6/10
napraforgó 2017 ápr. 21. - 19:45:36 6/10
(898/1238)
Nekem úgy tûnik, hogy Hakki hõbörgése ellenére Ászunak csak sikerült megszereznie a 9. számú pendrive-ot. Kíváncsi vagyok, mi van ezen és valóban tisztázza-e Ozant.
De azt is látni, hogy Hakki nagyon machinál valamit, ahogy ott az óráját nézegeti, készül valamire. Tévednék, de talán õ maga akarja leleplezni a Koszdzsuoglu testvért Emír elõtt? Egymásnak akarja ugrasztani a fivért a húgával? Nekem már a múltkori részben is úgy tûnt, hogy Ászut is áldozatnak szánta. sajnos a hétvége most megint kimarad, csak hétfõn fogom megtudni.
Zeynep a rafkós kis ribi házassági szerzõdést íratott alá Ozannal, az az ostoba meg nem konzultált sem a családjával, sem egy ügyvéddel, csak aláírta, mint egy eszement szemellenzõs ló. (bocs a költõi képzavarért).
harmadiksuxel 2017 ápr. 21. - 18:35:40
(897/1238)
Nyári szünet megerõsítve!!!
http://musorvizio.blog.hu/2017/04/21/megtudtuk_mikor_erkezik_a_duna_tv_sorozatanak_folytatasa

Akkor én is nyári szünetre vonulok vele, mert én már ezt szoktam meg a szinkronos verziót, nagyon szeretem a fordítását is a sorozatnak, úh. én kivárok. Nem haladok tovább az online feliratos változattal a youtuben.
6/10
napraforgó 2017 ápr. 21. - 06:39:15 6/10
(896/1238)
Valami ilyesmit mondott, amikor Müjdzsán fiatalkori fényképét nézegette. Sajnos nem jegyeztem meg pontosan, de azt szûrtem le belõle, hogy a bosszúja Galip mindkét gyermekére kiterjed. Ezért is akadtam ki, Ászut õ nevelte pici baba korától, hogy nem tudta annyira megszeretni, hogy ne hagyja veszélyeztetni? Azt láttuk, hogy már a 10 éves kislányt dresszírozta a bosszúra, az apját és a bátyját mint ellenségeket mutogatta neki.
Szerintem ez a Hakki éppoly mániákus õrült, mint Emír, és kicsit sem sajnálná feláldozni Ászut is. Ez is csak ütne Galipon a végén, hisz nyilván kiderülne, hogy a lány mégiscsak az õ gyermeke volt. Amúgy nem is értem ezt a török egyke-õrületet, miért ne lehetne egy párnak több gyermeke? Még ha nem is tervezték, azért ennyire elutasítólag nem lehet hozzáállni egy váratlanul érkezõ gyermeknek. Meggyanúsítani egy asszonyt a hûtlenséggel, csak mert egy másik férfinak is megtetszett....
10/10
kornyezet 2017 ápr. 21. - 06:12:57 10/10
(895/1238)
Öt évvel azelõtt ill. öt és fél, ha tudtak Hakki bácsiék a gzilkosságról, akkor miért is nem léptek akkor? Tehát Hakki bácsi Aszut is holtan akarná látni???
10/10
kornyezet 2017 ápr. 21. - 06:11:26 10/10
(894/1238)
Köszönöm.
6/10
napraforgó 2017 ápr. 20. - 20:30:26 6/10
(893/1238)
Valamit nem értek.
Hakki és Tufán valamikor rég bekamerázták Emír nyaralóját. Azt nem tudhatták, hogy ott mi fog történni, nyilván csak kíváncsiak voltak, hogy kikkel is találkoznak ott a Koszdzsuóluk. Aztán véletlenül belefutottak ebbe a megrendezett halálesetbe és jó ötletnek tûnt fölhasználni és zsarolni vele.
Tufán most azt tanácsolja Ászunak, hogy adják oda a felvételt Kemálnak, akkor Emírt börtönbe zárják és megszabadulnak tõle. A lány így kiszállhat, mielõtt Emír a nyomára jutna és megölhetné. Ászu azt mondja, megkérdi a bácsikáját, Tufán meg leinti, hogy felesleges, úgysem egyezne bele. Na és most ezt nem értem, mert az orvos is megmondta Hakkinak, hogy hamarosan meghal, egyre romlik az állapota, akkor mi a fenének tiltakozna az ellen, hogy Emírt rács mögé juttassák? Ha meg akarta volna ölni Emírt, akkor már rég megtehette volna. Egyszóval nem értem. Van egy aduász a kezükben és nem akarják kijátszani. Pedig milyen egyszerû lenne Kemál kezébe adnia a fegyvert, õ végezné el a piszkos munkát és utána csak élvezni a mûsort.
Igazából mi a fenét akar Hakki, azt nem tudom, csak annyit, hogy Galip mindkét gyermekét holtan akarja látni. (Szegény Müjdzsán, õ is jó pasiba szeretett bele - csöbörbõl - vödörbe. Jól vigyáz a gyerekére, akit rábízott....) De a hogyan és miként az rejtély, mikor, hogy akarja mindezt végrehajtani a haldokló öreg?
Persze, tudom én, hogy azért nem történik semmi végzetes, mert akkor vége is lenne a sorozatnak, és még további egy-kétszáz részig kell nézni Emír végnélküli szemétkedését és Nihán ugyancsak végnélküli szenvelgéseit.
Na de akkor sem értem, mert annyira nem logikus kihagyni ezt a ziccert.
6/10
napraforgó 2017 ápr. 20. - 19:48:46 6/10
(892/1238)
Fehime a fene nagy erkölcsösségével felnevelt egy kisebbségi komplexusokkal küzdõ, késõbb gyilkossá váló fiút, meg egy hazug, nagyravágyó, undok kis ribi leányzót. Az egyetlen tisztességes gyermeke Kemál, aki viszont szinte Don Quijotei szélmalomharcot folytat Emír egyre újabb cselei és csapdái ellen.
harmadiksuxel 2017 ápr. 20. - 17:43:06
(891/1238)
Azért nem tudja, hogy Asuval beszélt, mert ha jól emlékszem a telefon azt írta ki, hogy rejtett szám/privát szám, magánszám. Tehát Asu nem fedte fel a hívószámát Naziff elõtt.
harmadiksuxel 2017 ápr. 20. - 17:40:32
(890/1238)
Szeretném már látni Fehime szembesülését Zeynep valódi jellemével, bár szerintem nem bírnám hallgatni a jajjveszékelését. Idegesítõen sok az a nõszemély, úgy károg, mint egy varjú.
Tufánt innentõl kezdve, hogy gyilkolt, 100%, hogy kinyiffantják a sorozat végére.
Most leginkább Asura vagyok kíváncsi, az õ karakterét merre viszik tovább. Korábbi elcsepegtetett infók alapján itten, tudom, hogy akik eredetiben nézik sokan utálják, és szerintem nem lesz alaptalan. Fog rá okot szolgáltatni.
Ami még nagyon izgat, vajon hogyan zárják le az elsõ évadot, hisz jóformán 2 hét már csak. Egy nagy nyitott kérdést, sõt akár többet is hagynak a folytatásra, mert ha évadokról beszélünk, mindig kapunk egy cliffhangeres/függõ véges zárójelenetet. A bonyodalom ott indult, hogy Ozan megölt egy nõt majd azt eltusolták, valahogy úgy gondolom, hogy az évadzárásnak is így Ozannal kapcsolatosan kell záródnia. Az ügy viszont nem oldódhat meg, mert van egy második évad, vagy ha megoldódik netán, akkor kell jönnie egy újabb csapóajtónak, ami visszatereli a szerelmeseket egy végtelen játszmába. Vegyük a Született Feleségeket, új évad - új szomszéd, erre a mintára mondjuk itt új évad - újabb rejtélyes haláleset. Amire még kíváncsi leszek, mennyire hoznak új szereplõket a második évadra, vagy az alkotók úgy érzik, hogy nincs túl sok szükség rájuk, mert a mostaniakból még van mit kihozni.
Lényeg a lényeg, nekem, ahogy közeledünk a szezonfináléhoz egyre izgalmasabb.
AmazonGirl 2017 ápr. 20. - 14:35:13
(889/1238)
Kép!!! Rég nem volt. Már hiányzott. Én szeretem Tufant. Az elején enyhén szólva csicska volt, de megváltozott, kétszínüsködött, többszínüsködött, segített Kemálnak, kiderült hogy szerelmes Asuba, majdnem megölte Emirt és Nihant, most pedig gyilkos lett. A színésze tényleg jó.
6/10
napraforgó 2017 ápr. 20. - 09:28:20 6/10
(888/1238)
Én sajnos a neveket, meg a számokat nem láttam szemüveg nélkül, de: Kemálnak is volt telefonja, arról is felhívhatták volna a közeledõ Emírt, nemcsak Nihán (talán benn maradt, vagy elkobzott) telefonjáról. Ehelyett ott szerencsétlenkedtek, megvárták, míg Emír odaér. Amúgy meg ha Ászu hívta volna fel Nihánt a telefonján, az nyilván kiírta volna a nevét. (mondjuk a közös projektjük miatt...) Ha meg eleve Nazifot hívta, a bácsikája emberét, talán nem is volt pontosan jelölve a név, csak valami kód. Mert ha Ászu neve így, vagy úgy ki lett volna írva Nazif telefonján, Emírnek már tudnia kéne, ki is a testvére, ki a zsarolója!
És lám, a lövések után Kemál rögvest elõveszi a telefonját és felhívja a rendõrséget. Számomra ez azt jelenti, hogy Emírt is fel tudta volna még hívni, mielõtt odaér, vagy mielõtt kiszáll a kocsiból. Ha õ rögvest elhajt, Kemál meg Nihánnal menekül, akkor Nazif halálához nem lenne semmi közük. És Nihán kérésére Kemál még telefonált is volna Emírnek. Na ja, persze, nem jutott eszükbe, de még csak kiabálni sem, hogy vigyázzon.
10/10
kornyezet 2017 ápr. 20. - 07:41:40 10/10
(887/1238)
Nem Nihan telefonja végezte a földön ott Nazifnál? Amikor hívta Asu telefonon Nazifot és Emír vette fel, nem a név volt látható? vagy a számot nem tudta volna átírni magának??? Akkor mégsem tudja, hogy Asuval beszélt?
6/10
napraforgó 2017 ápr. 20. - 04:40:10 6/10
(886/1238)
Nagyon jók a képeid. Kemál, ahogy derüsen, magabiztosan néz, Emír meg gonoszul, sötéten néz, és ahogy a harmadik képen a két férfi bámul egymásra... Emír szeretné elérni, hogy Kemál féljen, rettegjen tõle, és borzasztóan nehezen uralkodik magán, mert õ sokkal idegesebb, mint Kemál.
Tarik élete is alakul, szeretné bemutatni Banut a szüleinek, de Fehime anyakirálynõi allûrjei miatt egy olyan nõ, aki már valaki más szeretõje volt korábban, szóba se jöhet. Meg is sérti szegény lányt. Birtam Tarik szövegét, amikor arra utalt, hogy ugyan kicsoda, micsoda az õ családjuk, hogy oda nem kerülhet be akárki. (Csodálkozna szegény, Fehime, hogy õk miféle lányt neveltek fel....)
Tufant sajnálom, mert az elején valóban egy kis talpnyaló genyának tûnt, aztán késõbb láttuk, hogy titkos információkat csepegtet Kemáléknak, láttuk, hogy kettõs ügynök, hogy ide is oda is hûséget kell mutatnia, de akármit is szervezett korábban, nem tapadt vér a kezéhez (tényleg jól játszik a színész). Látszott Tufánon, hogy már Leyla megtámadása se tetszett neki, ott is nagyon mozgatta az állkapcsát, mielõtt beküldte a "betörõt" hozzá. Aztán valahogy kitalálta, hogy megszabadul Emírtõl, és a halálát balesetnek álcázza, de nagyon nem tetszett neki, hogy egy ártatlan embert, Nihánt is veszélybe sodort. De mivel nem õ maga intézte a dolgot, hanem az ügyetlen Nazifra bízta, így valóban közel volt a lebukás veszélye. Abban Hakkinak igaza volt, hogy Nazifban nem lehetett megbízni, elment volna Emírhez és jó pénzért elárulta volna neki, hogy ki volt a megbízója. És nemcsak Tufánt, Hakkit is be tudta volna mártani (hisz tudta, õ a fõnök, hozzá ment jelentést tenni). Meglehet, hogy Hakki nem is Ászu védelmében ölette meg a pasit, sokkal inkább azért, hogy õ maga ne bukjon le idõ elõtt. Tufán eléggé pocsékul is érezte magát utána. Gyanítom, hogy a végére a forgatókönyírók ezt a szereplõt sem hagyják életben.....
Emírt én is leginkább rácsok mögött szeretném látni, ahol ordibál, hogy õ Emír Koszdzsuolú és nem akar egy levegõt szívni itt senkivel.... Imádnám, ha majd akkor néhány börtönbéli nehéz fickó kicsit megrendszabályozná...
harmadiksuxel 2017 ápr. 19. - 22:54:09
(885/1238)
Hakki úr amennyire szimpatikus volt a sorozat elején, most annyira nem, egy gonosz bosszúálló az öreg. Kemény volt, hogy Tufanból gyilkost csinált. Egy biztos, hogy a Tufan karakter amilyen kis semmilyen csicska talpnyaló gonoszsegédnek indult, mostanra kivirágzott, és egy sokszínû karakterré alakult át. A színész egyébként jól játszik, egyre több teret is kap.
Emir, ahogy letaroltatta Kemal járgányát, hát az valami félelmetes volt. Nem csodálkozom, hogy Nihan még a szemét is eltakarta. Kemalnak jó volt nézni az arcát, miközben látja, mit mûvelnek az autójával. Emirnek minimum kényszerzubbonyban a helye. Nem is szeretném, hogy megöljék a végére, legyen csak harcképtelen és diliházban mondjuk, hadd szenvedjen élete végéig. Túl egyszerû bünti lenne neki a halál.
A Zeynep - Vildan vita is tetszett, és egy pofonnal zárult. Ez a nõ igazi bajkeverõ és bájkeverõ egyben. Mindenhol megcsinálja a bajt, ahová beteszi a lábát, ott kialakul a káosz, de a férfiakat is remekül az ujja közé csavarja, kihasználja az adottságait. Kíváncsi vagyok, mit lehet még a karakterébõl kihozni.
Ozan már szánalmas nekem, nem bánnám, ha kiírnák. Egy kis feszkó, és már is összeesik. Önzõnek is tartom, gyáva is, semmi szimpatikus nincsen benne. És még Öndert tartottam a kezdeti részekben egy gyenge tuskónak, aki valóban az, na az Ozan. Ami még tetszett, amikor Kemal megkérdezte Nihant, hogy hány embert kell még feláldozni Ozan miatt, Naziff már a 4. volt. Nem sok ez egy kicsit?!
6/10
napraforgó 2017 ápr. 19. - 19:31:35 6/10
(884/1238)
Szegény Tufánból gyilkost csinált Hakki úr. Na, õ sem normális. Nemcsak Emír halálát kívánja, föláldozná a nevelt lányát is, csak, hogy Galipon bosszút álljon. Mondjuk nem tudom, mit szólna hozzá az imádott Müjdzsán, ha megtudná, hogy mindkét gyereke halálát tervezgeti....
Nihán még Emírre is gondol, ne hagyják besétálni a csapdába. Kár, hogy nem jutott eszükbe telefonálni neki, minek várták meg?
A rendõrfelügyelõ jó emberismerõ, ahogy kijelenti, az a kettõ hazudik, maga meg információkat tart vissza.
Emír meg szabályos pszichopata. Ahogy csak úgy passzióból tönkreteteti Kemál autóját....
Zeynep egyre pimaszabb, pedig vaj van a fején. Ozan meg egy szerencsétlen gyenge fajankó.
De Kemál majd kihúzza a pakliból és akkor Emír már nem revolverezhet vele.
6/10
napraforgó 2017 ápr. 19. - 07:30:20 6/10
(883/1238)
Nem birta magában tartani, hogy még mindig szereti Nihánt. Hiába viselkedik közömbösen, meg szenvtelenül, az érzések csak ott vannak benne.
10/10
kornyezet 2017 ápr. 19. - 06:34:05 10/10
(882/1238)
Nem értem, hogy mi volt a lényeg, hogy Kemál beleordít a kútba.
Hakki úrról azért nem gondoltam volna (a neten pár perccel tovább van a bölüm vége).
6/10
napraforgó 2017 ápr. 19. - 04:35:18 6/10
(881/1238)
Fele rész elment az álommal és a bánatos zenével. Zeynep machinációi idegesítenek, valahogy nem tudom, tényleg vannak-e ilyen emberek, akik ennyire manipulálják a környezetüket. Ellenszenves kis tyúk.
Az utolsó pár perc volt csak izgalmas, Nazif randevúra hívja Nihánt és aztán meg Emírt is. Nem úgy néz ki, hogy valóban megmutatná neki, hogy Ozan miért nem bûnös, Emírt akarná, Nihánnal odacsalja, de az egész nekem annyira zavaros, hogy mit is akar most Hakki? Ráadásul ott van Kemál is, ai majd belezavar a történetbe.

Amennyire megismerjük mostanában hakki urat, én úgy látom, hogy õ gondolkodás nélkül fölûldozná Nihánt, hogy üssön Emíren, aztán Emírt, hogy Galipon bosszút álljon. Nem szimpatikus az ürge. Ászu és Tufán is csak eszköz a kezében, egyikük érzéseivel se sokat törõdik. Vagy legalábbis minden további nélkül föláldozná az õ érzéseiket, sõt õket magukat is a bosszúja érdekében.
harmadiksuxel 2017 ápr. 18. - 19:22:46
(880/1238)
Most már biztosan mazochista vagyok :D :D :D
Mai két kedvenc jelenetem:
1, Kemal Nihannal álmodik, és tudtára adja, hogy nem szereti
2, Pont ellenkezõleg: Kemal Nihan után ordít a kútba. Hová lett? Mi lett vele, belõle?
6/10
napraforgó 2017 ápr. 18. - 18:10:16 6/10
(879/1238)
Szia!
Hol van az az itt?