Anteris 2006 máj. 27. - 21:50:47
(14/614)
talán nem azt lett a filmbõl amire a popcornnézõk áhítoztak de kellõen hiteles és nyomasztó volt. És igen, az emberek pont ugyanilyen fejetlenül rohangásznának le s fel hasonló szituációban (mint ahogy a rádiójáték elhangzásakor meg is tették ugye...)
fisherman 2006 máj. 23. - 13:35:19
(13/614)
No azért nem gondoltam ám olyan komolyan azt a megjegyzést. Számomra sem volt olyan nagy élmény a film nézése, mint a könyv olvasása, no de ez már csak így szokott lenni. A film jó volt. Mármint a Gyûrûk ura trilógia. A világok harcát meg el fogom olvasni. Aztán átgondolom és nyilatkozom.
Bru 2006 máj. 19. - 22:21:57
(12/614)
Bocs ,de én nem érzem durvának a Gyûrûk urás megjegyzésem... Engem valóban nem kötött le a film és emelett rettentõen hosszú volt! Ez nálam így van és nem tudsz a véleményemen változtatni. :(
Az már gáz ha egy mozifilmbe "pisi szünet" van iktatni hivatalosan. :O
A Világok harca dologban igazad van....de és személy szerint azért egy határozottabb finálét várok el...bár megértem SS halyzetét mrt biztos hû akart maradni az eredeti mûhöz(gondolom). akárhogy is vesszük... kurtán-furcsán lett vége. Nem? Meg lett indokolva de azé ez izé... szal azé má ne.... Amúgy nem tartom B kategóriásnak a filmet csak lett vona mit intézni még rajta. (Bár nagy a pofám me én még ezt se tudtam volna kihozni belõle.) :)
Redfield 2006 máj. 18. - 15:08:40
(11/614)
Tom Cruise bácsi most sem nyer oscar-t. :) A régit nem láttam, de ez az új már semmi másra nem megy, csak a látványra, és a látványra, és a látványra. Gyenge. Ha azt nézzük: Az egyedüli mély szerep Tim Robbins-é, õ ha nincs is benne sokat, de legalább valami kis alakítást nyújt. Egyébként szerintem a pincés jelenetet is a Jelek-bõl csórták. Tisztára ugyanaz a feeling. Az a baj Spielberg-el, hogy õ csinálja talán a leglátványosabb filmeket, de már kezdi elveszíteni a többi dolgot, amik még nem ártanának egy filmbe. Szerencsére a München c. filme nagyon jó lett ezzel ellentétben, és (habár eléggé nehéz felfedezni valami kézjegyét benne) remélem lesznek még ahhoz hasonló mûvei is.
fisherman 2006 máj. 18. - 02:10:12
(10/614)
Vegyük át még egyszer. Az a baj, hogy kevesen ismerik az alapmûvet, O.W. rádiójátékáról meg még kevesebben hallották. Nincs nagy baj ezzel a filmmel, csak rosszkor készítették el. Annyi katasztrófafilmet meg földönkívülis filmet láthatott már a nagyrabecsült közönség, hogy a Világok harca is egynek tünhet a soktucat gagyi sci-fi-vel.
A Gyûrûk urás megjegyzés azért egy kicsit durva volt!
Bru 2006 máj. 17. - 11:53:23
(9/614)
Jópár könyvadaptáció (mint ez is) sántikálósra sikerül. A könyv gondolata valóban sokkolóan nyomasztó és reális, de azért arra is kell gondoln h a filmes keretek jóval szûrkebbre szabottabbak mint az emberi fantázia (mikor olvasol). Sztem a rendezõ és az alapul szolgló könyv "viaskodásának" legjobb példája a Gyûrûk ura trilógia hólyaggyilkos kivitelezése!! Én már ezt is büntetném!! :D
A Világok harca nekem sem ütött nagyot, de legalább jól szólt. (Valóban lehetett csalódni SS-ben.) :(
detticicus 2006 máj. 15. - 17:05:45
(8/614)
nagyon jó film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!szeretem!!!!!!!!!!!!!!!!!
x-tro 2006 máj. 01. - 10:57:53
(7/614)
Hát nem tudom, Wells regénye alapmû és klasszikus, de hogy mai szemmel elsõre olvasva, gondolom Asimovok, Vonnegutok és a többi viszonylag kortárs scifista után.... lehet hogy kissé avíttas lesz. Ettõl függetlenül még klasszikus, a netrõl pedig álítólag kis keresgélés (:) után letölthetõ az Orson Welles mára szintén klasszikus rádiójátéka is...
fisherman 2006 ápr. 30. - 21:37:21
(6/614)
Sajnos nem olvastam a regényt. A film viszont nagy csalódás volt. Parádés szereposztás, profi filmes stáb, no meg Steven Spielberg. És mégis... Középszerû sci-fi. El kéne olvasnom a könyvet. Talán változna a véleményem, de így...
Newcastle United 2006 ápr. 30. - 21:29:09
(5/614)
A látvány és a hangok csak a keret. Meg is kell tölteni valamivel a dolgot. Ha valaki egy ilyen filmet akar csinálni, akkor ugye már elõre adott a mérce, jelen esetben H. G. Wells könyve. És itt most nem a hangokra meg a látványra kellett volna koncentrálni (bár az is fontos), hanem magára a történetre. A könyv hangulatából pedig nem sok jött át, szinte semmi. Helyette kaptunk egy látványos, de szokványos sci-fit. Én többet vártam.
Newcastle United 2006 ápr. 17. - 12:27:14
(4/614)
A könyv remekmû, a film viszont nagyon gyatra.
szisz 2006 ápr. 15. - 13:01:23 Előzmény x-tro
(3/614)
Katasztrofálisan béna film! Steven Spielbergtõl többet vártam. Én már ott röhögtem rajta, hogy mást se csinálnak benne csak össze-vissza szaladgálnak, és ordítoznak. Idáig sem szerettem Tom Cruise-t de ebben a filmben még az elõzõ szereplésein is alulteljesített. Egyetértek az elõttem szólóval, a sztori tényleg hiányos, és gáz.
x-tro 2006 febr. 19. - 14:30:52
(2/614)
Hát igen ez a H.G Wells egy tehetségtelen senki volt...:))

ez kb olyan volt, mintha Shakespeare-t fikáznád. Bár, ami itt általában megy, ez az értékvesztéses gagyitömjénezés, tán nem is lepõdnék meg....
1/10
Goblin 2006 febr. 19. - 13:47:19 1/10
(1/614)
Brutális és hihetetlen. Brutálisan pocsék és hihetetlenül öszecsapott, unalmas film. Látványban persze nincs hiány, de a történet gyenge, logikátlan, hiányos és értelmetlen, és a részletek is ellentmondásosak. Hiába a nagy nevek, borzalmasan gyenge film.