Téma: Vikingek

hmt88 2015 okt. 02. - 19:03:48
(7/7)
Nem ellentmondva az elõttem szólóknak, akik joggal méltatták e darabot, pár dolog mégis kellemetlenül érint. Vagyis inkább egy: a béna sztori. Sajnos a karakterek sem kapnak kellõ mélységet a forgatókönyvben (sem Eric, sem a nõ, sem az angol). Még az amúgy remek Einar szerepe is jószerivel arra korlátozódik, hogy (itt spoiler jön) mindenáron megpróbál megerõszakolni egy nõt, ami sehogy sem jön össze, ezzel már-már párhuzamba kerülvén a szintén a zseniális Kirk Douglas által alakított Prérifarkassal.

No meg a plot hole-ok... (még több spoiler jön...)
Miért jelent komoly veszélyt a bitorló trónigényére egy nem királyi vérbõl, hanem egy erõszaktevõtõl született fiú, akirõl még szét is kürtölték, hogy Ragnar az apja? (megmagyarázható, de sántít)
Miért van szükség feltétlen a vikingeknek egy térképre Angliához, mikor gyakorlatilag épp onnan jönnek haza??
Aranyos anakronizmus, hogy a váras részt a történelmi hitelesség kedvéért egy várROMon vették fel :)
És (spoiler talán) kiderül Eric számára, amit mi az elsõ perctõl tudunk...? Mert nem látszik rajta...

Azért írtam, hogy rosszul érintenek e gyengeségek, mert kicsit jobb forgatókönyvvel olyan lehetne majdnem, akár a Ben Hur (de legalább, mint az Oroszlán télen).
BicskaMaxi 2011 aug. 28. - 15:07:03
(6/7)
Valóban szép film. Örülök, hogy belefutottam.
Ford Mustang 2011 júl. 06. - 17:31:51 Előzmény rajongólány
(5/7)
Egyetértek. Nagyon szép film.
rajongólány 2011 febr. 26. - 00:06:51
(4/7)
Nekem kicsit vontatott volt, de mégis megfogott benne valami. Talán mert a klasszikus értékeket, a hõsiességet, hitet, kitartást, hagyománytiszteletet oly tisztán közvetítette.
10/10
szeged6000 2011 febr. 12. - 19:19:40 10/10
(2/7)
Remek film! 9/10. Szép forgatási helyszinek. Különösen az utolsó részben(ostrom) láthatóak szép tájképek.
Curtis+Douglas zseniális. Nem tudom ezt hazánkban annak idelyén bemutatták-e?
Milyen szinkronnal ment.
Többször kell megnézni
Stirlitz 2011 jan. 28. - 15:15:10
(1/7)
Remélem ezt a Hannibal Brooks-szal ellentétben szinkronizáltan sugározzák....