6/10
napraforgó 2016 dec. 06. - 07:27:26 6/10
(98/1238)
A sorozat szép és költõi, de... végtelenül hosszú, végtelenül lassú. Nem biztos, hogy mind a 227 részt végig fogom nézni... Annyira azért nem érdekes. Nagyon találó a cím: Végtelen....

Most még csak ismerkedünk a családokkal. Önder (vagy Öndür?) és Nildan a beteg Ozannal együtt élnek a lányukkal és vejükkel. Valahogy nem világos, hogy most ki is költözött kihez, Emír lakik-e az apósáéknál, vagy fordítva? Mindenesetre a nyomor nem látszik rajtuk, idõnként bevágják a luxusvilla látképét a hatalmas medencével és a nagy fákkal teli parkkal. NIhán meg egy lépést sem tesz az Audija nélkül... nem világos, hogy mi baja Ozannak, mert pl. egy epilepsziára való hajlam is elég jól kordában tartható gyógyszerrel. Ettõl még tanulhatna, dolgozhatna, a tengés-lengésen és italozáson kívül mást is csinálhatna.
Emír és Nihán kapcsolata - végtelenül becstelen. Mert egyáltalán nem érthetõ, hogy annyi éven keresztül miért ragaszkodik egy férfi egy olyan nõhöz, aki a háta közepére sem kívánja? Mit remél, hogy egyszer majd a felesége hirtelen belészeret? Az õ jellemével? Erõszakos, becstelen, mindenkit manipuláló, mindenkin átgázoló tipus.
Na és a nõ? Mi a fenének vállalta fel ezt a névházasságot? Az, hogy õ nem boldog ebben a kapcsolatban, az nyilvánvaló. A férje sem. Az elhagyott kedves sem. És így általában senki a családban. 5 év, 5 hosszú év. Ennyi idõ alatt már Ozan is leülhette volna a büntetését - mondjuk egy gondatlan emberölés miatt, vagy csak halált okozó baleset miatt. ha Ozan követte el a cselekményt, miért kell másnak fizetni érte? Az önfeláldozásnak is vannak határai.

Kíváncsi vagyok Emírt ki zsarolja. A felvételen én csak annyit láttam, hogy egy sötét alak valamit lapátol, talán egy sírhalmot. de hogy az Emír lenne? Én nem tudom, nem nagyon nézem ki a fickóból, hogy lapátot vesz a finom kis kezébe.... Az meg még mindig rejtély, hogy mi is történt Ozan és a nõ között anno....

Kemál családja is egy tanulmány. Az apja (nevét nem tudom) borbélyüzletet üzemeltet az idõsebb fiával, Tarikkal. Kitaníttatták a kisebbik fiút, Kemált és most baromira büszkék rá. Tanul a legfiatalabb testvér, Zeynep is, de hogy mit, arra még nem jöttem rá. Tarik - hogy miért nem tanult õ is, nem tudni. De most baromira irígy az öccsére, mert az apja, anyja úgy örül a hazatértének, mint a bibliai apa a tékozló fiúnak. Látszik az, hogy rosszul esik neki, hogy felnõtt ember létére az apja állandóan helyreteszi, dirigálja õt, õ nem kap semmiféle elismerést, Kemálnak meg már a megjelenésétõl is elájultak, díszvacsorát rittyentettek, stb. És õ persze betartott az újságcikkel, aztán meg az apja rosszullétét az öccsére fogta. Egyáltalán miért él még otthon egy szemre 35 éves férfi?
Zeynep, ha lehet, õ még ellenszenvesebb. Az édesanyja ott mosta az õ szobájának az ablakait, miközben õ a telefonját buherálta. Fölhívja Nihánt, szívességet kér tõle, holott összevesztek. Aztán átment a barátnõjéhez, Szemához és elintézte, hogy a diáktársa írja meg az õ háziját. Végül megpróbálta eltusolni, hogy Szalival jár (én így hallottam a fiú nevét), vagyis valóban nem annyira komoly a kapcsolatuk, hogy fölvállalná. Ez a lány mindenkit, de mindenkit fölhasznál, kihasznál, közben meg játsza a jókislányt.

De, ami végtelenül furcsa, hogy itt az idõsebb fiútól kell elkéredzkedni, ha egy lány el akar menni hazulról (Nyilván, ha az apa nincs jelen, mert anyu ott volt, de hozzá nem isszóltak...), ez, még akkor is, ha tudjuk, hogy Törökország mintegy 100 évvel el van maradva az erkölcsöket illetõen, nekem valahogy ha nem is elfogadhatatlan, de rettenetesen szokatlan. Azzal együtt, hogy annó én is konzervatív nevelésben részesültem, de azért 50 évvel ezelõtt sem volt ennyire faramuci a családi erkölcs.
Ha ez egy kosztümös sorozat lenne pár évszázaddal korábbról, akkor még érthetõ is lenne a szitu, na de manapság??? Esetleg a még szigorúbb erkölcsökkel bíró arab országokban. Na ott természetes lenne, legfeljebb azon nyavajognának, hogy a nõk miért nem hordanak burkát, vagy legalábbis hidzsábot.... ahogy illik....
offtopic
ildimix 2016 dec. 06. - 06:28:35
(97/1238)
Szemét volt Tarik ebben a részben direkt feszültséget generált az újság megmutatásával a családban.

Zejnep is minek hülyíti a barátját szerintem nem is szerelmes belé.

Várom a folytatást.
10/10
kikelet54 2016 dec. 06. - 06:19:04 10/10
(96/1238)
Bocsi az újságcikkes jelenet miatt, nem volt szándékos. Erre én is rájöttem, saját magamat is megkavartam, ezért nem is néztem tovább feliratosan. Olyannyira összekavarodtam, hogy égre-fõre kerestem egy kihajózós jelenetet /Nihan-Kemal/, ami a mai keddi részben lesz, legalábbis így tippelek. Na ez is egy jó jelenet.

Vigaszdíjként kapsz róluk egy képet...


A disc-en kapott felvétel elég homályos volt, de én is arra a "gyilkosságra" tippelek, mintha Emír lapátolta volna a földet. Ha ez igaz, az nagy szívás Emírnek, de valószínû ezt is csak sokára tudjuk meg.
suxel2.0 2016 dec. 06. - 01:46:09
(95/1238)
Malvin, én a Megtört szíveket is az Indavideón nézem, mert nem szeretem szabdalva. Sage feltöltésében, kb. 2 órás verziókban az igazi.

***********************
A hétfõi részrõl:

Amúgy, ahogy lefestettem, mennyire unalmas lesz a mai rész, hát nem is volt annyira. Unalmasnak tûnt persze nekem, mert nem volt benne Nihan - Kemal közös jelenet, hehe. Inkább azt mondanám közepes volt a 3. bölüm 2. részlete. Inkább Kemalék családi kapcsolatai helyezõdtek a középpontba. Tarik kimutatta teljes irigységét (Kikelet: az újságcikkes jelenet még csak most volt, tudom, te elõrébb jársz, mivel 3 részt megnéztél feliratosan, tudom. Ezért is ném értettem a múltkor, mire utaltál az újságcikkel, gondoltam valamit én nem vehettem észre. De nem. :D ), és Zeynep sem kíván a helyes úton járni, mint Kemal tette, mikor iskolába járt. Ugyan minek megcsinálni a házi feladatot, ha más is megcsinálja helyette, és úgy nem fáradságos. Kezdem látni, miért és hogyan nem lesz mintatestvér õ sem. Saithtal (vagy mi a neve?) mi a baja? Miért nem vállalja fel a kapcsolatukat, talán nem tartja elég pénzesnek. Látom a srác szereti nagyon is, de a kapcsolat az csak egyirányú.

A legjobban tetszõ jelenet az epizódból az volt, amikor Ozan rátört Emirre és Banura. Majd Emir "helyretette" Ozant, ahol az Emirt alakító színész csodálatosan játszott. Én úgy látom, hogy Ozannal a legnagyobb baj az, hogy belenevelték nagyon a betegségtudatot. Nem az együttélésre tanították meg a betegségével, hanem te vagy az esendõ, a védendõ, akit mindig mindenkinek gyámolítania kell. Vildan ezt nagyon elhibázta vele kapcsolatban, azért mondom Vildant, mert én Öndert elég megalkuvónak látom, mind a magán, mind az üzleti életben. Alapvetõen Öndert nem látom rossz embernek, de amikor a környezetszennyezés csökkentésével kapcsolatban vitatkoztak az ülésen, nem állt ki a jó cél, Kemal iránya mellett. Hagyta magát Emir és az apja által irányítani, igaz néha odapusmogott pár szót, mikor Kemal elment. Örülnék, ha látnék a késõbbiekben nála egy jellemfejlõdést, hogy keményebb fickó lesz belõle. Bár ha ez meg is történik szerintem az nem most lesz, arra még sokat kell várni.

Oh, és Emirt valaki hívogatja telefonon. Zsarolja? És ha jól láttam akkor a kis disc-en, amit kapott borítékban, azon az 5 évvel ezelõtti "gyilkosságról" volt egy felvétel? Na de vajon ki van a túloldalon? Ez érdekes.

A Duna Tv-n új ajánlót készítettek a sorozathoz, nekem tetszik, jobban, mint a beharangozó.

Remélem a keddi epizódban már lesz Kemal - Nihan jelenet, mert nekem úgy az igazi. ;)
malvinkicska 2016 dec. 05. - 17:12:12
(94/1238)
Végre van olyan ember aki belátja a török sorozatok harmadolva nem az amink kéne lenni, legalább felezni, az már valami és nem kihagyni belõle az is fontos.
suxel2.0 2016 dec. 04. - 22:04:17
(93/1238)
Beletekergettem a sorozatba, és nagyon jó jeleneteik lesznek Kemalnak és Nihannak. Nálam most ami sorozatot nézek, õk a kedvenc párosom, alig több, mint egy hét alatt de belopták maguk a szívembe.

Ugyanakkor, ahogy tekergettem a holnapi rész sajnos megint elég unalmas lesz. :( Az a véleményem, hogy ezt a sorozatot minimum felezve és nem harmadolva kellene adni.
10/10
kikelet54 2016 dec. 04. - 20:46:19 10/10
(92/1238)
Mint általában a sorozatoknál az eleje és a vége nagyon halad, de a kettõ közt csak lépegetnek. Sajnos a törököknél ez a lépegetés még fokozottabb. Én ezért nem szerettem régebben a török sorozatokat, de ez valahogy megtetszett. Jó a téma, helyes, fiatal szereplõk, fõleg Kemal, és még nem aludtam be rajta.
Igaz, hogy vannak benne lassúbb, olyan jelenetek, amit úgy gondolhatunk, hogy minek ez ide, de a késõbbiek folyamán kiderül, hogy kellett az oda.


Suxel, jó képet hoztál, az a találkozás valóban egy ominózus jelenet volt.
suxel2.0 2016 dec. 04. - 16:12:16
(91/1238)
Megihletett a partin a hármas találkozó, így hoztam még egy képet.
offtopic
ildimix 2016 dec. 04. - 13:38:11
(90/1238)
Nekem az a véleményem, hogy egyelõre egyhelyben áll a sorozat nem pörögnek az események. Remélem be fog indulni mert ha jön a tavasz és a nyár akkor nem fogom nézni a sorozatot ha ez így halad.

Az egyik részen én is bealudtam még adok neki 1 kis esélyt.

Az eleje nagyon tetszett de most nekem hasonlít 1 szappanoperához tele lehetetlen dolgokkal.
10/10
kikelet54 2016 dec. 03. - 17:21:11 10/10
(89/1238)
Tarikról már az elsõ rész után én is megállapítottam, hogy irigyli a testvérét. Azok a foghegyrõl odavetett csípõs megjegyzések, azok az utálatos pillantások, mind-mind errõl árulkodnak.
Meg volt egy jelenet, amikor az újságot kellett eldugni az apa elõl, akkor õ direkt megmutatta neki. Ez sem a jó testvéri viszonyt példázza.

Zeyneprõl viszont nem gondoltam volna.
suxel2.0 2016 dec. 03. - 14:43:53
(88/1238)
A turkinfon beleolvastam a karakterek leírásába, és az alapján kicsit ledöbbentem, hogy a most még szürke testvérek, Tarik és Zeynep, milyen "csodálatos" testvérei lesznek Kemalnak, többet nem is mondanék. Tarikról sejtettem, hogy melyik irányba fog elbillenni a karaktere, mert már apró megnyilvánulásai vannak Kemal felé, én legalább is látom már most rajta, hogy irigyeli a testvére sikerét. Pont ezért néztem utána a karakterének, jó-e a megérzésem, és nem csalt a szimatos, a sok éve rutin ezt teszi.

Remélem nem voltam spoileres!
suxel2.0 2016 dec. 03. - 12:00:10
(87/1238)
OFF

Használj reklámblokkolót, egy zavaró reklám sem fog felugrani, és zavarmentesen lehet nézni a sorozatokat a sorozatbaráton. Chromeban az AdBlock Plus bõvítmény szolgálja ezt a célt, ugyanígy Mozillában is.
10/10
kikelet54 2016 dec. 03. - 11:59:30 10/10
(86/1238)
Tiltsd le a reklámot azon az oldalon, és máris jobb lesz.
jakibabu 2016 dec. 03. - 10:43:45
(85/1238)
Köszönöm! Még nem kezdtem el nézni! Majd, ha idõm engedi! A sorozatbaráton iszonyatos nézni,mert egymást követõen ugranak fel a reklám ablakok, legtöbbet becsukni is képtelenség! Irdatlan rossz egy oldal! Szerencsére a Megtört szíveket megtaláltam az indavideo-n, mert ott reklámmentesen azonnal indul az epizód! Mivel az e hetit már a TV2/sorozatok oldalra nem tették fel, a sorozatbaráton kényszerültem megnézni,de ott soha! Kivárom, az indára, mire felkerül!
suxel2.0 2016 dec. 02. - 23:09:41
(84/1238)
Nincs valahol fenn az instrumentál fõcímzenébõl egy hosszabb teljes verzió, vagy csak ez az 1:34 perces verzió van belõle? Ha van küldjetek már nekem egy linket, köszönöm szépen.
suxel2.0 2016 dec. 02. - 20:23:52
(83/1238)
A mai részben a legjobban Vildan megdöbbenése tetszett. Kemal ismét a közelükben van, és õ ez ellen semmit sem tud tenni. Gondolom, ha most találkozott volna Nihan és Kemal, nem ellenezte volna a kapcsolatukat, mint 5 évvel ezelõtt tette.
10/10
kikelet54 2016 dec. 02. - 15:23:37 10/10
(82/1238)
Jaj, Suxel, isteniek a képek!!! Tudod, én egyébként is képmániás vagyok.

Kemalt én is azért szeretem /azonkívül, hogy igazán dögös pasi lett belõle, miután visszajött a bányából/, mert csípõbõl, hidegvérrel, rezzenéstelen arccal tudja Emírt idegesíteni. A vita végén pedig amikor már senki sem látja, megjelenik a szája sarkában az az ellenállhatatlan kis mosoly.
suxel2.0 2016 dec. 02. - 12:57:43
(81/1238)
Én velem gyakran megesik, hogy bizonyos jelenetek rabja leszek és nem gyõzöm nézni, nézni és nézni, és most is ez történt. Lehet ma sem fog sok minden történni a sorozatban, de remélem lesznek ehhez hasonló részek.

Egyébként irigylem és imádom, ahogy Kemal olyan intelligensen meg tud válaszolni Emírnek, amilyen módon visszavág neki minden egyes alkalommal, amikor csak lehetõsége nyílik rá.
6/10
napraforgó 2016 dec. 02. - 12:33:23 6/10
(80/1238)
Nekem Nihánról az a véleményem, hogy túl sokat sír, a szeme is pont úgy áll, mint aki épp most fejezte be a sírást. Pedig nagyon szép arca van, ha mosolyog.
A két találkozás, az álombéli és a valóságos között még történt annyi, hogy Emír kénytelen volt aláírni a szerzõdést az apja nyomására.
Valamint Leyla múltjából is kiderült egy pici darabka. Öndür, Nihán apja Leyla háza körül leskelõdik és vagy õ, vagy a nõ emlékezik a múltra: Leyla menyasszonyi ruhában kiabál Öndürrel, hogy tehettétek ezt velem? Vagyis a võlegény összeszûrte a levet a menyasszony húgával és végül õt vette el. Ha ez így van, akkor Nilhán Leyla unokahúga, de érthetõ okokból nem nagyon tarthatja a kapcsolatot a hûtlen testvérrel és a volt võlegényével....
Szép lírai képek vannak, álmok, meg visszaemlékezések, de azért tényleg nagyon lassan csordogál a történet. Lehetne pörgõsebb. A több, mint 200 rész elkeserítõen hosszú. Még jövõ ilyenkor is ezt fogjuk nézni....
suxel2.0 2016 dec. 02. - 12:12:12
(79/1238)
Hát a tegnapi rész után nekem megint felemás érzéseim vannak: legszívesebben ollót adnék a sorozatnak, de nem kaszát. Kivágni egy csomó mindent, pl. a sok magányos szenvedõ jeleneteket, hogy bepörgessék a sorozatot, mert szerintem sok idõt vesznek el belõle. Én a 6-ból képes lennék 3-4 epizódot csinálni, és szerintem maradna a lényeg, értelmes történet. A Kemal - Nihan - Emir trión kívül egyelõre senki sem érdekel, - így a mellékszereplõk jeleneteit is megcsapkodnám - viszont õk, nagyon adják, nagyon odateszik magukat. Õk miattuk nem hagyom abba, mert a tegnapi rész kezdése: Nihan álomjelenete beleégett a retinámba: az elképzelt találkozás Kemallal. Az a jelenet egy 10-es skálán 11-es, akárcsak a legutolsó. Vao, wow. A vágók nagyon jól tették amúgy a dolgukat, értem arra, ahol a rész kezdték és a részt befejezték. Kezdés: Nihan és Kemal találkozása az álomjelenetben. Zárás: Kemal és Nihan szemtõl szemben és persze Emir, és mindez a valóságban. Tökéletes keretként funkcionált az epizódnak.