Karasevda 2017 aug. 01. - 13:04:24
(1058/1238)
Kedves Környezet!
Nincs mit megköszönni : ) Úgy gondolom mások szórakozását nem jó elrontani... de persze Suxelnek is igaza van a spoiler jelzés a legtöbb helyre oda volt írva. És a fórumszabályzat is megengedi az ilyen formában történõ eszmecserét. Csakhogy ember legyen a talpán az aki tekintete sugarának gátat tud vetni...pláne egy olyan esetben ahol pld. rajongója egy sorozatnak.vagy egy színésznek. Én így gondolom, azért éreztem szükségét annak hogy megkövessem /elnézést kérjek/ azokat akik nem neten nézték hanem a tv-ben szeretnék õsztõl végigélvezni.... izgulni... esetleg végigszenvedni /a végén mindenki kiválaszthatja a neki megfelelõ verziót :)/ és esetleg a spoilerek miatt már nem annyira érdekes nekik a várva várt 2. évad...
Amúgy a sorozat csak két évados.... a 74. bölümmel vége van....
Lehet kéne nyitni még egy Végtelen szerelem topikot :) Egyet azoknak akik már túl vannak a sorozaton a net által.... és egyet azoknak akik még nézik :)))
10/10
kornyezet 2017 aug. 01. - 11:12:09 10/10
(1057/1238)
-tapintatosságod-
10/10
kornyezet 2017 aug. 01. - 11:11:27 10/10
(1056/1238)
Köszönöm a tappintatosságod, de engem nem zavart:) Amúgy 2 vagy 3 évada van?
10/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 31. - 22:06:54 10/10
(1055/1238)
Én szerintem ki van rakva a spoiler szó, úgyhogy, aki nem akar spoilert, az ne olvasson tovább.
Karasevda 2017 júl. 31. - 20:16:19
(1054/1238)
Kedves Fórumozók!

Azon elmélkedem, hogy ... a megdöbbenés miatt amit a végkifejlet kiváltott belõlünk, igen önzõ módon elspoilereztük a második évadot... nem gondolva azokra a fórumtársakra és más nézõkre akik neten nem követték a sorozatot, hanem a tv-ben szeretnék /szerették volna megnézni végigélni... végigizgulni....õsztõl...
Én bár nem kaptam rá felhatalmazást... de minden spoilerezõ nevében elnézést kérek.....
Bááár.... ha a modik kitörölnék az utolsó kb. 15 hozzászólást...... : )))) Hm????
10/10
kornyezet 2017 júl. 31. - 13:06:01 10/10
(1053/1238)
Kicsit késõn írtad, mert ma már nem lehet szavazni. Amúgy csak párat ismerek.
1/10
Elhaym 2017 júl. 30. - 13:07:16 1/10
(1052/1238)
10/10
kornyezet 2017 jún. 28. - 11:21:35 10/10
(1051/1238)
Láttam a román csatornán a 71. (úgy emlékszem) résznek a végét, kb. fél órát.
10/10
kornyezet 2017 jún. 27. - 13:58:48 10/10
(1050/1238)
A török magyar szótár a neten a ' kara sevda ' kifejezést ' rajongás ' - nak fordítja.
malvinkicska 2017 jún. 27. - 13:52:45
(1049/1238)
SPOILER véget ért a VSZ, az valami borzalom ami ebben a részben volt annyit szenvedtek Nihan és Kemal, hogy nézni is rossz volt.
A sziklatetején ki volt kötve N és ment K menteni de nem tudta mivel, körül volt taposó aknával, végül a rendõrség kimentette N-t.
Sokáig vacakoltak megjelent Emir is és robbant , többet egyikõjük sem volt. Nihan tanított vacsora volt emlékeztek ez volt a Végtelen Szerelem, hogy Kemál élete árán megmentette a családját. A részben elhangzott olyan momdatok törökben sok nõ él hasonló sorsban, mint N élt emir miatt, és Kemal feláldozta magát, hogy ebbõl okuljanak, szóval nekem egyáltalán nem volt normális vége, mert nem is krimi horror volt.
6/10
napraforgó 2017 jún. 26. - 18:44:17 6/10
(1048/1238)
Kezdetben valóban jobbak voltak a török sorozatok is, nem csak a borzalmakról szóltak, hanem szép érzelmekrõl is és normális életvitelrõl is. Most meg már valóban csak a sok szörnyûség, lövöldözés, maffia, kórház, újra gyilkosságok, családok széthullása, korrupció, csalás, ésatöbbi, ésatöbbi.
A mexikóiak is élvezhetetlenek, nekem már elegem van a sok ikertörténetbõl, elcserélt gyerekbõl, fiatalon szült gyerekek véletlen feltûnésébõl. Az apasági kérdések ehhez képest már nem is annyira érdekesek, már senki nem annak a gyereke, akinek hitte magát.
Most már a régi, ezerszer ismételt sorozatokra fanyalodtam, azokban legalább nem csalódok.
malvinkicska 2017 jún. 26. - 15:30:48
(1047/1238)
Valóban így van én sokat nézek láttam, de amelyek elõzõleg készültek azért azok nem csak ez a sok rosszról szól.
Az mindegy milyen szerelemrõl beszélünk, de borzalmas a vége ,most mosakodnak , hogy törökben a nõk iígy meg úgy , ezt is tudjuk, más a kulturájuk, de azért mláttom a sorozatokban, majd nem mindbe szeretõje van a hapsiknak, válnak aztán együtt élnek semmi eskü nélkül akkor hogy is van ez, Vizet prédikálunk és bort iszunk.
Elgondolkodtam már sokszor, hogy ezek csaka korrupt rendõröket ügyészeket, meg sorolhatnám ezeket szemléltetik, megrendelésre készülnek ezek a borzalmak sokszor.
6/10
napraforgó 2017 jún. 26. - 09:41:32 6/10
(1046/1238)
Talán azért lett Végtelen szerelem a címe, mert egyébként is angolból fordítják, nem a török eredetibõl. Angolul Endless Love a címe, ami szintén végtelen, véget nem érõ szerelmet jelent. Szerintem is kifejezõbb lett volna a Sötét szerelem, legalábbis, ha Emír szerencsétlen, mániákus szerelmére gondolunk.
Valahogy mindegyik török sorozat olyan keserû, szomorú véget ér, kicsit sem tudnak viccesek, kedélyesek lenni.
Karasevda 2017 jún. 25. - 20:06:03
(1045/1238)
Sziasztok Kedves Fórumozók!

A sorozat címe...SÖTÉT SZERELEM.. csak a magyar fordítóknak van egy mániája, hogy mindent átvariálnak... szóval nem 'Végtelen szerelem'.... hanem Sötét szerelem...így ha belegondolunk szinte 'borítékolva volt' a szomorú... rossz.. megdöbbentõ végkifejlet... Ez nem egy 'nyálas' telenovella... Dráma... megdöbbentõ... elgondolkodtató...
Szerintem épp ezért volt lenyûgözõ..... Kemal hiába küzdött a kötél végig Nihan lábán marad.....
10/10
s1u2x3e4l 2017 jún. 23. - 10:40:28 10/10
(1044/1238)
SPOILER, DE MÉG MINDIG NEM TUDOK ELVONATKOZTATNI, AZ UTOLSÓ RÉSZBEN TÖRTÉNTEKTÕL


Ami kommentet olvastam magyar, latin-amerikai és angol nyelvû fórumokon 99% felháborítónak találja a befejezést, vagy 1-2 az, akinek tetszett, de szerintem azok betegek. Az a baj, hogy ha meg is kapták a büntetésüket a fõgonoszok, (Emir, Asu), de elérték, amit akartak így is. Tönkretették a szerelmespár boldogságát. És akkor arról nem beszélve, hogy a kígyó Zeynep az utolsó jelenetben békésen üldögél a családi asztalkánál. Valahogy az õ megrajzolt jellemébõl nekem nem jön az le, hogy õ bármikor is tanulna valamibõl. Érhették õt csapások, de az okulást kizártnak találom. Nem tudom miért kellett a plusz 4 rész hozzá, elég lett volna 35, és a 70-el lezárni, amiben megvolt Kemal és Nihan esküvõje. És itt lerendezni a gonosz szereplõket, és itt a vége, fuss el véle, annyi szenvedés, borzalom után az ember elégedett lett volna vele, mégha sablonos, de akkor is. Teljes kiábrándulás sajnos, a részemrõl mindenféleképpen. Kíváncsi lennék a forgatókönyvíró, és a producer magyarázatára, hogy mi indokolta ezt a végkifejletet, elõbbinek hogy született meg a fejében, utóbbi hogyan engedélyezhette.
6/10
napraforgó 2017 jún. 23. - 06:11:24 6/10
(1043/1238)
66. bölümig megnéztem, onnantól már csak fragmani, vagyis a töredékek, de volt abban minden borzalom.
Spoiler
Hiába voltak esküvõi jelenetek (Leyláé, és Nihánéké is), a végsõ dolog mégis szörnyû volt. Komolyan mondom, ilyen sorozatokat kár leforgatni, vagy egy ilyen történetet meg kell csinálni egy másfél órás filmben, nem húzni 74 X két és fél órában. Nyilván mindenki azt várta, hogy annyi viszontagság után Nihán és Kemál végre boldogságra lel, és fõgonosz uraság megbûnhõdik. Akár meghal (senki szíve nem fájt volna érte), akár a börtönben végzi, rácsok mögött, mindegy lett volna. Na de nem, véletlenül se. Itt a jók halnak meg.
Ha ilyenek a török sorozatok, köszönöm, de nem kérek belõlük.
malvinkicska 2017 jún. 22. - 15:33:52
(1042/1238)
Nem szeretek olyat írni ami nem fedi a valót a második évad több, mint a fele azzal fog eltelni hogyan halt meg Ozán, szóval arra nem kapod meg olyan egyszerûen a választ.
A török sorozatokkal aza baj hosszúak és a végén meg már a felétõl gyengülnek, meg sok a hasonlóság, csak egy kicsit változtatnak helyet, és kórház korrupt rendõrség, nyomozás a nagy semmibe nagyon ki akasztottak, de ez a VSZ nagyon.
10/10
kornyezet 2017 jún. 22. - 14:04:03 10/10
(1041/1238)
Hááát.... így végigolvasva az utóbbi pár hozzászólást, már nem kezdem annyira várni. Megy a román adón az elsõ évad, két és fél órás, az olyan sok:) Kiváncsi vagyok, hogy pontosan Ozan hogyan halt meg. Az elsõ évadnak úgy lett vége, hogy azt hittem, hogy Emír meghalt.
malvinkicska 2017 jún. 22. - 09:04:19
(1040/1238)
Az volt VSZ a címe meg volt egy fekete szerelem, Emir részérõl, és nem gondoltam ezt hozzák ki belõle, mert ez így valóban az örök mezõkön ért véget végtelen szerelem, és mi lett a aFSZ-el, mert annyi büntetése volt Emirnek elveszítette Zeynep a gyereküket ami fiú lett volna és az náluk nagy dolog, igaz nem maradt senkije, mert Asu egy szemét mocsok nõ volt végig, és az semmit nem kapott akkor , hogy is van ez itt valami nem rendes gondok voltak az íróval nem kicsi.
Azt is olvastam azért Emir ízû ennyire ,mert valamelyik csak szerelmes bele, tiszta képet nem tudok butaságot nem szeretek írni, de ezt több helyen olvastam, de remélem majd kitudódik, mi volt a háttérbe, ennek a ronda végnek, valóban a Kaan utáni szerelem csinálta.
10/10
s1u2x3e4l 2017 jún. 22. - 07:41:00 10/10
(1039/1238)
SPOILER

Ami felduhitett: gyakorlatilag ha azt nezzuk a vegen Emir javara dolt el a jatszma, Nihan pedig azt csinalhatja orok eletere, amit eddig is olyan nagyszeruen csinalt a sorozatban. A vegtelen szenvedes jobban illett volna a sorozathoz, mint cim. Ezek utan plane: valahogy a fura csaladegyesulesek helyett a vegere, nekem inkabb a sors altal katasztofalisan szettort csaladok sora jelenik meg.