Téma: Viharsziget

10/10
asz0089 2010 márc. 05. - 18:51:41 10/10
(55/1155)
Fake szöveg, fake szöveg. Mellébeszélés, még, még. Nulla érv.
3d 2010 márc. 05. - 18:23:58
(54/1155)
Figyelj leírtam a véleményem, nekem ez jött le.
Miért ne lehetne második része egyszer, ez olyan nagy dolog ? Most soroljam fel hány filmnek van több része manapság.
spoiler
Az állandó tudat hasadásos látomásai igen is zavarosak voltak, hisz pont ez volt a rendezõ célja hogy a nézõ is azt érezze mint a fõhõs.Egészen a végéig csak tippelni lehetet mi lesz, akár még amikor kiderült hogy a torony üres akkor is eldurranthatták volna azt a poént hogy az egész csak hallucináció volt, persze nem tették de megteheték volna és lehet meg is teszik egy következõ részben.
Neked ha mutatták volna hogy viszik a toronyba mûteni akkor meg arra mondanád hogy egyértelmû volt.
Igen is kés élen táncolt a story és csak a végén lökték meg az egyik írányba.
Az IQ-ba inkább ne menjünk bele mert vesztenél már csak azért is mert egy igazán intelligens ember nem szokott kérkedni az IQ-val mivel megérti hogy minden ember más így ebbõl kifolyólag nem nézi le azt aki esetleg gyengébb nála.
10/10
asz0089 2010 márc. 05. - 17:47:45 10/10
(53/1155)
Én ledöbbentem embereken. Milyen filmet néztetek ti???
2.rész? Szívtál is közben? Döbbenetes, komolyan mondom. Már a mozihoz is IQ teszt kellene lassan. Vagy valami.
Örülök, hogy elõttem szóló úriember leírta a dolgokat, a többieknek meg ajánlom elolvasni a könyvet, meg úgy általában, könyveket olvasni.
Ez a film zseniális.

SPOILLLLLLLER

Arról már érdeklõdni sem merek, hogy az utolsó mondaton gondolkoztatok-e két percnél tovább.
full moon 2010 márc. 05. - 17:38:24 Előzmény julcseee
(52/1155)
***spoiler***

Milyen toronyba agyturkászni?Nem vágod,hogy ott nem volt semmi,csak beképzelte az egészet a gyerek?!

3d-t sem értem!Zavaros volt?Meg nem volt egyértelmû a vége?Meg lesz 2. rész???Melyik filmet néztétek ti?

Full egyértelmû volt a vége!

***SPOILER MÉGEGYSZER***

Persze ez személyes vélemény és ne olvassa,aki még meg akarja nézni és elmélkedni akar az egészen!
A tagot hiába gyogyszerezték,tudathasadt volt!Néha vágta,hogy mi a valóság,de egy képzeletbeli világot csinált magának,amiben jobban el tudta viselni a saját létét!
A vége egyszerûen az volt,hogy lemondtak szegény páráról(hiába gyógyszerezték 2 éven át),és vitték lobotómiára!

Aki nem hallott még errõl a szõrnyû mûtéti eljárásról,csak nézzen utána a neten!Iszonyat brutál miket csináltak annó az emberekkel,gyógymód címszó alatt!

***SPOILER VÉGE***
Greeta 2010 márc. 05. - 16:03:21
(51/1155)
Tegnap volt a premier, már régóta vártam, így azonnal foglaltam is helyet és este megnéztük a párommal. Nos, ritkán van rám igazán hatással egy film. Mármint rengeteg jó filmet láttam, imádom õket és valahol mind feltölt. De vannak kimondottan pszchiés filmek és ez is egy ilyen volt. Ezt kimondottan orvosok állapítják meg, melyek azok a hangok fények amik képesek akár mindenféle erõszak nélkül rossz érzéseket kelteni benned, akár félelmet. Az Irréversible volt még ilyen, ahol minden visszafelé játszódott. Mondjuk úgy, remegtem ezután a film után is. De bõvebben a filmrõl!
Dicaprio szerintem jó színész, nekem már az Aviátorban is bizonyított, ráférne egy Oscar, de mindennek el jön az ideje. A poént nem akarom lelõni, a film hangulata furcsa. Kicsit idétlen ahogy az 50es évekbeli rendõrbírókat játszák, de mégis átadják a feelinget. A helyszín, a zene, a színészek és a feszültség minden átjött. Nem mondom, hogy nagyon meglepett a story vége, mert nem túl egyedi. De mégis megcsinálták úgy, hogy megdöbbentem. A vágások, a visszaemlékezések közben egy más világot is mutatnak, ami kissé lerágott csont, de bemutatja mit érezhetett akkoriban egy veterán '45 után. Sajna itt tahó falvában mindig akad egy két egyed, akinek inkább az Argo lenne való jó sok sörrel nem ilyen volumenû filmek, azok el tudják cseszni a jeleneteket. A tavas gyerekes jeleneten könnyeztem, az gyönyörû volt szerintem. Végén kicsit sok volt a huzavona, majd ugyebár meglett a kiábrándító valóság.
És a vitatott vég...Én is sokat gondolkoztam a Chuckos rész mit akart jelenteni a végén. Szerintem a pasi tisztában volt azzal mi van körülötte és éppen hová viszik (álá torony), hiszen nem is védekezett. A mondata arra utalhatott, hogy nem akar szörnyként meghalni, inkább megmarad hõsnek, még ha nem is valódi.
Kicsit sok lett, de tényleg nagy hatással volt rám. Nem horror, véletlenül sem, szerintem inkább art thriller film, de Martin Scorsese ismét alkotott. 8,5/10
3d 2010 márc. 05. - 05:25:14
(50/1155)
kb spoiler

szerintem direkt így lett befejezve hogy a nézõ agyaljon, megjegyzem feleslegesen mert ha jól megnézzük a végén rá lehet fogni mindkét történet verziót. Szerintem egyszer lesz második rész ezért hagyták nyitva ezt a kérdést.

Egyébként a film jó, bár nekem nem jött be az hogy nem tudtam már én se mi a valóság, persze a rendezõ biztos direkt csinálta így a filmet de akkor is megörültem hogy a végén se derül ki egyértelmûen, aztán mint egy skrizofén úgy mentem ki a moziból :)

spoiler vége

Összességében azoknak akik szeretik a thrilereket egy elsõ osztályú film, nekem a tulzott zavarosága miatt nem anyira jött be bár ettõl még jó film.

8/10
9/10
julcseee 2010 márc. 05. - 00:17:52 9/10
(49/1155)
Ma néztem meg a filmet. NAGYON JÓÓÓ! Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom. Én Dicapriotól mondjuk nem vártam sokat, de kellemesen csalódtam. A film végig izgalmas. Tele volt a mozi, de még csak egy pisszenést sem lehetett hallani, azért ez is jellemzi a filmet szerintem :)

**SPOILER***

Nekem a vége nem egyértelmû. A barátnõmmel vitattuk hogy mi is lehetett. Szerinte az van, hogy rájött, hogy végülis õ volt a gyilkos, de azért beszélt a végén "hülyeségeket" hogy ne vigyék el a szigetrõl. Szerintem pedig elvitték a toronyba agyturkászni... Szerintetek?

***SPOILER VÉGE***
suvi15 2010 márc. 04. - 23:43:03
(48/1155)
Oda volt írva, hogy: SPOILER!
offtopic
Marcipáncica_ 2010 márc. 04. - 19:48:01
(47/1155)
A könyv nagyon tetszett, bár már elég régen olvastam.
A filmet mindenképpen meg kell néznem...
10/10
charlena08 2010 márc. 04. - 19:29:54 10/10
(46/1155)
Én leginkább Leo korábbi filmjeit kedvelem, persze az újabbak sem rosszak!
Remélem nem fogok csalódni ebben sem, eleve a thriller mûfaja, és a Scorsese-Leo "páros" már szinte biztos siker... (az Aviátor is nagyon tetszett).
Kíváncsi leszek!!!
teokak 2010 márc. 03. - 10:55:38 Előzmény balazs123
(45/1155)
Balázs123, nincs igazán olcsó ijesztgetés, nagy vonósnégyessel lesújtó fejsze, stb. Van viszont egekig fokozódó feszültség, nyomasztó hangulat, borzalom. Nagyon jó.
Nathan Petrelli 2010 febr. 28. - 22:33:12 Előzmény csiguszigusza
(44/1155)
Nekem is voltak kétségeim a történet végét illetõen, de csak talán azért, mert nem ezt a befejezést vártam...

***SPOILER*** annak, aki nem olvasta a könyvet:

Bár van 1-2 olyan mozzanat a történet során, amibõl arra lehet esetleg következtetni, hogy Teddy mégsem õrült, nekem a végén úgy jött le az egész történet, hogy egy szimpla beteg a szigetrõl, aki felépített maga köré egy saját, képzeletbeli világot, amiben jól érezheti magát és nem kell szembenéznie a saját démonaival. Ebbõl a világból próbálta ezzel a "nyomozós-játékkal" kiragadni a Cawley és a másik doki.
csiguszigusza 2010 febr. 27. - 13:43:22 Előzmény hubie24
(43/1155)
Sziasztok! Attól kérdeznék valamit, aki a könyvet olvasta. Én nemrég' olvastam el és hát nem teljesen tiszta, hogy a vége mi lett... Tényleg megõrült Teddy vagy nem? Légyszi írjátok meg! Elõre is köszi.
mokusas 2010 febr. 27. - 10:23:52 Előzmény balazs123
(42/1155)
Hali!
Hát nem egy unalmas monodráma. Én külföldön már láttam és hát én nagyon féltem, de ez én vagyok. A durva rész kb negyed óra. A többi viszont elég jó. Érdemes megnézni még annak is aki nem nagyon szereti az ilyen thrillereket. Bár a storyban szerintem van egy-két "érdekes ugrás"...de fantasztikus.
Nathan Petrelli 2010 febr. 26. - 20:28:10
(41/1155)
Michelle Williams.
medium84 2010 febr. 26. - 15:57:11
(40/1155)
Ki játssza a Viharsziget címû filmben Leonardo DiCaprio figurájának elhunyt feleségét?
balazs123 2010 febr. 26. - 14:51:47
(39/1155)
Sziasztok!

Az a kérdésem attól, aki már látta, hogy mennyire "ijesztõ" a film?

Vannak benne "hírtelen" részek? Amik az adrenalinra mennek...és megrezzen az ember egy pillanatra? Ha csupán nyomasztó, elgondolkodtató, egyáltalán nem zavar...de nagyon szenzitív vagyok a hírtelen részekre...utálom õket.

És a szívem is rossz... :)

A film nagyon érdekel, Scorsese az egyik kedvenc rendezõm, csak a bemutató alapján kicsit horrorosra tippelek, aminek nem örülnék. :(

Elõre is köszi az infókat.
10/10
liviel 2010 febr. 26. - 14:38:06 10/10
(38/1155)
a film zseniális! okos és nagyon izgalmas, annak ellenére is, hogy nem akciódús. meghökkentõ csattanó a végén és nagyon jó színészi játék! mindenkinek csak ajánlani tudom!
Raidmax 2010 febr. 24. - 17:12:51
(37/1155)
"Ne várjon senki valami iszonyatos akciófilmet, sõt." ,te szerencsétlen...
6/10
Steve1 2010 febr. 24. - 16:34:56 6/10 Előzmény Raidmax
(36/1155)
Én sem mondtam, hogy akciófilm, te szerencsétlen...