Téma: Vészhelyzet

10/10
tartakovsky 2017 jún. 25. - 11:34:14 10/10
(2100/2120)
"csomó biztonsági õr a háttérben"

Akik azért gyakran nincsenek ott,amikor valóban kellenének.
szjozsi79 2017 jún. 24. - 19:00:33
(2099/2120)
Én csak nemrég kezdtem el nézni, amióta az m3 adja az elsõ évadot.
Egy dolog feltûnt:
A háttérben mindig irreálisan sok az ember. Ráadásul eléggé oda nem illõ emberek. Ezek néha feltûnnek közvetlen a kamera közvetlen közelében is.
Ez olyan szürreális, vagy groteszk vagy nem is tudom, mi a jó szó rá.
Érdemes megfigyelni ezeket a statisztákat. Baseball kesztyûs ember a recepciós pultnál, csomó biztonsági õr a háttérben, infúziós állványt tologató emberek, valaki bõrönddel, kerekesszékkel rodeózó rokkant, szóval minden, amit el lehet képzelni. És mindenhol emberek a folyosókon, a helyiségekben, amerre a fõszereplõk elõfordulnak.
Quinn Mallory 2017 máj. 17. - 13:48:52
(2098/2120)
Köszi! (Rá tippeltem amúgy, de nem találtam róla infot.)
Quinn Mallory 2017 máj. 16. - 23:02:00
(2097/2120)
Nem tudja valaki, hogy a Harper medikának ki a szinkronhangja?
9/10
nikato 2017 ápr. 10. - 08:09:00 9/10
(2096/2120)
Mindegy, mert lehet aztán nem is fogom végig nézni. Már most idegesít. Susanne Lewis doktornõ húgával kapcsolatos sztorit kiskoromban is utáltam már, a pénteki résszel pedig meg is indult... A heti 1 rész régen bõven elég volt a Vészhelyzetbõl. Minden nap már sok.
10/10
tartakovsky 2017 ápr. 10. - 03:29:11 10/10 Előzmény King Diamond
(2095/2120)
"mikor a balul levezényelt szülése is volt."

Azt nyugodtan lehet mûhibának is nevezni, nem pedig balszerencsésen levezényelt szülésnek.
10/10
tartakovsky 2017 ápr. 10. - 03:17:36 10/10 Előzmény nikato
(2094/2120)
Az M3 a 8. évadig fogja adni.
9/10
nikato 2017 márc. 31. - 17:02:58 9/10
(2093/2120)
Ebben is aztán mindenkit mindenkivel összehoztak a végén, pedig ez nem a General Hospital. :D Remélem ezúttal végig leadja az M3!
King Diamond 2017 márc. 26. - 22:01:59
(2092/2120)
Jó néhány éve már megnéztem a sorozatot (kb. 1 év alatt) és szerettem volna írni róla évadonként bõvebben, ahogy szoktam. Aztán jöttek-mentek a részek, majd késõbb az évadok és nem volt már kedvem írni visszamenõleg róluk. Most, nemrég elkezdtem újra megnézni, mert mindenképp szeretnék írni az évadokról kicsit bõvebben és sok mindenre már alig emlékszem belõle. Az kijelenthetõ, hogy ez (is) egy remek sorozat. Talán nem olyan jó és akciódús, mint a Harmadik mûszak, de nem sokkal marad el tõle. Igaz, ez az orvosok munkáját és életét mutatja be leginkább, habár már az elsõ évadban belekóstolhatunk egy kicsit a mentõsök munkájába is. A történetszálak az elsõ évadban rendben vannak, annak örülök, hogy néhány beteggel kapcsolatos szálat is több epizódban láthatunk, illetve a szereplõket is. Az egyik legfontosabb dolog ebben és az ilyen jellegû sorozatokban szerintem az, hogy mennyire tudja elhitetni velem (a nézõvel), hogy a szereplõk valóban orvosok és ez nem csak egy szerep. Ez itt szinte mindegyik fõszereplõ esetében maximálisan kijelenthetõ, mert olyan szinten jól eladják az egészet. Egy cseppet sem kár és nem is hiányolom, hogy nem sokat mutatnak a beavatkozásokból/mûtétekbõl. A kórház és a sürgõsségi osztály, amit bemutat, nyilván egy kicsit a sorozat kedvéért még keményebbnek van beállítva, ahol alig van idõ saját dolgokra, akkora a hajtás. Ezt egyébként néhány szereplõ magánéleténél remekül be is mutatja. A sorozat fõcíme nagyon jó, a zenéje remek. A magyar hangok is szinte egytõl-egyig eltaláltak, mindenkinél. És akkor most a szereplõkrõl/színészekrõl írnék kicsit hosszabban, valamint a történetszálaikról:

SZÓVAL MOSTANTÓL SPOILER IS LEHET BENNE /ELSÕ ÉVAD!!!

- Dr. Mark Greene (Anthony Edwards): Talán a legszimpatikusabb szereplõ eddig a sorozatban (bár, nekem Benton is legalább annyira szimpatikus, mint õ). Õ a sürgõsségi osztály legidõsebb tagja az osztályvezetõ után, aki a megbízott vezetõi posztra pályázik, miután letelik a rezindensi ideje. Gyakorlatilag vele is kezdõdik a sorozat elsõ jelenete. Szerintem Anthony Edwards fantasztikusan hozza a figurát, bár ehhez elég nagy mértékben hozzájárul azért Józsa Imre hangja is, aki ugyancsak remekel és remekül illik Edwardshoz. Ahogy halad szépen az évad, úgy csapnak egyre inkább össze a feje felett a hullámok, mind a magánéletben, mind a munkájában. Úgy gondolom, hogy egyáltalán nem illenek össze Jenn-nel, a feleségével, ami a következõ évadban gondolom majd ki is fog teljesedni, ha már itt még nem. A kislánya, Rachel aranyos. Annyit dolgozik, hogy hosszú távon nem lehet ezt bírni távkapcsolattal, fõleg, hogy az évad végén a megbízott osztályvezetõi posztot is megkapta, annak ellenére, hogy Swift eleinte milyen szemét módon viselkedett/bánt vele, pont azután, mikor a balul levezényelt szülése is volt. Swift mondta, hogy mûhibaperre lehet számítani, kíváncsi vagyok rá, hogy a második évadban mi lesz belõle. Itt most még írhatnám, hogy remélem, õ sosem fog távozni a sorozatból, de tudjuk, hogy mi lesz az õ sorsa és mikor odaérek, le is fogom írni a gondolataimat majd arról is (ha arra a részre gondolok, még most is könnybe lábad a szemem, amikor néhány éve láttam, szinte végigbõgtem az utolsó jeleneteit és a Somewhere Over the Rainbow számot azóta nem nagyon szeretem meghallgatni, mert egybõl ezt juttatja eszembe).

- Dr. Doug Ross (George Clooney): Greene mellett a másik leginkább szimpatikus szereplõ, legalábbis sokak számára. Én is szeretem, de annyit kerülgetik már egymást Carollal, hogy hihetetlen (mint Miklós és Nóra a BK-ban), pedig mindenki tudja és látszik is, hogy õk abszolút egymásnak vannak teremtve és elõbb-utóbb együtt lesznek/újra összejönnek. Igaz, Doug próbál csajozni, hogy megpróbálja feledtetni Carolt, nem túl sok sikerrel. Igaz, az elsõ évadban látható kapcsolatai azért annyira nem komolyak, legalábbis az õ részérõl, mint kiderül a gyerekes munkatársának is. Clooney szintén remekül hozza a laza, kedves, jóságos, ám nõcsábász és kicsit indulatos/hirtelen haragú gyermekorvost. A családi hátterérõl sokat nem tudunk meg, csak annyit, hogy van egy fia, akit még sosem látott. Szabó Sipos Barnabás hangja nélkül el sem tudnám képzelni a karaktert. Kíváncsi vagyok, hogy a késõbbiekben megtudunk-e ezekrõl többet, mert erre már nem emlékszem. Valamint arra is, hogy most, hogy Carol újra szabad lett az évad végén, meddig kell még várnunk, hogy végre összejöjjenek. Meglátjuk.

- Dr. Susan Lewis (Sherry Stringfield): Eddig az egyetlen nõi fõszereplõ az orvosok között, aki szimpatikus, szép, csinos nõ ugyan, viszont amit Kayson és Morgenstern mondtak róla, hogy kevésbé határozott, nem áll ki a szava mellett, sajnos igaz. Habár az évad vége fele pont Kayson tapasztalhatta meg ennek az ellenkezõjét (szerencséjére). Pedig eleinte Kayson rendkívül lekezelõ volt vele, Greene jelenlétében is. Még fegyelmit is kezdeményezett ellene egy balul elsült beteg megvizsgálása, majd halála kapcsán, ami elég kemény volt. Nem lettem volna Susan helyében. Az elsõ évad történéseiben többször feltûnik a húga, Chloe, aki számomra már az elejétõl kezdve ellenszenves és rendkívül idegesítõ volt a sok károgásával, nyavajgásával és a nem törõdöm, abszolút felelõtlen hozzáállásával. Az elsõ dolga után, mikor visszajött úgy vágtam volna ki, mint macskát szarni. Aztán terhes lett, megszülte a kislányt, akit a nõvére után nevezett el, ekkor megjelent az anyjuk is a kórházban, aki egy fokkal sem jobb, mint a fiatalabb lánya. Kíváncsi vagyok, merre megy tovább Susan története, lesz-e folytatása a Kaysonnal jobbra fordult kapcsolatának, stb. Antal Olga hangja hozzá is remekül passzol.

- Dr. John Carter (Noah Wyle): A csapat legfiatalabb tagja, harmadéves medikus, akit Benton alá helyeznek sebészeti gyakorlatra. Abszolút zöldfülû, a sebészeti dolgok sem nagyon mennek neki ahogy halad az évad elõre. Viszont megpróbál mindent beleadni, a lehetõ legjobban Benton keze alá dolgozni, segíteni a munkáját, még akkor is, ha különösebben nem kedveli õt. Pedig, mint kiderül a végén, Benton igenis jó véleménnyel van róla, még ha ezt nem is nagyon mutatta ki/érzékeltette, hozzáteszem zseniálisan. Meg tudunk róla néhány családi dolgot is, aminek következtében még nehezebb dolga van/lesz. Az elsõ évadban jó karakter volt, de különösebben sok vizet még nem zavart, miután megérkezik egy másik medikus is (Deb Chen) Bentonhoz az évad közepe táján, elkezdenek rivalizálni egymással, aminek nem lesz jó vége.
Õ szerepel a legtöbbet a sorozatban, a legtöbb részben (az IMDb szerint 254-ben a 331-bõl). Az évad vége fele döntenie kell, hogy hol szeretné folytatni, a sürgõsségi osztályon vagy a sebészeten. Elõbb utóbbit visszautasítja, majd mikor elõbbi sem jön össze, úgy tûnik, hogy lemarad mindkettõrõl. Ám az utolsó pillanatban mégiscsak sikerül a sebészeti állás, így vele végzõdik az évad is, mikor mondja, hogy õsztõl õ is itt dolgozik, szép befejezés. Alföldi Róbert hangja itt is abszolút telitalálat.

- Carol Hathaway fõnõvér (Julianna Margulies): Hozzá is le lehetne írni, amit Rosshoz. Keményen indul az évad neki, miután körbevezeti az újonnan érkezõ Cartert és lejár a mûszakja, néhány óra múlva már õt hozzák be a mentõk gyógyszer túladagolással. Az szép volt Morgensterntõl, amikor mondta Marknak, hogy szállj harcba a fõnõvérért és mentsd meg! Nem csoda, hogy a történtek után Doug összezuhant és hülyeségeket is csinált. Ekkor látszódott, hogy mennyire is szereti és hogy õ a nagy szerelme (illetve a Markkal való beszélgetéseibõl). Aztán néhány részen keresztül nem/alig szerepelt, majd pedig megpróbálta elfeledni Rosst és ekkor jött a képbe Taglieri ortopéd szakorvos. Már az elejétõl kezdve érezni lehetett, hogy valami nincs rendben köztük, amit John is érzett és mindezek tükrében kevésbé voltak váratlanok az esküvõn történtek. Remélhetõleg a második évadban összejönnek végre Douggal, aki úgy gondolom, hogy megkomolyodik vele, már nem lesz nõcsábász és boldogan élhetnek együtt.

- Dr. Peter Benton (Eriq La Salle): Mint már Greene-nél is mondtam, számomra a másik legszimpatikusabb szereplõ, az eléggé otromba/kemény modora ellenére. Rá már pontosan nem emlékszem, meddig marad a sorozatban, de remélem, még jó néhány évadig láthatom. A fõcímben is õ az utolsó, akit bemondanak. Õ a sebész rezidens, aki baromi jól, gyorsan, keményen dolgozik, ám van egy stílusa, amit meg kell szokni. Eleinte nem nagyon favorizálják gondolom emiatt a stílus/modor miatt, nem kap olyan sok komolyabb mûtétet, ám az évad második felétõl egyre több ilyen esettel bízzák meg, fõleg, miután belép a képbe egy szerintem nagyon jó szereplõ, Dr. Angela Hicks sebész fõorvos. Innentõl kezdve a munkájában egyre jobban kezdik megbecsülni, igaz, a magánéletére nem jut sok ideje, így beteg édesanyját ápolni sem. Az õ családjáról elég sok mindent megtudhatunk, az elsõ évadban többször is feltûnik az anyján kívül a nõvére, Jackie, az õ férje, akit Ving Rhames alakít, valamint a gyerekeik is. Rendkívül nehezen szánja rá magát már arra is, hogy az egyre több gondot jelentõ édesanyját betegyék egy idõsek otthonába, mert egyre kevesebb idejük van törõdni vele, illetve mivel egyre jobban rászorul a szakmai segítségre is. Az évad második felében aztán ennek pontot tesznek a végére, amikor az otthonban meghal az édesanyjuk, ami talán a legjobb megoldás volt abban a helyzetben (tudom, nem illõ ilyet mondani, de...). Az édesanyja kapcsán megismerkedik a késõbb még fontosabb/komolyabb szerepet kapó Jeanie Boulet-val, akivel már itt is megkezdõdik az összegabalyodásuk. Kíváncsi vagyok, lesz-e ennek folytatása a második évadban.

A fõszereplõkön túl írnék még egy-két egyéb szereplõrõl is néhány gondolatot:

- Dr. David Morgenstern (William H. Macy): Õ a sürgõsségi osztály vezetõje, aki itt az elsõ évadban még elég gyakran fel is tûnik. Sajnos emlékszem, hogy a késõbbiekben már nem nagyon fog, gondolom William H. Macy egyéb filmes teendõi miatt, amiket akkor forgatott. Pedig az elsõ évadban abszolút jó benyomást tett, jó döntéseket hozott osztályvezetõként, jól bánt az orvosaival, ott segítette õket, ahol tudta. Az évad során szinte végig Markot favorizálja, mint megbízott osztályvezetõt, õt is ajánlja az évad végén a helyére érkezõ Swift számára.

- Dr. William "Vad Willy" Swift (Michael Ironside): Õ váltja Morgensternt az elsõ évad utolsó néhány részében, mint a sürgõsségi osztály vezetõje. Mark pont egy olyan idõszakában érkezik, amikor a legrosszabb, ezért is csalódik gyakorlatilag Greene-ben az elején. Ám a részek elteltével megbizonyosodik róla, hogy Mark milyen is valójában és végül szerencsére felajánlja neki a megbízott osztályvezetõi állást a következõ évre, aminek nagyon örültem. Michael Ironside-ot is nagyon kedvelem, ezért is sajnálom, hogy ez a karakter sem sokat fog már szerepelni a további évadokban. De ez sajnos érthetõ, mert egyfelõl örülök, hogy ismertebb színészeket is megpróbáltak egy-egy kisebb/mellékszerepekbe szerzõdtetni, viszont õk gondolom nem akartak hosszabb távon egy sorozatnál leragadni (mint ahogy egyébként Clooney sem). És sajnos ezért szerepel ez a karakter és William H. Macy karaktere is ilyen viszonylag keveset, pedig Ironside is remekül hozta a kekeckedõ fõnököt.

- Dr. John Taglieri (Rick Rossovich): Hozzá kapcsolódóan még annyit mondanék el, hogy õ is egy abszolút szimpatikus, kedves orvos, aki, ha nem lett volna/nem lenne Ross Carol életében, lehet, hogy simán jó párost alkotna/alkothatna vele. De sajnos vagy szerencsére (ezt mindenki döntse el maga) itt van Ross.

- Dr. Div Cvetic (John Terry): Pszichiáter, aki az évad elsõ felében szerepel egész sokat és nekem szimpatikus volt. Susannal bonyolódik kapcsolatba, ám egy idõ után betelik nála a pohár és megõrül, ha lehet ilyet mondani. Sajnáltam, mert jó karakter volt, jól is játszotta a színész. A végén sajnos túl gyorsan és simán, egyik részrõl a másikra letudják a történetét. Igaz, késõbb még tesznek rá utalást, hogy mi van vele, aminek örülök.

- Dr. Jack Kayson (Sam Anderson): Kardiológus, akinek szintén van egy stílusa, de számomra inkább pozitív szereplõ, mint negatív, még a Susannal való viselkedése miatt is. Sam Anderson nagyon jól hozza a karaktert és az évad végére Susannal is megváltozik a kapcsolata. Õ sem fog olyan hû, de sokat szerepelni a továbbiakban, de azért érdekel, hogy mi lesz vele, mert jó karakter.

- Dr. Janet Coburn (Amy Equino): Szülész fõorvos, aki már az elsõ évadban is megjelenik néhányszor, a késõbbiekben is szerepelni fog. Õ is szimpatikus, határozott, ám minden kétséget kizáróan jelen kellett volna lennie Mark szülésénél, akkor talán nem halt volna meg az anya. Vagy ha õ nem is, akkor a szülési osztályról egy másik szülész szakorvos.

- Dr. Angela Hicks (CCH Pounder): Bentonnál már említettem, üde színfoltja a sebészeknek. Az a fõ célja, hogy minél többet taníthassa az alatta dolgozókat, minél több mindenben részt vehessenek azok. CCH Pounder is szintén remekül hozza a karaktert, sajnálom, hogy õ sem fog olyan nagyon sokáig szerepelni a sorozatban.

Az orvosokon kívül a nõvéreket is meg kell még említenem, akik közül szintén mindenki remek választás lett: Malik, Haleh (akit valamiért konzekvensen Haleknek fordítottak, ami mondjuk jobban hangzik), Lydia, Conni, Lily, Chuny, Wendy. Valamint egyéb szereplõkrõl, akik sokat szerepelnek: a recepciósok (mind Jerry, mind Timmy remek választás), a mentõsök, akik azért majdnem a végéig ugyanazok lesznek.
Talán ennyit emelnék ki az elsõ évaddal kapcsolatban, jövõ héten folytatom a másodikkal. Az elsõ 25 részes volt, a második csak 22. Amint készen vagyok, jövök egy hasonló írással azzal kapcsolatban is.
Az elsõ évad értékelése: 9.5/10 (csak azért nem 10, mert hátha lesz hibátlan évad is, bár ez is közel hibátlan, sõt).
8/10
optimusx 2012 dec. 09. - 00:50:42 8/10
(2091/2120)
Általános iskolás voltam, mikor ez ment a tévében. Nem is nagyon érdekelt, mert csak egy-egy részeket láttam. Mióta viszont a neten gyakorlatilag minden elérhetõ, így az utóbbi 3 évben hardcore sorozatfüggõvé váltam. :) (Jobb, mint a cigi, vagy az ivás, de ugyan olyan veszélyes is.)

Nyáron sikerült megszereznem mind a 15 évadot németül, azóta teljesen rákattantam. Két hónap alatt 6 évadot daráltam le belõle, úgyhogy veszélyes üzem. Otthon kellett hagynom a merevlemezt szüleimnél, mert másképpen nem tudtam megállni, hogy ne nézzem...

Az elsõ 6 évad alapján:
Néha kicsit leülnek az évadok, de mindig egységesen magas a színvonal. A színészek nagyon jók, a magyar szinkron nem tudom milyen, de németül iszonyat jó munkát végeztek (néhol lekõrözi szerintem az eredeti angolt is). Õszintén szólva nem tudnék kedvenc karaktert kiragadni, mindenkiben van szerethetõ. (Még "Rocket" Romanóban is.) Talán Kovacs, aki a 6. évadtól került be egyelõre nem tetszik a "majd én mindenkit megmentek, teszek az elõírásokra" hozzáállásával. Mások is hágnak át szabályokat, de nála ez valahogy nem tetszik, és szerintem arrogánsnak hat. Weaver karaktere viszont nagyon szimpatikus, annak ellenére, hogy sokan nem szeretik.
8/10
Fenrirson 2012 nov. 09. - 14:28:42 8/10
(2090/2120)
Nem rossz sorozat,régen néztem.
dantonb 2012 márc. 21. - 00:37:30 Előzmény szidy21
(2089/2120)
Ez azért van ,mert tul.képp tojnak a nézõkre ,gondolják valamivel etessük õket, aztán hajrá be az agyukba a reklámokat.
10/10
offtopic
csikosi 2012 márc. 12. - 13:33:21 10/10
(2088/2120)
Nálam már elveszítette a varázsát ez a sorozat!
Már nem is érdekel!
rtamara 2012 jan. 26. - 14:40:22 Előzmény szidy21
(2087/2120)
Teljesen igazatok van, én is folyamatosan néztem a Universalon, és jó lett volna több évadot megnézni.Mindig leragadnak az 5-nél.Universal--legalább egy mûsor miatt néztünk:( most már az sincs.
10/10
offtopic
csikosi 2012 jan. 22. - 15:54:26 10/10 Előzmény szidy21
(2086/2120)
Ne aggódjál, van 15 évad.
Mire leadják, amúgy is elfelejted az egészet.
én is szerettem és figyelemmel kisértem régen, de ma már azt sem tudom ki-kivel van!
Ennyit a TV csatornákról.
9/10
Spooner 2012 jan. 19. - 16:23:17 9/10 Előzmény szidy21
(2085/2120)
én is az universalon kezdtem el újra nézni de mivel abbahagyták nemvolt kedvem kivárni míg újra elkezdik vetíteni.. ink leszedtem netrõl.. :)
10/10
szidy21 2012 jan. 19. - 04:57:06 10/10
(2084/2120)
Komolyan mondom, h a cseszett Universal minek kezdi el ismételni, ha úgyis abbahagyja! Tökre elegen van már ebbõl a csatornából! Több adón is elkezdték már adni a Vészhelyzet elsõ évadjait de sokat mondok ha mindig csak az V. évadig jutottak! Miért???????? A többi nincs meg?????? Felháborodásomnak az az oka, h bár láttam a régi részeket is de azok a legjobbak és egyszerûen nem értem, hogy miért kell mindig abbahagyni akkor el se kezdjék!!!!
kybuck 2012 jan. 17. - 03:00:15
(2083/2120)
Hát véget ért, de nyilván ennyi év után már csak ismételni tudták volna magukat.
9/10
Spooner 2012 jan. 02. - 11:11:19 9/10
(2082/2120)
Elkezdtem az elejérõl nézni, amiket láttam anno de igazából kb csak a szereplõkre emlékszem már.. (egyelõre) cselekményre nemigazán... hát a régi évadok sokkal jobbak voltak, mondjuk ez evidens de akkoris.. kosaras párbeszédes jelenetek is tökjók benne :) hangulata megvan az utolsó évadoknak is, de mégse az igazi már..
llnghost 2011 nov. 25. - 18:44:36 Előzmény csikosi
(2081/2120)
Persze, hogy él, mert elõlrõl kezdték és még csak a 3. évadnál tartanak. A visszaemlékezés az utolsó évadban lesz (volt).