Téma: Vészhelyzet

10/10
kirby 2011 jún. 01. - 09:43:13 10/10
(2060/2120)
15 éve néztem, 15 éves korom óta, jó sorozat volt, persze kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel, de volt egy színvonala, ami alá soha nem ment. 15 évadon keresztül szerintem ez eddig nemigen sikerült senkinek. Nekem is hiányozni fog, és igen, lehetett volna szentimentálisabb a lezárása, esetleg a régi szereplõk fényképeinek bemutatásával, vagy hogy valahogy összeállnak egy képpé, de így se baj, mert ahogy elõttem írták, az élet megy tovább és már a rajongók úgy alakítják ahogy akarják a saját fejükben:). Szerintem amúgy szerintem az utolsó részek mind a lezárás részeit képezték, azzal, hogy visszatért sok-sok régi arc: Jerry, Ross, Hathavay; és Elizabeht-et is láthattuk hosszabban egy külön epizódban. A legvégén pedig nekem különösen tetszett az ahogyan összefonódnak a generációk: anno Green nevelte szakorvossá Cartert, most pedig Carter veszi szárnyai alá Green lányát...
Szóval örülök, hogy ifjú korom rése volt... Kicsit fáj a szívem, hogy véget ért.
bonapatricia 2011 jún. 01. - 09:02:26
(2059/2120)
Imádtam ezt a sorozatot, még soha semmi nem hozott ki belõlem ennyi érzelmet, még soha semmi nem hatott rám ilyen mélyen mint ez.

Nagyon fog hiányozni. :(
Köszönöm ezt a 15 évet
Zsul 2011 jún. 01. - 01:08:05
(2058/2120)
Kérdés

Tartok egy kis "gyors-visszaemlékezés"-t, ami annyiból áll, hogy csak a fõbb momentumokat nézem vissza. Ezt már 1 hete csinálom, s ott tartok, hogy nem tudom melyik volt az a rész, amelyben vannak utalások a harmadik mûszak címû sorozatra. Tudja valaki, hogy melyik széria hanyadik részérõl van szó? (Egyébként a TV-ben pont volt szerencsém látni ezt és a harmadik mûszakban is utaltak a vészhelyzet szállra... ezt gondosan úgy kellett adnia az RTL klubbnak, hogy közel egymás mellé essenek ezen részek. A visszaemlékezés során arra is rájöttem, hogy kb. a második széria derekától láttam én a vészhelyzetet, s figyeltem intenzíven egészen mostanáig... 15 éve kísérte a sorozat az életemet...:))
Zsul 2011 jún. 01. - 01:04:09
(2057/2120)
A végén szerintem pont, hogy a vészhelyzet általános zenéje ment... és azért az, mert ez is jelezte, hogy ez a záró képsor. Nekem tetszett ez a "lezárás", hiszen elhagyjuk azt a helyszínt, - egy olyan totál kép segítségével, melyet nem sokszor láthattunk a sorozat közben - ahol 15 éven keresztül sürgött forgott a kamera/nézõ figyelme. Úgy kellett lezárni, hogy nem zárják le, - hiszen az élet zajlik tovább - s erre ez volt a legjobb megoldás. A furcsa az volt, hogy nekem nem tûnt 2x42 percnek, rövidebbnek éreztem. Biztos elvesztettem az idõérzékem.
Nagyon szép lezárás volt, mintegy keretbe foglalta a sorozatot az általatok említett orvoskeltegetõs jeleneten túl az, hogy Green szerepel az elején, s fõbb szereplõje a sorozatnak... mintegy vele kezdünk, s most a lányának karrierjének/tanulmányinak kezdetekor van a vég.
10/10
gigigelem 2011 máj. 31. - 23:09:36 10/10
(2056/2120)
Szerettem ♥, hiányozni fog
poth18 2011 máj. 31. - 22:30:01
(2055/2120)
A mai utolsó rész úgy kezdõdött, ahogy a legeslegelsõ évad : Morris alszik a pihenõben, kétszer szólítják, hogy doktor Morris, doktor Morris, aztán Archie ! A legelsõ rész ís pont ugyanígy kezdõdött : Green fekszik a pihenõben, kétszer a vezetéknevén szólítják, aztán a keresztnevén : ) tetszett, na.
10/10
Adry87 2011 máj. 31. - 20:49:54 10/10
(2054/2120)
Csak ma nem, mert a Vészhelyzet dupla évadzáróját adják, de jövõ héten lesz Grace klinika.
kabala 2011 máj. 31. - 20:39:11
(2053/2120)
Mi van, nem lesz Grész klinika?
9/10
nikato 2011 máj. 24. - 15:53:20 9/10 Előzmény Eszti88
(2052/2120)
A múltkori rész tényleg nagyon jó volt! Fõleg a Benton-Carter páros tetszett benne!!:D De Neelan alias Parminder Negran, annyira látszott, h ott már terhes volt.:D
kis-andi 2011 máj. 24. - 13:42:12
(2051/2120)
EM64T
A "vidéken" játszódó rész az 5. évad 16. része volt.
Zsul 2011 máj. 14. - 01:33:00
(2050/2120)
Gabriella54: Igen, ezt értem, hogy unod, hogy "minden doki hangja" Szabó Sípos Barnabás, de itt történetesen az az elõzmény, hogy õ Clooney "állandó hangja", és épp ezért a Vészhelyzetben is mindig õ volt.

Mindenkinek: Egyébként úgy hallottam, mintha az egyik dokinak a Romano magyar hangját adták volna, amit azért nem szeretek, mert egy világon belül, ha lehet ne szerepeljen két karakternek ugyanaz a hang, még ha a másik epizódszereplõ is. Ha már itt tartunk: Romano dr. szerintem a Vészhelyzet egyetlen érzékeny pontja. Az egész világ hiteles, jó, tetszik (most nem az orvosi szakszem aspektusából nézve), DE szerintem ront a képen, hogy nem éppen életszerû, hogy Romano-t elintézi a helikopter. Elõször a kezét vágja le, aztán meg sokkal késõbb, miközben küzd önmagával (mûkezû sebész... marad e a mûtõben, vagy egyetemi katedra, vagy mi legyen) ráesik egy helikopter, egy a kórház történetében sem mindennapi balesetben. Ez azért túlságosan perverzre sikerült. Jobban örültem volna annak, ha nem esik rá a heli a balesetben és szépen lassan eldõl, hogy elmegy tanítani.

Magyar szinkron kérdés: Mindennek ára van. A magyar szinkron azért jó, mert színmûvészek fémjelzik a minõséget. Mivel itt is csak a tucatiparosságra álltak rá, természetesen ez a magas minõség rovására megy. Így kialakul ez a helyzet. Azért még így is elég jól állunk. Meg hát a régi legendás világot õrzik a régi filmek, alkotások.
S hát embere - válogatja. A színész is ember, és ha úgy alakul õ is szeret bizonyos filmeket, még ha nem is néz TV-t, s bizony elõfordulhat, hogy valaki annyira megszereti a karaktert, hogy valamivel kivételt tesz. De szerintem - naná -, hogy minden színmûvésznek szíve joga eldönteni, hogy teszi e, vagy nem teszi. Mi meg vagy élvezzük, vagy éppen nem élvezzük a végeredményt. Gáti Oszkár-os interjút láttam, de a Szabó Sípos Barnabásos interjút nem, úgyhogy ezt bepótolom.:)
poth18 2011 máj. 13. - 21:56:09
(2049/2120)
Hú, Gáti Oszkárt én nem is tudtam, hogy visszavonult...viszont az tény, hogy egy zsidó temetõben GONDNOK, hogy legyen ,,polgári" állása is, amibõl el tudja tartani a családját...többek közt ezt is elmondta SzabóSiposBarnabás az interjújában. Szégyen, hogy ilyen helyzetben lehet.. Bár én úgy tudom, hogy Gátit amikor Stallone-t kell szinkronizálni, akkor még feljön Pestre.
10/10
Gabriella54 2011 máj. 13. - 07:22:12 10/10
(2048/2120)
Be kell vallanom, örültem, hogy NEM Szabó Sipos Clooney magyar hangja. Már kezdett tele lenni a hócipõm, hogy ha egy orvos megszólal, annak biztosan õ a hangja. Csankó telitalálat (igaz, jobban kedvelem, mint SzSB-t), nagyon tetszett.
Fájlalom, hogy Carter eszükbe sem jutott :(
Zsul 2011 máj. 13. - 04:30:03
(2047/2120)
Engem is zavart, hogy nincs a Szabó Sípos Barnabás... egyébként Gáti Oszkár is visszavonult, úgyhogy több Stalone/"Svárci" filmet õ sem fog szinkronizálni. Ha jól láttam/hallottam - rég nem néztem House-t - jobb hangja van dr. Wilsonnak. Jobban hasonlít talán az elsõ koncepcióra... (Selmeczi Roland elhunyt, õ azért nem szinkronizálhat tovább)
10/10
Eszti88 2011 máj. 12. - 19:03:23 10/10
(2046/2120)
Igen, ezen én is meglepõdtem, meg azon is, hogy Ross nem is kérdezte Neela-t, hogy Cartert ismerte-e, mert egyrészt ismerte, másrészt meg mindenki mást megkérdett majdnem a régiek közül. Fõleg úgy volt gáz, hgoy nem tudták meg. Ez zavart. Még az is belefért volna, ha utólag tudják meg, hogy carter kapta, de így...:S semmi kontaktot nem raktak közéjük, szerintem nagy kár, mert ennyit megért volna. De maga a rész nekem nagyon tetszett, újra együtt a Benton-Carter páros, pont mint régen:))) Ajj, a régi, régi jó részek...
9/10
nikato 2011 máj. 10. - 23:06:39 9/10
(2045/2120)
Ez nagy kár! Tényleg a Dr. House-ban sem szinkronizál már..:(
kybuck 2011 máj. 10. - 22:44:09
(2044/2120)
Mindig gáz ha elcseszik a szinkronhangokat, pláne ha már egy bevált hangot cserélnek le! Hacsak neadj'isten nem halott az illetõ bárki hibája bekaphatja az ilyet!
poth18 2011 máj. 10. - 22:26:41
(2043/2120)
Visszavonult...pár hónapja volt is vele interjú. azt mondta, hogy mivel nem nagyon keresik õt, és 200 forintot akarnak neki fizetni tekercsenként, felhagy a szinkronizálással...tényleg röhej a mai magyar szinkron helyzete.
Csongi07 2011 máj. 10. - 22:00:07
(2042/2120)
Minden régi megkapta a régi magyar hangját, csak Ross doki nem? Hol van Szabó Sípos Barnabás?
10/10
Eszti88 2011 máj. 10. - 20:25:54 10/10 Előzmény Samantha2
(2041/2120)
Teljesen egyet értek! Én a vészhelyzeten nõttem fel, anno, amikor a magyar tv adta az elsõ részeket, konkrétan Carter miatt néztem, és imádtam a szinkronhangját, akirõl akkor még azt sem tudtam, hogy kicsoda. Alföldit utána "kapták fel" úgymond a tv-ben. Hogy ma mit csinál, arról mindenkinek meglehet a véleménye, de dr. Cartert egyszerûen nem lehet más hanggal elképzelni! Azóta nem nézek Vészhelyzetet, amióta kb. a 9.-10. évadban elment, és azért nézem most 2 hete, mert visszajött. A hangja pedig úgy van jól, ahogy van, a karakterrel együtt. Carter a legjobb!!! Aki nézte az elején a csetléseit-botlásait, és a karakterfejlõdését, az tudja mirõl beszélek!