Téma: Vetítõ

Margo Hriczu 2018 febr. 06. - 12:27:14
(31/51)
A Vetítõ c. dokumentum filmek nagyon elgondolkodtatóak, fõleg a periférián élõkrõl szól elsõsorban. Azt viszont nem értem a szerkesztõktõl, hogy miért nem írják ki hogy mi a tárgya, címe s miért csak adás közben tudható meg a film címe, témája???Esetleg ismétlést ,persze cím és téma megjelöléssel, várhatóan terveznek majd?
csengõzolivagyok:) 2018 jan. 01. - 11:42:27
(30/51)
A mai részben húszéveseket kérdeztek a rendszerváltásról és hogy mi változott az életükben stb.
Már a beharangozónál csodálkoztam,hogy a készítõknek nem tûnt fel,hogy a mai húszévesek nem éltek vagy max 2-3 évesek lehettek a rendszerváltáskor?
Most belenéztem, kb. mindegyik hosszabban beszélõ fiatal -vannak utcán megállított idõsebbek is- azzal kezdi,hogy 3 éves volt stb és szülei elbeszéléseibõl tudja a történteket.
Ennek mi értelme és a készítõknek miért nem esett le,hogy nem húszéveseket,hanem inkább 35-40 éveseket kéne kérdezni az akkori és a mostani világról, a rendszerváltásról?
pneklara 2017 dec. 02. - 12:50:53
(29/51)
Ismét csak kapcsolgatás közben jutottam a Vetítõhöz - s ott is maradtam. Nem szórakoztató, üdítõ eseményeket mutatnak be, inkább a periférián élõ emberek küzdelmét látjuk a mindennapokkal. Nem tudom mivel érik el, talán a fényképezés, az operatõri munka, de a nézõ olyan szimpátiát érez a szereplõk iránt. A tegnapi epizódban volt egy 7 gyermekével egyedül maradt anya, akinek a férje felakasztotta magát a kis házuk elõtti fára, a nagyfiú/ kb 15 éves/ vágta le apját a kötélrõl. Az epizód címe: Hajvágás. A kicsik sorba álltak a nagy elé, aki egy villanyborotvával egyforma kopaszra nyírta a testvérek fejét. S mikor közelrõl mutatta a kamera a gyerekek arcát, olyan széptekintetû, finom vonású gyerekeket láttunk. Elképzelem, hogy az iskolában tanárszomorítónak könyvelik el õket, de mennyivel többet érdemelnének, mint hogy a távoli közkútról hozott vízben sorra fürdeti õket az anyjuk ugyanabban a lavór vízben, s élnek egy pici, összeeszkábált házban az erdõ szélén. A másik epizódban egy nõ gyûjtött faágakat, s egy párnacihában cipelte haza a gallyakat a havas, lejtõs úton. Szakszerûen dobta hátára a nehéz terhet, szinte a nézõ is érezte a labilis teher súlyát a vállán. S volt egy toldott-foldott pici házban egy többgyermekes család, együtt az anyóssal, éppen elõtetõt eszkábált a férfi, majd a kis konyhakertben veteményesen dolgoztak. A nõ olyan elégedettséget mutatott, hogy egy nap 3 tojást tojnak a tyúkok, lesz disznó is, zöldség is, jó húsleves, kolbász...Ilyen optimizmus, ebben a szegénységben bámulatba ejtõ. Szóval jók ezek a dokumentumfilmek. Kár, hogy csak idõtöltéskor, kapcsolgatás közben jutok el hozzájuk.
manao 2017 júl. 10. - 00:45:27
(28/51)
ezek önálló dokumentumfilmek
miért nem lehet nekik saját lapot csinálni?
Margo Hriczu 2017 jún. 01. - 11:54:26
(27/51)
Az egyik Vetitõben volt látható -lehet hogy ismétlés volt - azt hiszem Felsõörsön, mûködik a Snétberger Alapítvány ahol az
ország minden részébõl érkezõ tehetséges gyerekek zenei oktatásban részesülnek. A tanulók kizárólag cigány gyerekek.! Azért
furcsa hogy magyar/fehér gyerek nem látni, mert köztük is van zenei tehetség.. Vagy kikötés hogy csak cigány gyerekek
vehetnek részt az oktatásban?? Ilyenkor Snétberger Alapítvány nem diszkriminál??amikor a fehéreket kizárja a zenei oktatásból,
vagy ez csak fordított esetben áll fenn? Ezt a jogvédõk szó nélkül hagyják?! Bár az becsülendõ, hogy Snétberger Ferenc próbál a
sajátjaiért tenni is, ami példa lehetne sok rongyrázó milliomos cigány-famíliának. / Azért elképzelem, hogy milyen felhördülés lenne
ha bármilyen, tehetséges gyerekeket felkaroló alapítvány kizárná a cigányokat. Az összes jogvédõ szervezetek megfújnájk a harci
kürtöt. Nagyon elgondolkodtató!!
10/10
dr Andrássy Katalin 2017 ápr. 23. - 18:43:22 10/10
(26/51)
Miért nem adják meg, aznap mi lesz a Vetítõ témája??? Mikor válaszolnak? Andrássy
10/10
dr Andrássy Katalin 2017 márc. 13. - 20:01:56 10/10
(25/51)
Mi lenne, ha megadnák a Vetítõ-ben leadandó film címét, témáját???? Tudomásul vettem, hogy nem 14 óra a vetítési idõ. de legalább az interneten meg lehetne nézni. Andrássy
mercateoblog@gmail.com 2016 jan. 07. - 22:40:48
(24/51)
Sziasztok! Érdekes, magyar fiataloktól származó rövidfilmeket mindig lehet találni a neten. Én is a minap bukkantam az Aperti Film blogjára: https://www.youtube.com/watch?v=QEs056xVtuA
10/10
Kovács László Konkam 2015 dec. 27. - 13:03:51 10/10
(23/51)
WORLD FOLKLORIADA 2012
Táncos magyarokkal Dél-Koreában. ADÁS: 2015. december 27. 22. óra
FILMISMERTETÕ
A „folklór olimpiájának” is nevezett világfesztiválon Dél-Koreában nagy sikerrel képviselte hazánkat „nemzeti válogatottunk”, a Hungarica Néptáncegyüttes. A kamera két hétig követte turnéjukat az izgalmas ázsiai országban és az õ szemükkel fedezi fel a világ egyik legfejlettebb, ugyanakkor hagyományait õrzõ társadalmát. A világeseményen 43 vendégország táncosai és a 200 hazai, koreai együttes színes mûsorával magával ragadta a közönséget, akiknek nem kellett bizonygatni, hogy a népi hagyomány megõrzésére milyen szükség van a high-tech világában. Két hét tánc-kavalkád: a tahiti lányok kecses csípõmozgása, a ghánaiak kirobbanó energiájú tánca vagy a hollandok facipõs, esetlen bája elbûvölte a koreai közönséget. A magyarok látványos, dinamikus koreográfiájukkal hatalmas sikert arattak. 1,75 millió látogatója volt a Folkloriádán a külön erre az eseményre épített fesztiválfalunak… A tanulság is megfogalmazódik: egyre jobban uniformizálódó világunkban a fiatalok nemzeti, népi hagyományaikban találják meg azt, ami egyedivé tehet, - és ezeket a táncokat, zenéket, viseleteket a Folkloriada-ra a világ minden tájáról érkezõ fiatalok örömmel õrizik.

dokumentumfilm, 52 perc 08 mp, Full HD
Operatõr-rendezõ: Kovács László, munkatárs: Ágics Gitta
gyártotta a Konkam Stúdió
pneklara 2015 szept. 26. - 18:48:22
(22/51)
Most is kifogtam teljesen véletlenül egy jó, elgondolkodtató filmet: a történet ismerõs. A vajdasági magyar fiatal pár két gyermekkel,nem megy egyrõl a kettõre. Nem tudják befejezni a pici házukat, hogy kényelmesebben lakható legyen.
A fiatalasszony kesereg, hogy ismerõsei Thaiföldre járnak nyaralni, de õk vasárnap délután egy fagyizást sem engedhetnek meg maguknak.Összecsomagolnak...és elmennek a világ másik végére.A férfi munkát kap, gumicsöveket mosnak egész nap, piszkos munka, nem is végzi lelkesedéssel. DE, kapnak egy tágas lakást, az anyuka a tengerhez jár fürdeni a két kislánnyal, bár panaszkodik, hogy egész nap senkivel nem tud egy szót sem váltani. A férfiak egymás között elemzik, hogy lehet az, hogy ebben az országban mindenki jól él, boldog, nincs itt 30 éves öreg kocsija senkinek, otthon meg miért szenved, nyomorog mindenki? Látszólag megérte nekik az újrakezdés, csak a nagymama szomorú arca tette ezt kétségessé: skypon át simogatta a két unoka arcát, csodálta barnaságukat...Nem biztos, hogy jól van ez így. Nagy áldozatot hoznak a generációk.
pneklara 2013 szept. 30. - 06:59:59
(21/51)
Érdekes, elgondolkodtató, és elszomorító volt a tegnapi film. Arra a kérdésre próbált feleletet adni, hogy van-e joga két fogyatékos embernek összeházasodni, gyermekeket vállalni és nevelni.
Milyen jövõ vár az olyan gyerekekre az iskolában, majdan az életben, akiket egy ilyen pár próbál "nevelni"? Egy neveletlen,tárgyi tudásban elmaradott gyermek tud-e felzárkózni az átlagos társaihoz? A filmbéli Lacikának esélyt, bizalmat adtak, de nem tudott vele élni. Bukott elsõben, bukott nyolcadikban.
Volt egy jelenet, amikor majdnem elsírtam magam: a siket-néma+szellemi fogyatékos apa próbálja "nevelni" a gyereket: artikulátlan hangok jönnek ki a száján, a kezével sután böködi a gyerek fejét folyamatosan, mígnem már erõsödnek ezek a bökdösések, ki tudja, testileg fáj-e a gyermeknek jobban, vagy már lelkileg is. Erre az anya kikapja a gyermeket az apa kezébõl morgolódva, és a gyermek zokogva bújik anyjához. A film elején feltett kérdésre meg is született bennem a válasz, de persze joguk az van.
pneklara 2013 ápr. 14. - 16:58:10
(20/51)
Nagyon szomorú, és megható volt hallgatni a tegnapi doku.filmben a cigány ember elmélkedését, aki a halál közelsége okán vall életérõl, "jövõjérõl" Az áttételes rákos ember tudja, hogy valamikor nemsoká meghal, de azért van benne némi remény. Azon gondolkodik, hogy Istene a bûneiért rótta-e rá ezt a betegséget.Látjuk, amint a tk fiatal ember egyre összetörtebb, elesettebb lesz. De bölcsen, türelmesen viseli a rámért büntetést. S aztán már csak azt látjuk, hogy egyedül maradt asszonya birkózik a tûzrevalóval.Szép film volt, beengedte a nézõt az intim világukba.
adamnagysweetmovie 2013 márc. 16. - 23:37:55
(19/51)
Ha egyetértetek vele, osszátok meg és küldjétek el magatok is a vetito@hirtv.net címre.

Tisztelt Szerkesztõk,

tisztelem Erdélyi János és Zsigmond Dezsõ munkásságát és azt a szándékot, hogy viszonylag elérhetõ mûsorsávban igényes dokumentumfilmeket sugározzon egy csatorna.

Azonban a kivitelezésnél szomorú, hogy fix mûsorrácsba, 1 órába kell beletuszkolni a szerzõi dokumentumfilmeket. Miért olyan fontos, hogy a vasárnap 23h-kor kezdõdõ ismétléses mûsor (!) ne maradhatna el?
Tiszteletteljes javaslatom, hogy legalább a vasárnap éjszakai premiernél a csonkítatlan verziót szíveskedjenek sugározni, míg a két ismétléskor lehetne a formára standardizált torzókat sugározni, hogy ne nyomja szét az aznapi mûsorokat.

Persze ez a mostani állapot is hiánypótló, csak valahol mégis tiszteletlenségnek érzem az alkotásokkal szemben.

Köszönöm a megértésüket, remélem kellõ rugalmassággal sikerül kompromisszumot találni.
Várva visszajelzésüket, tisztelettel:
8/10
offtopic
fáklyás menet 2012 okt. 24. - 12:24:50 8/10 Előzmény Vlado63
(18/51)
Neked hol van az az "itt"? Valahol Baranyában szintén? Akkor fõleg tudhatnád, hogy Kórógy NEM Baranyában van, hanem attól jóval délre, messze a Dráván túl. Szlavónia, Szerémség Trianon elõtt is Horvátországhoz - akkori nevén Horvát-Szlavónországhoz - tartozott a Szent Korona Országain belül.
Vlado63 2012 okt. 14. - 20:54:36
(17/51)
Csak annyi megjegyzés az ismertetõhöz, hogy Kórógy nem a Délvidéken, hanem itt Baranyában (Horvátországban) van. Illene tudni!
saibor 2012 máj. 27. - 15:05:58
(16/51)
"Csíksomlyó a legnagyobb magyar búcsújáróhely a Székelyföld szívében, melyet egyaránt magáénak érez katolikus, református és unitárius."
Legalábbis akkor és azóta, mióta már nem gyilkolják egymást.
Mitõl ez a meghunyászkodás?
vadimari 2012 máj. 16. - 15:08:27
(15/51)
Az Egy bátor svájci nézése közben olyasmi jutott eszembe, hogy vajon a Magyarországon élõ zsidók felmenõi megmentéséért itt minálunk vajon miért nem osztanak senkinek elismerést? Vagy csak a kárpótlandók maradtak minálunk, a valakik által megmentett rendes hálásak mind Izraelbe mentek?
Mert amikor a II.VH-ról esik szó, akkor a nem zsidó magyarokra bõven hullik a náci, fasiszta, stb. jelzõ, de az életbenmaradott itteni zsidók elismerése a megmentõik iránt valahogy nem akar senkibõl sem kihallatszani.
Meg valahogy azt sem értem, hogy a Horthy-t gyalázók vajon nem hallottak arról, hogy a Kormányzót pont a hálás zsidók segítették a portugáliai élete során?
Hát hogy is van ez?
Lius 2012 máj. 13. - 13:16:19 Előzmény pneklara
(14/51)
Sziasztok!

Keresem a Vetítõ-Hun volt, hun nem volt címû részét, mert sajnos lemaradtam róla, és mindenképpen rögzíteni szeretném... Tud ebben nekem valaki segíteni, aki esetlegesen felvette?
pneklara 2012 márc. 04. - 18:31:53
(13/51)
Nem bántódom én olyan könnyen. De úgy látszik túlteng bennem a humor, mert benézek áprilisban, a következõ év januárjában, majd februárjában, s mindig csak magammal találkozom. S azt írtam: egyszemélyes LETT a fórum, nem azt, hogy ez egy egyszemélyes fórum, hanem azzá lett, azzá vált. És bocsássa meg, ez nekem olyan muris volt, ez kívánkozott ki belõlem, hisz váratlanul ért, hogy úgy tûnik egyedül járkáltam erre ennyi hónapon át!Nem volt szándékomban az elõttem szólókat lekezelni, és örömmel vettem azt a fórumtársat, akivel a végén már volt alkalmam szót váltani.De elfogadom, ha nem ismerjük a másik ember habitusát, akkor feltételezhetünk róla nagyképûséget, rosszindulatot, lekezelõ modort - na ezek távol állnak tõlem. Inkább mindennek a humoros oldalát látom meg.Ami persze nem mindenkinek lehet humor.Úgy érzem ezek után is, hogy nem kell mentegetõznöm.
pneklara 2012 márc. 03. - 18:16:52
(12/51)
Nem. Ön gyõzött.