Téma: Víkend

akidas 2015 okt. 07. - 20:52:41
(12/72)
Hát ez tök jó film volt gyerekek! Megvagyok elégedve! Olyan mintha amerikai lenne! A történet csavarós és fordulatos a szex jelenetek is izgatóak! Ennél jobb nem kell ebben a mûfajban! Gratulálok a készítõknek!
Dömötör Gergely 2015 szept. 19. - 20:52:09 Előzmény rEVENGE
(11/72)
No de azért a pénzéhes kúrva akkor változik meg, amikor gyakorlatilag meghal zuhanás közben. Csak még sem zuhan le, hogy a tudását hasznos célokra használja fel. Tehát gyakorlatilag ott újjá születik.
FElepHánt 2015 szept. 17. - 17:16:32
(10/72)
Fanyaloghatnak a Hollywood-mérgezett mozi-idióták, ez a film nemcsak a mienk, de jó is.
alapötlet irreálisan merész, ám a cselekmény felépítése, a szituációk és az eredeti karak-
terek végül pompás forgatókönyvet eredményeznek. Tobzódnak a csavarok, a torokszorító
titkok, végre hitelesen mai nyelven beszélnek a szereplõk, szerencsére a sok sötét alakkal
még pillanatokra se lehet azonosulni. Csak a hamleti végkifejlet felé iramló történet penet-
ráns izgalma szögez a székhez, bizonytalan elõérzetünk fokról fokra csodálatba vált.
A helyszín magában félsiker, a Kárpátok ködös képei, a végtelenbe veszõ erdélyi távlatok,
a barlangok, szakadékok, hegyi patakok fojtott extremitása, Hérincs Dániel tompán bor-
zongató zenéjével megfejelve, rövidesen nyugati filmstábok légióit fogja vonzani.
Mátyássy Áron rendezésérõl csak szuperlatívuszokban szabad beszélni. Gondosan árnyalt
tempó, változatos kameraállások , a leleplezõ elemek fokozatossága. Filmnyelvi gazdagság
felülnézetektõl a lassított felvételekig. Gothár Márton-t vágása egyenrangú alkotótárssá
emeli, a legfõbb érték azonban vitathatatlanul Gyõri Márk operatõri munkája. A völgyzá-
ró gát félköríve, a dermesztõ haladás a fatörzsek fenyegetõ sorai között, de leginkább a
varázsos tájak ködös totáljai. Megbabonázó perspektívák, reflektoros üldözések, titkokat
rejtõ gépmozgás. Érthetetlen, hogy a premier plánok miért gyengébbek, itt a világítás is
indokolatlanul lapos. /Talán néhány szereplõ totális alkalmatlansága a ludas.../
De ez csak a fõszereplõre párra érvényes. Nézhetetlen arcok, színészi alkalmatlanság, pe-
dig a szerepek jól körülírtak, nemzetközi profikkal díjnyertes alakítások születhettek volna.
De a többiek egytõl egyig, jobbnál jobbak! Lengyel Tamás elegánsan gusztustalan, találó
mimikájú sikerember, a hazai pályán kiváló színészek hozzák a hegylakókat, hiteles Bárnai
Péter rabsic legénye, magasan kiemelkedik Szabó Domokos visszafogottságában brutális
erejû figurája. Már régen feledésbe merül a film, amikor erre a kalapos-szakállas figurára
még mindig emlékezni fogunk. Ahogy az Utolsó idõk felejthetetlen félnótás lánya, a lenyû-
gözõ aurájú Vass Teréz is megkerülhetetlen fontosságúvá teszi a szófukar Alina létezését.
Félrehajtott feje, merev tekintete, konok csöndje i többet árulnak el minden szóbeli il-
lusztrációnál, karizmatikus atmoszférája Kati Outinen-i nagyságrendbe sorolja. Katartikus
jelenlét, alakításnak nevezni lefokozás lenne, ez maga a képzelttel való teljes hasonulás.
Ha nem kötötték volna kezét casting-kényszerek, világraszóló siker lehetett volna. Így is
komoly visszhangra számíthat, csak a hazai közönséget kéne valahogy becsalogatni, - aki
nézi, nem tudja kivonni magát a film elementáris hatása alól. Magyar Thriller, de nem ki-
csi és nem savanyú: lédús VérNarancs a javából!
rEVENGE 2015 szept. 16. - 22:57:36
(9/72)
Hát, vártam, de na, látszik hogy magyar film. Csoda lett volna, ha jól sikerül. A sztori némileg zavaros, erre tesz még rá egy lapáttal, hogy habár magyar a film, néhány mondat érthetetlen a sok affektálás és mondat végi elharapás okán.

SPOILER

Az meg rettentõ mód zavar, hogy a mindenkivel félrekefélõ, hazudozó, pénzéhes ribi "fõhõsnõ" csak úgy simán megússza. Lényeg, hogy ismét jó példát mutatnak a fiatal nõknek. Lopj, csalj, hazudj, kúrj félre, bravo.
Greta21 2015 szept. 15. - 23:52:08
(8/72)
Vártam, kíváncsi voltam rá, és egy hétköznap estére tökéletesen megfelelt a moziban. Nem ez volt életem legjobb filmje, de nézhetõ volt.. Kicsit az Árpa Attila zavart, mert ha õt meglátom, azonnal "gagyi szaga van a dolognak", de ettõl függetlenül teljesen jó volt.., Nem tudom, a Gryllus Dorka direkt ilyen affektálósan beszélt, vagy alapban ilyen színész, mert ha az utóbbi, az nagy baj..
a bal mellsõ lábam 2015 szept. 15. - 12:54:32
(7/72)
A Filmtettben bízom, már bizonyítottak: kihagyom.
(Nem fizetett komment, nem vagyok rokon/barát, nem vagyok erdélyi. Sõt...)
1/10
ferench 2015 szept. 14. - 16:46:38 1/10
(6/72)
Valami kegyetlen hablaty gagyi. Annyira szánalmas. A szokásos magyar filmes sémák.
Sajnáltuk a rá kidobott 3,300 forintot. Tényleg kár. Katyvasz. Az egész forgatókönyv.
10/10
gergo 2015 szept. 13. - 17:14:09 10/10
(5/72)
Nagyon jó film, tele van csavarral. Mindenképp ajánlom.
10/10
fakoangyal@gmail.com 2015 szept. 13. - 09:16:25 10/10
(4/72)
Érdemes megnézni, nagyon jó film. A fanyalgóknak savanyú a szõlõ. Végre egy jó magyar film, ami nem a szokásos kacagtatós vonalon probál sikeres lenni.
9/10
Járgány 2015 szept. 11. - 10:15:41 9/10
(3/72)
Na végre valami jó filmet is láttam moziban, jó ideje nem fordult elõ ilyen.
Akik jól lepontozták már jóval a megjelenése elõtt, azoknak üzenem, hogy azért egyszer nézzék meg, nem fogják megbánni!! :-)
8/10
mozifunner 2015 szept. 09. - 11:35:13 8/10
(2/72)
Nagyon jó film! Izgalmas, fordulatos, jók a színészek és szépek a képek is. És sokkal több értelme van, mint a legtöbb amerikai thrillernek. Csak ajánlani tudom.
Kolókapitány 2015 aug. 03. - 09:09:50
(1/72)
A trailer és az origo-s kritika alapján mindenképpen moziban nézõs nálam.