Téma: Veszettek

10/10
Künge 2015 nov. 05. - 17:38:39 10/10 Előzmény Kutyafája
(53/113)
Olvastam a könyvet, de a film jobb.
filoszemitabélus 2015 nov. 02. - 12:26:49 Előzmény szenbanyasz@gmail.com
(52/113)
Köszi az ismertetést!
Kíváncsivá tettél. Eddig nem szándékoztam megnézni a filmet, mert cigánymosdató, gárdaellenes propagandafilmnek volt beállítva.
Goda Krisztina neve pedig elég garancia lenne rá, hogy jó filmet láthatunk.
Ha szigorúan a tényeket nézzük:
a Gárda még soha nem alkalmazott erõszakot, de gárdistákat már nem egyszer támadtak meg és bántalmaztak 8 napon túl.
8/10
Dombi Gergely 2015 nov. 02. - 12:16:12 8/10
(51/113)
Jobb volt, mint gondoltam, elég megrázó, de azért van benne pár jó poén is, nyugodtan meg lehet nézni. :)
10/10
offtopic
En Bloc 2015 okt. 31. - 12:26:21 10/10
(50/113)
Na, banyek, sikerült félrenyomnom. Gratulálok magamnak! :D
10/10
En Bloc 2015 okt. 31. - 12:23:41 10/10
(49/113)
Félve ültem be megnézni a nem igazán biztató nyitó hétvége miatt, de egyáltalán nem rossz film. Sõt, így utólag, ha értékelnem kell, egész jól összerakták. Kis jó indulattal kap tõlem a 7/10-et.
4/10
funfun 2015 okt. 31. - 07:16:26 4/10 Előzmény xdm
(48/113)
Helyes kérdésfelvetés.
Kovács kolléga 2015 okt. 30. - 19:49:01
(47/113)
Megjegyzem, a Magyar Gárda eredetileg nem cigányellenes szervezetként jött létre, hanem afféle radikáljobbos, Gyurcsány-ellenes tömörülésként, amelyet egy politikai párt használt fel. Csak akkor került bele a cigányellenes szerepbe, amikor a Jobbik vezérkara rájött, hogy milyen probléma gyötri a magyar társadalmat.
Egyébként a Gárda soha semmilyen erõszakos cselekedetet nem hajtott végre és emlékezetem szerint nem is buzdított rá (ami a többi paramilitáris csoportra vagy egyes túlzó Gárda-tagokra nem feltétlenül érvényes).

Alapvetõ hiba, ha keverik a szkinhedekkel õket.
10/10
nasca 2015 okt. 30. - 18:07:10 10/10
(46/113)
Sajnálom, ha ez a véleményed, engem sikerült a filmnek elgondolkodtatni, ráadásul profin leforgatott, cselekményes, jó kis egészestés film.
xdm 2015 okt. 29. - 23:29:52
(45/113)
Te kinek a rokona vagy a stábból ?
10/10
Zoltan Kohalmy 2015 okt. 29. - 23:24:04 10/10
(44/113)
Mindenkinek csak ajánlani tudom a filmet!!!
Egy súlyos problémát feszeget, mely a cselekmény kibontakozásával és a történet elõrehaladtával egyre inkább elveszi az ember kedvét a végeredmény megismerésétõl, hisz lassan rájön, hogy a megoldás (már ha van) nem is olyan idilli, mint ahogy, azt a film megnézése elõtt, egy beszélgetés során elképzelné, ami mellett érvelne. Ennek különbözõ fázisait mesterien mutatja be, az összes figurával könnyen lehet azonosulni a film minden vagy bizonyos szakaszaiban.

Karakterek, történet, szimbólumok (és azok kihagyásának) kidolgozottsága dramaturgiailag tökéletesek.
Szinészi munkák kifogástalanok!
Látványelemek messze-messze felülmúlnak minden várakozást.
Magyar nevek... :(

A legjobb magyar film, amit valaha láttam elsõsorban a téma mélyenszántó boncolgatásának ellenére is orvosi precizitással táncol azon a vékony határmezsgyén, állásfoglalás nélkül, ahol nem ész nélkül buzdít, hanem elgondolkoztat.
4427 2015 okt. 29. - 17:16:27
(43/113)
Nem csak a film korrekt, de a hozzászólásod is.
9/10
szenbanyasz@gmail.com 2015 okt. 29. - 11:59:21 9/10
(42/113)
Én láttam, szerintem ez egy tök korrekt film, elég intelligensen nyúl hozzá a különben bonyolult témához. Nem igaz, hogy propaganda film lenne, a karakterek pont hogy eléggé összetettek és én nem éreztem, hogy a film itéletet akarna a szájunkba rágni bármelyikükkel kapcsolatban is. Valószínûleg épp emiatt az intelligens megközelítés miatt fognak rá kígyót-békát kiabálni:
- a liberálisoknak azért nem tetszik majd, mert bemutatja azt is, hogy nem puszta gonoszságból válik valaki ilyen gárdista típusú arccá, hanem durva személyes élmények hatására illetve hogy a túlkapások mögött kezdetben ott volt a jószándék is. Ráadásul (az egyébként nagyot alakító) Fenyõ Iván karaktere manipulatív és opportunista ugyan, de egyáltalán nem egydimenziós gonosz, például nincs rasszistának se bemutatva,
- a jobbikosok azért fogják utálni, mert a gárdista típusú arcokat nem hõsöknek mutatja be, hanem kétségbeesett, frusztrált embereknek,
- az mszp-sek meg gyurcsányisták is utálni fogják, mert nagyon is jól dokumentálja, hogy bukta el az inkompetens és korrupt baloldal a Jobbikkal szemben az ilyen lepusztult helyeket mint Ózd meg Kazincbarcika,
- és persze azért is sokan fogják utálni, mert a Vidnyánszki fia van benne meg mer' az Andy Vajna, meg a pénzalap...
- a belgáknak viszont tetszeni fog :)

Emellett valószínûleg azért is kevesen nézik meg, mert nehéz a téma és az emberek szórakozni akarnak a moziban, nem pedig összekapni a barátaikkal a cigánykérdésrõl a film után. Pedig valójában filmnek is izgalmas.
10/10
nasca 2015 okt. 29. - 11:35:05 10/10
(41/113)
Sõt, történt már durvább is. A nagy pénzeket meg nem a szegény réteg lopja, de még csak nem is a filmipar...
8/10
chaplin 2015 okt. 29. - 11:34:05 8/10
(40/113)
Feszült cselekmény, ajánlom, de saját világot nem teremt. Sajnos belefut a klisékbe: a téma két alapköve (Am.hist. X, Romper Stomper) akaratlanul is felidézõdik...
A fõszereplõ testvérpár színészi alakításért elismerésem,Fenyõ Iván pedig végre valami markáns szerepben látható!
4427 2015 okt. 28. - 22:49:23 Előzmény xamax
(39/113)
Nincsen olyan magyar kisváros, ahol ilyen események - vagy csak hasonlók meg tudnának történni?

Ha elemzéssel nem is, de néhány bizonyító példa megfogalmazásával azért erõsíthetnéd a fenti állításod.
xamax 2015 okt. 28. - 21:44:44
(38/113)
Tényszerûen: nem mondtam, hogy ez dokumentumfilm. Nem is kértem rajta számon a dokumentarista jelleget. Ellenben számonkérhetem a rendezõ nyilatkozatait, aki a szerint a film - fikció eszközeivel - a magyar rögvalóságra kívánt reflektálni, társadalmi problémákat boncolgat usw. (El kell olvasni a Goda Krisztinával készített interjúkat, van egy pár, fõleg, hogy rajtam kívül alig nézte meg valaki a filmet.) Nem is mondhat mást, hiszen, ha a filmnek nem lenne a ilyen célja, és csak egy fikció lenne, akkor meg kellene kérdezni tõle, hogy bocsánat, de akkor erre miért Dezsõ bácsi és Gizi néni dobja össze a pénzt? Most úgy néz ki a helyzet, hogy készült egy film, ami súlyos társadalmi problémákat kíván bemutatni, de ezt ezerszer elhasznált klisékkel teszi, ráadásul hamisan, és hiteltelenül. Ja, és mindezt azoknak a pénzébõl, akiknek - állítólag - segíteni akar a gondolatébresztéssel. Köszi...
oktondi pocok 2015 okt. 28. - 16:34:12
(37/113)
Nem igazán értem a film címét. Ha valaki nem rajong a telepi bûnözõkért és tevékenységükért, ha nemtetszésének hangot ad, sõt a tettlegességtõl sem riad vissza, hogy változtasson az áldatlan állapoton (lopás, rablás, garázdaság, stb. elleni fellépés), akkor az egy VESZETT? Valóban, ez a rendõrség feladata lenne, de ha az nem mer/tud/akar csinálni semmit, akkor jobb híján marad az ilyen alternatíva. Persze helyes megoldást sem kapunk a filmbõl, hogyan kellene kezelni a problémát.
A film egy mai napig is aktuális témát/problémát mutatna be, de nem túlságosan logikusan levezetett ok-okozati összefüggésekkel (sõt, néhol már sci-fi).
A telepiek kedvükre lopnak, rabolnak, terrorizálnak (gyilkolnak?), a szerb drogkereskedõ is ura a helyzetnek, a magyar (dolgozó, adófizetõ) pedig húzza meg magát a padló réseiben, és örüljön, ha aznap megússza valahogy. A magyar fiatalok céltalan, suttyó, bolti tolvajok, drogos huligánok (mint a telepiek?).
Erre jön az ambiciózus új rendõrfõnök, aki ezekbõl a kallódó magyar fiatalokból skinhead szerû „veszetteket” nevel és szabadít az utcára (vagyis járõröznek, leápolják a telepi bûnözõket, maffiózó kemény csávókat, bolti tolvajokat, elzavarják a piacról a zsebtolvajokat, a szerb drogkereskedõ is megkapja a magáét).
A kedves, jófej telepi futóedzõ persze a helyi telepi kisebbségi önkormányzat feje is, és a rendcsináló skinhead-ek tevékenysége ellen felhördül: terrorizálják a telepieket (vagyis a bûnözõk nem tudnak olyan zavartalanul garázdálkodni, ahogy korábban). Micsoda borzalmas terror.
10/10
nasca 2015 okt. 28. - 14:12:16 10/10 Előzmény xamax
(36/113)
Tényszerûen: ha láttad a filmet, nyilván feltûnt, hogy minden ellentétes híreszteléssel szemben ez NEM dokumentumfilm. A dráma fikciós mûfaj, a film pedig drámának kiváló.
Tényszerûen: ha jól olvastam, az 1 milliárd elég durva kerekítés, de persze, nem volt olcsó, ezt aláírom, és közben nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy mennyi ment el stadionra, kisvasútra, sógor-koma bõséges megsegítésére, egy új mérhetetlenül gazdag réteg létrehozására, szerintem meg sem tudjuk saccolni, mennyi.
10/10
Brand Noemi 2015 okt. 28. - 13:53:55 10/10 Előzmény funfun
(35/113)
:) Semmi vész.
4/10
funfun 2015 okt. 28. - 04:19:49 4/10
(34/113)
Igen, megtaláltam utólag, bocs. Amit a Lizás bejegyzésednél írtál, az tévesztett meg, mivel ott jövõ idõben fogalmaztál.
Én a hozzászólásokat olvastam, nem figyeltem, ki írta, vagy ki hányszor írt.