Téma: Végjáték

satan.adam00@gmail.com 2014 márc. 03. - 06:30:34
(103/203)
Mindenki lehúzta a filmet, pedig egészen kellemes. Nem lett a kedvencem, de egyszer élveztem
2/10
mackó55 2014 márc. 03. - 00:19:01 2/10
(102/203)
Ha,mint önálló film nézem,akkor is csak gyenge közepes.
Ha a regényhez viszonyítom,akkor kritikán aluli.
Semmit nem ad vissza a regény feszültségébõl.
Nem érzékelhetõ,hogyan teszik tönkre idegileg és fizikailag Ender-t.
Aki olvasta a regényt ne nézze meg,mert hatalmas csalódás lesz.10/2
1/10
antdomi 2014 márc. 02. - 16:16:27 1/10
(101/203)
A filmet még nem láttam, de lehet meg sem nézem, mert valóban gyerekesnek tûnik. A gyermekeknek jó lehet, mint a Transformers is anno. A látványosság nem minden. A szupermenes filmekbõl már rég kinõttem.
1/10
medea1 2014 márc. 02. - 13:01:54 1/10
(100/203)
114 perc gagyiság és unalom ez a film, esetleg jó lehet 1-5 éves korosztálynak szemkápráztató mûnek.
k11zoltan 2014 márc. 02. - 11:49:06
(99/203)
Gyerekes.
vacak91 2014 febr. 25. - 17:44:05
(98/203)
SPOILER-t tartalmaz.

mindenki le van akadva, hogy 50 év alatt, hogy fejlõdtünk ekkorát. de azért, ha belegondolunk az elsõ támadásból a hangy ûrhajók mind nálunk zuhantak le. szerintem lekoppintottuk a technológiájukat + hozzá adtuk az emberi kreativitást. a utolsó csatában, ugyanolyan elven mûködtek a hajóink, értsd. drónok, szállító hajó stb...
ha most vissza vinném az 1900 évekbe az okos telefonomat, vagy egy vadászgépet vagy bármit ami mostani, akkor feltételezem eléggé meglökném az emberiség technológiáját :)))
8/10
Viki1080 2014 febr. 24. - 14:50:53 8/10 Előzmény meridian74
(97/203)
Az összes "szimuláció" igazi csata volt,nem csak az utolsó:)
meridian74 2014 febr. 13. - 21:14:06
(96/203)
A Pí élete megnézése után elolvastam a könyvet is (egy nagy kalap fos könyv formában - viszont filmben óriási), ezért aztán amikor ezt a filmet megnéztem, ezek után nem fogom ennek a filmnek alapjául szolgáló könyvet is leolvasni (annak ellenére, hogy számosan dícsérik itt), mivel ez is egy nagyon lecsontozott eygszerû, nem bonyolult történetrõl van szó. Túl egyszerû. A pí élete esetében a könnyv egy vicckategória volt. A film sokkal jobb volt, mivel óriásit alkottak a látvány világával. Ugyanez lehet ezzel a végjátékkal is, csak itt eleve a sztori egy unalmas lapos semmi, akkor a könyv még unalmasabb még laposabb valami lehet, ha ezt tudták a filmbõl kihozni.

SPOILER ON

Ami azt illeti a végefele azon gondolkodtam, hoyg milyen fos lapso a történet, egyetlen nagy csavar az lehetne ha az utolsó szimuláció az nem is szimuláció lenne, hanem a tényleges csata. És amikor ezt gondoltam, éppen befejezõdött a szimulált csata, és erre bumm kiderült, hoyg valóban éles volt a harc, és ez egy nagy csavar akart volna lenni. Hát nem az, hanem egy nagy csalódás volt az egész. 10 perc alatt nyertek? Semmi bonyodalom? Ehh...
Aztán nekiáll lelkizni hogy tulajdonképpen fajírtó lett? Hááát. Ezen a sztori írójának meg a forgatókönyv írójának is el kellene gondolkodni azon, hogy miért is kellene ezen neki (mint fõszereplõnek) meg nekünk nézõnek meghatódnunk? Az egészbõl az derült ki csak, hogy 50 éve megpróbáltak kiírtani minket, aztán semmi más, Akkor nehogymá' megilletõdjünk azon, hogy visszavágunk és sikeresen vágunk vissza, és eltakarítjuk azokat, akik ki akartak írtani elõzõleg minket.

Semmi nem jött le, hogy az emberek technikailag hogy fejlõdtek fel erre a szintre (szimpla vadászgépekkel harcoltak az idegenek ellen) (az meg nevetséges, hogy még mindig rakétahajtású ûrhajóval szállnak fel a Földrõl, de egyébként a csillagok közt tudnak utazni pillanatok alatt a nagyobb hajókkal)

Aztán semmi nem jött le, hogy az idegenek miért nem támadtak újból? 50 év alatt ha a földiek fel tudtak a szintjükre fejlõdni, akkro õk meg még tovább fejlõdtek volna, továbbá, 10x is újból támadhattak volna. stb. stb.

Az egész történet átgondolatlan, csupáncsak egy röpke ötletre épül, hogy vajon egy gyerek mit gondolna arról, ha hipp-hopp kiírtana egy fajt? Éppen csak az a baj, hogy igazán ez sem érezteti át a történet, nagyon béna sallangra sikerült az egész. Nincs benne izgalom, nincs benne sztori, nincs benne fordulatok, csavarok, nincs benne semmi, csupán némi látvány, de ennél az Avatar is sokkal látványosabb, és jobb a sztorija is, mégha azt össze is lopkodták.

Egyébként engem a szimuláció az EVE-online-ra emlékeztet, csak abban nincs egy ultimate szuper fegyver, és az sokszereplõs... Tulajdonképpen egy eve-online csata is izgalmasabb, mint ez a film maga...

SPOILER OFF

Ez a film egy nagy NULLA.

Ha sci-fi könyvet akarok olvasni, akkor inkább olvasom el ismét a Robert A. Heinlein "Galaxis polgára" címû sztorit, na, abból csinálhatnának filmet.
10/10
zora 2014 febr. 07. - 11:34:41 10/10 Előzmény Mikkamakkamocska
(95/203)
És még @ammok-ot kiegészítve, az író ezt írja könyve elején, a köszönetnyilvánításban:

"E könyvbõl részletek jelentek meg elsõ, nyomtatást látott science fiction novellámban,
a Végjátékban, a Ben Bova szerkesztette Analog 1977. augusztusi számában;"

Szóval nézz utána dolgoknak legközelebb...
10/10
zora 2014 febr. 07. - 11:32:27 10/10
(94/203)
Amit az elõbb kimoderáltak az a

data PONT hu
10/10
zora 2014 febr. 07. - 11:30:39 10/10
(93/203)
Megtaláltam a könyvet, itt lehet letölteni:

data.hu/get/1824840/17319312-Orson-Scott-Card-Vegjatek.pdf
8/10
offtopic
ammok001 2014 febr. 04. - 18:45:48 8/10
(92/203)
A Bencsik féle könyv 1988-ban jelent meg.Amelyik könyvbõl ezt a filmet csinálták az pedig 1985-ben...Mielött fröcsögve osztod az észt olvass utánna a dolgoknak kicsit.
1/10
Mikkamakkamocska 2014 febr. 04. - 13:32:51 1/10
(91/203)
spoileres

Na az ilyen filmek miatt éri meg letölteni...ha ezért a fosért moziban fizettem volna ismét mint sokszor azt érzem, hogy átvertek és kiraboltak.
KEEC, A Nagy Világ-regatta címû könyvben sokkal jobb és drámaibb amikor megtudjuk, hogy az utolsó teszt maga a nagy csata , az alapötlet is onnan van szerintem. Amikor 10 perc lement a filmbõl már mindenki aki olvasta a könyvet tudta , mi lesz az egyik "csattanó". A filmben persze képesek voltak ezt is elszarni.
Az általam említett könyv persze sokkal viccesebb és ötletesebb mint ez a fos.
Vízért jönnek a sáskalények, miközben a világegyetem egyik leggyakoribb eleme a víz....loooooooooooool
Ez a film annak készült akinek , a sápad vámpíros szar és a koppintós éhezõk viadala vagy mi, a filmek filmje.
Egy büdös buznyákot nem ér. Valaki olvasta a magyar szerzõ Bencsik könyvét, az alap sztorit részben meghagyta , a háborúval a gyerekekkel a végsõ csatával, és köré szõtt egy logikátlan semmit.
10/10
zora 2014 febr. 02. - 15:55:42 10/10
(90/203)
Hû, most olvastam el a Port tartalomismertetõjét. SENKI NE HIGGYEN EGY BETÛT SE BELÕLE!!! Nem tudom, ki írta, de nem látta a filmet, az tuti.
10/10
zora 2014 febr. 02. - 15:52:14 10/10 Előzmény porthosz
(89/203)
Hogyan lett 50 év alatt fejlett haderõ?
Ki mondta, hogy 50 év alatt lett? Arról volt szó, hogy 50 évvel a hangyok támadása után kezdõdik a film. Mikor volt a hangyok támadása? Lehet, hogy i.sz. 4600-ban. Nem?
.
.
.
Most olvastam a kommenteket, így tudtam meg, hogy egy könyv volt a film alapja. Mindenképpen el kell olvasnom! És ki merem jelenteni, hogy mindent megértettem a filmben így, könyv nélkül is.
10/10
zora 2014 febr. 02. - 15:23:41 10/10
(88/203)
Hû, de jó volt!!!

SPOILER

Azzal az alapszituációval indítottak, mint anno a nyolcvanas években Az utolsó csillagharcos címû filmben. Gyerekek, akik nagyon jól tudnak videójátékozni, alkalmasak valódi ûrcsatákra is.
Nagyon jó volt az iskola, a kiképzés bemutatása. Az külön tetszett, hogy új játékot, edzési módot találtak fel. Mint a HP-ben a kviddics a seprûnyélen, itt a 0 gravitációs "paintball".
Bennem volt, hogy az utolsó szimuláció, valójában nem is szimuláció. Egyrészt, mert láttam, milyen kevés van hátra az filmbõl, másrészt, mert maga a csata igazából nem is volt fontos, csak maga a felkészítés, a gyerekkatonák kiképzése.
Rendkívül jó film volt.
Ami elõtt értetlenül álltam, hogy Abigail Breslinnek volt kb 5 perces szerepe, mégis elõbb van a szereposztásban, mint Petra. Na, mindegy. Amúgy annyira nem értettem, hogy tudott összekapcsolódni agyilag a hangyokkkal.


Jó film volt, sci-fi elemekkel, mégis inkább dráma.
Ebbõl el tudnék képzelni egy nagyon jó számítógépes játékot!
Sz Peter 2014 febr. 02. - 12:12:14
(87/203)
Pontosan a BSG jutott nekem is az eszembe. :)
És az a párhuzam is megvan, hogy

SPOILER

az elsõ támadás után mikor újra megjelennek a cylonok, az emberek ugyanúgy a kiirtandó ellenséget látják mindegyikükben pedig kiderül, hogy vannak köztük akik nem az emberek elpusztítására törekednek.
1/10
efes 2014 febr. 02. - 11:24:15 1/10
(86/203)
gondolatilag kifejezetten káros ostobaság.
10/10
arnyszemet 2014 febr. 02. - 10:04:32 10/10
(85/203)
Egyébként a "Szabad-e kiirtani a potenciális ellenséget az utolsó szálig" kérdéskört jól megrágja a Battlestar Galactika "ki tudjuk irtani a cylonokat 1db virussal, megtehetjük-e" részeiben, és (spoiler) ott is rábólint még a pacifista elnöknõ is.
10/10
arnyszemet 2014 febr. 02. - 09:42:08 10/10
(84/203)
No megnéztem. Mivel kedvenc könyvem, igy természetesen megvolt az elõítélet, ami részben be is jött, hiszen a film egy zanzája csak a könyvnek, de önmagában nézve tulajdonképpen tök jó film lett. Persze az is lehet, hogy amiatt jött be, mert ismerve a történetet a filmbõl hiányzó információkat a könyvismeret pótolta, szóval nem fogom leGYPsezni azokat akik csak a filmet látva logikátlan katyvasznak nevezik.


Aki meg azt állítja, hogy adott esetben õ nem mérne megsemmisítõ csapást az ellenségére, az nyilván nem hívná ki a csótányirtót amikor felfedezi, hogy a szemétledobóban már rajtanak a csótányok, megvárná amig bejönnek ujra a konyhába, és ott is csak elkapná õket seprû-lapáttal és kidobná az utcára, mert csótányt megölni cunadolog. Hálistennek belõle soha nem lesz olyan személy akire honvédelmet bíznak.