10/10
kikelet54 2016 dec. 13. - 00:08:16 10/10
(138/1238)
Elalvás elõtt még csak annyit,
- "mert az õ életében nincs egy Vildan"- ez nekem is tetszett,
- Ansut már elvakítja a féltékenység,
- és tényleg, még szenvedni is szépen tudnak, jól áll nekik.

Nagyon mozgó képbõl igen nehéz álló képet kivágni, legalább is nekem nem nagyon sikerül.

Jó éjszakát, szép álmokat!
suxel2.0 2016 dec. 12. - 23:30:32
(137/1238)
Nekem a leginkább az tetszett, hogy Nihan nem hagyta magát Emirnek, és már pedig Kemalnak fog dolgozni. Nem engedett a zsarolásnak. Bravó! De azzal a flashbackkel megint hogy elrontották azt a jelenetet, nah, az igazán nem kellett volna nekem oda. Nem fért bele az elejébe? Semmi nem indokolja, hogy ezen a ponton kell beletenni a történetbe. Ragadtak lefelé a szemeim ennél a hosszú múltbeli jelenet alatt.

Öndernek kinõttek a tökei vagy mi a fene. Õ mer kutakodni Emir irodájában? És még le sem bukott: egy kezdõtõl nem rossz. És ismét bizonyítékokat lelt, hogy megfigyeli Kemalt és Nihant, láthatta a fotókat, valamint amikor Kemal és Leyla beszélgettek azt is. Vajon Leyla elég kivehetõ a képen, hogy Önder megismerje egykori szerelmét. Egyre jobb beszólásai vannak a csávókámnak, Vildan csodálta Galipot, vagy valami ilyesmi, és közölte vele simán: "mert az õ életében nincs egy Vildan". Itt felnevettem, ez betalált.

Asu ismét megvillantotta magát a nézõk elõtt a festés kapcsán. Na ettõl a nõtõl semmi jót nem várok, pláne, ha majd elvakítja a féltékenység. Na mibe, hogy Fehime asszonynak meg persze szimpatikus lesz Asu, úgyis szeretne feleséget választani a fiainak.

A rész legeleje, ami a kedvencem volt: a támadás Kemal ellen,és utána a reakciók, a beszélgetés Nihannal. Mi más is lett volna a kedvencem?! Szenvednek, szenvednek, de olyan szépen szenvednek, tõlük még ezt is szeretem nézni. Hoztam is róla egy képet, a verekedõs részek nincsenek benne, mert nem lehetett normálisan kivágni úgy, hogy nem legyen elmosódott a pillanatkép, bár úgy se az a lényeg, de mégis jó lett volna bele a kedvenc mondataim miatt:

- N: Néha a hõsök is megsérülnek.
- K: Ha elhagyják õket, abba belehalnak.

Emiatt is szeretem a sorozatot. Olyan jó szövegek vannak benne. Ma is három helyen:
a, Kemal - Nihan kezdõjelenet
b, Leyla - Kemal jelenet Leyla házánál
c, Vildan - Önder beszélgetés a rész utolsó harmadában
10/10
kikelet54 2016 dec. 12. - 23:09:25 10/10
(136/1238)
Végre megjött az esze Nihan apjának, nagyon besokallt Emírtõl. Próbál valami fogást találni rajta, de nagyon fel kell kötni a gatyáját. Ugye feltette a kérdést, hogy esetleg lehet-e még másolat a felvételekbõl, mert a szeme láttára törölte ki Emír a mappákat. Igen ám, de a lomtárat nem ürítette ki /legalább is mi ezt láttuk/, és addig minden mappa visszaállítható.
Vajon talált valamit a laptopon???

Nem értem, egy embernek hogy lehet ekkora hatalma, mindenhol embere, mindenhova el ér a keze, mindenkit be tud hálózni, a Kemal családját nagyon is könnyen.

Az viszont nagyon tetszett, hogy Nihan fokozatosan ellenáll, csak kérdés, meddig bírja.

Kemalnak nem jött be a felfestés ötlete, de úgy láttam, hogy Asunak sem.
suxel2.0 2016 dec. 11. - 23:20:34
(135/1238)
"Megõriztem! De te kizártál a szívedbõl mindent, ami a múltban történt. Tessék, tégy, amit akarsz, hisz te könnyen tudsz felejteni."

Egy külön hozzászólásban szeretném megköszönni a nagyszerû munkáját a fordítóknak, Bernvalner Anitának és Seres Bernadettnek. Miért is?! A sorozat sok országba eljutott, ahogy írtam a múltkor 3/4 Latin-Amerika megvásárolta, és van fenn spanyol nyelvû verzió is a neten. Meghallgattam ezt a jelenetet, és magyarban sokkal szebben vissza adták, sokkal választékosabban mint a spanyolul. Most következik a spanyol szöveg magyarul.

"Ez a tied. Azt mondtad, kitörölted a múltat teljesen, nemde? Én nem tudtam, te megszabadulhatsz tõlük és törlõdnek akkor ezek is."e

Egy 5-öst küldök a két magyar szöveget megalkotó lánynak.
10/10
kikelet54 2016 dec. 11. - 20:48:23 10/10 Előzmény suxel2.0
(134/1238)
Klassz!!!
Nagyon belejöttél a képszerkesztésbe, ez is bizonyítja, hogy tetszik a sorozat.
suxel2.0 2016 dec. 11. - 20:13:58 Előzmény jakibabu
(133/1238)
12. rész a sorozatbaráton már! :)
suxel2.0 2016 dec. 11. - 17:54:50
(132/1238)
Volt egy pár szabad percem és a 11. rész megihletett, úgyhogy montázsoltam:

"Megõriztem! De te kizártál a szívedbõl mindent, ami a múltban történt. Tessék, tégy, amit akarsz, hisz te könnyen tudsz felejteni."
jakibabu 2016 dec. 11. - 08:56:48
(131/1238)
Köszönöm szépen! Én is kerestem mindenhol!
malvinkicska 2016 dec. 11. - 08:38:16
(130/1238)
Sok mindent jól látsz , de írtam privit, remélem elment , mert nálunk vacakol sokat a net.
6/10
napraforgó 2016 dec. 11. - 08:18:12 6/10
(129/1238)
Na és mi van, ha Zeynepnek felajánlja a támogatását? hogy médiasztárt csinál belõle? vagy valami vezetõ manökent?
Na és ha a szeretõjévé is teszi? Akkor ellenlábasa lesz nemcsak Kemálnak, hanem Nihánnak is....

A baj az, hogy mind a két család szétszakítható....
suxel2.0 2016 dec. 10. - 23:18:52
(128/1238)
Egyelõre még nem tették fel.
suxel2.0 2016 dec. 10. - 23:17:46
(127/1238)
Malvin, Zeynepet én elég törtetõnek látom, és a könnyû módszerhez folyamodik céljai elérésében. Komplikált kiscsajnak néz ki, aki szerintem Saliht az elsõ adandó alkalommal dobni fogja egy pénzes pasiért. Kérdés, hogy ki lesz az a pénzes pasas. Netán Ozan, akinek tetszik a kiscsaj, bár õ mégha imponál is neki, szerintem Zeynep lúzernak tartaná. Bár kezdetnek nem rossz. Láthattuk, hogy a kommunikáció létrejött közöttük. De szerintem Zeynepnek nem elég nagy hal Ozan. Végnézve a karaktereken, olyan túl sok más gazdag fickó nincs a történetben. Emirre tudok még gondolni, vagy valamelyik bérencére, mert ugye a Duna TV 2. promójában elhangzik Emir szájából egy olyan mondat, hogy Kemalnak a családja fog megfizetni, ezzel áll rajta bosszút. Úgy néz ki, hogy Tarikot bekebelezi már, õ lesz a már kihangsúlyozott trójai faló, és mivel láttuk, hogy Emir keze mindenhová elér, és a többfrontos támadás híve, szerintem Zeynep is hamarosan az egyik eszköze lesz Kemal ellen.

Asu: túl sokat még nem szerepelt. Egyelõre annyit tudunk róla, hogy Kemalék munkatársa, Kemal fõnökének (akit kimentett a bányából) az unokahúga. Láthatóan érzékenyen érintette a felfedezés, amikor összerakta a képet, hogy Kemal és Nihan között volt valami. Úgy látom tetszik neki Kemal, de az is lehet titkon szerelmes belé. Volt vagy két sanda nézése Nihanra is, ebbõl feltételezem azt, hogy õ az a karakter, aki szerelmesek közé áll a sorozatban. Nem a nõi fõgonosz, hanem az antagonista karakter, õ az, aki Nihan ellenfele lesz, és Kemalért fog harcolni, akár piszkos eszközökkel is, mert szerelemben, háborúban mindent szabad. Direkt nem a B-szeretõt írtam a szerepéhez, mert simán kinézem, hogy az a csaj a késõbbiekben képes lesz bármit bevetni, hogy elérje a célját, és nem marad meg pozitívnak. Még egy árulkodó dolog, ami nekem azt jelzi, hogy fontos karakter lesz: amikor a fõcímben olvassák a neveket, õt Szilágyi Csenge szinkronizálja, és viszonylag nem hátul kullog a névsorban, megelõzi még Zeynepet - Szabó Emíliát is.
jakibabu 2016 dec. 10. - 21:24:53
(126/1238)
A pénteki, 12. részt meg lehet valahol nézni? Tudja valaki? Köszi elõre is!
malvinkicska 2016 dec. 10. - 15:34:31
(125/1238)
Olvasok és nem bírom ki ne reagáljak de nem kellene, mert le fognak tolni, de Tufan meg Tarik szemét de milyen lesz Asu és Zeynep, azoknak is van meglepõ dolgai.

Napraforgó a törökök nem kapkodnak, mikor már gondolod, most már kibomlott de mégse, mert tovább gurítják.
6/10
napraforgó 2016 dec. 10. - 14:33:05 6/10
(124/1238)
Szerintem meghalhatott a csaj. Lehet, hogy nem volt tervbe véve, de történhetett valami gikszer. Vagy Emir mégis betervezte a halálát is.... Mindenesetre, ha a nõ élne, nem nagyon lenne mivel zsarolni õt. Bármikor mondhatná, hogy csak vicc volt, megtréfálták a barátjukat. Vagy tagadhatna mindent szemrebbenés nélkül - ez neki nem gond. Ha nincs hulla, nincs bizonyíték. A felvételekre meg mondom ráfoghatná, hogy csak tréfa volt, vagy hogy hamisítás. Szerintem van annak a zsarolásnak komoly oka. Talán a nõ nem is akkor, nem is úgy halt meg, hanem Emír nyiffantotta ki késõbb, csak aztán összekombinálta a két eseményt. Egyszer kiderül, talán 60-70 rész múlva... Ha ilyen tempóban haladunk.
suxel2.0 2016 dec. 10. - 13:44:43
(123/1238)
Én inkább afelé hajlok, hogy nem halt meg a nõ. Láttuk bekészítve, a testére erõsítve a mûvérrel teli tasakot, és mondták a fegyver nem igazi.
Ugyanakkor láttuk homályos felvételen (szerintem) Emir hantol el valakit. És ezt nem értem, ezt miért kellett, ha nem halt meg a csaj. Ozanra rájött a roham, hogy gyilkolt, Emir beadta neki a gyógyszerét, a fiút kiütötték a történtek. Mikor látták totál nincs magánál, akkor csak fel kellett volna kelni a csajnak az ágyról, Emirnek kifizetni a két spinét, és ennyi. Emir meg beadta volna Ozannak, hogy már rendezte a helyzetet, úgyis elhitte volna az a bárgyú srác. A felvétellel akkor is tudta volna zsarolni, hogy Ozan ölt, mert a házban, ahol voltak, volt felszerelt kamera.
Ahogy Malvin is írja vannak csavarok a történetben, biztosan lesz rá valami eszelõs magyarázat hamarosan, legalább olyan eszelõs, mint Emir. :D Direkt nem is mentem miatta elõre a történetben, vagyis valamennyire elõrementem, de nem ezen a vonalon: csak Kemal-Nihan jeleneteket keresgéltem. Úgyhogy várom a meglepõdést.
Nekem is az a tippem egyébként, hogy a két szõke nõ közül, akiknek semmilyen hozzátartozójuk nincs, valamelyik zsarolja Emirt ezzel a bûnténnyel.
Az meg, hogy mik voltak azok a banki széfben, elképzelni sem tudtam. ??? ??? ???

Tufannak legalább annyira idegesítõ ábrázata van, mint Tariknak, akkor figyeltem meg, amikor a borbélyüzletben együtt voltak. Mind a kettõn látszik a galádság, nem is kicsit.

Pera60 írta korábban, hogy nem bírja Kemal családját. Én sem csípem õket, amellett, hogy Tarik várhatóan egy mocskos áruló lesz, Fehime asszony jajjveszékelése irritált a leginkább, amikor nyilvánvalóvá vált a számára, hogy Kemal és Nihan ismét kapcsolatba kerültek. Már most megfordult a fejemben, ha Kemalnak ilyen a családja, akkor minek neki ellenség, és nagyon úgy sejtem, hogy ez a késõbbiekben még fokozottabban igaz lesz.

Öndernek kellene szerintem valahogy majd Kemal segítõjévé válni, felismernie benne a jót, és kiutat találni benne valahogyan Emir fogságából. Valahogy, valahogy, mert pontosan nem tudom hogyan, de ilyen elképzeléseim vannak. Szegény hülye azonban szerintem túl gyáva ahhoz, hogy meglépjen egy ilyet.
Vildan pedig egyre visszataszítóbb, ahogy a testvérérõl Leyláról beszél. Elkezdi: elvehetné tõlük az apja házát. Nem elég, hogy elvette (feltételezhetõen) a võlegényét, Öndert, és a magányba taszította testvérét? Illene Emirhez, neki kellene a feleségének lennie, és nem Nihannak, hisz egészen fiatalos még és neki sincsenek pozitív tulajdonságai eddig. Ugyanakkor: nézd meg az anyját, vedd el a lányát. :-)))
malvinkicska 2016 dec. 10. - 09:54:14
(122/1238)
Köszönöm szépen van aki elismeri amit írtam az nem blöff, valóság.
A 47-es Bölümnél tarok nagyon érdekes sok csavar van benne és izgalom.
Az igaz itt is emlékeznek de gondolom ez a sikk most.
10/10
kornyezet 2016 dec. 10. - 09:35:10 10/10
(121/1238)
Köszönöm nektek az írásaitokat. Akkor a 4. bölüm is így végzõdött. Szerintem él az a lány.
6/10
napraforgó 2016 dec. 10. - 05:01:21 6/10
(120/1238)
Hah. Kösz a dícséretet, de nem tervezek összefoglalókat írni - habár néha bizsereg az ujjam... (De ezt azért nem nézem annyi odaadással).
A Megtört szíveknél is lelkifurdalásom volt, mert az ilyesmit nyilván nem mindenki szereti. És én csak a saját nézõpontomat közvetíthetem - mások máshogy látják. Azt is csak azért merem csinálni, mert néhányan - privátban, vagy néha a fórum jelezték, hogy nekik ez segít, mert csak késõbb tudják megnézni a sorozat egyes részeit, de így addig is képben vannak.
--------
Emír, mint CIA ügynök, ez jó. És tényleg mindenkit megfigyel, én korábban csak a feleségére gondoltam. Önder és Vildan nehéz helyzetben van, de hiába Ozan helyzete a tét, azért ennyire nem hagytam volna magam megalázni. Ha kicsit gondolkodnak, rájöttek volna, hogy az 5 éves eltusolás miatt maga Emír is benne lett volna a pácban. Mert ezzel bûnrészessé vált. Habár még most sem világos, hogy az a prosti valóban meghalt-e, hisz az egész jelenetet Emír rendezte meg. Hajlok rá, hogy valóban meghalt, hisz a másik nõnél, az ügynöknél olyan nõket rendelt, akiknek nincs családjuk (Így nem fogják õket keresni!). Ebben az esetben talán a másik szõke nõ, a prosti-közvetítõ a zsaroló, hisz õ volt ott, õ szervezte a találkozót, talán a felvételeket is õ csinálta. Láttuk a kamerát - vajon azok Emír utasítására voltak ott, vagy esetleg õ sem tudott róluk? Akkor a nõ volt annyira dörzsölt, hogy bár talán nem tudta, Emír mire készül, de jobbnak látta rögzíteni?
Mindenesetre nekem furcsa, hogy valaki ilyen fiatal korában ennyire romlott legyen, mint Emír. Ennyi mindent kitalált, megszervezett, hogy megszerezzen egy nõt, és végül hiába a felesége, mégse kapta meg. Ez tényleg beteges, pszichopatára vall...
Mondjuk kicsit furcsa, hogy 5 évig nem tud a nyomára bukkanni... meg pláne fizet, hagyja magát zsarolni...
A széfben a kapott felvételek voltak vajon? Amikbõl lejátszott részleteket Önderéknek. Nyilván a zsarolónak megvannak az eredetik... Én nem ismerem azokat a kis bigyókat, engem legonkább egy kulcscédulára emlkékeztettek, fõleg a számozás miatt, de lehet, hogy pendrive-ok voltak?
----
Nem csodálkozom, hogy Latin-Amerikában tarol egy ilyen sorozat, hisz az õ sorozataik már annyira elcsépeltek, egy kaptára mennek, ezekben meg mégis van történet, sõt történés, nem csak a nyûglõdés sokszáz részen keresztül.
suxel2.0 2016 dec. 10. - 01:09:56
(119/1238)
Az abszolút igaz, amit Malvin írt, amikor kiderült, hogy megvették a magyarok a sorozatot. Igen nagy népszerûségnek örvend mindenhol, pont az elõbb olvastam, hogy Latin-Amerikában tarol, az új közönségkedvenc sorozat a kontinensrészen. 20 államból 15 vette meg, Mexikóban és Kolumbiában pedig kirobbanó sikernek számít, nem is a sorozat szót használják hanem egyenesen azt, hogy jelenség, az új török jelenség a kontinensen 2016-ban egyértelmûen a Kara Sevda.