Téma: Vérvonal

odinn 2015 nov. 03. - 15:21:11 Előzmény alor
(8/8)
Ez egy régi topik, de hátha valaki belefut.
Azért hívják õket egy néven, mert egy nevük van, a keresztnév. A nevük második eleme, amit sokan családnévnek hisznek, azt mutatja, kinek a gyerekei, Izlandon ugyanis alapból nincsenek családnevek.
Ha Thorkell fia Eirikur lesz, akkor õ "hivatalosan" Eirikur Thorkelson, de az õ fiát már Sveinn Eiriksonnak fogják nevezni.
7/10
alor 2010 júl. 02. - 22:04:07 7/10 Előzmény godlike
(7/8)
Nemreg megvettem a konyvet 2 masikkal egyott ugyanattol az irotol, remelem jo lesz :)
dakota_moss 2010 ápr. 09. - 16:22:27 Előzmény alor
(6/8)
Az izlandi nyelvben az emberek vezetéknevéhez kapcsolódik a -son vagy a -dóttir rag(?), attól függõen, hogy fiúról vagy lányról van szó. Nincs mindenkinek egy neve.
Az idõjárást meg gondolom megszokták már:) Ez olyan, mint amikor idejön egy afrikai és 15 fokban is meleg sapka a fejét és konkrétan didereg (személyes tapasztalat) - nincs hozzászokva.
godlike 2009 okt. 17. - 22:43:58 Előzmény alor
(5/8)
a könyv elején külön kitérnek az izlandi névadási szokásokra. valószínûleg ez egyfajta izlandi humor, amit mi nem érthetünk.
a könyv amúgy jó, ajánlom mindenkinek!
Koztom 2009 szept. 25. - 00:55:02 Előzmény eucrow
(4/8)
Üdv.

Nemrég jöttem ki a moziból / Toldi, hárman voltunk :( / a film: Nem csalódtam, én ugyan nem olvastam a könyvet, de sokat hallottam a filmrõl, megvan a sajátos hangulata, teljesen hihetõ, hétköznapi a történet. Egy alig 300.000 lakosú országban, ahol valamilyen ágon elég nagy a „vérvonal” elõfordulása, nagyon aktuális. Jók a szereplõk, a hangulat sajátos, szürke,egyfajta bepillantás ebbe a világba. Kár , hogy ilyen késõn jutott el hozzánk. Szerintem legközelebb a Duna tévé vagy a Mtv2 éjszakai filmjei között fog felbukkanni, mert talán oda is való.
eucrow 2009 márc. 24. - 16:24:58
(3/8)
Én csak a könyvet olvastam, de jobbra számítottam. Valószínûleg túl nagyok voltak az elvárásaim.
rucipla 2009 jan. 08. - 22:21:54 Előzmény alor
(2/8)
Még nem láttam a filmet, de biztosan meg fogom nézni, mivel olvastam az alapját képezõ könyvet. Mindenkinek ajánlom aki rajong a krimikért! A könyvben az egész nyomozás egy hideg, rideg környezetben zajlik, mégis tele van emberi érzésekkel. Remélem a film is vissza fogja adni ezt a hangulatot, és nem fogok benne csalódni! Nézzétek meg!
7/10
alor 2008 okt. 03. - 11:21:31 7/10
(1/8)
Furi, hogy senki sem írt róla.
Érekes egy film, az izlandi nyelv szokatlan, és mókás. Nekem összességében tetszett a film.
Persze voltak dolgok, amiket nem értettem, pl. *SPOILER* miért flangál egy rendõr fegyver nélkül, fõleg, ha veszélyes bûnözõt üldöz? Miért hívnak mindenkit egy néven (nem tudom, hogy ez a kereszt, vagy a vezetéknevük volt). Miért járnak izlandon, olyan vacak idõben úgy, mint mi egy kellemes tavaszi napon? *SPOILER VÉGE*

A történet nem lineáris, és ez az elején bezavar, és a végén jövünk rá mindenre. A nyomozás néha olyan akadozónak tûnt, és össze-vissza ugrált a nyomok közt. S nem mindig volt miden világos.

Azért érdemes megnézni a filmet.