Téma: Végjáték

1/10
Owl 2014 ápr. 12. - 13:16:15 1/10 Előzmény Rahar
(123/203)
Oké, nincs a fejemben idõvonal a dátumokkal, hogy ki és mit, mikor írt meg eredetileg. Egyszerû eszemmel az a lopás, ha egy jelenet pár évvel késõbb egy másik filmben tûnik fel. Egyébként a "lopást" se ellenzem, - a panelek újra használását -, csak jó legyen a végeredmény. Itt nem lett az.
zegorias 2014 márc. 31. - 17:49:47
(122/203)
Minõsíthetetlenül rossz film.
10/10
Ryah 2014 márc. 30. - 16:27:34 10/10
(121/203)
Nekem azt tûnt fel, hogy sokan írogatnak ész nélkül össze-vissza... A film egy könyv alapján készült, aminek Végjáték a címe. Pont. Ami ha belegondolunk, totál igaz, elvégre ez a játék arra megy ki, hogy az idegen fajt elpusztítsák, szóval Ender játékának tényleg "végjátéknak" kell lennie, az emberek érdekében. Az "Ender játéka" amúgy is elég béna cím lett volna, ezt azért valljuk be...
1/10
Rahar 2014 márc. 27. - 00:07:00 1/10
(120/203)
Teljese mértékben igazad van a címfordítást illetõen. Viszont a film alapjául szolgáló könyv már többször is megjelent Magyarországon tudtommal mindig Végjáték címmel, gondolom ezért lett a film magyar címe is.
7/10
Sadenal 2014 márc. 22. - 22:03:17 7/10
(119/203)
A végével valamiért nem voltam kibékülve, de annyira nem volt rossz, mint azt elõttem sokan írták, bár én nem olvastam a könyvet és valószínûleg erre lett alapozva a sok mínusz...de lehet tévedek. Mindenesetre úgy tûnik rá kéne feküdnöm a stratégiai játékokra. :D



7/10
8/10
Sztrogacsev 2014 márc. 22. - 00:14:08 8/10
(118/203)
Nekem tetszett. Azt kaptam amit vártam: egy látványos sci-fit. A könyvet nem olvastam, és közhely, hogy a filmes adaptáció soha nem nyújt olyan élményt, mint az alapjául szolgáló regény. Ez tény. Igazából nem gondolkodtam túl az egészet, nem kezdtem el boncolgatni, hogy vajon ez vagy az hogyan is lehetséges, racionális-e, stb. Csak hagytam, hogy magával ragdjon ez a mese. Aki a valóságra kíváncsi az nézzen dokumentumfilmeket. Számomra ez a film tökéletes kikapcsolódást nyújtott, néha ilyen is kell. Mély nyomokat nem hagy bennem, de nem is ez a feladata.
10/10
LanyUs 2014 márc. 16. - 18:45:29 10/10
(117/203)
Nem tudom, hogy csak én néztem-e a filmnézés elõtt, de ez sci-fi ( nem romantikus film, nem dráma és nem is tudományos ). A kommentek többsége... Fanoknak kötelezõ, bár egyszer nézhetõ darab. Való igaz lehet találni gyenge pontokat. Akiknek annyira nem jött be, nyugodtan lehet nézni a Barátok közt-öt :) Fogalom wikirõl ( sci-fi ). "Azt a spekulatív formát tekintjük science fictionnek, amely (a jelenben megvalósíthatatlannak tartott) tudományos vagy pszeudotudományos (tudományosnak tûnõ, de valójában nem létezõ) eszközökkel a lehetséges látszatát adja. Emellett spekulációit a modern tudományos világkép felismerhetõ vonatkozásaival s annak alapján kell megvalósítania."
1/10
Rahar 2014 márc. 15. - 20:03:19 1/10
(116/203)
***SPOILER***
Olvastam eme film alapjául szolgáló könyvet. Ez az alkotás tipikus példa arra, hogy hogyan nem kell egy regényt megfilmesíteni, ráadásul úgy, hogy az eredeti író a forgatókönyv elkészítésében is részt vett.
Emlékeim szerint az eredeti történetben több évig tartott a fõszereplõ kiképzése és nem néhány hét alatt lett flottaparancsnok. Szépen végig lett vezetve, hogy hogyan lépet telepatikus kapcsolatba vele az idegen létforma egyik királynõje, az sem hip-hop egy-két nap alatt történt. A film végi konfliktus, hogy kiirtott egy másik intelligens fajt számomra érthetetlen, viszont a könyv teljesen más megvilágításba helyezi ezt a problémát és fõhõs vívódását. Ajánlanám a könyv elolvasását, de belegondolva, hogy ha én mindennemû elõismeret nélkül néztem volna meg ezt a valamint, akkor én biztos, hogy nem szeretnék errõl a történetrõl többet hallani, olvasni, sõt az író nevét is csak azért jegyezném meg, hogy legközelebb el tudjam kerülni.
***SPOILER VÉGE***
1/10
Rahar 2014 márc. 15. - 19:53:56 1/10 Előzmény Owl
(115/203)
Én sem tartom jó filmnek, viszont a lopási megjegyzéseid mindenképpen valótlanok. Mivel eme alkotás Orson Scott Card nevû író 1977-ben megjelent regényébõl készült. Az író egyébként közremûködött a forgatókönyv létrehozásában és ahogy megnéztem a film adatlapját producerként is tevékenykedett. Tehát legfeljebb a függetlenség napja címû alkotás lopott az ugyanilyen címû regénybõl. Mielõtt valaki nekem támadna, én olvastam a könyvet még 1991-ben, tehát van némi összehasonlítási alapom. Egyébként a filmet egyszerûen borzasztónak tartom és maximálisan egyetértek azokkal, akik pocskondiázzák.
1/10
Owl 2014 márc. 13. - 01:16:26 1/10
(114/203)
SPOILER
Minõsíthetetlen tré, ócska film. Harrison Ford belengette a tokáját a közeli felvételeken, legközelebb talán az orrszõr-burjánzását figyelhetjük meg. A "NAGY JELENET" a Függetlenség Napjából lett kiollózva, a közös tudat által vezérelt UFOkkal együtt. Már az is s z a r volt, amibõl loptak. Ez kéremszépen egy agymenés, az UFOhangya egy laptopon futó, a kiképzõk által írt játékprogramon keresztül kommunikálNA a dedós atomizátorral. Ismét felrémlik a Függetlenség Napja, ahol egy hirtelen felindulásból írt számítógépes vírust töltöttek fel az idegen ûrhajó rendszerébe... Nálam az nem sci-fi, hanem paródia, mikor óriáshangyák ûrhajót építenek a barlangjukban. Biztos sárból tapasztják össze a nyáluk segítségével, mint a termeszek. Ez az a szint, amit csak paródiaként lehet megemészteni, de itt véresen komolyan vették. Vontatott és unalmas kiképzési jelenetek, debil párbeszédek, és ellenszenves kis pöts szereplõk. De végre sikerült kiaknázni a modern számítástechnika által modellezett részecske effekteket. Sajnos egyre rosszabb sci-fiket láthatunk, semmi komoly, amire évek múlva is szívesen emlékeznénk. Uralkodnak a látványos, de übergagyi történetek.
6/10
Sunboy 2014 márc. 09. - 16:08:00 6/10
(113/203)
Mi ez a cím ? Mint valami hülye leszámolásos film, ennyire nem lehet érteni, hogy a gizda csávó, aki elvileg a fõhõs, Ender nevet viseli ? A történet jól kezdõdik..... aztán vége... Picit olyan érzésem volt, mintha egy Erich Kästner történetet transzformáltunk volna át 2100valamennyibe.... A befejezés kimondottan nem tetszik, picit gyökérségnek érzem a superhero karaktertõl... De így benne van a folytatás. Ford urat nem is tudom hogyan lehetett ebbe a filmbe beszervezni... Az átlagos jelzõtõl maximum a látvány menti meg. Így a legnagyobb jóindulattal 6/10, de a nézhetõféle ;)
lacee83 2014 márc. 07. - 00:04:57
(112/203)
Végjáték = a végén történik valami érdekes. Ehhez persze végig kell szenvedni. Sokkal jobbra számítottam.
gabesz-33 2014 márc. 06. - 15:39:47
(111/203)
"Két típusú film van: az egyik komoly, a másik komolytalan, és itt most nem arra gondolok, hogy szórakoztató, vagy hihetõ-e a történet..."

forrás: mozitipp.blog.hu
1/10
Pantagruel59 2014 márc. 06. - 11:50:11 1/10
(110/203)
Nagyon vartam ezt a filmet,mivel szeretem a sci-fi-ket,de ez valami fortelem! Nem is neztem vegig,ott kikapcsoltam,amikor a feka azt parancsolja,h "Nyomj le 20 fekvotamaszt!"...ez a film meg viccnek is sz*rf*s,exremgagyi,nemistudommi... Remelem nem ilyenek lesznek az elkovetkezo "scifik",mert akkor kezdhetunk gyaszolni... 0/10.
9/10
pegyor 2014 márc. 05. - 17:42:04 9/10
(109/203)
Nem vártam semmi különöset, nekem tetszett ez a film. Persze a sztori a jól megszokott, tuti recept, talán épp ezért kapcsolódtam ki közben. :-)
1/10
Hellas 1903 2014 márc. 04. - 22:50:08 1/10
(108/203)
Hát szerintem ez volt a 21.század legrosszabb sci-filmje egy nagy nulla volt !
perry 2014 márc. 04. - 08:43:03
(107/203)
Kedves Nagy1A!

Jót derültem ironikus eszmefuttatásodon.
Mivel nem célom veled vitába szállni, és már Nyomasek Bobo is megmondta: " Ízlésrõl és véleményrõl vitázni olyan mintha a körtének azt magyarázgatnám, hogy õ egy alma. Így aztán nem fogunk összeveszni azon, hogy jó a film vagy béka feneke. Amit akartam leírtam :) igazságokat hamis állításokat vagy régi elcsépelt üzeneteket bárhol lehet találni. Magam csak azt "ragoztam" ami kultúrantropológiai vonalon eszembe jutott a film kapcsán - megnyugtatlak én sem tartom jelentõs alkotásnak -, illetve ami érdekelt az, az emberi faj viselkedésének mozgató rugói. Arra pedig , hogy nincs új a nap alatt már többen is rájöttek és most neked is sikerült ebben megerõsíteni engem.:)
Nagy1A 2014 márc. 04. - 02:26:16 Előzmény perry
(106/203)
Ez a film nem éri meg Sékszpíri magasságba emelkedett eszmefuttatásodat!! Sokat gondolkodtam a teljesen megosztott véleményeket olvasva, hogy megnézzem-e! Megnéztem...........valaki korábban azt írta, hogy gyerekes, 12 év felett nem ajánlott. Hát ez nem gyerekes, hanem gyermeteg volt!! Spoileres lesz.....Harry Potter levette a szemüvegét, 32 kilósra gyúrta fel magát, mivel itt is 3 nap egy év, mint egy rendes mesében, 10 perc alatt, minden színû csík mentén kijárta az környék összes iskoláját, 12 perc múlva már a haditudományok doktora és mivel közben már vagy 33 kiló lett, a zuhanyozóban lerúgta a még nálánál is óriásibb egy méter negyvenet is verõ gonosz törpét, amikor az lehajolt a szappanért, majd tininindzsa haverjaival ûrszerkóba öltözött, a hazudós Hans Solo unszolására és Ghandi taslija után, a kis csapatával, megtámadta a hangyákokat, annak ellenére, hogy a gonosz fekete fõnõvér mindent megtett azért, hogy továbbra is egy taknyos, kis szarházi kölyök maradjon!! Brúsz Vili éppen nem figyelt oda, ezért csak úgy két kézzel a levegõben hadonászva símán megmentette a világot a hangyákoktól, akik egyébként békésen söprögették a szárnyaikkal a faleveleket és egy videójátékban kvartyogtak a földieknek. Miután a molekuláris rombolóval jól egyben hagyták a Hangy Bolygót, Fõparancsnok Ender a jobb szemével ismét sírva fakadt ( érdekes, mindíg csak a jobb szeme sírt, valszeg a másik szeme nevetett, de akkor befele nevetett, mert kifele nem látszott....vagy üvegszeme volt....?? ) és nagyon beolvasott Hans Solonak, meg valamit csinált még utána, de azt már nem tudom mit, mert elaludtam............de ijedtemben felébredtem, mert jött a hangyakirálynõ a tojásomért..........
A sztárszínészek sztárok voltak, Hans Solo kicsit túlspilázta a szerepét, mert nem igaz, hogy ebben a kedves antipatikus, laponyaorrú kiccsávóban mi a fenét látott, azt csak a castingoló tudja, Szõr Ghandi meg nagyon ronda volt, a Shitek bosszúja mintájára kivarrva, a hangyások ûrhajója is hajazott a galaktikus rombolóra, a hangy szerencsére egy hangyra hasonlított ..........egyszóval ebben a filmben semmi eredetit nem találtam, semmi mondanivaló, nulla történet, nulla karakter, azt meg, hogy mi a francot gyakoroltak a súlytalanságos gyakorlótéren, ami a galaktikus harcban szükséges, azt meg végképp nem tudom..........kivéve egy cselt, amikor kívül zsibbadásig szétlõttek mindenkit, de belül egy embert betoltak a lukba.......igaz ezt már Odüsszeusz is eljátszotta egy falóval!! Öszintén megmondva, arra, hogy ez volt az okosság a szerelvényben, csak most jöttem rá amikor leírtam, mert a film közben ez nem jött le. Egyszóval kár volt a remek technikáért, ugyanaz a semmi érzése a film után, mint a tegnap Oscarokat söprõ Gravitáció után...........persze lehet, hogy én vagyok a hibás.....
Findzs 2014 márc. 03. - 17:02:00
(105/203)
egyszer nézõs film

spoiler

az nekem se jött át, hogy miért kellene meghatódnom amiért a kiscsávó kinyírta a hangyákat hiszen több 10 millió embert öltek meg

-egyébként nem azt mondták, hogy molekulabontó fegyver? akkor nem kellett volna az egész bolygónak eltûnnie?
-kíváncsi lennék, hogy a hangyamicsodák a karmaikkal hogyan építenek meg egy ûrhajót
-hogy a fenébe tudott telepátolni egy hangyamicsoda egy olyan valakinek akit nem is ismert és kurvamesszire volt tõle?

az lett volna még egy csavar ha az egész emberiség elleni támadás kamu lett volna, mondjuk azért nem mutatták végig a hõs csávó hangyamicsoda repülõ robbantását és csak azért találták ki mert az emberek akarták kinyírni a hangyamicsodákat mert pl. kellett volna nekik az arany a bolygójukról és azért rendezték meg az egészet, hogy az egész emberiség támogassa anyagilag a projektet
akkor érthetõ lett volna a kiscsávó kiakadása a végén

na máris írtam egy jobb sztorit :)
pie85 2014 márc. 03. - 16:55:06
(104/203)
tipikus hollywoodi semmitérõ szemét. baromira untam, egy nagy nulla volt a film midnen szempontból.