy film látvanyvilága. Egyszóval nekem tetszett, pedig már jó régen olvastam midegyik kötetét. Hozzáteszem, 50 éve scifi rajongó vagyok.
abisztriczky 2015 márc. 02. - 21:06:14
(158/203)
Az RTL Klub leadja ezen a héten Vasárnap, csak ha valakit érdekel.
1/10
iipepeii 2015 febr. 10. - 00:31:06 1/10
(157/203)
Más könyvadaptációk között is az egyik legrosszabb. Elképesztõen rossz. Képtelenségnek tartom, hogy a stábból bárki olvasta volna a regényt. Õszintén remélem, hogy senki nem veti el azért a könyvet, mert látta ezt a szart! Olvassátok el nyugodtan, akkor is ha láttátok. 100szor szórakoztatóbb és elgondolkodtatóbb lesz, mint ez a holywood-i átverés.
10/10
Zsolt_ 2014 dec. 08. - 11:06:35 10/10
(156/203)
Nehéz a filmet helyretenni.
A film magában hordozza egy remek történet magvát, de a megvalósításban valami pokoli ostoba elme játszott közre.
A film annyiban jó volt, hogy felkeltette a kíváncsiságom és elolvastam a könyvet, aztán a folytatásokat is.
Az teljesen biztos, hogy a további kötetekbõl nem lesz film. Azok nem tudnak látványosan villogók lenni. :-)

A lényeg a film nem azért kapott tõlen 10 pontot mert önmagában jó, hanem azért, hogy legyen kedved megnézni, és hátha elég kíváncsi leszel, hogy a könyveket beszerezd.

Én a három kötetet egyben olvastam el és le sem tudtam tenni.
molnibalage 2014 dec. 06. - 18:23:17
(155/203)
A film fele akkora Zskat, mint az állat. Nem igaz, hogy hollywoodban csak egyféle attutûdöt, az arroganciát ismerik a military drill területén...

A filmben a csavar tökéletesen kiszámítható volt, n+1 alkalommal ellõtték már. A befejezés furcsa, egy rakás dolog nincs megmagyarázva és az alapötlet is elég ökörség.

Összegezve, ez egy átlag alatti film. Nagyon. Szegény Hailee Steinfeld meg inkább játszott volna valaim más filmben...
9/10
Ezüstliliom 2014 nov. 18. - 13:08:52 9/10
(154/203)
Ha még nem olvastad, jó szívvel ajánlom.:) Engem elsõre letaglózott, de azóta is, ahányszor elolvasom, mindig újra a hatása alá kerülök, és újra elgondolkodom a történet által felvetett dolgokon. Az a fajta könyv, aminek a hatása alól napokig nem szabadulsz.
8/10
mudibarát 2014 nov. 17. - 21:20:46 8/10
(153/203)
Szerintem eléggé alulértékelt a film. Szerintem megkeresem a könyvet is.
9/10
Ezüstliliom 2014 nov. 17. - 13:55:46 9/10 Előzmény Ezüstliliom
(152/203)
És igen! Már kapható magyarul a Teremtõ Alvin sorozat elsõ kötete is!:)))

Lassan befejezem az Ender árnyéka c. könyvet is, és nagyon tetszik. Egyáltalán nem tûnik olyannak, mintha egy újabb bõrt akart volna az író lehúzni a történetrõl, viszont a történet újabb részleteire derül fény belõle.

Sajnos mostanában úgy érzem magam, mint Ender a Végjáték végefelé: a teljes kimerültség határán.:( Persze ez így elég öntelten hangzik, hisz hol vagyok én ahhoz a megterheléshez képest? De nyilván a tûrõképességem sem akkora, mint az övé volt. Õrület, mennyit kibírt ez a srác!
Lympha 2014 szept. 19. - 16:03:29
(151/203)
Sajnos nem olvastam a könyvet (bár így legalább meglepetés volt a vége), szerencse, hogy úgy döntöttem, másodszori nekifutásra mégis végignézem, ha már elkezdtem egyszer, minden esetre a befejezés kárpótolt (feltételezem a regényhez képest elég szegényes a film). A vége elõtt már kezdtem azt hinni, hogy a film kifejezetten a mai fiataloknak készült, akik szeretik az akció/háborús játékokat, szimulációkat... pedig az egésznek mondanivalója lett volna, és - azok számára, akik végig nézték - lett is.
8/10
zsotis 2014 aug. 17. - 13:04:06 8/10
(150/203)
Nagyon tetszett a film. Érzelmi töltése is nagyon jó volt.Színészek,képi megjelenítés,történet,rendezés.Okosan építkezik a film. Nem vártam a végét még néztem volna tovább ha lett volna mit.
9/10
Ezüstliliom 2014 jún. 24. - 23:32:41 9/10
(149/203)
Ha netán lesz majd idõm, válaszolok a régebbi hozzászólásokra is. Tudom, hogy nem zártuk le a vitát anno, bocsánat, hogy nem válaszoltam!

Most csak annyit: Cardnak megjelent egy merõben más, fantasy könyve mostanában, a címe: Bûvölet. Nekem ez is nagyon tetszett, rajongója vagyok az írónak.:) Persze a Végjáték zsenialitásával nem ér fel, ahhoz nem érdemes hasonlítani, de aki szereti az író stílusát, az fogjon csak hozzá! Nagyon várom már, hogy valaki lefordítsa és kiadja az Alvin történeteit is.
9/10
Ezüstliliom 2014 jún. 24. - 23:21:28 9/10 Előzmény lebel
(148/203)
Bocsánat! Mostanában ritkán tudok benézni ide.

Egy véleményen vagyunk.:) Sajnos nem tudom a filmet függetleníteni a könyvtõl, így nem tudom megmondani, a könyv olvasása nélkül hány csillagot adtam volna rá. Engem inkább az aggasztott, vajon képes-e a film megfelelni a könyv (az egyik kedvenc könyvem!) olvasása utáni elvárásaimnak, de ezt a lécet sikeresen átugrotta, így kaphatta tõlem ezt a magas minõsítést.:)
PlasZeb 2014 jún. 20. - 18:41:35
(147/203)
Azok közé tartozom, akik elõször a filmet nézik meg. Elõtte egy kicsit beleolvastam a könyvbe, ám nem sokat értettem belõle, amíg nem láttam a filmet.
A Végjáték (a film) meglehetõsen idegesítõ módon a gyerekeket veszi elõ világmegváltó, felnõtteket felülmúló lényekké. Ráadásul az új Star Trektõl eltérõen nem is huszonéveseket, hanem tizen-néhány éveseket. Ez mégsem zavart annyira, mint számítottam rá. A jó színészi játék, a forgatókönyv, vagy a ritka zsenialitás kiemelése miatt? Az is lehet, hogy beleláttam olyasmit, ami talán nincs is benne: a gyerekek nem is emberek, csak hasonlítanak rájuk (vagy mint a DS9 orvosa: genetikailag módosítottak).
Számomra a film legnagyobb pozitívuma az, ahogy a fõszereplõ megküzd azzal, hogy elfogadják, és ahogy vezetõt próbálnak belõle faragni a felnõttek. Ehhez azonban nem egy másfél órás film, hanem 3-4 évad kellett volna, hogy kibontsák. Nem egyszer szimbolikusan ugrik a film ebben a folyamatban, így érezhetõ a kényszermegoldás, de leveszi az embert a "belefeledkezésbõl".
Nem szeretnék spoilerezni, így nem írom le pontosan, csak a véleményem közlöm: vannak benne unalomig ismételt jelenetek, amik persze teret adnak a téma kibontásához, és az élet is sokszor monoton, a filmben ezeket azonban el lehetett volna hagyni, hogy több jusson a karakterek kibontakoztatására.
A film látványvilága tetszett, bár egyértelmûen vannak benne gagyi megoldások is.
Összességében nem tudnám tehát kiemelkedõ alkotásnak jelölni, de ebben a mûfajban ilyen jellegû történettel nem találkoztam még, nálam így ez egyedülálló. (Remélem lesz rendezõ, aki csinál ezen a vonalon egy alaposabban kidolgozott, összetettebb háttértörténetû filmet.)
pimi 2014 jún. 15. - 19:40:06
(146/203)
Jó pár éve olvastam könyben, nagyon tetszett. Igen kíváncsian vártam a filmet. Meglepõen jó lett, visszadta a könyv hangulatát. A vége azért "furcsa", mert a történetnek van folytatása! Hogy abból is lesz-e film, azt nem tudom, de nem nagyon hiszem, az már nem ilyen ûr-akciódús, inkább filozófikus.
9/10
-NOMAD- 2014 jún. 06. - 01:45:26 9/10
(145/203)
Nagyon tetszett ez a film is. Várjuk a folytatást ... :)

Látványos volt és akciódús. Volt benne romantika, kirekesztettség és kitartás ezeknek a méltó jutalma(i). Volt benne ezentúl fordulat, (meglepõen) nem idegesítõ gyerekszínészek és persze Sir Ben Kingsley. :D

Ajánlom a filmet. Csak azért nem 9/10 a tízes helyett, mert túlzottan nyitottnak éreztem a végét.
6/10
zsuzsikaja 2014 jún. 01. - 20:37:23 6/10
(144/203)
Ha az ellenségeiteknek rosszat akartok, ajánljátok ezt a filmet :-) Nálam: 10/2