David Quency 2022 jan. 24. - 03:44:25
(19/19)
Én szeretném megszerezni, de sehol sem találom. Ha valaki tudna nekem segíteni, nagyon hálás lennék érte! Köszönöm!
10/10
beenge@gmail.com 2022 jan. 11. - 19:46:14 10/10 Előzmény redjohn
(18/19)
Teljesen egyetértek. Ez a film érték számomra is.
2/10
DeNiel 2011 máj. 29. - 20:12:20 2/10 Előzmény pesci
(17/19)
Már megbocsáss, de ha kiszúrják a szemem egy B kategóriás, sablonos valamivel, nem fogok örömrepesve hajbókolni. Tényleg még egyszer elnézést a kirohanásomért! Örülök, hogy te találtál értéket és mondanivalót a filmben. Akad benne az is. Viszont az én gyomrom nem veszi be a minõségtelen alkotásokat. Tudod leginkább azt érzem, hogy a "nagyátlag", fogyasztói réteg száját az ilyen és ehhez hasonló filmekkel próbálják betapasztani, s lám mûködik.

Egyedül a nagyobbik fiú karaktere hiteles. A rendõrök egyenesen viccesek, nem beszélve Patsy barátnõirõl, a díler pasasról valamint a teraszon éneklõ négerrõl. stb....

A cselekményszál egyhangú és kiszámítható.

A valós történet alapján készült szöveget meg akármire el lehet sütni, bár gondolom volt valóságalapja.

Mûanyag!:))))))
10/10
pesci 2011 máj. 26. - 21:28:37 10/10 Előzmény DeNiel
(16/19)
DeNiel!

Nem állítom azt, hogy a teljes film percrõl percre megtörtént eset, de tudtommal ez egy valós, megtörtént eset alapján készült! Ha részletes kábszeres filmet akarsz nézni,akkor nézd meg a Trainspotting-ot! Az biztos hiteles a kábszeres része! Itt abszolút nem ezen van a hangsúly! A Film háttere a lényeg, nem a kábítószer!
2/10
DeNiel 2011 máj. 26. - 10:55:58 2/10
(15/19)
Ez a film valami katasztrófa és elnézést attól, akinek tetszik!

Abszolúte nem bír realitással, gondolok itt a kábítószeres részére. Ilyen téren abszolút elnagyolt, s nem kidolgozott a történet. Innentõl kezdve meg számomra minden tekintetben hiteltelen.

Requiem egy álomért! Az a film már valami!:)
10/10
pesci 2011 máj. 25. - 19:36:27 10/10
(14/19)
Ez egy iszonyatosan jó film, ajánlom mindenkinek! Már beszerezni is megpróbáltam magamnak, de igen ritkán adják a tv-ben, dvd-n meg nem jelent meg - legalábbis én még nem találtam erre utaló nyomokat! :(
9/10
redjohn 2011 máj. 25. - 18:14:23 9/10
(13/19)
Én pár éve láttam akkor még a Hallmark-on és valóban egy nagyon jó film, ami megmutatja mire is képes az ember, ha nincs pénze, és ha a családról van szó. Jelen esetben a gyerekeirõl akik közül az egyik beteg és még gyógyszerre sem telik neki. Így kéntelen belemenni a drogüzérkedésbe jó pénzért, hogy végre ne éhezzenek, és még a gyerek asztma gyógyszerére is fussa. Persze az már más kérdés hogy ebben a munkában Õ sem maradhat ki a drogfogyasztásából. Itt kezdõdnek majd csak a gondok. 10/8.5
perry 2008 júl. 12. - 07:24:14 Előzmény real_madrid
(12/19)
Spéci úr nem is tudtam , hogy kereskedelmi alkalmazott.:)/Mikró/
real_madrid 2008 júl. 11. - 14:17:12
(11/19)
tegnap láttam másodjára a filmet, elég jól fokozza a feszültséget, jól mutatja be a problémát. szóval jó és tanulságos film.
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 11. - 10:22:27
(10/19)
Miután A Szakács, a Tolvaj, a Feleség...-ben megsütöttek s feltálaltak egy Homo sapiens sapiensist, én lassan már semmin se lepõdöm meg.
Ugorjunk neki az egész családnak. Vajon nagypapinak vagy nagymaminak van jobb íze? :)
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 11. - 09:04:53
(9/19)
"Mikróközösség"?

Ropogósra süsd ám! :)
perry 2008 júl. 10. - 23:37:57
(8/19)
Ezen az analógián tovább menve igen.
Magyarul nagyon kényes dolog a fontossági sorrend.
Ezek szerint az önzetlenség egy kihaló cselevési forma, de legalább is nem kifizetõdõ.
Megértem a család mint mikróközösség fontosságát.
De ha a családom kapott enni, azok után segítünk-e valójában?
kekikcay 2008 júl. 10. - 22:32:03 Előzmény perry
(7/19)
Én sem értem pontosan. Talán úgy, hogy az egymást gyilkoló palesztinokat meg zsidókat sem érdekli, hogy másnak nincs pénze kajára meg a gázszámlára???
petej 2008 júl. 10. - 20:36:32
(6/19)
Nagyon jó film, mindenkinek ajánlom!
babanyul 2008 júl. 10. - 19:21:00 Előzmény perry
(5/19)
azt hogy érted, hogy visszafelé sem mûködik?
perry 2008 júl. 04. - 14:08:55 Előzmény Óz
(4/19)
Lehet, hogy ez vissza felé sem mûködik, akkor pedig mindenki bekaphatja, és már itt is vagyunk
az engem más nem érdekel kérdés sokat vitatott kapujában.
Óz 2008 jan. 10. - 15:07:29 Előzmény public75
(3/19)
Valóban van egy halom gyermek és felnõtt közöttünk, aki legszívesebben a "Dunának menne", de a család visszatartja ettõl. Ez "csak" egy fejezete a mai magyar életnek. Hogy ott mi van, ahol ezt forgatták és hány plesztin meg zsidó gyilkolja egymást halomra, addig nemigen rdekel, amíg a családomnak, a szomszéd családjának ... stb. (ebben a sorrendben) nincs rendes koszt az asztalán és nem a gázszámla függvénye egy gyerekcipõ vásárlása. Arra biztos jó a film, hogy ha véletlenül átkapcol egy agymosott a kereskedelmi adóról, feltûjön neki néhány párhuzam ...
kevinspéci 2008 jan. 10. - 09:44:40 Előzmény public75
(2/19)
Ott van az az "on" is! Mirõl beszélsz? Végre egy cím, amit nem cifráztak a tehetséges magyar munkatársak.
public75 2007 jún. 04. - 00:19:09
(1/19)
Érdekes a film magyar és angol címe. Eredetileg Vékony jég (On thin ice) volt.
Csak a közepétõl tudtam bekapcsolódni, de nekem ez is sokat jelentett. Saját gyerkeimen látom, hogy milyen sors vár rájuk a nagybetûs életben, "odakinn". Látván a másik drogos nõ gyerekének arckifejezését, elgondolkodtam én mit tennék a helyében. Lassan peregnek a percek, a gyerek egy halom drogos között és tudja, hogy nem mehet az utcára, nem játszat hasonló koruakkal, egyáltalán semmi jövõkép nem alakulhat ki benne. Nekem elsõként az öngyilkosság jutott eszembe, s a rendezõ, vagy netán az élet hozta, hogy megölik, megszabadítva földi szenvedéseitõl. Nekem nagyon sokat jelentett az a nézés, rossz volt belegondolni, hogy mennyi hasonló sorú gyerek él közöttünk, sõt megy el mellettünk az utcán.