7/10
csilisbab16 2009 febr. 22. - 16:46:24 7/10
(97/217)
ahhoz képest h Woody Allen filmjeit nem igazán szeretem ez kifejezetten tetszett:)bár szerintem az a Golden Globe díj egy kicsit túlzás. 10/7
10/10
estrella 2009 febr. 20. - 10:33:42 10/10
(96/217)
Rendben, mindenkinek joga van ahhoz, hogy saját véleményt alkosson, nincs is ezzel gond, csak nem szeretem, ha valakit így leszólnak. Nekem is vannak olyanok, akik nem szimpatikusak, vagy nem tartom õket olyan jónak, meg is mondom, hogy mit gondolok, ha kell, de nem "támadom" és kritizálom õket folyamatosan. Szerintem inkább szurkolj azoknak, akiket szeretsz, akiket pedig nem, azokkal ne foglalkozz. Egyébként elég ritka, hogy egy spanyol olyan jól beszéljen angolul, mint Javier Bardem. A többségnek nincs valami jó nyelvérzéke, fõleg a kiejtés nem megy nekik. Az amerikaiak többségének ráadásul tetszik Penélope angolja :)
alex4427 2009 febr. 20. - 10:31:40
(95/217)
Az EURÓPA moziban (Bp.) feliratozva, eredeti hanggal vetítik! Végre valakinek ez is eszébe jutott!
7/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 20. - 09:27:32 7/10
(94/217)
Jó, igazad van sok mindenben. Nekem továbbra sem igazán szimpatikus ez a nõ, aki még arra sem vette a fáradságot, hogy rendesen megtanuljon angolul. Igénytelenség foka ez a kiejtés, ha már együtt él Bardemmel, tanulhatna tõle ilyen téren is.
Én pedig nem tudom elfelejteni, mennyire szerencse dolga az Oscar, hogy õ ilyenért fog nyerni valószínûleg, hatalmas nevek (Greta Garbo, Richard Burton stb) meg sosem kaptak, mert pechük volt. Ez gáz. Fenntartom, hogy ez a szerep nem lehetett számára megerõltetõ, ezért én nem adnék szobrot.
10/10
estrella 2009 febr. 19. - 22:32:11 10/10
(93/217)
Oké, lehet, hogy van ilyen is, de az igazán ütõs szerepek általában olyanok, hogy jól ki vannak találva. Te mintha azért írtad volna ezt, hogy ezzel is kisebbítsd Penélope érdemét, és pont ezért említettem, hogy a VCB-ban relatíve kevés konkrét instrukciót kaptak a színészek. A szerep pedig hiába van jól megírva, ha a színész nem képes megvalósítani az elképzelést, úgyhogy errõl ennyit...
10/10
offtopic
estrella 2009 febr. 19. - 22:17:33 10/10
(92/217)
Marion abszolút megérdemelte tavaly, említettem én az õ nevét? Egyrészt én a filmekrõl beszéltem, másrészt pedig általánosságban. Ezek szerint nem értetted meg a lényeget. Én csak azt mondtam, hogy tök hülyeség hasonlítgatni, az Oscar-díjat és az összes többi díjat egy adott évben készült filmekért és nyújtott alakításokért adják. Lényegtelen, hogy mennyire erõs vagy gyenge a mezõny más évekhez képest, az akkor jelöltek között kell a legjobbnak lenni. Egyébként meg ha valakit jelölnek, az már nagyon szép teljesítmény, mert letett valamit az asztalra. Az zavar, hogy te úgy beszélsz Penélope-ról, mintha egy senki lenne. Nem hinném, hogy ez a szerep semmiség lett volna. Azt pedig, hogy megérdemelte volna a Volverért a díjat, úgy értettem, hogy az egy nagyon jó alakítás volt, nem mondtam, h neki kellett volna kapnia más helyett. Azt pedig te se gondolhatod komolyan, hogy nem volt jó.
7/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 19. - 21:14:06 7/10 Előzmény estrella
(91/217)
Egyébként lehet jó az olyan alakítás is, ami nincs igazán jól megírva. Ha kihozzák belõle a maximumot... pl. Charlize Theron lenyûgözõ volt prostiként egy közepeske forgatókönyvû filmben.
7/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 19. - 21:11:46 7/10 Előzmény estrella
(90/217)
Két ponton is ellent kell mondanom neked:

Nem érdemelte volna meg a Volverért a díjat! Helen Mirren, és társai ellen esélye sem volt. A jelölés bõven jogos volt.

A tavalyi gyõztes, Marion Cotillard és a gyenge nem említhetõ egy napon! Hogy õ gyenge? Ne már, mindenki tudja, hogy az egyik legnagyobb nõi alakítást nyújtotta, ami valaha létezett. Inkább Reese W-t vagy Gwyneth P-t kellene említeni, ha már gyengébb gyõztesekrõl beszélünk!
10/10
estrella 2009 febr. 19. - 15:07:01 10/10 Előzmény Zempy
(89/217)
Azért is volt ütõs, mert jól volt megírva a karakter? Szerinted olyan szerep lehet ütõs, ami nincs jól megírva? Amúgy meg te is olvashattad vagy hallhattad, hogy elég sok szabadságot kaptak a színészek Woody-tól, fõleg a spanyol jeleneteknél. Nyilván nem váltja meg a világot ez a film, és Penélope se ezzel a szereppel, de szerintem a film és az alakítás is jól sikerült. Volt már több jó alakítása, ez a második jelölése, és a Volverért (is) megérdemelte volna a díjat. A szerencse meg érdekes kérdés. Igen, vannak, akiknek csak sokadik jelölésük alkalmával ítélik oda az Oscar-díjat, meg olyanok is, akiknek hamarabb sikerül. A mezõny is lehet erõs, de néha gyengébb. Nincs semmi értelme ilyenekbe belekötni. A filmeket is lehetne hasonlítgatni, hogy a tavalyi gyõztes gyengébb volt az x évvel azelõtti gyõztesnél. Meg ennyi erõvel azt is lehetne mondani, hogy 2007-ben nem volt szerencséje P.C.-nak. Nem véletlen, hogy egyre több neves rendezõ kéri fel, és az sem, hogy sok elismerést kap. Ha pedig tényleg megkapja a szobrot vasárnap (hétfõn), akkor valószínûleg õ volt a legjobb a mostani felhozatalból, és megérdemelte.
7/10
Zempy 2009 febr. 19. - 00:24:10 7/10
(88/217)
Szerintem nem egy nagy szám, nem tudom, mégis hol tart. Kapni fog egy Oscart egy ilyen semmiségért, míg más évek óta izzad érte, és peche van- ilyen az élet.
Egyébként jól volt megírva a karakter is, azért lehetett ilyen ütõs szerep. Bár, mondom, azért ez nem ér Oscar, de hát szerencséje van.
gyoppka 2009 febr. 18. - 21:33:31 Előzmény Zempy
(87/217)
Szerintem nem fura, hogy a kevés szerepe ellenére Penelopé emlékezetes maradt, hiszen nem az a lényeg, hogy mennyi ideig van a színész a színpadon/filmvásznon, hanem, hogy az adott szerepét mennyire tudja hitelessé és maradandóvá varázsolni. Neki ez sikerült, nem hiába tart ott ahol van.
7/10
Zempy 2009 febr. 18. - 15:06:29 7/10
(86/217)
Valahol az a lényeg, hogy sokaknak kellemes szórakozást nyújtson :-)
7/10
Zempy 2009 febr. 17. - 22:26:06 7/10
(85/217)
Szerintem elég gáz, hogy ez Golden Globe-ot nyert. Az In Bruges jobban megérdemelte volna!
7/10
Zempy 2009 febr. 09. - 13:16:07 7/10
(84/217)
Kicsit többre számítottam, de emellett kellemes szórakozás volt. Számomra alighanem csak egyszer. Kicsit túlzásnak vélem azt a Golden Globe-ot, szerintem nem egy nagy dobás ez a film.
A két hölgyemény igencsak halovány, Scarlettõl én már régóta várok valami nagy alakítást, hiába. Javier Bardem viszont nagyon oda tette magát, és persze Penelope Cruz is. Az a fura, hogy kevés ideje ellenére õ maradt leginkább emlékezetes, nagyszerû ebben a fúria-szerepben. Én imádtam a jeleneteit, azok voltak a legjobbak. Bár nem biztos, hogy ez a produkció Oscart ér... érdekes, hogy esélye sem lenne, ha Kate Winslet netán mellékszereplõi kategóriába került volna, de így valószínûleg õ fog nyerni. Míg Winslet komoly drámai teljesítménye ellenére üres kézzel térhet haza. Hát ilyeneken múlik sok díj sorsa... Szerencse.

Egy szó mint száz, engem lekötött, a helyszín és a hangulat egészen csodálatos volt, de a két fõszereplõnõ és a halódó tempó miatt mégsem lesz a kedvencem. Az sem világos, mi a film fõ üzenete, elég sok minden kiszûrhetõ belõle, de nekem nem áll össze. Szétfolyik az egész. Egyszeri megnézést mindenesetre megért, azt hiszem, hamar el is felejtem.
Newcastle United 2009 febr. 04. - 22:34:32 Előzmény donbosco
(83/217)
En is igy vagyok Penelope Cruzzal. Eleinte nem jott be, aztan ahogy egyre tobb filmet lattam tole, kezdett szimpatikusabba valni.
A filmtol viszont tobbet vartam. Egy nagyon komoly temat feszeget konnyed hangvetelben, ami onmagaban veve meg nem is lenne baj, de nehol szerintem mar felszinesse is valik.
9/10
donbosco 2009 jan. 27. - 11:05:46 9/10
(82/217)
Nekem nagyon tetszett ez a film, különös hangulata van. A spanyol táj, az építészet, a színek játéka és a zene is elrepít egy másik világba és szerintem a narrátor is nagyon erõsítette ezt a képet, nem tudom kinek a hangja, de nagyon illik ide, ilyen egy igazi mesélõ hang, símogat, beindítja a fantáziát, az álmodozást.
A történet nem az az óriási mélységeket feszegetõ film, de aki mondanivalót, mögöttes tartalmat keres, az megtalálja.
Scarlett végülis elmegy, de nekem õ nem egy rendkívüli színésznõ, valahogy ebben a filmben is több reakciót vártam volna, arcjátékot, miegymást, valahogy olyan furák a reakciói.
Viszont Penelopét egyre jobban megkedvelem és ez a film is az övé volt, elsõre nekem olyan tenyérbe mászó képe volt, de már néhány filmben bizonyított és ettõl a mozitól csak még jobbnak tartom.
Én még megnézem többször is!
gyoppka 2009 jan. 24. - 13:44:30 Előzmény Vikke
(81/217)
Az a Javier pasi nekem is nagyon bejön, ebben a szerepben, meg amúgy is:)
Vikke 2009 jan. 23. - 17:18:41
(80/217)
Nagyon ott van ez a film.
Elég merész, de aki ismeri W.A.-t az úgyis tudja mire számítson tõle.
Kivállóan össze lettek vállogatva a színészek, Javier Bardemnél szexibb pasit keresve sem találtam volna erre a szerepre, Penélope Cruz a temperamentumával remekelt, Scarlett Johansson pedig úgy volt jó ahogy volt, nekem nagyon tetszett az alakítása, kellemesen csalódtam benne. A hangulat nagyon nagyon jó, külön varázsa a filmnek.
A vége is jól sikerült, nem lett közhelyes, bugyuta hanem találó csakúgy mint az egész történet.
Bravo
10/10
gyoppka 2009 jan. 22. - 21:07:40
(79/217)
Szerintem ez a film csodás,elgondolkodtató,nevettetõ. Kedvet kaptam tõle fotózáshoz, vagyis egy lökést, mert amúgy is fotózok, de ihletet adott. Elgondoltatott sok mindenrõl, hogy jó irányba haladok-e, mit akarok az élettõl. Mindhárom nõvel találtam közös vonást.
Szerintem ebben a filmben nincs semmi elvont...
A zenéi fülbemászóak, a helyszínek gyönyörûek, Juan Antonio háza, pedig akár álmaim házának is elmehetne:) Öhm, akár vele együtt is:)
És, hogy katalánság ez meg az mittudomén, nem az a lényeg. Jó, mondjuk megoldhatták volna, de nem ettõl függ a film mondanivalója.
Ja, és mostmár Penelopé Cruz-t is nagyon bírom:)
10/10
estrella 2009 jan. 22. - 20:34:00 10/10
(78/217)
Penélope Cruzt Oscar-díjra jelölték a legjobb nõi mellékszereplõ kategóriában María Elena szerepéért!