10/10
kikelet54 2016 dec. 02. - 11:23:14 10/10
(78/1238)
Itt a fórumon a vélemények megoszlanak ahogy olvashattad, de máshol nagy népszerûségnek örvend.

Ha gondolod, vissza tudod nézni a sorozatbaráton magyar hanggal, de youtube-n feliratos és hosszabb részekkel látható.

Nekem tetszik, imádom a két fõszereplõt, de Emír is, igaz, hogy õ a rossz fiú, jól hozza a karakterét.
10/10
kikelet54 2016 dec. 02. - 11:12:02 10/10
(77/1238)
Egy kérdésedre már kaptál is választ, Emírnek hõerõmûje van, vagyis az apjának. Mint ahogy felvilágosította, amikor nem írta alá a szerzõdést.
jakibabu 2016 dec. 02. - 09:03:18
(76/1238)
Most vettem észre, hogy újabb TV-sorozat indult! Érdemes elkezdeni? Aki nézte az elsõ pár részt, mi a véleménye? Szultanát szeretem nagyon! Sokkal pörgõsebb ,mint a Szuleiman! Az már ellaposodott! Köszi az infot elõre is!
6/10
napraforgó 2016 dec. 01. - 14:07:13 6/10
(75/1238)
Szia Suxel! teszik a hozzászólásod, igazából nálam is háttéttévézés folyik. Annyira nagyon nincsenek érdekes történések, hogy annyira nagyon sasolni kellene. Valahogy nem tudom elhinni, hogy egy Emír féle pasi immár 5 éve csak nézegeti a feleségét, mert nem fekhet le vele... Hogy tenyérbemászó a pasi és ráférne egy kis nevelés, az biztos. de hogy ne menne be a neje hálószobájába, ha akar, azt sehogy sem hiszem el....
Hogy itt egy bölüm hány perces, azt nem tudom, de azt tapasztalom, hogy a Szulejmánt, meg a Szultánát 3 felé darabolják, és szintúgy a Megtört szíveket is. Hogy a kivágott kis darabkákat már ne is említsem.... Nem lehetetlen, hogy ezt is...
-----
Nem azért, de egy idegen nyelvû sorozat néha még érdekesebb is tud lenni, mint amikor már lefordították magyarra, már csak azért is, mert az ember boldog, hogy egy idegen nyelv dacára mégis meg tudja érteni, mi történik.
-------
A török sorozatokra eléggé jellemzõ, hogy nagyon európai tipusú színészekkel dolgoznak alig-alig fordul benne elõ kicsi, sötét bõrû, sötét hajú igazi török tipus....
ittnis szép fiatal emberekkel dolgoznak,még a legtörökebb külsejû talán Kemál, de az összes többi szereplõ europid.
10/10
Érsekvári 2016 dec. 01. - 11:48:08 10/10
(74/1238)
Az a helyzet kicsit türelmetlenek vagytok , pedig mindenre meglesz megfelelõ idõben a megfelelõ válasz .......csak ki kell várni . Nagyon az elején jár még az esemény .
Nekünk akik már az eredeti 90 perces részeket feliratosan nézzük és a 46 . Bölümnél tartunk , mindezt tudjuk már .
Így Dunán vagdosva örökkévalóság lesz az biztos , de kitartás kérdése . Viszont nem egyszerû a történet és , hogy megértsétek ahhoz folyamatosan nézni kéne .
suxel2.0 2016 dec. 01. - 11:43:30
(73/1238)
Baj van! Én tegnap elaludtam a tv-ben vetített részen. De tudom is a miértjét. direkt elolvastam elõre a történéseket mik lesznek 2 hétre elõre, és valahogy azt olvastam ki belõle, hogy olyan túl sok minden nem. Kialakul egy szerelmi háromszög és akkor megindul a csatározás, de egyelõre lassú tempóban, legalábbis nekem. A tegnapi rész (napraforgóval egyetértve) Kemal Emirrel szembeni fellépésén kívül eseménytelen volt, ezért is punnyadtam be. Belegondolva, hogy 2 évad 70 bölüm, amibõl az elsõt 3 és 1/4 részben adták le, durván 227 rész, már ha ezekkel a számokkal számolok és nem vagdosnak ki belõle, és így diktálják nekünk a fejleményeket, nem tudom mennyire vagyok kíváncsi rá. Pláne úgy, hogy én nem igazán szeretem, ha egy sorozat 100-110 résznél hosszabb. Egyébként minden erõmmel azon vagyok, hogy szeressem a sorozatot, mert Kemal és Nihan nagyon tetszenek együtt, és a színészi játékuk sem utolsó. Egyelõre háttérzajnak meghagyom, de ha nem változik nem fog fájni a szívem, ha meg kell válnom tõle. Még nem pontozom be, mert keveset láthattunk eddig, de az alapján nálam 10/6.
6/10
napraforgó 2016 dec. 01. - 04:35:22 6/10
(72/1238)
Ha Nihán szülei a saját házukban laknak, nem õ tartja el õket, semmi joga fölényeskedni. Aztán a lány szülei mégse lehetnek olyan szegények, ha a csaj egy Audi sportkocsival tud furikázni mindenhová....
Kemál föllépése Emírrel szemben a klubban jó volt, de kb. ennyi volt, ami a tegnapi részben tetszett. A többi a szokásos szappan...
10/10
kikelet54 2016 nov. 30. - 21:53:24 10/10
(71/1238)
Semmi baj, tudod Suxel nagyon sokat segít nekünk, és próbáltam viszonozni, különben meg publikus, bárki elolvashatja.

Egyébként igazad van, nagyon sok minden még tényleg homályos, aki elõrébb jár, az már lehet tudja a válaszokat.

A ház, amiben Nihánék laknak mindig az övék volt, Emír költözött hozzájuk, csak ez az öntelt hólyag úgy gondolja, hogy Nihánnal együtt minden az övé. Én úgy vettem ki, hogy nem hirtelen mentek tönkre, hanem fokozatosan, de a végkifejlet szempontjából ez teljesen mindegy.

A Leyla kérdés az nagyon nyitott. Emlékszel, amikor elõször ment el hozzá Nihán, elõvett egy régi kislánykori képet, és azt mondta: "Tényleg te vagy az?" Vagy valami hasonlót, de biztos, hogy régrõl ismeri. Szerintem errõl nem is volt többet szó.

Hogy Emír mivel foglalkozik? Ha az emlékezetem nem csal, errõl még nem volt szó, csak arról, hogy oda-vissza nem jön létre az üzleti tárgyalás, általában azért, mert Emír betart. De ráfázott, mert ez a "nevesincs" üzletember, Kemal, keresztbe tesz neki.
Valószínû, hogy valamilyen gyár vagy erõmûféle tulajdonos lehet, amihez szén is kell, de ezt csak én gondolom.

Ja, és még Nihan és a magassarkú. Mind a kétszer partin volt, amit a kikötõben egy hajón tartottak meg, és ugye azért oda nem illik tornacipõben menni. Csakhogy Nihan elkódorgott a partiról és annyira elbénázta a dolgot, hogy a vízbe pottyant.
Szerintem ez így volt jó, így "találkoztak" öt év után elõször, majdnem úgy, ahogy elváltak.
6/10
napraforgó 2016 nov. 30. - 18:25:40 6/10
(70/1238)
Oké, bocsánat, nem figyeltem, hogy Suxelnek címezted.
Egyébként meg a dolgok valószínûleg menet közben fognak kiderülni. Most még minden zavaros.
Pl. miért ment tönkre hirtelen Nihán apja, hogy kegyelembõl élnek a võ házában? Ki ez a Leyla, mi köze lehet Nihánhoz és Ozanhoz?
Mivel foglalkozik Emir? Miért pont õvele akar üzletelni egy bányatársaság?
----
Na meg azt sem értem, hogy Nihán miért tekereg a kikötõben, pláne magassarkú cipõben. Hajóra legpraktikusabb lapos talpú tornacsukában lépni.
De ha ez a lány ennyire ügyetlen, hogy minduntalan belegabalyodik a köztelekbe, kerülni kéne a hajókázást, meg a hajón való vacsorázgatást.
10/10
kornyezet 2016 nov. 30. - 15:17:18 10/10
(69/1238)
Jó lenne, ha feltûnne az a szõke lány, mert szerintem sem halt meg, csak megrendezett volt.
10/10
kikelet54 2016 nov. 30. - 12:28:15 10/10
(68/1238)
Elõször is azért írtam le, mert Suxel kérdezte, másodszor szerinted, amit leadnak a tévében, film, sorozat, novellák stb., az mind életszerû, hihetõ, valóságos? Akkor, hol marad a szórakozás, ha ugyan azt látjuk, amit megélünk!!
Harmadszor, ha ennyire képben vagy, akkor nemcsak félszemmel nézed.
malvinkicska 2016 nov. 30. - 11:28:42
(67/1238)
Nem lesz három évad csak kettõ, eddig 70 bölüm tervezett.
6/10
napraforgó 2016 nov. 30. - 09:26:10 6/10
(66/1238)
Ez így mind érthetõ, az is volt elsõ pillantásra, na de ebbõl hogy csinálnak 3 évadot?
Az meg, hogy ez a történet egyetlen percre sem hihetõ, az egy mások dolog.
10/10
kikelet54 2016 nov. 30. - 08:20:25 10/10
(65/1238)
Ozannak még az elején volt egy epilepsziás rohama, és lelkileg sem stabil, pont ezért választotta õt az undorító tervéhez Emír, és még az a tudat, hogy "gyilkos", így egy lelki roncs lett belõle.
Mindezt, és a család szégyenét tusolták el ezzel a kikényszerített házassággal, zsarolással, és a felesége lett. Emír csak így tudta megszerezni Nihant, mert egyáltalán nem szereti. Ellenben a tesóját annyira , hogy még ezt is bevállalta érte, mert a börtönt nem bírta volna ki.

Az, hogy egyáltalán nem feküdtek le egymással megállapodás volt, szerintem azért ment bele Emír, hogy mégis csak neki legyen igaza, hogy hozzáment Nihan, mindegy milyen áron. Az a hatalmas egója nem bírta volna ki, ha veszít.
Azt meg végképp nem bírta volna ki a macsó fajtája, hogy öt évig ne legyen nõvel. Ez Nihant nem is zavarná, ha diszkréten csinálná, de szerintem direkt bosszantani akarja ezzel is Nihant.

Kemált igazán, õszintén szereti, ugye szembe ment az anyjával is érte, de ezt a hatalmas szerelmet feláldozta a tesója miatt. A legnagyobb baj, hogy ezt senkinek nem mondta el. Igaz, Leylanak el akarta mondani, neki, és csakis neki, amikor elbúcsúztak Kemaltól, de Leyla elhajtotta és nem hallgatta meg.
Nihan tudja, hogy Kemal annyira szereti Leylát, hogy ha visszajött, akkor biztos hozzá megy elõször. Szerintem azért mert oda, hogy meggyõzõdjön róla, tényleg vissza jött-e, mert akkor bajba kerülhet a hülye férje miatt, amit nem akar, mert még mindig szereti és félti.
Az a baj, hogy most sem bírta elmondani, hogy valójában miért hagy el Kamalt, és Leyla még mindig haragszik rá.

Nihan azzal is tisztában van, ha Kemal újra képbe kerül, az a dög, önzõ Emír képes el tenni láb alól Kemált, és ezt nem akarja.
malvinkicska 2016 nov. 30. - 07:53:24
(64/1238)
Ozan betegsége Epilepszia, az egész történet rá alapszik mivel Sötét szerelem a címe.
Nihan fel áldozza magát a tesója ne kerüljön börtönbe ,mert megölte a nõt de nem õ volt csak emir mesterkedése, mivel beteges szerelmet érez Nihan iránt, és így együtt maradnak, a történet ahogy folytatódik sok mindenre fény derül, de nem akarok írni lényegest mivel a 45 Bölümnél tart a történet, és sokan nem vennék jó néven.
A történet jó csak itt el van darabolva én nem is nézem. A rajongó tábora több millió ember, utána néztem ez azért mond valamit.
6/10
napraforgó 2016 nov. 30. - 07:04:04 6/10
(63/1238)
Már egy ideje nem nézek mexikói sorozatokat, mert igen butának tartom õket. No hát ez is az. Buta. Bár a mexikóiakban 60x megmagyarázzák ugyanazt, ebben meg egyszer sem. Tényleg, mi a fene baja van Ozannak? miért is járkál hozzá orvos, demonstrálni, hogy kezelés alatt áll? Van egyáltalán bármi baja is a hülye szülõkön kívül? Hogy "ölte" meg Ozan az a lányt? Megölte egyáltalán, vagy a másik nõ tette, vagy az egész csak egy megrendezett jelenet volt????
Mi a fenének ment hozzá Nihán Emirhez, ha nem fekszik le vele? Egy olyan erõszakos pasi hogy viseli el már 5 éve, hogy csak a felesége mellett él, de nem vele? ezek mind annyira irreális dolgok. Az, hogy Leylának mi köze a családhoz, majd biztos kiderül a 150. részben, de nem biztos, hogy én azt még látni fogom.
Eddig nagyon gyenge a sorozat, igazából nem is érdekel. Ugyan be van kapcsolva a TV, de minden mással foglalkozok közben, mert lekötni azt nem tud.
Na ez a kétszer is beleeskek a tengerbe, ráadásul a kikötõben és kishíján megfulladok, ámde fölbukkan ugyanaz a hõs lovag... röhejes... GYENGE!
suxel2.0 2016 nov. 29. - 22:37:34
(62/1238)
Ozannak mi a betegsége pontosan?

Azt nem értem, hogy Emirnek mi a jó abban, hogy magához láncolt egy nõt már 5 évre, amikor még testi kapcsolatot sem létesítenek. Trófeaként tartja számon? És egyáltalán nem szégyelli, hogy más nõvel szerepel az újságok címlapján, és azt csámcsogják, szeretõje van. Ebben mi a jó neki, vagy csak ennyire perverz és beteg az agya?

Aztán ott volt a Nihan - Leyla beszélgetés. Értem én, hogy Nihant odavitte az elsõ útja, mert úgy gondolta ott lehet Kemal, már ha visszatért és tényleg õt látta a víz alatt. Itt a beszélgetésen nem vergõdtem zöld ágra. Mirõl is volt ott szó? Nem éreztem elejét és végét. Nihan jött és ment.

Egyébként egész jó sorozat, csak nekem a mai rész zavaros volt egy cseppet.

Azon meg csak mosolyogtam, hogy Nihan, hogy pottyant a tengerbe? Megint rátekeredett a kötél a lábára. Hajón kötél közelébe nem engedném, az tutifix.
offtopic
ildimix 2016 nov. 29. - 19:49:34
(61/1238)
Ez a rész hasonlított 1 mexikói szappanoperához. A lányt kimenti újból a tengerbõl a fiú ez nekem elég meseszerû volt. Nem gondoltam, hogy 5 év alatt Nihan nem feküdt le a férjével. Azért várom a következõ részt bár ez a rész nekem 1 kicsit csalódás volt.
10/10
kornyezet 2016 nov. 29. - 12:54:26 10/10
(60/1238)
Én is zsarol\'snak gondolom.
10/10
kikelet54 2016 nov. 28. - 23:54:18 10/10
(59/1238)
Ennél többet nem mutattak, valóban két szõke nõ volt ott, "szórakoztatták" Emíréket. Nekem az volt feltûnõ, amikor Ozan elment az egyik lánnyal, Emír a másikat utánuk küldte, és annyit mondott, hogy most ne hibázz. Ezt lehet kétféle képen is érteni. Én azért még mindig azt gondolom, hogy csak megrendezték, hogy ezzel zsarolja a családot.