Téma: Vészhelyzet

10/10
csikosi 2011 nov. 24. - 14:28:02 10/10
(2080/2120)
még most is él Green doki, nem tudom Te mirõl beszélsz? Milyen visszaemlékezésrõl?
10/10
csikosi 2011 okt. 27. - 15:59:27 10/10
(2079/2120)
Ja igazad van!
Biztos kigyógyult a rákból, a temetése után.
Ott sírt az egész családja, kollegái.
Ha ismétlik elõlrõl, hát azt tényleg nem nagyon figyeltem.
10/10
csikosi 2011 okt. 19. - 12:07:24 10/10
(2078/2120)
Sziasztok!
Én is néztem ezt a sorozatot és nagyon szerettem, de már nem lehet tudni, hogy ki kivel van.

Az egyik évadban már Green doki (az a szemüveges) meghalt rákban, most kicsit furcsa, hogy él.
Mennyi rész lesz még??
Talán mint amikor a BOBY is visszatért a Dallas sorozatba?
Üdv mindenkinek!
10/10
csakegyfocibolond 2011 aug. 31. - 09:58:22 10/10
(2077/2120)
Nekem ez a kedvenc sorozatom volt.Imádtam nézni.Ám amikor szépen kihullottak a szereplõk(ross,carol,benton,greene)onnantól kezdve már nem hasonlított ahhoz a vészhelyzethez, amit annak idején elkezdtek és olyan sok embert ragasztott a tv elé.Egy sorazatot az eredeti szereplõk nélkül folytatni baromság, mert már nem lesz az a sorozat.Képzeljétek el a rém rendes családot al bundy nélkül vagy a jó barátokat chandler és joey nélkül.
Amikor adták a 15. évadot az rtl klubon én is elkezdtem nézni, de csak amiatt, hogy még egyszer láthassam 1-2 jelenet erejéig a régi szereplõket.
9/10
oncogito 2011 aug. 29. - 21:49:04 9/10
(2076/2120)
Az Amys sorozatnál is legalább ennyit ugrottak.
És a csatorna egésze ilyen a sorozatokat illetõen. :-/
Lalee 2011 aug. 29. - 20:23:04
(2075/2120)
Szia! Igazad van, de konkrét nem errõl a sorozatról írtál és " , vagy egyszerûen programozási döntés alapján egy évadot átlépnek. " itt azért 8 évadot ugranak át.
9/10
oncogito 2011 aug. 29. - 19:36:47 9/10
(2074/2120)
Esetleg visszaolvasnál eggyel korábban?
Vagy csak írni tudsz, olvasni nem...?
Lalee 2011 aug. 29. - 18:56:39
(2073/2120)
Sziasztok! Tényleg jól látom, hogy az elsõ évad után a 9.-kel folytatják vagy csak spórolni akartak a hellyel?:)
9/10
oncogito 2011 aug. 29. - 17:52:30 9/10
(2072/2120)
Mármint az Universal Channel csatornáról van szó.
Ilyesmit tettek az "Amynek ítélve", a "Foyle háborúja" és még ki tudja hánynál, mert nem nézek minden sorozatot. Azonban a kedvenc sorozataimnál csak egyszer játszották ezt el velem - többet nem megyek lépre.
9/10
oncogito 2011 aug. 29. - 17:48:08 9/10
(2071/2120)
Nem érdemes ezen a csatornán sorozatot nézni, annak sem aki még nem látta és annak sem, aki ismétlésként szeretné nézni. Teljesen önhatalmúlag abbahagyják a sorozatokat a közepén, vagy többtíz részt nagyvonalúan átugranak.
Nekem emailben megmagyarázták, mikor rákérdeztem, hogy miért. Ide is bemásolom:

"a programtervet összeállító csoport londoni központunkban van.
Az egyes sorozatok évadjait alapvetõen növekvõ-, egymás utáni sorrendben céljuk bemutatni (1,2,3,4...).
Bizonyos esetekben azonban megtörténik, hogy technikai-, forgalmozói megállapodás-, területi sugárzási engedélyek-, Ofcom szabályzáshoz való inkompatibilitás-, vagy egyszerûen programozási döntés alapján egy évadot átlépnek. Ennek több stratégiai oka is lehet, melyet a londoniak ismernek. Értelemszerûen a sorrendiségre törekszenek, de van úgy hogy ez nem lehetséges valamely külsõ ok miatt, vagy megváltoztatják döntésüket."

Szóval bármikor abbahagyják, újrakezdik, kihagynak -- a nézõ számít a legkevésbé.
Legalábbis a magyar nézõ. Mert hogy ezt a londoniakkal nem merik megtenni, arra mérget veszek!
molnibalage 2011 jún. 14. - 13:34:31 Előzmény amkerekes
(2070/2120)
Háááááááááááááát...

Én pont a finoman szólva fura szinkronhangok miatt hagytam abbam, már arra sem emlékszem, hogy melyik résznél. Valahol a 12-13 évad táján.

Neela hangját lecserélték, a többi is elég furára sikeredett. A sorozat aranykora szerintem az 1-3 és a 6-8(9) évad.

Nekem inkább az a kontraszt durva, ahogy kinézett maga a környezet az elsõ évadban és a 2000-es évek közepén. Fura volt látani a valóságos és emiatt a filmbeli környezet változását. (Meg a képminõséget is.)
wrossi 2011 jún. 05. - 21:04:08 Előzmény amkerekes
(2069/2120)
Engem az érdekelne,hogy hány éves voltál mikor az elsõ részt láttad?Mikor tudatosult benned,hogy ez a sorozat ilyen meghatározó szerepet tölt be az életedben,mert gondolom a legelején még senki,a készítõk sem tudták,hogy ez lesz belõle.
Timi1984 2011 jún. 04. - 17:44:05 Előzmény amkerekes
(2068/2120)
Nagyon jól összefoglaltad.

Most néztem meg az utolsó részeket. Hát mit ne mondjak, majdnem végig bõgtem az egészet. Ennél jobban szerintem le se lehetett volna zárni egy ilyen volumenû sorozatot.
Zsul 2011 jún. 02. - 05:55:35 Előzmény amkerekes
(2067/2120)
Köszönöm amkerekes!
Andrew-R 2011 jún. 01. - 20:50:56
(2066/2120)
Ez is véget ért. Gyermekkorom egyik kedvelt sorozata volt az X-Akták és a Csillagkapu mellett. Köszönet a készítõknek és a stábnak az elmúlt 15 évért:)

Vészhelyzet [ER] - Az utolsó fõcím [S15] HUN

http://www.youtube.com/watch?v=4QaZ1p4AA-M

Vészhelyzet [ER] - Az utolsó jelenet [S15] HUN

http://www.youtube.com/watch?v=6fNjbdJPg50

R.I.P. Michael Crichton
amkerekes 2011 jún. 01. - 20:11:56
(2065/2120)
Nehéz véleményt mondani egy sorozat záróepizódjáról, hiszen -jellegénél fogva - könnyen kijelenthetjük: lehetett volna jobb is, több is. Ez most sincs másként, akarva-akaratlanul is kimaradhattak olyan szereplõk, momentumok, melyeket beleképzeltünk a majdani záróepizódba. (Nekem leginkább Abby és Kovac doki hiányoztak) Ettõl függetlenül ezt sorozatot másként befejezni nemigen lehetett. Felrobbantani nyilván életszerûtlen lett volna, netán valami Lost-szerû (kb. az egész meg sem történt), vagy esetleg ez csak a medikus Carter álma-szerû agyrém zárás sem illett volna a sorozathoz. Max. arra tippeltem volna, hogy a kórházat bezárják, és másik intézménnyel vonják össze, de ez szerencsére nem így történt.

Amirõl inkább beszélni érdemes, az a hangulat. John Wells zseniálisan ötvözte a korábbi évadok (az elsõ percekben a pilot, majd utána talán leginkább a 7-9) és a záróévad feelingjét. Nagyon szép gondolat volt Rachel orvostanhallgatói vonala. A hû követõk számára jelentõséggel bíró pillanatok sem maradtak ki (pl. Lydia felébreszti Morrist, pontosan ugyanazokkal a képekkel, mint ahogy az 1x01-ben Greene-t. Aztán a végén, amikor bejönnek a mentõk, Carter áll, és megjegyzi, hogy dejavuje van.) Ha nem nézzük, hogy ez a rész volt a történet vége, akkor igazi tipikus Vészhelyzet epizódot láthattunk (ikreket szülõ, végül a szülésbe belehaló édesanya, párját elvesztõ idõs férfi (az akkor 92 éves színészt ezen alakításáért Emmy díjra jelölték), végstádiumú AIDS-es beteg lemondása az életrõl). Ez a hangulat, amit sokan hiányoltak az utolsó évadokból, lám nem kopott meg. A sorozat záró epizódja akár a pilotja is lehetne.

A Vészhelyzet 15 évada alatt a rajongótábor egy része lemorzsolódott, idõnként talán nem is alaptalanul. A sorozat véleményem szerint fénykorát a 6-9 évadok közt élte (az elsõ évadok sikere után), a 10 fölötti évadok már nagyon másról szóltak. Nem voltam kibékülve Carter 11. évad végi elbúcsúztatásával, Susan Lewis eltûnésével, vagy épp Dr. Weaver ugyancsak megüzenõs távozásával. Természetesen az igazi rajongók - köztük magam is - a végéig kitartottunk, és szeretetünk nem változott a sorozat iránt. Épp ezért vehetõ nagy ajándéknak az utolsó évad nagyon szép történetvezetése. Megragadó epizód volt Abby búcsúja (amikor megláttuk a kórház alagsorában a régi névtáblákat), Carter visszatérése, Clooney és Hathaway alakítása Susan Sarandonnal a szervekért.
A 15. évad legszebb epizódja számomra a Heal Thyself volt, melyben visszamentünk a 8. évadba, Greene utolsó nagy eseteihez. Emlékezhetünk, hogy a 8. évad közepe felé Corday hotelben lakott Ellaval, mert összevesztek Greene-nel, majd egyszercsak ismét visszaköltöztek. Akkor még nem tudtuk ennek okát, mely oka zseniális módon ebbõl az utolsó évadbeli flashbackbõl derült ki.
Greene búcsúepizódjai amúgy is a sorozat alighanem legmegkapóbb momentumai közé tartoznak. A színészek egytõl-egyik remekül játszották el ezeket a részeket, hitelesen jött át, hogy ki barátját, ki riválisát, ki csak egyszerû kollégáját veszítette el.

A sorozat társadalmi felelõsségvállalásból is kivette részét, biztos vagyok benne, hogy az USA jelentõs része ebbõl szerzett tudomást az afrikai polgárháborús helyzetekrõl, vagy Kovac doktor zseniális alakításán kersztül a Vukovari háborúról és az újrakzedésrõl. Gyakori szál volt AIDS-es betegekhez való viszonyulás, és Weaver leszbikusságának is bizonyára volt oka a meglepetésen kívül.

Nem mehetünk el a szinkron mellett sem, mely szerintem mindig is átlagon felül teljesített. Ismert és ismeretlen magyar hangok szerettettek meg velünk karaktereket, alakításuk sokszor lekörözte az eredeti hangokét. Elismerés a szinkronrendezõnek, hogy az utolsó évadban 8-10 évre visszamenõleg hozott vissza szinkronszínészeket akár csak egy-egy mondatért. (Pl. Romano, Hathaway, Lydia hangjai). Alföldi Róbert hangja egybeforrt Noah Wylie arcával, õt másutt nem hallottam még szinkronizálni. Greene hangja merõben ismertebb hang volt, számtalan más színészt szinkronizált, mégis a Vészhelyzetben csak Greenere fókuszált vele a nézõ.

Több generáció is felnõtt a sorozat 15 éve alatt, mindenki személyes élményeket köthet egy-egy epizódhoz. A nézõ gyakran meríthetett erõt epizódokból, ismerhetett fel helyzeteket a maga életébõl, gondolkodott el élethelyzeteken.

Ha a Vészhelyzetet, vagy az okát annak amiért nézem, egy mondatban kellene összefoglalnom, így szólna: érezd bármilyen pocséknak a napod, légy bármilyen szomorú vagy elveszett; egy Vészhelyzet epizód rámutat, hogy másnak sokkal nagyobb bajai lehetnek az életben, és mégis együtt tud élni velük.

Hiányozni fog.
sznúp 2011 jún. 01. - 18:13:02 Előzmény Zsul
(2064/2120)
Egyet értek azzal amit írtál és tetszik is, csak annyit fûznék hozzá, hogy leginkább Carter volt akivel indult a sorozat, hiszen az elsõ rész címe; "Carter elsõ napja" és õ az egyetlen aki (kihagyásokkal) végig szerepelt a sorozatban a fõbb szereplõk közül és így az utolsó rész végén újra magára ölti azt az orvosi "nylonkabátot" :D
barbi_112 2011 jún. 01. - 13:17:44
(2063/2120)
Én is valami meghatóbb befejezésre számítottam, de azért így sem volt rossz. Nekem a végén az tetszett, hogy a kórházban dolgozó összes szereplõt kivezényelték az épület elé, és így együtt összejött mindenki, és ment minden tovább. Egyébként ha belegondolunk legfõképpen az orvosok vitték a szálakat, de mennyi olyan szereplõ is volt akik nem orvosok, de mégis szinte minden részben szerepeltek. Pl Chunyi nõvér, Jerry, Frank, vagy az alacsony kövérkés fekete nõvér (nem tudom a nevét) õk is sok részben szerepeltek, pedig mégsem fõszereplõk.

Egyébként én Bentonon meglepõdtem, mert szerintem õ öregedett a legtöbbet, de az összes többi szereplõ mintha alig változott volna. Összességében ez az utolsó évad annyira nekem nem tetszett, mert szinte csak azok a szálak voltak érdekesek mikor a régi szereplõket visszahozták. Kb ez tartotta fent az érdeklõdésemet.

És még valami: mikor Morris bekerült a sorozatba, akkor nem valami undok kis mitugrász volt? :) Mintha úgy emlékeznék hogy elég ellenszenves volt, a többi szereplõ nem is bírta, aztán a végére meg pozitív szereplõ lett. (Azt meg csak zárójelesen teszem hozzá, hogy mikor énekelt az egyik részben Gates doktorral, megdöbbentem hogy milyen jó hangja van)
amkerekes 2011 jún. 01. - 12:33:48
(2062/2120)
Az epizód amit keresel a 8. évad 19. része. Ez átkötés volt az Orion in the Sky (amely Greene doktor utolsó kórházi napjait mutatta be) és a The Letter (amelyben megtudjuk, hogy Greene meghal) között.
Kicsit fura is volt, hogy kerülnek be a Harmadik mûszakos szereplõk, és miért nem a Greene szálat folytatják (utólag persze világos, hogy õ ezidõtájt halt meg a történetben).

Amerikában ténylegesen egyszerre adták õket, de ha jól emlékszem, az RTL Klubon is összeért a történetvezetés, és egy héten belül ment le nálunk is.
kabala 2011 jún. 01. - 12:20:37 Előzmény Adry87
(2061/2120)
köszi