Téma: Veszett vad

6/10
offtopic
sexykex 2020 júl. 10. - 13:40:09 6/10
(55/75)
Egészségemre!

(Én úr vagyok! Te rossz bazár,
átjáróház, hol áru vár
csupán és turisták hada.
Én szép, szexi mint Granada
Alhambra felől és csodás:
keksz csajoknak kész látomás.
Kommentezek, mert tehetem:
vigyázz, nem vagy az esetem!)
6/10
offtopic
sexykex 2020 júl. 10. - 04:40:16 6/10 Előzmény Midnight67
(54/75)
A legtöbb veszett vad, valójában ember. Be kell látnom, hogy a tulipánokkal kissé túllőttem a célon, de valószínűleg belőlem is a legrosszabbat hozta elő a film. Gyilkosságokon törtem a fejem. Sokat segített a dolgon, hogy amikor a kölcsönkért töltetlen vadászpuskával meglátogattam a szomszédokat, hajlandónak mutatkoztak kijavítani a kerítésüket. A vadásztársaság pedig kapott néhány kilövési engedélyt a röfikre. Azóta ismét inkább filmeket nézek és viszonylag ritkán ölök.
6/10
offtopic
sexykex 2020 júl. 10. - 04:38:08 6/10 Előzmény -Vídia-
(53/75)
A kert és a ház az örökségem, nem ott élek, de próbálom rendben tartani és eladni. Nem a tulipánokról szól a történet, hanem a kondáról, amelyik odajár duhajkodni. Szinte hihetetlen, hogy mire képesek nedves talajon: akár el is temethetném őket azokban a gödrökben, amit kitúrnak pusztán szórakozásból. Bőven illik rájuk a Veszett vad kifejezés.
Ami az elszaporodást illeti, abban egyetértünk. Amelyik fajnak nincs természetes ellensége és nincs bevezetve ésszerű korlátozás sem – törvényes vadgazdálkodás, vagy születésszabályozás – az bizony elszaporodik. A kínai és indiai próbálkozások részsikereket ugyan hoztak, de a várható élettartam növekedése és egyéb, nem tervezett tényezők szembemennek a korlátozásokkal. Mivel nem teremtett, hanem a természetből kifejlődött, kiemelkedett lények vagyunk, mostanában a természet próbálja megvédeni magát tőlünk és korlátozásokat léptetett életbe az időjárás és a vírusok segítségével. Jobb lenne, ha nem feszegetnénk a húrt, mert a Föld ellen nincs esélyünk.
k11zoltan 2020 júl. 03. - 22:47:39
(52/75)
Nekem ez olyan semmilyen.
Lehet anno nagyobbat szólt.

Egyébként 2 fegyverest ölnek meg, nem négyet. (Tartalomismertetőben.)
8/10
offtopic
Midnight67 2020 júl. 01. - 12:37:45 8/10
(51/75)
Igen, olyasmi, mint a Lőj a vadászra, azt hiszem, az is megvan nekem, de az Ice-T-félét jobban szeretem, hangulatosabb. Lehet, hogy előkotrom és meg is nézem a napokban, mert már régen láttam.:)
8/10
offtopic
Midnight67 2020 júl. 01. - 00:09:03 8/10
(50/75)
Jut eszembe, ha már VHS-korszak; Játssz a túlélésért c. filmet láttad?
Nem futottam bele tévében az utóbbi években, régi kazettán van meg, csípem azt a filmet.
https://port.hu/adatlap/film/tv/jatssz-a-tulelesert-surviving-the-game/movie-8798
8/10
offtopic
Midnight67 2020 jún. 30. - 23:51:35 8/10
(49/75)
Ja-ja, bringa is van benne.:)
Nézd meg, én már vagy harmadszorra láttam, pedig azért nem egy kihagyhatatlan alkotás, de olyan szépek a tájak.:)
8/10
Midnight67 2020 jún. 30. - 23:32:29 8/10
(48/75)
Ennek a filmnek nem sok köze van a tulipánhagymákhoz, meg alapból a kertműveléshez sem igazán.. Itt nem ásóval, hanem késsel véghezvitt profi gyilkolászást láthatunk Benicio Del Toro által elkövetve. Vele kergetőzik a jó öreg Tommy Lee Jones földön, vízen, levegőben, villamoson, biciklin no meg nagyrészt az erdő mélyén.
Én kedvelem ezt a filmet és a farkas is szép az elején.:)
-Vídia- 2020 jún. 30. - 21:09:59 Előzmény sexykex
(47/75)
márpedig a vaddisznók szemszögéből mi szaporodtunk..szerintem sokkal inkább a vaddisznók,mint a tulipánhagymáid..bocs,de kit érdekelnek a tulipánhagymáid? ez egy önző hozzáállás..csak azért,h jól mutasson a kerted..
UncleSam 2020 ápr. 08. - 23:06:03
(46/75)
Rambo 2003
6/10
sexykex 2020 febr. 26. - 11:35:18 6/10
(45/75)
A hatóságok és a sereg nevelik ki a legjobb gyilkosokat. Háborúban ölni nemes cselekedet. Az ellenségnek a szentfazekak is odarottyanthatnak. A törvényeket ügyesen csűri-csavarja az állam és az egyház is.
Az élet egyébként is ellentmondásos dolog. Ha nem avatkozunk az állatok dolgába, bizony elszaporodhatnak a vadak. A mi kertünkbe egy vaddisznócsalád jár rendszeresen dagonyázni. Nem tehetnek róla, de imádják a tulipánhagymát. Én viszont – törvény ide, vagy oda – rövidesen kiirtom őket. Remélem egy állatvédő kormányhős sem fog ezért megorrolni rám.
8/10
Midnight67 2019 szept. 24. - 00:00:10 8/10
(44/75)
Kövezzetek meg, de én szeretem ezt a filmet, még akkor is, ha az ötlet nem újszerű, hiszen láthattunk már hasonlókat. Sőt, egyes képkockák mintha másolva lettek volna. Pl. a városi vízesés mögötti bujkálás szinte egy az egyben a Gyilkos lövés (1988) egyik jelenete, (megjegyzem, az a film egyik kedvencem, csak nagyon ritkán vetítik), de bevillanhat a (jóval később készült) Gyilkos szezon (2013) is.
Rambot meg ne említsük, kár lenne párhuzamot vonni. Szó mi szó, ezt a filmet egyszer azért érdemes megnézni.
6/10
doktormacko1 2015 júl. 21. - 22:35:15 6/10
(43/75)
6 / 10 nekem nem jött be . Kicsit túl hihetetlen az egész.
7/10
kazama90 2014 jan. 10. - 13:55:04 7/10 Előzmény megatron90
(42/75)
a szalmatûzön való kovácsolás rohadt poénos a filmbe,olcsó gagyi film,érthetetlen sztorival .
7/10
megatron90 2013 dec. 15. - 01:37:08 7/10 Előzmény Banderas26
(41/75)
átlagos gagyi b akció/thriller, szökevény/életre halálra utánzat kis költségvetéssel meg gyenge forgatókönyvvel,csak a 2 fõszereplõ miatt adtam rá 7est.ha nem del Toro és Tommy lee játszanák a fõszerepet akkor csak egy közepes 5 pontos film lenne.
Banderas26 2012 aug. 15. - 15:07:27
(40/75)
Bírom a sok fórumtudóst (különösen igaz a PORT fórumon), végigröhögnek filmeket szerintük "vicces" jeleneteken, büszkélkedve matematikából "szerzett" hiányosságaikkal anélkül hogy bárminek is utánaszagolnának.

Tommy Lee a film kiadásának idején 57 éves volt, tehát a film forgatásakor nem lehetett sokkal több 55-56-nál, szerintem ebben a korban még nem muszáj valakit "öregembernek" titulálni, fizikailag semmi akadálya hogy végrehajtsa az "ugribugri" jeleneteket, ha jól karban tartotta magát addigi élete folyamán. Sean Connery 65 éves volt, amikor leforgatta "A Sziklát", akkor TLJ majd 10 évvel fiatalabban miért ne kaszkadõrködhetne az erdõben?

Arról hogy a kerettörténet, a színészi játék és a rendezés az mennyire jó vagy sem, arról nem ejtek szót mert satu vagyok a filmesztétikához és nekem nagyon ótvar rossz alakítás kell ahhoz hogy kiszúrjam ha valaki tényleg rosszul színészkedik és kurvára de kibaszottul nem is érdekel a dolog.

Technikai szempontból viszont a filmnek nagyon sok pozitív tulajdonsága van; a közelharc jelenetek nagyon valósághûek (a filippínó harcmûvészet két mesterét kérték fel a fõszereplõk tréningezésére), "túlélõs" szempontból szintén egy neves nyomolvasót kértek fel tanácsadóknak (aki a filmben látható Tracker késeket is tervezte), az alapsztorit sem a Ramboról koppintották, hanem a tanácsadóval megtörtént eset ihlette (igen, egy ex-zöldsapkást kellett segítenie elkapni a rendõröknek az erdõben; nyilván kevésbe fordulatosan, drámaian és személyesen mint a filmekben szokott volt lenni).

A szalmatüzes-hulladékból-kést-kalapálós dologról meg: borzasztóan lebecsülitek az ember találékonyságát. Azért mert nektek 3 éves korotok óta a seggetek alá van tolva a dodgem, az még nem jelenti azt hogy mások ne tudnának megtanulni -nemcsak hogy okostelefon és fészbúk nélkül létezni az erdõ közepén- igencsak primitív és õsi modszerekkel akár egy kést kalapálni az erdõ közepén hulladék vasból, szerencsétlen írott elõtt élõk is képesek voltak rá valahogyan, nem hiszem hogy elõbb építettek volna kovácsmûhelyeket mint ahogy feltalálták a vas megmûvelését. Bár végül is ma az a divatos elképzelés hogy a piramisokat is az Alpha Centauriról ideszerzõdtetett kis szürke kõmûvesek és darukezelõk húzták fel...

Elvonatkoztatva kicsit ezektõl a dolgoktól nekem üdítõen kellemes volt ez a film a kiadás idején, a sok csilli-villi Mátrix koppintós bõrkabátban-két-kézben-két-piszollyal-röpködõ agyonlassított, kamukungfus, kompjúter-felvételes vámpíros-farkasemberes stb. akciófilmek korában egy visszafogottabb, lassabb tempójú, valóságosabb jelenetekkel operáló stílust képviselt, még ha tele volt klisékkel is (mindegyik filmben van, az hogy mennyit veszel észre attól függ, hogy mennyire AKAROD utálni az adott filmet). Nem volt olyan jó, mint a Bourne-filmek, de közel sem annyira szar mint ahogy egyesek itt fröcsögnek róla.
10/10
Ford Mustang 2011 nov. 07. - 02:17:58 10/10 Előzmény rajdi
(39/75)
80 éves? Te tudsz egyáltalán számolni? Nem mindegy, hogy 50-60 közötti vagy 80!
1/10
antimason 2011 nov. 06. - 22:27:52 1/10 Előzmény rajdi
(38/75)
Ja ,ez bennem is felötlött:

****** SPOILER ******

Egy háborús veterán, akit lelkileg megviselnek a történtek, visszatér a civilizációba.
Összetûzésbe kerül a hatósággal, majd a kiképzõje eljön és beszél a fejével.
Majd szökése után, csak Õ az egyetlen, aki megoldhatja a helyzetet.

****** SPOILER vége ******

Az valóban vicces, ahogy az öregúr pattog :)
rajdi 2011 szept. 26. - 22:49:56
(37/75)
Ez egy D kategóriás Rambo sztorira hajazó film, amit végigröhögtem. Kezdve azzal hogy TLJ 80 évesen mint a pókember ugrál a kbözõ tereptárgyakon, a megmagyarázhatatlan megoldásokon át, a hirtelen összekovácsolok egy fémkést szalmatûzön hulladékból-ig pfff. Ha TLJ helyett Michael Madsen játszana, az egész rendben is lenne a maga kategóriájában 1,5 hozzászólást generálva itt, de így egy vicc az egész.
David1969 2011 júl. 04. - 22:53:16 Előzmény pescara
(36/75)
Miért ne értettem volna...? Tommy Lee Jones játéka számomra gyenge, de ezt elsõsorban a rossz rendezés számlájára írom. Ma is megnéztem a Film+-on, a véleményemet fenntartom, nevetséges film. S ha már itt tartunk: az amúgy agyament végjátékban TLJ miért készít pattintott kõkést?? Mi oka van rá, mikor nyilván minden technika a rendelkezésére áll? Vagy ez egy szimbólum? Mert elég gáz sztem.?