5/10
Moz-art 2014 jan. 07. - 09:42:35 5/10
(554/614)
Igen, rossz linket néztem, de késõbb már rájöttem. Csak nem lehet szerkeszteni a Porton a hsz-ket, de legalább 5 percig miért nem lehet, annyira nem értem.
Jobban örültem volna egy regény adaptációnak, mintsem Spielberg csak az idegeneket vette át Wells könyvébõl, ezért zavar.
Szerintem is nagyon jók az idegenek, és ha jól emlékszem rengeteg pénzt öltek bele, a Tripodok hangja is nagyon félelmetes hát még házimozival, de a cselekmény.. Az Asylum verzióit mindenképp megnézem majd, Köszi. :)
5/10
Moz-art 2014 jan. 06. - 16:56:54 5/10
(553/614)
Elnézést tényleg így van írva "these aliens" a Wikipédián pedig "my aliens". Egyénként abszurdum hogy a Martian, ne a Marsról származzon. Mar - Mars, Martian - Marsiak.


http://en.wikipedia.org/wiki/Martian

Elsõ mondata tisztázza a származásukat.

"A Martian is a native inhabitant of the planet Mars."

A Marsiak egy õshonos nép a Mars bolygón.
5/10
Moz-art 2014 jan. 06. - 16:51:49 5/10
(552/614)
Ja, igen ha már idézel valahonnan kérlek pontos linket adj, valamint ne írd át a forrást hogy alátámasszon valami hülyeséget, tessék:

"Virtually nothing is known about the alien invaders in Steven Spielberg's 2005 film adaptation of War of the Worlds. On the DVD's 'Behind the Scenes' feature, Spielberg says:

"The reason the word "Martian" is never said in this film is because my aliens are not from Mars. They [the aliens] probably come from as far away as E.T, but a much darker part of the universe.""

Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Martian_(The_War_of_the_Worlds)

Tessék a fordítás:
Gyakorlatilag semmit sem tudunk meg az idegen behatolókról Steven Spielberg 2005-ös A világok harca c. regény film adaptációjában. A DVD "Díszletek mögött" tartalmában Spielberg a következõket nyilatkozza:

"Annak oka hogy a "Martian - regényben marslakók" nincsenek megemlítve ebben a filmben, azért van mert az ÉN idegeneim nem a Marsról származnak. Valószínûleg ugyanolyan messzirõl mint E.T., de egy sokkal sötétebb részérõl a Világegyetemnek."

A te linkeden ehhez hasonló szöveggel nem találkoztam.
5/10
Moz-art 2014 jan. 06. - 16:42:05 5/10
(551/614)
Részletekben Spoilert tartalmaz

Láttam a Los Angelest tényleg össze van csapva de ott nem is a cselekmény a lényeg és nem is egy 115 éves regényt adaptálnak. Hidegen hagy hogy Spielberg eddigi földönkívüli filmjei családi drámákba van ágyazva ha ezzel elrontja az eredeti sztorit, ami ennek a film esetén tényleg az eredeti sztori. Nem tudom, miért kell azt hinni hogy a mai filmeken felnövõ generációk szívesebben néznek egy családi drámát, mintsem az eredeti sztorit megfilmesített változatát. Mellesleg mondom hogy a regényben a fõszereplõ a regény elején elszakad a családjától és Wells el is varrja a családi szálat.

Ha már emlegeted a nagybecsû Wikipédiát, ajánlom inkább olvasd el a regényt és ráfogsz jönni hogy a Marslakók igen is a Marsról jöttek. Kapcsolatok: vörös szín -> brit, brit gyarmatok a világon -> britek "inváziója" & Mars felszínének színe -> vér -háború és szenvedés.
A Marson élõk alapját egy az 1900-as évek csillagászati megfigyelései adták, miszerint kiszáradt csatornákat figyeltek meg a vörös bolygó felszínén, úgy gondolták azokban a kanyonokban idegenek lakhatnak. Ha már szóba kerültek a britek, az eredeti sztori is ott játszódik London és környékén.

Apropó, a föld alatt eltemetett gépek is nevetséges semmi de semmi értelme.
kybuck 2013 dec. 20. - 02:02:38
(550/614)
Ez a "valóság" már jó ideje tény, Wells és Welles idejében talán még realitásnak tûnt a Mars, mint a földönkívüliek otthona, mostanra azonban tudjuk, hogy ez nem így van, ennek a belátása és az ehhez való alkalmazkodás halottnak a csók, ez jottányit nem változtat a film mérhetetlen bénaságán, esetlenségén és azon, hogy Spielberg gyakorlatilag átvert egy csomó nézõt a palánkon.
kybuck 2013 dec. 14. - 03:23:50
(549/614)
Nem nagyon van értelmezni való egy ennyire átverõs és félresikerült adaptációban, az egész úgy ahogy van rossz, ezek az apróságok már mit sem számítanak. Emlékezetes volt számomra, hogy a film premierje után nem sokkal már mindenki a "mester" következõ filmjét, a Münchent propagálta, ezt meg szõrmentén elparentálták, mert mégsem lehet leírni, hogy egy blockbusternek szánt Spielberg-film rossz, érdektelen, idegesítõ és ügyetlen, márpedig mindenki hibázhat és ez a film így jókora hiba volt.
5/10
Moz-art 2013 dec. 13. - 17:59:30 5/10 Előzmény ceia
(548/614)
Mit álmodott meg? :)
ceia 2013 dec. 11. - 00:50:38
(547/614)
Nem rossz film, de van benne sok hiba. Fanninget kivéve szinte minden szereplõ rossz választás volt. - Fanning jól játszott szokás szerint. A története nem éppen zseniális, de legalább látványos, és sci-fi!

Kép: Azért ez nem kicsit bunkóság. Nagy paraszt lehet, aki ezt "megálmodta"..
kybuck 2013 dec. 09. - 22:56:46
(546/614)
Csak az ufókat figyeljék, mert csalok! - ezt mondhatná erre a paliravevõs hitványságra, lentebb már leírtam miért.
cellasto 2013 dec. 09. - 17:28:05 Előzmény laccmond
(545/614)
hát lehet,én akkor láttam utoljára,amikor moziban ment,meg most a végét amikor adták :)
ReignMan 2013 dec. 09. - 12:57:14 Előzmény heidfeld67
(544/614)
Hihetetlen ez a Hollywoodi tendencia, ami sok filmnél megtalálható (Independence Day, most a WW Z), hogy a történet az utolsó 5 percig lineálisan halad a teljes pusztulás és megsemmisülés irányába, aztán minden magyarázat, ok nélkül mégis megmenekül a Föld, köszönhetõen annak, hogy a tudósok egy Windows-os vírust feltöltenek pendrive-on egy földönkívüli ûrbázis rendszerére, vagy bekapnak egy szimpla náthát a szuperintelligens ûrpolipok, ami csúnyán hazavágja õket. Egy se füle, se farka világvége hulladékmozi lezárására mindig tökéletes a vírus-megoldás.

Spielberg leghitványabb mozija...
mushi 2013 dec. 08. - 23:43:57
(543/614)
a vége tényleg elcseszett kissé, de azért jó film többször láttam, de mindig jó és élvezetes.
filmimádóó 2013 dec. 08. - 22:38:39
(542/614)
Ezt a filmet már nagyon sokszor láttam és nekem tetszik. 8/10
8/10
laccmond 2013 dec. 08. - 22:30:43 8/10
(541/614)
Én akárhányszor is láttam ezt a filmet, mindig része volt :)
A filmrõl! Sokaknak nem tetszik, ez látszik a pontszámon, nekem mégis bejön, amikor elõször láttam egybõl megtetszett. Jó a sztori, látványos jelenetekben nincs hiány, és csak azért nem 10/9, mert a vége enyhén szólva is megmosolyogtató. Azért ennél logikusabb befejezést is találhattak volna...
10/8
cellasto 2013 dec. 08. - 22:20:24
(540/614)
én ezt baromi rég láttam,de erre a madaras részre nem emlékszem a végén..
valami bõvített verzió ez,vagy mi?
heidfeld67 2013 dec. 08. - 21:33:01
(539/614)
Hát ez kritikán aluli, bár én soha nem tudtam értékelni Tom Cruise mûvészetét, köszönhetõen annak, hogy 1-2 kivételtõl eltekintve nem jönnek be a filmjei.
gerlaip 2013 dec. 08. - 20:37:44 Előzmény xanu101
(538/614)
Azt nem lehetett, mert a Függetlenség napjában már megírták. Egyébként - gondolom - a sztori próbált H.G. Wells regénye és Orson Welles rádiójátéka után menni.
8/10
convar 2013 dec. 02. - 18:12:21 8/10 Előzmény kybuck
(537/614)
"az idegenek inváziója csak háttérürügy egy ócska családi szociodrámához"

Ez azért vsz barokkos túlzás, de azt elismerem, hogy ha a családi vonalat nem hangsúlyozták volna annyira azzal nem vesztettünk volna semmit.
8/10
convar 2013 dec. 02. - 18:04:04 8/10
(536/614)
Van benne pár unalmas klisé, fõleg a film 2. felében (amikor pl. Ray az ellen küzd hogy belõle is festékpatron legyen, na azon már erõsen facepalmoztam). A legvége snitt, a "hazaérkezés" pedig szörnyen giccses lett.

De ezeket leszámítva nekem rendben volt ez a film. Spielberg itt sem hazudtolta meg önmagát, már ami a produkció szakmai színvonalát illeti (gondolok itt pl. a tripodokra ill. az azok általi pusztítás magjelenítésének minõségi mivoltára).


8/10
Chiaki-chan 2013 nov. 22. - 12:59:46
(535/614)
Szerintem nem akarták lekoppintatni a Függetlenség Napját :D:D:D A végén még beperelték volna õket :D