2/10
toshiba321 2010 szept. 07. - 04:57:07 2/10
(92/132)
aha hát persze. Nem tudom de én egyiket sem nézzem beleértve ezt a gagyi sorozatot is. De nagyon szeretem amikor mások akik nem is ismernek elmondják hogy nekem mi tetszik hát igen biztos úgy van. De ha jól emlékszem a maunika sót meg a jóska bátyámot meg a való világot nem én hoztam fel - teszem hozzá egyiket sem néztem. A Dörmögõ Dömötör elmegy ha az ember 6 éves és szereti a meséket mint ahogy ezt a fantasztikus mesefilmsorozatot. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2/10
toshiba321 2010 szept. 07. - 04:48:43 2/10 Előzmény El Fary
(91/132)
akkor még egyszer leírom mert vannak emberek akiknek nehéz a felfogása ez egy nézhetetlen nevetséges gagyi sorozat akinek tetszik nézze és ebben nincs semmi sértõ. Csak jó szórakozást tudok kívánni hozzá mindenkinek. A fórum meg azért van hogy az ember leírja a véleményét legyen az pozitív vagy negatív ha meg ez valakinek vagy valakiknek nem tetszik akkor nem kell fórumozni és akkor nem fogják a hõn imádott sorozatát lefikázni.
unisol1 2010 szept. 06. - 13:06:45 Előzmény Újvállalkozó
(90/132)
Az egyik robotosba meg Spock volt, õ sem csillagkapus, de azért sci-fi karakter a javából.
10/10
El Fary 2010 szept. 05. - 21:18:07 10/10 Előzmény toshiba321
(89/132)
Itt mások sértegetését pontosan te kezdted azzal, hogy kiröhögöd azokat, akiknek tetszik ez a sorozat.
S azt sem kell háromszor leírnod, hogy szerinted nézhetetlen gagyi, mert azzal szintén kivívod mások haragját. Teljes joggal.
Szóval jobban tennéd, ha többet ide nem írnál.
Valezius 2010 szept. 05. - 18:03:35 Előzmény Újvállalkozó
(88/132)
Ha már reagálsz, akkor jó lenne, ha el is olvasnád, amit írtam. Egy szót nem szóltam effektekrõl.
Kb 10 éve általános iskolás koromban mentek ilyenek a TVben, hogy Végtelen határok, ST Voyager, Babylon 5, Bolygó neve Föld. Tetszettek, de ha ma megkérdeznéd, miért, nem tudnám megmondani.
Ami most tetszik arról persze meg tudom mondani, miért.
Az elmúlt 1-2évben néztem újra a VOYt és a B5-öt még mindig tetszik, ellenben ezzel.

Lássuk, mit is mondtam, azt, hogy hemzseg benne a hiba.
1. rész: tetõ nélküli üvegakváriumban tartja a tudós a szörnyeket, amikor a zárt laborból is kiszöktek korábban. Légy szíves magyarázd el, hogy ez miért nem hiba.
2. rész A robotba féltékenységet programoztak, normális ember nincs a földön, aki ezt megtenné szerintem.
3. rész Van benne az a tudós arc, aki azonnal mindenkivel meg akarja osztani az örök élet titkát, tudós, és annyi esze nincs, hogy rájöjjön, hogy ha holnaptól nem hal meg senki az katasztrófát jelent az egész bolygóra nézve. (Népesség robbanás, éhezések, természet teljes kizsákmányolása, stb.)

Az elsõ 3 rész (vagyis a dupla résszel együtt 4) nekem azt mutatja, hogy jobban is át lehetett volna gondolni ezeket, hogy ne legyenek benne ilyen ostobaságok.
2/10
toshiba321 2010 szept. 05. - 16:21:30 2/10 Előzmény jozefboi
(87/132)
de ez nézhetetlen és általában azok nézik a józsi barátot meg a való világot akiknek az ilyen gagyi sorozatok tetszenek. És még egyszer el kell hogy mondjam nézhetetlen. De ha valakinek tetszik és végig bírja ülni annak jó szórakozást hozzá.
10/10
Újvállalkozó 2010 szept. 05. - 00:18:03 10/10
(86/132)
Ja igen, Bridges épp a legelsõ részben játszott a Homokkirályokban. :) El is felejtettem. A doktornõ is rémlik.
10/10
Újvállalkozó 2010 szept. 04. - 21:48:56 10/10
(85/132)
Bár ez csak az én véleményem, de nappal bûn adni egy ilyen sorozatot, elveszik a hangulata.
10/10
Újvállalkozó 2010 szept. 04. - 21:47:56 10/10
(84/132)
Ja, úgy igen. De kik is játszottak mindkettõben? Most igy elsõre Daniel és Samantha ugrik be nekem. Meg az egyikben Miyagi mester is játszott, bár õ nem volt csillagkapus. :)
10/10
Újvállalkozó 2010 szept. 04. - 11:17:17 10/10
(83/132)
Jack Walsh: Azért ne hasonlitsuk a Csillagkapuhoz kérem...az egy nagy költségvetéssel készült akicó sorozat, ez pedig kis pénzbõl csinált minifilmek érdekes gondolatokkal.
10/10
Újvállalkozó 2010 szept. 04. - 11:15:08 10/10 Előzmény Valezius
(82/132)
Ez tipikus az a sorozat, amit csak akkor tud értékelni az ember, ha már idõsebb lesz...Ha neked csak fiatalkorodban tetszett, azt jelenti, hogy akkor sem értetted meg, csak tetszettek a szörnyek benne, most meg már az efekteket gagyinak találod, viszont a mondanivalóját még mindig nem tudod felfogni.
10/10
Újvállalkozó 2010 szept. 04. - 11:08:08 10/10 Előzmény kompikotró
(81/132)
A halott ember kapcsolója tényleg ütõs...de sok más rész is. Nekem nagyon tetszik ez a sorozat. Kiváncsi lennék, hogy a régebbi részek is ilyen jók voltak e? Most látom, hogy az AXN-en új részek mennek. Eddig a COOL-on néztem, és ott még más volt a narrátor.
10/10
tcshooker 2010 szept. 02. - 19:48:50 10/10
(80/132)
Mondjuk én nem csodálkozom, hogy valakinek, aki a központozást hírbõl sem ismeri, és az általa leírt szavak jelentésével sincs tisztában, annak nézhetetlen egy olyan filmsorozat, amin gondolkodni is kell picit.
kompikotró 2010 szept. 01. - 14:58:48
(79/132)
Én nem vagyok egy végtelen határok függõ,de a halott ember kapcsolója címû epizódtól ha látom mindig kiráz a hideg... :D
10/10
Szaby94 2010 aug. 27. - 11:21:03 10/10
(78/132)
Ez az egyik legnagyobb kedvencem, tényleg nagyon sok rész van, ami nagyon elgondolkodtató tud lenni.
Akinek ez nézhetetlen, annak én is ajánlom az édesnégyes és hasonló mûsorokat.
Jack Walsh: A sorozat 5-6-7. évadai sajnos jelenleg sehol nem érhetõk el magyarul, az AXN Sci-fi majd október-november körül kezdi adni az 5.-et, valószínûleg felirattal. A rajongói oldal most valamiért sajnos nem mûködik, epizódlistát mind a 7 évadhoz esetleg az általam fejlesztett http://sci-fisorozatok.gportal.hu oldalon találsz (az oldal még kicsit kezdetleges stádiumban van).
10/10
jozefboi 2010 aug. 26. - 09:33:28 10/10 Előzmény toshiba321
(77/132)
Ha ez nézhetetlen, akkor inkább rosalindát kell nézni. Vagy maunika sót. Vagy józsi barátot. Vagy valóvilágot. Na az a nézhetetlen. Lehet nem tetszik ez a sorozat valakinek, de attól még nem nézhetetlen.
2/10
toshiba321 2010 aug. 14. - 14:00:10 2/10 Előzmény cadeyrn
(76/132)
Tisztelt forúmozók szeretnék megkérni mindenkit hogy ha valakinek tetszik valami vagy nem ért egyet valamivel azt le lehet írni civilizált módon mások sértegetése nélkül is. Ha lehet maradjunk a civilizáció keretein belül. Ez a film számomra még egyszer mondom számomra nézhetetlen ha el akar valaki ezen gondolkodni tegye megteheti. Ha tetszik neki akkor megt nézze.
Valezius 2010 aug. 13. - 17:59:17
(75/132)
Itt az epizódlista:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Outer_Limits_episodes

A 3. évad elsõ részével kezdték, és ma ismételték a 4/6-ot "Relativity Theory".
Heaven c. részt nem látok :)

Egyébként nekem úgy rémlett, hogy ez egy jobb sorozat, de biztos azért, mert amikor legutóbb adták még fiatalabb voltam.
Elkezdtem letölteni az elsõ két évadot, ha már nem adják le, helyenként elég gagyi. Például a nyitó részben a lény megszökik a tuti biztos laborból, amikor hazacsempészi az arc akkor meg olyan "akváriumban" tartja, aminek nincs teteje...
Optimus Prime 2006 2010 aug. 13. - 15:57:45
(74/132)
Jelenleg hol tart a sorozat? Már többször nekiültem, de sose tudtam huzamosabb ideig követni. Pár részt láttam volt jó és volt gyengébb. A 'Heaven' epizód pl. nagyon tetszett. :)
De hol van az a sok ütõs epizód, amit anno a TV3-on reklámoztak? Akkor nem mertem nézni, alapból 18-as korhatárú volt a sorozat, meg késõn is ment. De emlékszem volt pár jó ötlet benne. Az egyik ajánlóban egy ûrhajó utasai egyszer kinéztek az ablakon és azt mondták "hol vannak a csillagok?"
cadeyrn 2010 aug. 11. - 15:23:07 Előzmény toshiba321
(73/132)
Vannak emberek, akik nem tudnak mit kezdeni olyan könyvekkel/filmekkel, amik lehetségek, de jelenleg nem létezõ dolgokat elemeznek, boncolgatnak.
Azért, mert a te elméd nem képes erre ráhangolódni, valami még lehet jó. Jó példa erre a Dûne Gyermekei könyv (a film szintén jó, de nem ezt a kérdést járja körül): sosem fog bekövetkezni, hogy az elõdeid személyisége akarjon benned felszínre törni, de kifejezetten érdekes körüljárni. Miért? Mert megtehetjük, hogy ezen is elgondolkozunk.

Ami pedig a tanulságokat illeti a sorozatban: némely epizód bõven van annyira aktuális, hogy a tanulságán, esetenként csak a zárómondatán elgondolkozzunk. Ha neked nem megy, vagy nem akarod, hogy menjen, az nem a sorozat milyenségét mutatja, hanem a te trollságod fokát.