Téma: Vikingek

10/10
Fekete Hal 2016 márc. 17. - 19:31:57 10/10
(62/102)
Kiváló sorozat, nem hiába való a népszerûsége. Már alig várom a következõ részt. Ez az állandó intrika, árulás, középkori küzdelem nagyon hitelesen mutatja be, hogy milyen is volt-lehetett / avagy mégis hogyan élt egy viking, és angol uralkodó (családjával,harcosaival,barátaival, riválisaival együtt) Mit megtehetett és mit nem, mi bántotta és mi nem, egyszóval teljes rálátást ad a dolgokra, mindezt a lehetõ legteljesebb történelmi hûség mellett.
Az elsõ évad (még a második eleje is) valóban eléggé gyengén kezd, tekintve, hogy alacsony költségvetés állt rendelkezésre a sorozat elején, de ezek a kellemetlen dolgok a most futó 3.-4.-évadra nyomtalanul eltûntek, és 100%-on pörög a sorozat.

Ajánlom mindenkinek!
9/10
nikato 2016 márc. 07. - 17:58:18 9/10
(61/102)
Az új részek nagyon jók, és az elõzõ évad is az volt!! :D
10/10
BABA7 2015 dec. 07. - 18:05:10 10/10
(60/102)
Nagyon jo film, jo szereposztasal. A hatterzene egyenesen fantasztikus
csontfej 2015 dec. 04. - 13:17:18
(59/102)
Ez a sorozat módfelett túl van ajnározva, szerintem dögunalom.Az állandó sebezhetetlenség, a béna csatajelenetek...szerintem max 10/3.A 3. évad már kezd nézhetõ lenni, de az izgalmastól még ez is messze van.
10/10
DRAZSEN 2015 nov. 02. - 14:11:42 10/10
(58/102)
Kedvenc sorozatom,lebilincselõ,és izgalmas.Minden egyben van.
Utánaolvasva pedíg igaz történetre alapozott,valós történelmi tényekre épül.
Csúcs karakterek,parádés rendezés,és képi világ
9/10
compactegon 2015 okt. 15. - 21:19:34 9/10 Előzmény greeen
(57/102)
ez sajnos tény, talán ez az egy (volt), ami zavart az évadokban. valószínûleg megoldhatták volna CGI-vel, csak valamiért mégsem tették. vagy nem tudom, de most utánaolvasok :D
kovacst 2015 szept. 11. - 11:04:41 Előzmény gabus53
(56/102)
Én szeretném. Ha megteszed, elõre is köszönöm.
Üdv: KT
kovacst 2015 szept. 11. - 11:02:31
(55/102)
Szeretem a sorozatot. Tudna valaki segíteni, hogy a Ragnar Lothbrok királlyá választása utáni idõrõl is van e sorozat, vagy film?
10/10
Zeeman 2015 júl. 28. - 14:50:51 10/10 Előzmény greeen
(54/102)
Na tegyük gyorsan helyére a dolgokat!!!!
Párizs elfoglalásakor, amikor a csúcson voltak és rengeteg szövetséges meg mindenki ment velük, 5000 viking ment.
De nem véletlen hogy az alapvetõen fosztogató vikingek gyorsak voltak és kis csapatokban mozogtak. Ezért nem vállaltak fel nagyobb csatákat. Hiszen egy nagyobb seregben a nehézlovasság, nyilt összecsapásban már õket is lesöpörhette volna.
És hogy az emberszámból lehetne következtetni egy ország katonai erejére? Hát nem...
Akkoriban a legtöbb ember paraszt volt aki a földeket mûvelte. A viking portyázók is dolgos emberek voltak akik elmentek portyázni majd hazamentek és folytatták munkájukat. Már csak azért is kellett ezt tenniük mivel a terményhozamok vészesen alacsonyak voltak. Ha túl sokan mennek el portyázni, éhenhal a család mert nincs kaja. Akkoriban a búza a töredékét hozta a mai mennyiségnek és azért is rengeteget kellett dolgozni mert a vadállat igyekezett lelegelni, a gazt csak kézzel lehetett írtani és ha jött egy szárazság a nagy része odalett.
Na és ezért volt hogy minden földesúrnak volt egy kisebb serege de azt nem küldte a másikhoz ha az bajban volt.
Kelet Angliában ha egy földesurat megtámadtak az a saját seregével ment oda ha tudott. Õ fizette a seregét így nem is volt érdeke más nemesnek a saját seregét harcba vinni és lecsökkenteni azért hogy (talán az ellenlábasa) felszabadítsa a másik földjét. Most azt nem is mondom hogy nem voltak tlefonok. Ha baj volt, valaki elment a legközelebbi urához, az összetrombitálta a csapatait, és ha még másnak is küldött levelet akkor hetekrõl ha nem hónapokról beszélünk egy közös sereghez. De a történelembõl tudjuk hogy mennyire széttöredezett királyság volt akkoriban a mai Anglia.
És 1000-1500 viking folyamatos ellátása rengeteg! Nem csoda hogy minden seregben gyakori volt az éhezés és nagyrészt ahol vonult egy nagyobb sereg ott kifisztottak mindenkit és a parasztok éheztek.
Szóval a sorozat elég valósághû hisz a kisebb portyákon alig pár hajó és max százas embermennyiség ment rabolni. És itt ugye kezdeti, bizonytalan portyázásokról beszélnek. Egy kisebb város kifosztásához bõven elég 100 katona. Annyit lehet etetni menet közben, gyorsan lehet velük mozogni és a zsákmny s oszlik annyi részre hogy már senkinek nem éri meg.
Kicsit több ember elférne a csatákban de "sajnos"(vagy szerencsére) inkább vlósághûek a csaták és az embermennyiségek mint hogy hollywoodian látványosak lennének...
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 29. - 18:28:54
(53/102)
És a vegyes fegyverzetû gyalogság (nem íjászok) azokkal mi a helyzet? ;)
csabaga 2015 ápr. 29. - 16:58:16
(52/102)
Én inkább lovashadseregekrõl tudok és gyalogos íjászokról.Nem hiszem,hogy földmûvesek közül verbuválták õket.:)
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 28. - 18:00:34
(51/102)
A hadakozás a nemesség feladata volt?
Nem hinném, hogy anno túl sok nemest találtál volna a gyalogság soraiban. ;)
csabaga 2015 ápr. 28. - 17:34:26
(50/102)
És ha ehhez hozzávesszük,hogy mi 3-5 ezres hadsereggel kalandoztunk és ez sokáig bõven elég volt,hiszen a hadakozás a nemesség feladata volt.
Mátyás 10 ezer zsoldosa már nagy állandó seregnek számított,el is vitte az állam bevételét rendesen.

A korábbi hozzászóló szerintem a népességet is túlbecsüli.
dzsimboo 2015 ápr. 28. - 17:07:54 Előzmény greeen
(49/102)
Sziasztok! Szerintem a csatjelenetek is többé kevésbé rendben vannak. Pláne azokhoz képest, amik a pár évvel ezelõtti sorozatoknál voltak, sokat fejlõdtek a maiak látványban. Nyilván nem egy rettenthetetlen, de nem is az a kor. az elsõ "kalandozók" valóban kis mókusörsek lehettek. A 10-20 000 fõs zsoldos sereget szerintem egy egész nagyságrendel túlbecsülöd, részben mert ekkoriban nem voltak zsoldosseregek, részben mert gyakoslatilag nem volt sem ember, sem erõforrás ilyesmire.500 évvel késõbb az (akkor9 lényegesen jobb anyagi helyzetben lévõ, és szinte folyamatosan háborúzó Magyarország Fekete serege volt 10 000 fõ, nem pedig egy hetedakkora és ritkán lakott országrészecske helyi földesurának serege (mindegy, hogy királynak hívja magát)
A komplett Angliát uraló Harald 1066-ban mikor bukták angliát a Normannokkal szemben sem tudott 7500 fõnél többet kiállítani. Komplett egységes Angliában, egy ellenséges invázió ellen (ami szintén hasonló méretû sereg volt).
ÉS itt még nem errõl beszélünk, hanem Kattegat környékérõl, gyakorlatilag falvakból áll össze a viking hadsereg...
9/10
nikato 2015 márc. 30. - 20:22:52 9/10
(48/102)
Nagyon szeretem! Szombaton már letöltés alatt van, felirattal! :D Kíváncsi lennék magyarban, hogy jön vissza a hangulat, meg a szöveg! SPOILER LEHET: A mostaniban megölték az egyik kedvenc karakteremet! Ez fájt! (: SPOILER VÉGE Külön tetszik, hogy a véres jeleneteket is mutatják, és nem veszik el a képet, meg nem takarják el. Szerintem a színészek is nagyon jól játszanak! Nem néztem az elejét, de most már alig várok minden részt! :D
greeen 2015 márc. 29. - 20:05:09
(47/102)
Nekem a filmmel az a problémám, ami általában nagyon visszaüt a sorozatokban. Képtelenek a csatákat pénzhiány miatt megfelelõ monumentalitással visszaadni. A történelem mikor azt mondja, hogy maroknyi Viking, az nem azt jelenti, hogy egy mókus õrs átgondolázott a kora középkori Angliába, és térdre kényszerítette az elsõ útjába akadó királyságot. Elõször is tisztában kell lenni a demográfiai adatokkal. A kis számú hadsereg minimálisan 1-2 ezer vikinget jelentett de nem pár tucatot. A középkori Angliából az elsõ becslések, és valamennyire hiteles adatok szerint két országos szintû összeírás áll rendelkezésre: az Utolsó Ítélet Könyve (Domesday Book) 1086-ból és a Poll Tax jegyzékek 1377-bõl. Az elõbbi alapján a lakosságot a XI. század végén minimálisan 1.25 millióra, maximálisan 2-3 millióra lehet becsülni, míg az utóbbi alapján a XIV. század elsõ felében elért népességi csúcs minimálisan 3,7 millió lehetett, de elérhette akár a 6-8 milliót is. Tehát megháromszorozódott 1000 után de elõtte nagyjából stagnált. Tehát a vikingek idején minimum másfél millióan lakták de inkább 2 millióan. Ami azt jelenti, hogy a királyságokat azért megtöltötte 500 ezer ember. És itt jön a poén. Akkora hadseregük volt a filmben, mint egy átlagos európai földesúr magánhadserege?:)) ez vicc. Alapszinten, ha nincs háború, legalább 10-20 ezer zsoldos volt. Amit simán megötszöröztek pár hét alatt. Erre mi van? A filmben bohóckodik egy 100 fõbõl álló cserkészbanda. Igaz 3-400 évvel késõbb játszódik a rettenthetetlen címû film, amikor azét közel dupla annyi lakosa volt már Angliának, de abban hellyel közzel jól mutatták a csaták létszámát, és a katonák mennyiségét ( khurva sok:). Semmivel sem volt kevesebb 800 körül sem, vagy ha igen, az irreleváns mennyiség.
gabus53 2015 márc. 10. - 15:20:28
(46/102)
Kedves Fórumozók!

Akit érdekel a 3. évad, annak priviben el tudom küldeni a linket, hogy hol lehet megnézni. Minden csütörtöki napon mutatják be Amerikában, péntek reggelre már felteszik.
A fórumra nem teszem ki, mert törölni fogják.

Szép napot.
hegyipatak81 2015 febr. 16. - 21:38:13 Előzmény csamangoregi
(45/102)
POntosan melyik csatorna sugározza a 3. évadot? Mert a Hystory-n aznap nem szerepel..
csamangoregi 2015 jan. 09. - 15:52:03 Előzmény catrina
(44/102)
A 3. évad premierje 2015. február 19-én lesz! ;)
catrina 2015 jan. 06. - 15:47:06
(43/102)
Sziasztok !
Tud valaki valamit a 3. évadról ? Gondolom valami lehet mert a múlt hét óta kettesével adják a részeket ! Vagy esetleg a neten valahol fent van a 3 évad ?
elõre is köszi a választ