10/10
kornyezet 2017 máj. 07. - 10:46:30 10/10 Előzmény napraforgó
(978/1238)
Igen, láttam a videón a bunyót és tényleg eldobta. Még a tegnap vártam, hogy Kemál hamar menjen ki a piros kapun, nehogy Emír az utolsó erejével hátból lelõje.
zsazsa777 2017 máj. 07. - 10:28:10
(977/1238)
"A törököknél is ennyi az elsõ évad? vagy ott folyamatosan megy, akár a bölüm számozások?"
Folyamatosan, a török TV-ben most megy a 68-ik és nagyon úgy néz ki, hogy az utolsó v. utolsó elõtti. Azt viszont nem lehet tudni pontosan, mert a törökök képesek lesznek egyet csavarni, mint a 60. bölümnél. (Remélem vége, mert ez a fõ gonosz vadállat egy rémálom, már a fröcsögõ hangjával álmodom)
10/10
kornyezet 2017 máj. 07. - 09:44:36 10/10
(976/1238)
Vissza tudják nézni Nihánék a kórház videóján (lásd Hakki úrral), hogy ki ment be Ozan kórtermébe. Én tippelek valakire (este jutott eszembe, mert a részbõl adódóan nehezen tudtam elaludni)

A törököknél is ennyi az elsõ évad? vagy ott folyamatosan megy, akár a bölüm számozások?
10/10
kornyezet 2017 máj. 07. - 09:37:31 10/10 Előzmény napraforgó
(975/1238)
"Ami nekem furcsa, hogy Emír fegyverét fölvette (kár volt, mert eddig nem voltak rajta az ujjlenyomatai) és bedobta a bokrok közé.". Magyar szinkronnal nézted? Nelken úgy maradt meg, hogy Emír kezében maradt. Halide ki az? Más filmbõl?
6/10
offtopic
napraforgó 2017 máj. 07. - 06:01:36 6/10
(974/1238)
Én nem láttam minden török sorozatot, felét se az itthon játszottaknak. (a többit meg még úgyse) De szinte mindegyiknél azt tapasztaltam, hogy az elsõ 10 bõlüm (kb 30 magyar rész) a dögunalom. Semmi nem történik, elvileg megismerjük a szereplõket, de gyakorlatilag meg nem, mert csak unatkozunk. Aztán elkezd valami történni és belelendülünk. A Kuzey Güneyben pl. mintegy 50 magyar részt unatkoztam végig, mire valamit lendült a történet. A második évad ezek után már nem is érdekelt, pedig lehet, hogy tán izgalmasabb volt mint az elsõ. De addigra már minden szereplõt utáltam, úgyhogy a történetük se érdekelt.
Most is szinte így vagyok. Kemált, a mesebeli szegénylegényt kedvelem, mert õ egyedül küzd a hétfejû sárkánnyal. Emír a sárkány egyik feje, Galip a másik. Hakki úr a harmadik és Ászu a negyedik. Zeynep az ötödik, és Tarik a hatodik. És bizony Nihán a hetedik. Eleinte úgy nézett ki, hogy õ a megmentendõ királykisasszony, de mostanra már bizony õ is elsárkányosodott. Nem szívelem a sok tehetetlenségét, de a sok árulását meg.... Ozanka egy gyenge kis senki, persze ez nem jelenti azt, hogy megérdemli, amit kap. De persze õt meg rendesen félrenevelték. És nagyon szép, ha egy család gondoskodik a mentálisan, vagy fizikailag sérült családtagról és nem hagyják magára, nem hagyják szenvedni, de azért itt valahogy túlféltették a kicsi fiút. Hisz még 30 évesen is úgy bántak vele, mintha gyerek lenne, még csak esélyt sem kapott arra, hogy fölnõjön.

Az biztos, hogy mostanában egy akármennyire feldícsért török sorozatba sem nézek bele, pláne, ha még folyamatban is van a forgatása. Mert akkor még igen nagy esély van rá, hogy menet közben ellaposodjon, mit a Megtört szívek.
És borzasztó, hogy szinte minden sorozat a bosszúról szól, a fõhõssel kibabráltak, õ meg bosszút áll mindenkin. Micsoda perspektíva! Na nem, köszönöm. Egyszer jó volt, a Monte Cristo grófjában, amit kb. 13 évesen olvastam, de azóta felnõttem, és már nem találom annyira izginek a megbosszulásokat. Szeretnék most már valami értelmesebbet is látni, nem kell a patakvér.
6/10
napraforgó 2017 máj. 07. - 05:00:57 6/10
(973/1238)
Én úgy láttam, hogy Kemál megpróbálta kicsavarni Emír kezébõl a pisztolyt, amikor az ráfogta, a pisztoly csöve már lefelé irányult, amikor elsült. Így lõtte hasba magát Emír a saját fegyverével, bár a kezét Kemál tartotta. Szerintem Tufán el sem sütötte a másik pisztolyt. És igen, Kemál gyilkosságot jelentett be, ami furcsa nekem, mert mondhatott volna balesetet is és végsõ soron eléggé önvédelem volt a dolog. Ami nekem furcsa, hogy Emír fegyverét fölvette (kár volt, mert eddig nem voltak rajta az ujjlenyomatai) és bedobta a bokrok közé. Miért? Ha otthagyja Emír kezében, illetve mellette, akkor nyilvánvaló lett volna, hogy Emír fogott rá fegyvert, õ csak megvédte magát.
Mivel Tufán nem lõtt, õ akár még szemtanúvá is elõléphetett volna, pl. épp Emírhez igyekezett munka ügyben, amikor a távolból meglátta, hogy mi történik. Menthette volna kemált m márcsak hálából is az anyjáért. (habár nem tudni, mi lesz most az õ anyjával, akit ugye Emír fogva tart...).
Szóval van itt pár ostobaság.

Amúgy tényleg szép, hogy Nihán megérezte az ikertestvére halálát, de amikor eltorzult arccal üvöltözött, akkor eléggé csúnya volt szegény. Én jobb szeretem, ha a szereplõk méltóságteljesebben szenvednek. De a törökök is éppúgy üvöltöznek, mint a mexikóiak, Halide is milyen oltári cirkuszokat szokott rendezni, amikor a gyerekeivel baj van.
10/10
kornyezet 2017 máj. 06. - 21:33:32 10/10
(972/1238)
Tényeg? Úgy emlékszem, hogy Kemál gyilkosságot jelentett be telefonon. Akkor ô is úgy tudta??
zsazsa777 2017 máj. 06. - 21:20:11
(971/1238)
SPOILER
Nyugalom, a fõ gonosz él az utolsó bölümig. Ne írd le. Amennyiben kiírták volna, akkor vége lenne a sorinak. A legfõbb szereplõ, az pontosan Õ, nem pedig az a 2 szerencsétlen "jaj meghalok érted, de nem teszek érte semmit"!
harmadiksuxel 2017 máj. 06. - 21:11:54
(970/1238)
Hát kicsit hosszú volt, de nem volt rossz ez az évadzárás.

- Hakki inkább meghalt, minthogy elárulja Galipnak Asu a lánya-e, vagyis inkább még elõtte tagadó választ adott Galip kérdésére.
- Ozant 1000% megölték. Bosszút akart állni, és nem öngyilkos lenni. Másik már elõtte megmérgezték, csak ez nem jött össze. Az elsõ évad indult Linda meggyilkolásával, és annak a kibogozásával, na így indul majd a második Ozankáéval. Egyébként nem fog hiányozni.
- Önder? Vele mi lett? Mikor meglátta Ozant akasztva, összeesett, a szemei meg fennakadtak. Kipurcan apuci is?
- Emir: egyértelmû, hogy nem halálos lövést kapott. Az viszont nem egyértelmû ki lõtt. Kemal vagy Tufan? Emir ugye megbízta Tufant Kemal megölésével, de a két férfi nagyon izgett-mozgott. És ha azt vesszük, Tufannak így lehetõsége adódhatott arra is, hogy Emirt megölje, és Kemal meg ha elviszi a balhét, akár szabad lehetne az út Asu szívéhez.
- Nihan pedig még jobban meggyûlölte Kemalt.

Vannak itt rendesen kérdõjelek a második évadra, amit a rész után be is jelentett a Duna Tv, hogy õsszel folytatódik.
Kezdetben annyira nem hozott lázba a történet, emlékszem, még el is aludtam rajta. Aztán nekem egyre jobb lett, egyre izgalmasabb és összetettebb. Nálam a kezdeti 6 pontról feltornázta magát a sorozat egy 8 pontra. Bár még mindig nem értékelem be, azt is megmondom, miért. Mi van, ha a második évaddal elrontják?
Én az eddig összes MO-n vetített török sorozatba belenéztem, és nem lettem a rajongójuk. Nálam eddig ez a nyerõ, a number one török dizi, második pedig a Megtört szívek, amit a közröhejes fináléval szerintem tönkrevágtak.

Nagyon gondolkozok mi legyen a Végtelen szerelem folytatásával. Lehet nem ártana nekem sem egy nyári pihenõ benne, amúgy is nagyon megszerettem a szinkronjával együtt, így lehet kivárom õszig. Jön a nyár, úgyis sok a kerti munka és az egyéb, meg lehet, hogy más rövidebb sorozatokra kellene idõt szakítanom, amire korábban nem volt idõm.
10/10
kornyezet 2017 máj. 06. - 21:04:29 10/10
(969/1238)
Nektek is úgy tûnt, hogy Ozant felakasztották? Szépen megcsinálták, hogy Nihán megérezte az ikertestvére halálát. Szerintetek Tufán elvétette a célzást vagy Emírt akarta lelôni vagy netalán Kemál volt??????
10/10
kornyezet 2017 máj. 06. - 20:59:41 10/10
(968/1238)
Ki gyilkoltat és akasztat, ha már Emírkét kiírták? ( nem muszáj válaszolni. )
zsazsa777 2017 máj. 06. - 11:39:42
(967/1238)
SPOILER
A 2. évad a gyilkolások, akasztások, lelövések, ujj levágások harapófogóval, párnával fojtogatások, folytassam? Ugye ne?
A lényeg, hogy a fõ gonosz vadállat mindig megússza.

SPOILER VÉGE!
malvinkicska 2017 máj. 06. - 09:32:19
(966/1238)
Nem szoktam elõre írni semmit de a második évad szinte Ozi körül fog forogni.
6/10
napraforgó 2017 máj. 06. - 09:12:35 6/10
(965/1238)
Hogy nézett ki az az "orvos", vagy orvosnak mondott valaki, akit Emír talált, hogy elvégezze Nihán abortuszát! Úgy nézett ki, mint egy ócska, alkoholista hentes. Na és a rendelõje is, hát az is milyen egy lepukkant zugrendelõ volt.... Aztán az "orvos" steril kesztyût húzott, majd megfogta a kilincset, amit ezer baci lehetett és azt mondta, egy perc múlva visszajön. Hát komolyan mondom... ezzel én még külsõleg sem vizsgáltatnám meg magam, nemhogy mûtétet csináltatni.

Ozanka, akinek meg anyukája és a nõvérkéje bevitték a kispárniját, hogy jobban aludjon a drága.... Komolyan, mintha óvodás lenne.
Én csak remélni tudom, hogy a második évad nem lesz ilyen gyenguska.
6/10
napraforgó 2017 máj. 06. - 04:12:58 6/10
(964/1238)
A telefonon Zeynep és Emír csevegései voltak, amelybõl kiderült, hogy Emír rendszeresen a szobájába hívta Zeynepet, meg Zeynep nyaforászási, hogy hiányzol, én nem hiányzom neked?, nyilván egyéb szexuális tartalmú üzenetek is. Kemál számára így nyilvánvalóvá vált, hogy nemcsak viszonyuk van egymással, hanem Zeynep gyereke is Emírtõl van. Talán az is, hogy Zeynep ne nyugtalankodjon, mert elintézi, hogy a DNS teszten Ozan legyen megnevezve apaként.
Hiába törölgette Zeynep az Emírrel váltott üzeneteket, a Bogár nevû informatikus zseni visszaállította õket. Látszik, hogy Kemál irtóra ki is akadt, hogy az õ édes kicsi húga a bolondját járatta vele, folyamatosan a képébe hazudott.

Amúgy észrevetted, hogy bár Méreg nevét eddig lefordították, de a rész elején többször is Zehírnek szólították? (Zehír = Méreg). A Bogár gúnynevû figura nevét meg rosszul ragozták: bogarat mondtak, holott ha tulajdonnévként használják, akkor Bogárt. (Hívd fel Bogárt - ezt kellett volna mondani és nem a hívd fel Bogarat)
harmadiksuxel 2017 máj. 05. - 22:53:02
(963/1238)
Na de azt mondja meg nekem valaki, hogy mi volt azon a telefonol, ami + az emlékek alapján összerakta Kemal, hogy Zeynep és Emir szeretõk?
6/10
napraforgó 2017 máj. 05. - 10:59:06 6/10
(962/1238)
Néha nagyon is szép a nõ, pl. ha a szemét szépen kifestik nagyra, a haját megcsinálják, szép elegáns ruha van rajta, stb. De ha csak úgy lóg a haja, rátapadva a fejére, sportcipõ van rajta, meg valami nadrág, és a szeme meg nincs kifestve, mert állandóan bõg, akkor borzasztónak találom....
harmadiksuxel 2017 máj. 05. - 10:32:00
(961/1238)
Én nekem tetszik a színésznõ, nem tartom csúnyának alapjáraton, sõt , de mikor sír, akkor el kell ismerni az arca eltorzul elég csúnyán, és ahogy korábban írtad mellé még felpüffed is.
10/10
kornyezet 2017 máj. 05. - 06:32:53 10/10
(960/1238)
Ha Asu egyenes lenne, még örvendenék is, hogy Kemál megnõsült, mindvégig õ sem várhat Nihánra, fõleg, ha õ nem akar lépni.
10/10
kornyezet 2017 máj. 05. - 06:30:22 10/10
(959/1238)
Meg kellett nézzem, hogy mit jelent a "nyikhaj" szó:)