olahmiki1959 2012 nov. 09. - 12:37:38
(136/176)
Én ezt a filmet, illetve sorozatot az akció-horror-thriller mûfajban, az utóbbi évek talán legsikerültebb, mindenképpen leglátványosabb filmjének tartom, a maga keretei között, természetesen.
A fanyalgókat nem nagyon értem, az ízlések persze különbözõek, és én senkit sem akarok meggyõzni a magam igazáról, csak szeretném elmondani, hogy nekem miért tetszett a filmsorozat bármelyik darabja.
A részek között apró színvonalbeli különbségek persze vannak, de összességében a sorozat mégis nagyon izgalmas, elképesztõen látványos, a rendezõ végre nem bugyutára, - sikoltozó tinihorrorra, sötétben röpködõ szárnyas démonokra, - hanem komolyra vette a figurát, dramaturgiában, színészi játékban, izgalmas történetben, és ez nagyon jót tett a filmnek.
Az egész sorozatban két dolgot tartok nagyon jónak, említésre méltónak, az egyik az ötletesség, a forgatókönyvírók hihetetlenül gazdag fantáziája és kreativitása, ugyanis a halál ilyen sokféleképpen való bemutatása szinte példa nélkül áll a horrorfilmek, vagy thrillerek mûfajában.
A történetben rejlõ összes fordulat, izgalmas lehetõség maximálisan ki van használva, szinte lubickolhattak az írók az ötletekben, és valósággal versenyezhettek egymással, hogy ki tud még több, még extrémebb ötletet kitalálni.
Ez tehát csillagos ötös.
A másik dolog, amitõl teljesen leesett az állam, és amiért bármelyik filmet az eddig elkészültekbõl bármikor nagyon szívesen megnézem újból, az a technikai megvalósítás.
Én tudom, hogy ma már, számítógépes technikákkal, grafikai és mindenféle egyéb megoldásokkal gyakorlatilag bármit meg lehet csinálni, azt is, hogy valaki levágja a saját fejét, a hóna alá kapja, és elsétál vele, de akkor is, minden alkalommal szájtátva nézem, amikor drótok szeletelnek fel valakit, vagy üti agyon egy eldõlõ oszlop, vagy vágja le a fejét egy autópályán a kocsiba berepülõ fatörzs, és mindezt naturális hûséggel, teljesen életszerûen, semmiféle tettenérhetõ technikai hibát nem vétve mutatják be a filmben.
Ez a filmsorozat a maga nemében az egyik csúcs, köszönhetõen az egyetlen percnyi üresjáratot nem tartalmazó, hihetetlenül ötletes és kreatív, technikai megoldások szempontjából pedig tökéletes mivoltának.
Számomra egyértelmûen 10 pont.
A véleményem természetesen magánvélemény, senkire sem akarom ráerõltetni, - nem is tudnám, - viszont vállalom.
pneklara 2012 nov. 09. - 08:43:15
(135/176)
Bocs.!, de errõl a filmrõl egy régi vicc jut eszembe: Ülök a villamoson, észre veszem, hogy egy férfi nagyon bámul. Majd oda jön hozzám: elnézést, hogy megszólítom! Megtenne nekem valamit? Nagyon hasonlít az unokahúgomra. A nagynéném beteg, állandóan Évi után sóhajtozik, de Évi külföldön van. Eljátszaná egy pár percre Évit a maminak?
- Kicsit vonakodtam, de végül beleegyeztem. Elmentünk egy házhoz. A férfi bekísért egy szobába. Ott feküdt egy néni, amikor meglátott, megragadta a kezem, és ezt rebegte: Évi, hát eljöttél, de örülök!
Álltam ott egy darabig, aztán mondtam halkan a férfinek, hogy most már mennék.
Mentem az ajtóhoz, de be volt zárva. A férfi csak néz, olyan furcsán. Megijedtem, feltéptem az ablakot, s ugrottam. A férfi pisztolyt rántott, és lõtt...
---Itt illik szünetet tartani a mesélésben, hogy a hallgatóság megkérdezze: na, és mi történt?
---Azóta van hátul lyuk a fenekemen.

Szóval ez a film tömör borzongás, izgalom, és a végén az ember azt mondja, én marha, inkább aludtam volna!
pillangókisasszony 2012 nov. 08. - 21:31:57
(134/176)
Nem rossz film(szerintem a 3.sem),de ezt meg már rongyosra játszották.Tényleg havonta vetíti valamelyik tévéadó.Kétlem,hogy az elmúlt 12 évben nem készült más,nézhetõ horrorthriller(ki hogy nevezi),amit le lehetne adni.
maria-maria 2012 nov. 08. - 14:44:41
(133/176)
nem mert 3 dik a legjobb xDD :D én szeretem :) 4 az elsõ részben mindenki meg hal ? avgy egy két ember túl éli ??
10/10
lotto 2012 nov. 08. - 10:13:20 10/10 Előzmény _Freddy_
(132/176)
EZ szerintem nem így van, mert még a 2.rész az ami a legjobb csak utána jön az 1.! Az összes többi zero..
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 13. - 05:34:54
(131/176)
Ez az elsõ rész még egyszer megnézhetõ, a többit már nem ajánlom senkinek.
Sousuke 2011 dec. 12. - 18:56:59
(130/176)
Nem láttam/olvastam még olyan horrort, amelyik ilyen hatást váltott volna ki. Hidegen hagy mindegyik :P
bandikaa 2011 dec. 12. - 18:56:40
(129/176)
A baj ezekkel a filmekkel az, hogy ebbõl az alapötletbõl sokkal jobb filmet lehetne kihozni.
Ilyen egyszerû.
9/10
Keló Scofield 2011 dec. 12. - 18:17:14 9/10
(128/176)
Szerintem nem szabad ilyen összehasonlításokat csinálni. Valakinek az tetszik, valakinek ez. Más a mai horror mûfaj és más a régi. Nem értem Oliver Stone nevét miért hoztad fel, mit keres itt?

A film és fõleg a történet szerintem kifejezetten jó, bár a 2. és 3. része még jobb ennél. A 4-et meg elintézték egy 3D-vel, és pont.
bandikaa 2011 dec. 12. - 17:02:57
(127/176)
A kettõt láttam nemrég, erre egy percet sem szánok.

Pláne ha párhuzamosan a 12 majom megy... :)
10/10
oldbone 2011 dec. 12. - 14:25:26 10/10
(126/176)
Ezen kár vitatkozni, amúgy is csak egy „horror” a sok közül. Mivel többeknek tetszhetett, valószínûleg ezért lett még pár folytatása. Ateistáknak nem ajánlott, a sors õket úgyis mindentõl megkímél! ;)
Ford Mustang 2011 dec. 12. - 00:27:41
(125/176)
Értelmetlen baromság.
Krájcsek 2011 dec. 11. - 19:21:09
(124/176)
Teljesen vállalható az elsõ rész,sokkal rosszabbra számítottam.
NapfényaSzájban 2011 okt. 24. - 14:05:52
(123/176)
Nekem abban okozott csalódást, hogy kerestem valami jó kis horror filmet, amin lehet rettegni, amitõl napokig félek a sötétben stb. Szóval erre esett a választás, de ez nem horror, talán inkább thriller, de annak is elég gyenge. Számomra egy megfoghatatlan, láthatatlan "rossz" - jelen esetben a halál - nem félelem keltõ. Sem a film és a benne lévõ túlságosan abszurd halálesetek nem hatottak rám sem érzelmileg, sem pszichésen. Viszont elismerem, hogy a film alap ötlete egyedi, de részemrõl ki is merült a film pozitívumaink a felsorolása sajnos.
kovy007 2011 okt. 08. - 12:23:42
(122/176)
.
9/10
PivarnyikKrisz 2011 aug. 29. - 17:36:56 9/10
(121/176)
Ez valami hihetetlen jó film. Ötletes, izgalmas, fordulatos, helyenként talán feszültséggel ötvözött. Sõt néhány helyen még nevetni is lehet rajta(na de ez inkább csak Sean William Scottnak köszönhetõ. Régóta terveztem már,hogy megnézem, nem is értem miért vártam eddig. Nagyon tetszett. Rosszabbra számítottam. 10/9-et bõven megér. Alig várom, hogy sorban megnézzem a többi részt, majd végül ami szeptemberben jön a mozikban. :)( 3D-ben!):D
SPOILER
Bevallom, elmosolyodtam azon,ahogy a tanáruk meghalt, mert szerencsétlennek nem elég,hogy átvágta a torkát az üveg, még a konyhakés is beleállt:D (nem, nem vagy beteg!)
SPOILER vége
Ajánlom mindenkinek! 10/9.
Jankaou 2011 aug. 09. - 22:51:57
(120/176)
Nagyon jó, izgalmas, rejtélyes kezdés. Film közepétõl már nettó baromság, és abszurditás.
zetorka 2011 máj. 09. - 17:39:43
(119/176)
nem írná meg valaki mi lett a vége?
a tanárnõ halálától...
West 2011 máj. 07. - 23:26:21
(118/176)
Nem tudja vki mi volt a szám címe ami a WC-ben szólt?
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 máj. 07. - 23:24:45
(117/176)
Jajj, tudom már melyik ez a Film, összekevertdem bocsika... :)