Panni19 2010 márc. 23. - 12:21:54 Előzmény inbruges
(157/217)
Most volt csak "szerencsém" megnézni a Vicky Cristina Barcelona-t. Jaj, de kár volt...több mint másfél óra az életembõl..phh!
Utána(de már a film végefelé is) azt éreztem, hogy gazdag, unatkozó, buta amerikai picsának kéne lennem, hogy élvezni tudjam ezt a filmet.
Igyekszem gyorsan kitörölni emlékezetembõl, mert még összedönti azt a magas és csodás várat a képzeletemben, amit Woody-nak emeltem eddigi filmjeiért.
7/10
modano 2010 márc. 04. - 22:51:53 7/10 Előzmény inbruges
(156/217)
Egyetértek,Woody már sajnos nem a régi. Penelope kirohanásai azért hitelesek voltak, jó színésznõ de a filmen vajmi keveset lendít. Scarlett meg amolyan töltelék ebben az alakításban. A drámai szerepeket istenien játsza,csodálatos..

Szóval a film gyenge..
1/10
inbruges 2010 márc. 02. - 09:42:55 1/10 Előzmény lpcollector
(155/217)
Egy aberrált idegbeteg, szuicid hajlamú, biszexuális szajháról, egy ronda, lúzer , unintelligens pasasról, és egy "semmit se tudok a világról" (jobb ha nem szólal meg, mert oly sötét az agya mint a szén) pipirõl szól ez az unlamas hülyeség...Nem tudom, hogy Pénelopé Cruz igazándiból mire kapott Golden Globe díjat, mert ez az alakítása nevetséges és szánalmas (egyesek szerint önmagát alakítja)...2/10
1/10
lpcollector 2010 febr. 21. - 18:30:19 1/10
(154/217)
Borzalmasan unalmas... Elnézve a Mester utólsó filmjeit, csak remélni tudom, hogy inkább a zenélésnek szenteli élete hátralévõ részét, és nem rontja tovább az életmûvet...
Italo Balbo 2009 dec. 26. - 18:28:20
(153/217)
*amibõl árad az élet szeretete
Italo Balbo 2009 dec. 26. - 18:26:28 Előzmény katyussha
(152/217)
Abszolút igaz, amit leírsz, kivéve, hogy sztem vicces és szórakoztató a film :) Ez csak egy bolondos kis vígjáték a nem idegesítõ fajtából, nem kell rajta számon kérni semmit (olyan, mint mondjuk a Füles) Könnyed 90 perc
8/10
offtopic
Charles Foster Kane 2009 dec. 26. - 18:15:28 8/10 Előzmény katyussha
(151/217)
Azzal, hogy ilyen szélsõségesen fogalmazol, csak azt éred el, hogy komolyan vehetetlenné teszed az egyébként értelmes kritikádat.
2/10
katyussha 2009 dec. 26. - 18:06:38 2/10
(150/217)
Egyszerûen nem értem, mi élvezhetõ van ebben a filmben. Hátborzongató mennyiségû sztenderd barcelonás, párkapcsolatos, mûvészsorsos, barcelonás-párkapcsolatos, barcelonás-mûvészes és "egyéb/életvezetés-identitáskeresés" kategóriás sztereotípiát lõ el, de mást semmit. Már csak néhány gondosan kandírozott Paulo Cohelo-idézet kellett volna, és teljes lenne a panoráma... Eleinte azt gondoltam, hogy a gagyi szájbarágós narráció pont azt hivatott jelezni, hogy karikatúráról van szó, de neeem, vagy ha igen, akkor annak nagyon gyenge és gyáva lett. Ha viszont bármit is komolyan veszek belõle, akkor az egészet egy brazil szappanoperával tudnám egy kategóriába sorolni.
Rendben, a színészek egész' kitettek magukért, de nekem ez kevés ahhoz, hogy egy filmet élménynek tartsak.
Ja, és az meg mindennek a teteje, hogy ahhoz képest, hogy a helyszín címszereplõvé lépett elõ, a "katalánság" címû témát sikerült egy 36 órás telefonnal fotózós turistalátogatáshoz (sem) méltó mélységében kezelni...
Az egész annyira felszínes, hogy ehhez képest a szörfdeszka is búvárfelszerelésnek számít... ami önmagában nem lenne tragédia, de akkor legalább elvártam volna, hogy humoros és szórakoztató legyen.
8/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 01. - 12:49:54 8/10
(149/217)
Én DVD-n néztem. Próbáltam így is, úgy is, hidd el, nem segített! :D
8/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 01. - 11:17:07 8/10
(148/217)
"Õ is csak azt nem tudja, hogy épp mit akar"

Szóval, akkor még egyszer. Õ is csak azt tudja, mit NEM AKAR.
8/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 01. - 11:09:01 8/10
(147/217)
Megnéztem. Valóban gond volt a narrációval. De szerintem nem azért, amit Te mondasz.

A film legalább annyira a mûvészetek körül mozgott, mint a szerelem/emberi kapcsolatok körül. Talán épp azért, mert párhuzamot is von a kettõ között (ráadásul ezt nem erõltetetten teszi, ami külön jó). Figyeld meg, szinte nincs olyan mûvészeti ág, amit ne érintene. Festészet, zene, építészet, szobrászat. Azt mondod, inkább olvasol könyvet, ha erre vagy kíváncsi. Szerintem épp ez lett volna a lényeg. Mármint, hogy egy irodalmi élménnyel egészítse ki a filmet, és így valóban egy összmûvészeti remeket hozzon össze. Majdnem sikerült. De sajnos nagyon laposra sikerült a narráció. Az az érzése az embernek, hogy valaki széljegyzékeket készített a forgatókönyvhöz, hogy melyik résznek kb. mirõl kell szólnia, aztán valamelyik hülye meg rámondta, és így maradt. Nem sikerült "irodalmi magasságba" emelni. Szerintem nagyjából ez választotta el attól, hogy kiváló filmrõl beszéljünk.

Na igen, meg Rebecca Hall vérszegény szereplése.

És nem értek egyet, hogy nem volt benne az az irónia, fájdalom, nevetés, ami egyébként jellemzõ rá. Csak messzebbrõl figyelte most az eseményeket. De mindegyik karakterben ott volt Õ. Biztos vagyok benne, hogy sokszor Õ is csak azt nem tudja, hogy épp mit akar, vagy épp sokszor pontosan tudja, hogy mit akar, de rájön, hogy csak tudni vélte, aztán meg van olyan is, hogy már nem is érdekli, hogy egyáltalán mit akar, véget vetne az életének. Bár nem ismerem jól Woody Allen élettörténetét, szerintem a három nõ simán felfogható három életszakasznak.
6/10
RoKKfish 2009 nov. 09. - 18:10:37 6/10
(146/217)
Így persze egészen más a felvetés. Eredetileg arra gondoltam, hogy fõleg hímspecifikus a csapongás. Ez nem azt jelenti, hogy nõknél nem fordulhat elõ (pláne nem férfi "kiváltság"), pusztán hormonális okból jellemzõbb a férfiakra.
A kérdésed legutóbb megvilágított aspektusából azonban teljesen indiferens a nemi hovatartozás.
-Hogyan találhatjuk meg egyetlen emberben minden vágyunk beteljesülését?
-Hogyan adhatunk egyetlen embernek mindent önmagunkból?
-Ha nem létezik számunkra ilyen ember, hogyan teljesülhet a valakihez tartozás igénye?
Ezekre a kérdésekre lehetetlen feladat egyszerre jó választ adni.
Tipikus a filmben Vicky esete, aki mûideológiákból kártyavárat épít, pusztán azért, hogy távol tartsa magát a nyilvánvaló ellentmondásokból adódó feszültségtõl.
A megoldás, hogy tapasztalj minnél többet. Szívd magadba az életet! Ne kötelezd el magad! Ismerkedj, szeretkezz, szakíts!
Végül rájössz, hogy a fent említett kérdések nem is annyira fontosak, ha egy zsákra való élménnyel már gazdagabb vagy.
Az örök élet vizét is csak azok keresik, akik még nem éltek eleget.
6/10
offtopic
RoKKfish 2009 nov. 06. - 00:30:31 6/10
(145/217)
Nos, nekem költõi kérdésnek tûnt enyhén feminista felhangú replikád, ezért hívtam fel becses figyelmedet a humorérzék fontosságára. Persze tõlem lehetünk komolyak is... :D (csak az olyan fárasztó)
6/10
offtopic
RoKKfish 2009 nov. 04. - 06:19:10 6/10
(144/217)
Látom, önérzetes vagy, de azért ez ne menjen a humorérzék róvására!
6/10
RoKKfish 2009 okt. 31. - 16:24:25 6/10
(143/217)
Nem gáz. De nem lehet, hogy te valójában férfi vagy? :D
mulao 2009 szept. 28. - 09:44:35
(142/217)
Nekem tetszett, nem volt megszokott film.És azontúl, hogy a színészek nem is a kedvenceim, jó választásnak érzem õket.Gubás Gabi hangját meg öröm volt hallgatnom.:) Igaz már írtam, de szerintem jó film volt, pedig Woody rajongó sem vagyok.
7/10
7x9p47 2009 szept. 28. - 09:16:21 7/10 Előzmény beaubourg
(141/217)
Penélope viszi a pálmát a 3 nõi szereplõ közül, zene nagyon el lettt találva . 7,5/10
beaubourg 2009 szept. 26. - 17:50:36
(140/217)
Cristina karakterében egy az egyben magamra ismertem! Bár Scarlett Johansson véleményem szerint egy tragédia, de hál' istennek nem sikerült elrontania Woody Allan magával ragadó karakteralkotását. És szerintem a befejezés úgy jó, ahogy van. Lényegében semmi sem változik, csak egy szép emlék mindegyik szereplõ életében.
enber 2009 szept. 08. - 23:38:09
(139/217)
Javier Bardem szövegének a fele a következõ: Beszélj angolul!
enber 2009 szept. 08. - 23:34:33
(138/217)
Nagy csalódás volt számomra ez a film. Egyáltalán olyan vázlatszerû volt és túlnarrált. A zene kiváló.