10/10
DUNAWÖLD 2023 jan. 19. - 01:45:16 10/10
(102/102)
Aki àtélt halàlos balesetet, élete vêgéig szenved:
Ha nem állunk v. meg egy fagyira, ma is élne stb.
E-Zsolesz 2019 máj. 30. - 18:15:25
(101/102)
Műfaji vitához: mivel vérbő alkotás durva halálesetekkel, ezért horrornak kell nevezni. (A Port.hu is elrontotta.) Egészen pontosan pedig misztikus horror. Ami thriller, az (általában 16-os karikáig terjedve) csak egyéb módon félelemkeltő és nem igazán látható benne vérengzés.
Kit Fisto 2018 aug. 03. - 13:49:50
(100/102)
Ezek nagyon tudnak, tegnap a 2-es után ◔ ◔
adták le az 1-et, ma pedig a 3 után a 2-t.  ╰╯
sexykex 2018 jún. 04. - 15:44:38
(99/102)
Előérzés, előérzet: Sejtelem, érzés egy majd megtörténő dolog, esemény felől. Szerintem az emberek többségének volt már valamilyen előérzete. Érdemes rá odafigyelni, mert akár életet is menthet.
A film: nem thriller és nem horror. Ez bizony kabaré, fűszeres fekete humorral.
9/10
sawyerx 2017 szept. 23. - 16:20:40 9/10
(98/102)
A legjobb rész mind közül, az effektek nagyon faszán meg vannak csinálva, a folytatásoknál már nagyon látszott a béna CGI, vagy nem tudom, mivel csinálták. A faSZállító vs. rendõrautós rész nálam klasszikus jelenetté vált, ha látok egy hasonlót az úton, egybõl ez a film ugrik be.
Jól összehozták az elsõ rész sztorijával, a halálozások is jók, a baj itt is a túlbonyolítással van, amikor úgy beszélgetnek a halálról és annak szokásairól, mintha õsrégi cimborák lennének vele.

9/10
9/10
Xxy92 2016 okt. 22. - 23:51:05 9/10
(97/102)
Ez volt életem elsõ horrorfilmje, amit egy karácsony este néztünk unokatesóimmal dvd-rõl. Azóta már nagyon sok idõ eltelt, a film viszont a júliusi Viasatos vetítése után is igencsak elnyerte a tetszésem. Profi módon kidolgozott, hihetetlenül tekergõsen kigondolt haláljelenetek sora fûzi össze ezt a történetet, és a film-végi csavar sem maradhat ki.
Nem az a tipikus, szellemes-zombis-szörnyes ijesztgetõs horror, sokkal inkább hat a lélekre. Már akinek van belõle.

Szerintem a Végsõ állomás-saga legjobb epizódja ez, majd az elsõ, majd az ötödik, a negyedik, de a harmadik eléggé el lett tolva.


8
port_man 2015 dec. 08. - 23:51:31
(96/102)
Ez olyan mint egy horror, brrr.
filmimádóó 2014 aug. 24. - 12:37:28
(95/102)
Nekem az összesbõl ez jött be jobban, de az elsõ rész is jó.
buncow 2014 aug. 15. - 21:35:57
(94/102)
Retkes film+ megint kitett magáért... Abban a másodpercben ahogy megmurdelne bevágják a redvás reklámot.
vargasándorgyõr1979 2014 márc. 14. - 09:40:15
(93/102)
Szerintem is ez a legjobb rész.Jó a történet és együtt a két gyönyörû kedvencem A.J.Cook és Ali Larter.
9/10
horipapa. 2013 márc. 23. - 19:49:59 9/10
(92/102)
Szerintem ez a legjobb rész a 4 közül, nagyon jól meg van csinálva, nekem az egyik kedvenc horror filmem, sokszor láttam és egyszer sem unatkoztam rajta.
Jól megcsinált, ötletes, a halálesetek és a történet is jó.
10/9 a maga mûfajában kifejezetten jónak mondható.
merkel 2013 febr. 25. - 21:27:55
(91/102)
Szerintem is egy nagyon jó filmrõl van szó, a kezdése vetekszik az elsõ rész kezdésével, de a film nem akkora klasszikus, mint az elsõ rész és a hasonló tinihorrorok, thrillerek (Sikoly, Tudom, mit tettél). A harmadik rész is nézhetõ, de az még kevésbé éri el az elsõ rész színvonalát.
10/10
King Diamond 2013 febr. 25. - 20:36:06 10/10
(90/102)
A második rész is remek lett. Az autópályás baleset jóval durvábbra, látványosabbra sikeredett, mint az elsõben a repülõgépes, ez máris egy újabb jó pont. Nekem jobban tetszett egy kicsivel, mint az elsõ. Tetszett, hogy volt egy kis történetátvezetés, illetve utalások az elõzõ részre. Sajnáltam, hogy Devon Sawa már nem játszott benne, és a karakterét elintézték ennyivel, hiszen az elsõben akkor ezek szerint nem sokat ért az a sok kicselezés, meg aggódás. Viszont itt már minden szálat elvarrnak az elsõ részhez képest. Az új szereplõk is tetszettek, a halálok megint csak ötletesek, nem egy kaptafa az elsõ résszel. A szinkronok is jók, Tony Todd még mindig remek. A végén sajnáltam Cleart, illetve kár, hogy az itt életben maradt szereplõkrõl nem esik szó a harmadikban (vagy lehet, hogy esik, csak akkor már nem emlékszem rá). Nem baj, mindjárt újranézem azt is. Mivel ez kicsivel jobban bejött, így ennek megfelelõen 9.5 pontot adok neki.
ucsitelnyica 2012 ápr. 14. - 21:14:42 Előzmény olahmiki1959
(89/102)
A.J. Cook a Gyilkos elmékbõl! De furi barna hajjal. :))) Nekem ez a kedvenc részem. Az autópályás tömegszerencsétlenség nagyon jó. A liftes rész is nagyon ott van. És a zsaru meg nagyon helyes:)))
olahmiki1959 2012 márc. 04. - 17:01:11
(88/102)
Az egész sorozat nagyon jó, a részek hullámzó színvonalúak, de az egész úgy ahogy van, messze kiemelkedik a mûfaj darabjai közül. Változatos, ötletes, néhol kifejezetten hátborzongató epizódok követik egymást, unalmas rész pedig egy percnyi sincs benne. A jelenetek lélegzetelállítóak, a sminkesek, és fõleg, a számítógépes háttérbedolgozók munkáját dicsérik.
Nem tudom, hány folytatást terveznek még a filmesek, - egyelõre a fáradtság jeleit nem vettem még észre a sorozaton, - de az biztos, hogy a mûfaj rajongói ezután is ugyanolyan várakozással fognak odaülni a képernyõ elé, mint eddig.
2/10
dantonb 2012 márc. 04. - 00:08:51 2/10
(87/102)
Oltári nagy marhaság a film ,nem lehet komolyan venni,éshát a véletlenek ragozásán kívül semmi ötlet nincs benne.
felica 2012 márc. 03. - 16:47:41
(86/102)
Bár nem kedvelem a horrort, mert nem szeretem mérgezni a lelki világom, de ez a film mégis elgondolkodtat. Szerencsére eléggé irreális ahhoz, hogy elhiggyem és rémálmaim legyenek tõle, de az alap téma elgondolkodtató. Értem ez alatt, hogy bármit teszel, a végzeted el van rendelve, vagy képes vagy változtatni rajta?
Keló Scofield 2012 márc. 03. - 12:05:55
(85/102)
Ez, és a 3. rész a legjobb, sajnos a 4-5 nem hozta amit kellett volna.
olahmiki1959 2012 márc. 03. - 11:55:54 Előzmény technokrata
(84/102)
Igazad van, nagyon jó film! Nekem az egész sorozat nagyon tetszik, már csak azért is, hogy a forgatókönyv írók hogy tudtak ennyi különbözõféle halálnemet kitalálni. Ami pedig a megvalósítást illeti, hát csak azt tudom mondani, hogy most elérkezett az a korszak, amikor gyakorlatilag már mindent meg lehet csinálni a filmekben. Nincs lehetetlen, a pasas akár levághatja a saját fejét is, a hóna alá kaphatja, és elsétálhat vele, ha arra van szükség.
Minden jelenet, legyen az a legbizarrabb, teljesen élethû. Szerintem akkor járunk a legjobban, ha szépen odaülünk a képernyõ elé, és felhõtlenül szórakozunk, jókat borzongunk ezen a kitûnõ filmen. Mindenképpen látnia kell annak, aki a mûfajt kedveli.
9/10
technokrata 2012 márc. 02. - 07:47:28 9/10
(83/102)
EZ HORROR!!! A thriller a bûnügyi, krimi, dráma, azaz a komolyabb hangvételû filmek kategóriája, amely ugyan félelmet keltõ, de nem "földön túli" filmeknél. (Bárányok hallgatnak, Egyedül álló nõ megosztaná, Megcsalatva, Egy ágyban az ellenséggel, Kéz, amely a bölcsõt ringatja, Jófiú,stb.) Ami sci-fi, ami horror, ami misztikus, az már is egy bizonyos kategóriának nevezhetõ. Ez pedig horror. Viszont, ha valaki szerint ez thriller, akkor a drámába is nyugottan sorolhatnánk. Kis túlzással még bûnügyi is ilyen alapon.
Ami a filmet illeti: nagyon jó film. Nekem az összes közül ez a kedvencem. Marha jól kidolgozott movi. A jelenetek alképesztõen profik, pláne ami a balesetet illeti az elején. Izgalmas, bár sok meglepetést nem fog okozni a nézõnek, pláne aki már látta valamelyik részét. Horror rajongóknak kihagyhatatlan!