kunand 2010 febr. 18. - 19:38:00
(22/202)
Hát ugyan én még nem láttam de amit hallottam a könyvröl 100% hogy megnézem szerintem jó kis film lehet a könyv jó bár szerintem elöbb a könyvet kell elolvasni mosdjuk azután a film mindig csalódás ugyhogy nem is tudom:D
7/10
Bigpapa 2010 febr. 15. - 11:53:01 7/10
(21/202)
Mi adtuk a világnak a demokrásziát,múvészeteket, az olimpiát és a Gorog joghurtot is :) erre az Empire State Building tetején van Olimposz? Köcsög amcsik :)
Mindent elvesznek szegény görögöktõl :))
p_gergõ 2010 febr. 14. - 13:48:06
(20/202)
Emberek, aki nem látta még a filmet miért kritizálja? Aki nem szereti, ha a kedvenc könyvei egyikét átdolgozzák, az ne nézze meg, de így, hogy még Magyarországon meg sem jelent ne kritizáljatok a bemutató alapján légyszíves!
Khimaira 2010 febr. 14. - 12:40:25
(19/202)
Az lesz a baj a filmben, hogy alaposan eltértek a könyvtõl. Tartok tõle, hogy az Aranyiránytû sorsára fog jutni a film.
A könyv azonban nagyszerû. Jó hír azonban a rajongóknak, hogy a 3. része a könyvnek 2010. szeptemberében fog megjelenni.
revolrtol 2010 febr. 12. - 19:45:42
(18/202)
Most komolyan ugy erzem, hogy kene valami halapenzt kapnom. Egesz evben mast se csinaltam a NETen, csak a Percy Jacksont meg Logan Lermant reklamoztam :DD



Amugy azert lehet mar pontozni, mert a film Amerikaban meg Angliaban ma jelent meg. Alig varom, hogy elolvassam a percyquestesek velemenyet mert ok ma nezik meeeeeg!!!!!!!!!!!!!!!!!!
revolrtol 2010 febr. 12. - 19:42:27
(17/202)
TI szinvakok vagytok??? Az nem voros hanem SOTET BARNA!!! Es olyan feher bore van mint egy igazi angolnak (amugy nem az).

En is eleg pipa voltam eloszot a keszitokre... De Chris Colombust kedvelem, szal biztos nem lesz nagy problema. Elolvastam es megneztem nehany interjut, es olyan szepen es logikusan magyaraztak el a valtozasokat, hogy vegul en magam is elhittem. Igen, atirtak a tortenet nehany reszet. A joslat majd egy 21 eves gyermekrol fog szolni, Annabeth sokkal harciasabb es ezert dogosebb is, Grover lesz a film poengyarosa. Kheiron szemelyisege es mentalitasa ugyanaz lesz. Meduza veszelyesebb es csabitobb (hat persze, ez latszik is, Uma tokjol nez ki). Az istenek viszont nagyon irritalnak, nagyon nem hitelesek, es nem is haladtak a korral!! Pedig sokkal erdekesebb lett volna ha oltonyben, meg estelyiben, meg ingben lennenek.


Logan Lermant pedig SENKI ne - fi - kaz - za!!! O a kedvenc gyerekszineszem. Nem szokott bugyuta tinifilmekben jatszani. Jatszott a Pillango-hatasban, Bortonvonat Yumaba, A hazafi, A 23-as szam, Mi kell a Nonek?, Gamer - Jatek a vegsokig, My One and Only Child(asszem ez a cime, Renee Zellwegerrel jatszik) stb. Nagyon tehetseges, es sokkal tobbet fog visszaadni nekunk, mint Daniel valaha is (marmint Radcliffe). Es o az egyik lehetseges kovetkezo Pokember (HAT AZ EGYETLEN MINDENHATO OVJON MINKET ATTOL, HOGY AZT A BAJGUNAR ZAC EFRONT VALASSZAK)!


Szoval, aki meg remenykedik abban, hogy a film konyvhu lesz, az most haggya abba az almodozast. Mert NEM az lesz. DE! Attol meg lehet egy szep, elvezetes, jol levezetett es kerek, szemetgyonyorkodteto film. Komolyan, tessek megnezni a sok-sok elozetest, meg sneak peak-eket, NGAYON, NAGYON sok van beloluk!! Akit nagyon erdekel, menjen fel a percyquest.com -ra es tekergessen lefele. Ott az osszes megjelent video, ami a filmrol megjelent. Van egy 7 perces is, csak a film jeleneteivel, gyonyoruek. A filmet pontozzatok!
9/10
Semprini 2010 febr. 12. - 11:41:00 9/10
(16/202)
Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy kicsit korai még ezt a filmet ennyire fikázni sõt leírni, hiszen még be sem mutatták. Az elõzetes alapján szerintem jó kis filmecskének ígérkezik, aki meg olvasta a könyvet és már elõre nem tetszik neki a film, annak azt tudom mondani, hogy bizony ez a mozis könyvadaptációknak a sajátossága, hogy két órába nem biztos hogy bele lehet sûríteni egy könyvet, ráadásul a szereplõk életkorát is simán megváltoztathatják ha úgy tetszik nekik. Nyilván nem akartak egy újabb Harry Pottert vagy azokhoz a dolgokhoz ami a filmben történik, kevesellték a fõszereplõ(k) életkorát.
7/10
gerdosszie 2010 febr. 12. - 11:36:09 7/10
(15/202)
Én mem értem, hogy ha a premierje február 18-án van, akkor miért kell elõtte szavazni. Nem lehet a filmet így értékelni.
Shannen(.) 2010 febr. 11. - 19:28:07
(14/202)
Rettenetesen dühít h mit csináltak ezzel a filmmmel.
Tök máshogy kinézõ szereplõk más korban ezzel elrontanak mindent a könyv hangulatát is meg h a csaj vörös azt nem értem gondolták h most kreatívak lesznek vagy mi meg persze ott a kötelezõ fekete is.
Mindent elrontanak ilyen volt a rémségek cirkusza is imádtam a könyvet a film valami botrány.Ha már megfilmesítenek egy könyvet mert nincs agyuk kitalálni valami új dolgot akkor legalább lehetne könyvhû.NAgyon nagy keveredés lesz ha a srác most 17:S
akkor majd átírják az egészet és csak a címe lesz azonos és egy tök más filmet nézünk.
hmz 2010 febr. 05. - 19:35:34
(13/202)
Engem nagyon zavar a vörös haj és a barna bõr! Nem vagyok raszista, de a könyvben nem így van! A képek és a video alapján nem jó film, de azért megnézem. A google - ról töltöttem le ezt a képet, én hasonlóan képzelem el a szereplõket!
esy905 2010 jan. 25. - 17:04:13 Előzmény Criminal Mastermind
(12/202)
egyetértek!
én vagy 5X elolvastam az elsõ 3 könyvet, és ez a film teljesen más.
nem akarok ünneprontó lenni, de szerintem ez a film nem lesz túl jó.
4/10
Criminal Mastermind 2010 jan. 20. - 21:01:16 4/10
(11/202)
Hát ha Percy 17 éves lesz a filmben, akkor már jól el van cseszve az eleje. Mivel a második részben fog kiderülni, hogy 16 évesen egy félisten fogja meghatározni, hogy az Olimposz életben marad-e az istenekkel együtt, vagy sem. Ez a félisten természetesen Percy lesz. Ha a filmben már 17 éves, akkor az egészet át kell írniuk. E hír hallatán még kevesebbet várok a filmtõl...
szilvi04 2010 jan. 19. - 11:44:39 Előzmény Criminal Mastermind
(10/202)
igen ezt sookan fel is emlitik de percy a filmben 17 lesz mármit én ugy olvastam meg logan lerman is azt mondta h pery nem 12 lesz a filmben hanem 17
10/10
DarkGirl 2010 jan. 18. - 21:40:24 10/10
(9/202)
Nagyon kíváncsi vagyok rá,már várom. :)
4/10
Criminal Mastermind 2010 jan. 16. - 21:54:25 4/10
(8/202)
Üdv, mindenkinek!
Nagyjából egy hete fejeztem be az elsõ rész olvasását, most a második könyvnél tartok. Nagyon-nagyon izgalmas, fordulatos, helyenként poénokkal tarkított alkotás. Mr. Riordan zseniálisan kreálta meg az olimposzi isteneket, mint modernkori mindenható, halhatatlan lényeket. Percy alakja is remek. Hasonlít picit Harry Potteréhez. Mivel Harryt is nagyon kedvelem így egyértelmû, hogy Percy is szimpatikus a számomra.
Ami viszont a filmet illeti. Az elõzetes alapján úgy tûnik, hogy Chris Colombus is beleesett David Yates (a Harry Potter 5-6 rendezõje) hibájába. Pedig a Harry Potter 1-bõl és 2-bõl remek filmeket csinált és a HP3-nak is õ volt a producere, ami szintén egy jó kis film lett. A Percy Jacksonnal azonban - hangsúlyozom az elõzetes alapján - már nem így járt el. Elsõ, hogy egy 12 éves kisfiút nem egy 18 életévét idén betöltõ tinédzsernek kellene alakítani. Harry Pottert sem egy 18 éves srác játszotta. Úgy vélem, hogy a történetet ugyancsak jelentõsen átformálták. Akik nem olvasták azoknak ×SPOILER×! Mivel a könyben sehol nem voltak 100 fejû sárkányok, illetve egy kocsiból sem lõttek helikoptereknél használt golyószóróval. Továbbá Percy és Árész harca a tengerparton játszódott le, nem pedig háztetõkön és Percy a tengerbõl nyer erõt, nem pedig víztározóból, ráadásul az édes vizet nem is tudja olyan hatékonyan használni. A másik, hogy ott fikázza a tollat amit Kheióróntól kapott, holott már nagyon is tisztába van vele, hogy az nem egy közönséges toll, hanem az Anakluszmosz (magyarul: Árapály) nevezetû kard, amivel a rátámadó Mrs. Dodds-ot pusztítja el. Ráadásul a pajzsot csak a második részben kapja. Úgy vélem továbbá, hogy a többi szereplõ megválasztása is eléggé félresikerült: 1. Grover nem a könyvben leírtaknak megfelelõen néz ki, 2. Annabeth pláne nem, mivel szõke hajú nem pedig vörös. Azért szerintem ezek is sokat számítanak. ×SPOILER VÉGE× Ha már könyvadaptációt készítünk, akkor ne írjuk át 90%-ban a könyvet, hanem maradjunkn hûek az eredeti mûhöz, és válasszunk megfelelõ színészeket a karkaterek megformálásához! Úgy vélem, hogy Pierce Brosnan fogja hozni a legjobb alakítást a filmben, hasonlóan Alan Rickman-hoz, aki a Harry Potter sorozatokban kitûnõen formálta meg Perselus Piton szerepét.
Összességében azért várom a filmet. Sõt! Moziban fogom megnézni, mert annyira megfogott a könyv, hogy úgy érzem egy mozijegyet megér, hogy megtekinthessem a filmváltozatot. Még az is megeshet, hogy tévedek, és egy igenis könyvhû alkotást sikerült összehozni! Elnézést kérek a hosszú komment miatt! Aki pedig elolvasta, annak köszönet és respekt!
10/10
csicso92 2010 jan. 12. - 23:20:02 10/10
(7/202)
Elolvastam a könyvet és egyszerûen imádom, már alig várom, hogy láthassam a mozikban!
Bár egy kicsit félek tõle, hogy mit fognak csinálni a könyvvel, mert eleve Perszephoné és Pallasz Athéné nem is szerepel benne csak megemlítik õket. De Chris Columbus nagyon jó rendezõ, úgyhogy biztosan egy igen élvezetes filmet fog összehozni.
Naphinel 2010 jan. 06. - 10:18:24
(6/202)
A bemutató alapján jónak tûnik, majd meglátjuk.
Azért a szereplõgárda se semmi (Uma, Pierce, Sean, Melina, Steve, Katherine... nem rossz), egyedül a kissrác nem ismerõs.

Hoppá, nézem a producereket + Colombust... a Harry Potter név Guy kivételével mindenhol felmerül. :)
10/10
Gergenci 2010 jan. 01. - 16:35:15 10/10
(5/202)
Biztos NAGYON jó lesz mert kiolvastam könyvben. :D
Találtam egy kis bemutatót,(ha nem baj) fellinkeltem: http://www.youtube.com/watch?v=k4zkoOXDlng&feature=related :)
Rjamb 2009 dec. 26. - 20:43:31
(4/202)
Bemutató alapján jónak tûnik!
Les 2009 dec. 23. - 19:39:22
(3/202)
Nagyon jó film lesz! A könyv is szuper!