10/10
jenga256 2013 nov. 02. - 03:16:48 10/10
(27/47)
Aki szerint nincs befejezése, az nézze inkább a Scooby Doo kalandjait...
5/10
lucikam 2013 jún. 14. - 21:35:02 5/10
(26/47)
Nem igazán tetszett.
8/10
Heisenberg 2013 jún. 10. - 22:07:06 8/10 Előzmény rigler
(25/47)
Egyetértek. A vége elõször furcsa volt, de átgondolva nem volt befejezetlen, pont arról szólt hogy mindenki csalt és hazudott tovább, Gere a felesége a lánya.A milliárdos aki megvette az igazából vacak céget, nos õ is színlel, nem csap balhét hogy átverte Gere, inkább úgy csinál mintha egy jó céget vett volna és majd eladja valaki másnak még drágábban. Szóval a pénzért pozícióért, hatalomért mindenki hazudik és színlel tovább, ahelyett hogy tiszta vizet öntene a pohárba(mindenkinek megvolt a választási lehetõsége)ez a film vége.
7/10
stomachh 2013 jún. 08. - 17:26:28 7/10
(24/47)
Gazdasági dráma, pici izgalom, aztán karakterdráma. Hát, nem környékezett meg az a veszett nagy izgalom, pedig volt a 30. perc környékén olyan esemény benne, ami feltételezhetné, aztán mégsem. A karakterekrõl, az emberi jellemrõl, az etikátlan üzletrõl szól. Ez egy olyan film volt, amit egyszer érdemes megnézni, aztán meg jól el lehet felejteni. Az imdb-s 6,7 pontot teljesen jogosnak tartom. Tõlem egy halvány 7/10-et kap.
tortura 2013 jún. 03. - 14:16:48 Előzmény Kaktuszné
(23/47)
"Nekem nagyon tetszett, megkaptam, amit egy jó filmtõl várok, lekötött és szórakoztatott, mivel nagyon távol áll tõlem a bûnözés és a pénz (és annak imádata)". De irigyellek! Én viszont sajnos még mindig abból élek.
A film egyébként nagyon tetszett - a hibái ellenére. De hát melyikben nincs?
7/10
rigler 2013 jún. 01. - 09:43:09 7/10
(22/47)
Szerintem jó film ez. Sokáig zavart, hogy ugyan izgalmas volt, de nem bukkant fel sokáig pozitív jellemû szereplõ, más szóval nem volt kit szeretni, ki mellé állni. A film azonban annyira Gere szemszögébõl nézi a történetet és annyira õt állítja középpontba, hogy végül akaratlanul is neki drukkolunk. Annak ellenére, hogy alapvetõen negatív szereplõ. És az eszünk hiába mondja, hogy gyõzzön a nyomozó és lakoljon meg Gere, titkon neki drukkolunk.
Spoiler:
A filmbõl valóban nem derül ki, hogy Gere belement-e a felesége zsarolásába. Nekem az jött le a filmbõl, hogy nem. Egyrészt a feleségének a szemébe mondta, hogy úgy sem fogja tudni õt bemártani és a bár a válasz az volt, hogy próbálja ki, szerintem a naiv feleség ebben nem volt gyõztes.
Gere ebben a filmben az a típusú dörzsölt és etikátlan vállalkozó, milliárdos, aki ennél már számos nehezebb problémát megoldott. Tudott és mert kockáztatni.
Bizony a pénzért a családja is meghunyászkodott. A lánya az ünnepségen mézes-mázas szavakkal magasztalta és igaz ugyan , hogy a szemével ölni tudott volna és a feleség is megvetéssel tapsolt szerintem mindebbe benne volt, hogy õket is legyõzte, nála maradt a vagyon de a legfontosabbat elveszítette: családja szeretetét és tiszteletét. Mint ember , leleplezõdött, az idill , a család felé mutatott magáról is alkotott kép összeomlott.
Végezetül még egy szomorú megjegyzés: A film legnagyobb értéke, hogy bemutat egy embertípust annak teljes erkölcsiségével, élet- és világfelfogásával együtt. Ez az embertípus létezik , nem is kevés van belõle. Köztünk élnek, tiszteletben állnak és bármily meglepõ: sikeresek... A maguk módján...
Vadpörkölt 2013 máj. 31. - 16:55:27 Előzmény vodkaredbull
(21/47)
Egész jó film szerintem nem egy remekmû,de a 7/10 kijár neki érdekes volt.

SPOILER ON
"Végül Gere pénz nélkül szállt ki a házasságból? Mert a limóban az új tulajnak bemutatott 412 Millás hiány és a reakciója, hogy szerinte nincs gond a céggel, nem világos számomra"
Szerintem a limóban lévõ új tulaj azt gondolja,hogy nincsen gond a céggel,mert Õ kérte fel a "becsüst",hogy direkt értékelje alul
a céget,hogy olcsóbban hozzájusson.
Azt pedig,hogy Gere aláírta-e a Sarandonnak a papírokat a végén nem lehet tudni,de valószínûleg igen így a lányáé lett a vagyon neki meg maradt a szabadláb 1-2 milliós eldugott alapítvány amivel nem hal éhen,de az Õ szintjén NÍMAND egy elvált a feleség és a gyerekeivel sem olyan felhõtlen már a viszonya TEHÁT totális csõd.
SPOILER OFF
vodkaredbull 2013 ápr. 04. - 23:34:30 Előzmény Elolynne1
(20/47)
Személy szerint tetszett a film de bevallom a vége nem világos :D Felvilágosítanál?
SPOILER "Végül Gere pénz nélkül szállt ki a házasságból? Mert a limóban az új tulajnak bemutatott 412 Millás hiány és a reakciója, hogy szerinte nincs gond a céggel, nem világos számomra.... Beavatnátok, elõre is köszönöm!
mecsoka 2013 márc. 30. - 21:24:04 Előzmény Elolynne1
(19/47)
En ugy latom egyikünk sem irta, hogy nem erti, ezt hol olvastad? Egyszerüen csak rossz a vege es kesz.
Elolynne1 2013 márc. 11. - 20:00:34
(18/47)
Én sem mondom, hogy a legnagyobb filmélményeim közé fog tartozni, de jól szórakoztam rajta, nekem abszolút megérte megnézni - szerintem ennél sajnos sokkal gyengébbekre is ráfutunk idõnként. Én egy erõs 7-est adnék rá, mivel azért korrekt kis filmnek vélem, amely végig fenn tudja tartani az érdeklõdést, egész jó alakításokkal (Gere, a fekete srác, a nyomozó, stb.) Azt pedig végképp sajnálom, amikor olyanokat olvasok (mecsoka, kis.farkas, Thomas46), hogy nincs normális vége, összecsapják, nézõre bízzák, meg hasonlók - némileg félretájékoztatva (s netán elriasztva) azokat, akik gondolkodnak a megtekintésén. Szerintem teljesen kerek és nyilvánvaló volt a vége is, mit nem lehetett ezen érteni??:)
8/10
Gneta 2013 febr. 25. - 10:55:17 8/10
(17/47)
Nekem bejött a film, nem mondom, hogy életem legnagyobb filmélményei közé tartozik, de azért érdemes volt megnézni.
mecsoka 2013 febr. 14. - 20:14:58
(16/47)
Nem lett volna rossz film, de a vegevel totalisan gallyra vagtak. 7/10

Spoiler

A föhös belekerül egy olyan helyzetbe, hogy veszelyben a karrierje, johire, csaladja, gyakorlatilag az egesz elete... a hurok egyre szorosabb a nyakan, az izgalom a tetöfokara hag........ es akkor az utolso 10percben egy foto, egy zsarolas (-i kiserlet?), egy vallranditas az elsikkasztott 400millio dollar felett mindent rendbehoz es mindenki happy. Mi van???? Ennyi??? De hol a film a vege? Jah, hogy ez volt az? ... pfff
9/10
kis.farkas 2013 febr. 08. - 19:19:34 9/10
(15/47)
Most elõször teljesen visszaadják a film hangulatát, történetét az eddigi hozzászólások :) Nekem nagyon nagyon tetszett a film, olyan lekötõs, izgalmas, "odaragasztós"... de a vége.... ?? teljesen összecsapták, és nyitva hagyták. Gyûlölöm amikor nekem kell eldönteni, hogy akkor most mi van.. Attól függetlenül én ajánlom, mindenképpen megéri megnézni. Nekem 10/8
5/10
beo71 2013 jan. 29. - 12:16:10 5/10
(14/47)
Hibáztam.
Gere nem játszott Az utca királyaiban (ami egyébként tök jó film ),a Brooklyn mélyén c. filmjére gondoltam, mint jó alakításra.
Meglepve olvasom, hogy GG díjat kapott ezen alakításáért, nos ezzel nagyon nem értek egyet.Meglehet a film unalmas, számomra semmitmondó mivolta zavart, abban, hogy észre vegyem ezt a nagy alakítást.
Annyit azért megjegyeznék : ez Jarecki csávó már Az informátorok munkájával is nagyon untatott, példát vehetne izgalmasan író emberekrõl.( Nem kell mindjárt Tarantinonak vagy McDonaghnak lenni, ott van pl.Jason Reitman, aki istenien visz filmre minden témát.)
5/10
beo71 2013 jan. 29. - 12:00:32 5/10
(13/47)
Nekem nem bejövõs.
Pár perc alatt bemutatják a felhõtlen gazdagságot, majd pár percben bemutatják, az élet nem arany, a háttérben, a színfalak mögött, olyan barnás, hazugság alapú.
Na és.
Mintha nem tudnánk az életben, pont a mai világban, ahol minden második "nagy"befektetõ egy kókler.
Vártam valami történetet, a balhé után gondoltam beindul, de nem.A magánéletbeli probléma mellé kellett egy munkahelyi is, erõltetettnek éreztem.Unalmassá vált.Richard Gere nagyszerû tud lenni ( Megszólít az éjszaka)most nem éreztem, miért hunyorog annyit a hasa fáj, vagy lelki gondok gyötrik.Az utca királyaiban tökéletes volt gonosz szerepben, itt nem érdekelt, untatott.A vége nekem ( többekkel ellentétben )tetszett, így feltornázta magát egy nézhetõ szintre.5/10.Bár én barom minden végig nézek.Lásd:Aréna,Setup,A futár stb. fájdalmak.
k11zoltan 2013 jan. 26. - 22:26:01
(12/47)
Tetszett, elég kevés a hozzászólás.

A végét pedig kifejthették volna jobban.
9/10
_goldie_ 2013 jan. 17. - 15:36:32
(10/47)
a film hangulata zenében:
Gary Anderson: So Soft http://www.jazzplanet.net/database/song.cgi?SOW=1&Autoincrement=1493&Artist_Code=1171943678
Stan Getz: Pra Machucar Meu Coracao http://www.youtube.com/watch?v=Bqc6_Y_HZ54
Jason Fowler: The Loneliest Man West of the Humber http://jasonfowler.ca/fr_filmtv.cfm
Billie Holiday: Just One More Chance http://www.youtube.com/watch?v=PTN2RWdoHok
Björk: I See Who You Are http://www.youtube.com/watch?v=oEisAm6XSc4
8/10
Kaktuszné 2013 jan. 17. - 12:15:05 8/10
(9/47)
Nekem nagyon tetszett, megkaptam, amit egy jó filmtõl várok, lekötött és szórakoztatott, mivel nagyon távol áll tõlem a bûnözés és a pénz (és annak imádata), nagyon nem gondolkoztatott el.
Gere 100évesen is baromi jól tartja magát, le a kalappal, amikor felkapta a kis francia nõt.
Egyedül a feleségét éreztem baromi képmutatónak, szinte felpofoztam volna, hogy mégis mit képzel magáról, kábé azt üzenem neki, amilyen üzenetet Tim Roth hagyott neki:D

A vége viszont genyóság...kellett volna valami még...

8/10
_goldie_ 2013 jan. 16. - 21:25:25 Előzmény kisbogáncs
(8/47)
teljesen igazad van..és hát nem egy lövöldözõs akciófilm akkor biztos többen írtak volna ide
..Tim Rothról nem is szólt senki..pedig jól hozza a nyegle zsarut és a fiatal néger srácnak is jó volt a karaktere

***spoiler***
az is igaz h a film hosszához képest jobban is kidolgozhatták volna a szerepeket..Susan Sarandonnak nem túl sok szerepet szántak az alkotók (még a lányuknak is többet)
aztán voltak benne üres menetek..pl: mikor Gere a lányával hosszasan beszélget a parkban..na akkor például többen is mocorogtak sóhajtoztak a moziban..(én is)
és a film vége nagy hirtelen elvágva..
(baki: Gere bemegy az ajtón amit bezár..majd kifelé menet csak lenyomja a kilincset és már nyílik is az ajtó :D)

összességében: 3 jó színész R Gere T Roth és S Sarandon egy egyszer nézhetõs és felejtõs moziban..pedig a sztori jó..többet is ki lehetett volna hozni belõle..
nem szeretek pontozni de a film egy erõs közepes..talán egy 7-est ér..a színészek miatt