Téma: Vikingek

MagicalCinema 2022 jan. 08. - 21:46:21
(102/102)
Nagyon érdekes, izgalmas, látványos, jól felépített sorozat. Néhol mélyebb filozófiai témákat is fejteget.
Az elejétől a végégig úgy néztem végig, hogy más filmet nem is néztem, annyira lekötött.

------
Mellékesen jegyzem meg, hogy a színészek hajviselete a jelen kornak is megfelelő. De nekem ez így jó.
Láttam egy néhány évtizeddel ezelőtti filmet, és ott az 1950-es évekbeli frizurával ábrázolták a vikingeket.

6/10
nick név 2021 ápr. 17. - 19:36:52 6/10
(101/102)
A 4. évad végéig szerintem igen kiváló a sorozat, utána már viszont vannak problémáim.
A fiúk karakterei nem különösebben érdekesek, vannak jobban és kevésbé jobban megírt történetszálak (illetve azokon belül színészi teljesítmények), de összességében a sorozat új vonala nálam nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Ez a széria számomra mindig is a karakterekről szólt, Ragnar-ról, Lagertha-ról, Ecbert királyról és Athelstan-ról és persze a köztük lévő dinamikáról és nem az a baj, hogy idővel lecserélődtek, hanem, hogy a helyükre nem, vagy csak elvétve érkezett olyan karakter, aki érdemben fel tudta volna venni az addigra megszokott színvonalat. A filozofikus élt már a megjelenése óta kedveltem ebben a sorozatban, viszont a végére ez is teljesen üressé vált, nem állt össze olyan szépen, ahogy potenciálisan megtehette volna, ahogy korábban Athelstan és Ragnar között, vagy Ecbert és Ragnar között például már létrejött.
Volt egy íve a Vikingeknek, csak nem végig felfelé tartott, a 4. évad végéig számomra egyértelműen 8-as, a 4. évadot követően viszont a testvérek közötti intrikákkal, a meseszerű és kalandos ruszokkal, az új föld utáni hajszával is már csak hasonlított arra a sorozatra, amit korábban nagyon megkedveltem. Összességében részemről nem több, mint 6.5.
6/10
Hayk92 2021 jan. 11. - 15:16:52 6/10
(100/102)
------------ SPOILER ------------

Alapvetően tetszett a sorozat, de szerintem elmarad a Trónok harcához képest. A karakterek jellemfejlődése rendben van (nem mindegyiknél), de nem egy Arya Stark szint. Oleg behozatala a sorozatban kicsit izzadságszagú volt. Rollo kiíktatása a sorozatból pedig gyorsan ment, többet is láthattunk volna mi lett belőle. A harci jelenetek az első évadokban picit langyosak voltak, viszont a vége felé már belejöttek a készítők. Hvitserket és Sigurdot alakító színész ultragyenge volt. Ivar túl sokat beszélt ordibálva.

A sorozat során volt pár igazán meghökkentő hülyeség:
Példa No.1: SE2E1. Rollo és Ragnar seregei összecsapnak. Amíg a statiszták egymást lökdösik szép, szabályos sorban, addig ha valaki úgy gondolja, átugorja az embereket és elkezdenek harcolni egymás vonala mögött. Nagyon kezdetleges harci jelenet volt.
Példa No.2: SE3E3. Mercia harcosai elfoglalnak egy jól védhető hegycsúcsot, de közülük senki nem veszi észre, hogy a vikingek felmásznak a hegyre?? Nemár...De ami közvetlenül ezután jön, az a legnagyobb hülyeség amit láttam a sorozatban. A hegycsúcs tetején Mercia megmaradt serege egy 3 oldalról határolt hasadékban bújik el??? Persze a vikingek fentről elkezdik lőni őket és ott vége is a harcnak. A sorozat készítői közül senki nem mondta azt, hogy ilyet még a leghülyébb hadvezér sem tenne, mert öngyilkosság?!
Példa No.3: SE6E20. Ivart ledöfik erre Alfred megkéri a többieket, hogy hagyják abba a harcot. Ilyen giccses lezárást.....

------------ SPOILER ------------

A sorozat előtt egyáltalán nem ismertem a skandináv történelmet és mitológiát, de, most már ismerem és érdekel is. Ebben jó volt a sorozat.
Pár napja fejeztem be a sorozatot, kíváncsi vagyok mire fogok emlékezni 1 év múlva. Nálam ez a fokmérő. Ha 1 év múlva is emlékszem kulcsfontosságú dolgokra egy sorozatból, akkor az jónak számít. Ilyen például a Breaking Bad, Trónok harca (kivétel a lezárása), Lost, Stranger Things, Black Mirror. Szóval meglátom mi marad meg belőle 1 év múlva.
10/10
krisz5565 2021 jan. 02. - 23:10:38 10/10
(99/102)
Elképesztő sorozat. Ma néztem meg az utolsó részt. Életem egyik legmeghatározóbb sorozata volt. Elképesztően mutatja be a viking kultúrát (nyilván nem minden történelem hű, de ettől függetlenül elképesztően átjön belőle a viking emberek gondolkodásmódja). Rengeteg filozófiai célzat is van benne, ami még jobban értékesebbé teszi ezt a remekművet. Az élet céljainak keresése, az, hogy mindenkinek más az útja, és hogy minden egy. Ha röviden kellene összegeznem, azt írnám, ez a sorozat: A SOROZAT! Mindenkinek meg kell néznie kötelezően! Hail Ragnar!
10/10
rockgirl6662 2020 okt. 23. - 18:58:00 10/10
(98/102)
A tiszta fogak titka: https://mult-kor.hu/20130201_10_teny_a_fogmosas_torteneterol
Lószőrből simán csinálhattak ők is olyan eszközt, amivel meg tudták sikálni. (Bár mondjuk a vikingekből nem nagyon nézem ki, hogy adtak volna ilyesmire, hogy hogy néz ki a foguk... ha csak a praktikussági okok miatt, hogy így jobban meg tudják rágni az ételt, ha van mivel. :D Akkoriban azért biztos nem gyakran szaladtak protkót csináltatni... :D De szanaszét rohadt fogú embereket valószínűleg senkinek sem esett volna jól nézni x órán keresztül, így gondolom inkább maradtak a film készítői a Colgate reklámnál... :D)
Plusz nemrég olvastam egy könyvet, régi korokban játszódott az is, és ők pl. egy darab ruhaanyaggal (pl. textil) dörgölték át a fogukat, hogy eltávolítsák a lepedéket. A hatékonysága persze megkérdőjelezhető, de biztos jobb, mint a semmi...
10/10
rockgirl6662 2020 okt. 23. - 18:38:02 10/10 Előzmény Hekaté
(97/102)
Ugorj csak bátran, eleinte még én sem értettem, hogy mi ez a nagy hype körülötte, aztán meg betársultam a hype-olók közé... :D Tényleg fantasztikus sorozat, ne hagyd ki.
10/10
Hester 2020 okt. 12. - 18:51:05 10/10
(96/102)
Drága Hekaté, ugyanezzel a problémával küzdöttem, negyedszerre ugrottam neki. Ha átverekedted magad az első évadon baromi jó lesz. Mostanra már majdnem befejeztem, imádom.
Hekaté 2020 ápr. 26. - 19:41:51
(95/102)
"Hamarost" negyedszerre is nekiugrok, mert tudni szeretném, mi olyan jó ebben a sorozatban?! Nekem vannak problémáim vele, de egy életem-egy halálom, egyszer végignézem!


(Nem a vikingekkel, és életformájukkal van gondom, azt "leszögezem!" :) )
Timi MV 2020 ápr. 26. - 15:20:03 Előzmény Evelin666
(94/102)
Egyetértek! De én a Trónok elé helyezném a Vikingeket :-) Mindkettőt imádom!
10/10
Peddi 2020 febr. 02. - 13:56:13 10/10
(93/102)
Szuper film
9/10
nikato 2019 jan. 23. - 17:00:41 9/10
(92/102)
Belenéztem szinkronnal milyen hangokat adtak Ragnar fiainak........ valami rettenetes!!! De a többi szereplőé is.. Aki élvezni akarja a sorozatot nézze eredeti nyelven felirattal!
10/10
Evelin666 2018 nov. 05. - 04:06:11 10/10
(91/102)
Az egyik legjobb sorozat a Trónok harca után! Zseniális!
Querelle82 2018 okt. 24. - 10:52:32 Előzmény nikato
(90/102)
Szerintem Meyers tudatosan mondja teátrálisan a szövegét, hiszen ő pap, ennélfogva iskolázottságánál és hivatásánál fogva más hangtónust használ mint az átlagemberek.
1/10
Feri 666 2018 márc. 03. - 19:59:46 1/10
(89/102)
3 jobb fantasy sorozat a Trónok harcánál ? Ez valami Vicc?Szerintiem ez említett sorozatok,fényévvel maradnak el a Tronok harcátol.
9/10
nikato 2018 jan. 29. - 13:26:04 9/10
(88/102)
SPOILER 5. évad 10. rész, ha minden igaz, az volt meg szombaton felirattal. Huhh, hát a harci jelenetek jók lettek volna, ha nincs az az hü..e váltogatás az idõk között.. fuh, de rossz volt így nézni!!! És meg lehet kövezni amiért ezt is kiemelem, de engem idegesített Lagertha és Astrid leszbizése, meg, hogy most ezután megõszült, hogy megölte.. így hirtelen. Én Ivar-éknek drukkolok! Bjorn-t is megutáltam, ez a sok feleség meg nõ váltogatás... hálleluja, hogy ki is csinálták a csajt.... A Püspök is szimpatikussá vált, bár utálom ahogy Jonathan Rhys Meyers mondja a szövegét, direkt próbálja prózaian, színpadiasan. Ivart alakító színésznek viszont imádom a szövegelését, az akcentusát. Flokiék meg az új lakóterület nem érdekel, de amúgy az történelmileg is jó, õk voltak ott az új telepesek. SPOILER VÉGE
Andrew8 2017 aug. 25. - 17:50:10
(87/102)
Eleve minek kellett kitolni pontossabban elhúzni 20 részig, Egy 20 részes sorozat se bírta végig tartani a jó részek szintjét végig! Pl Twin Peak 2. évad elsõ fele jó volt nagyon is, utána lejtmenet az utolsó rész kivételével.
Andrew8 2017 aug. 25. - 17:48:34
(86/102)
A 4. évad nagy visszaesés minden téren, (Színészileg, forgatókönyv, valós hatás stb Egyedül a látvány jobb.) a 2-3. évad volt legjobb az 1. meg csak bevezetõ, de annak egész jó.
TMI58 2017 máj. 23. - 17:46:44 Előzmény nikato
(85/102)
A nõk szénnel festették a szemüket, a férfiak kagylóval vagy élesre pattintott kõvel borotválkoztak. Mindenre megvolt a korabeli eszköz.
Urquidez 2017 ápr. 27. - 10:35:01
(84/102)
Pont ezektõl az apró részletektõl lenne hihetõ.
9/10
nikato 2017 ápr. 27. - 10:29:44 9/10 Előzmény game4d@gmail.com
(83/102)
És a nõk mivel festik ki feketére a szemüket? Akkoriban még nem volt szemceruza. :D Ilyeneken ne is kezdjünk el gondolkodni! Volt aki már azt is felvetette, hogy akkoriban nem volt fogkrém, csúnya fogak voltak, de a filmekben/sorozatokban mindig fehér a foguk az akkori embereknek. ... ilyenekben szerintem kár belemenni.