Naphinel 2010 márc. 06. - 09:57:51 Előzmény Semprini
(82/202)
Drága, ha valami jó film, az 16 colos monitoron is jó film, szóval ennyit errõl. :)
Ha pedig rossz, akkor a moziban sem lesz sokkal jobb - max. hangosabb...

Kimondottan örültem, hogy nem moziban néztem meg, az ajánló pedig becsapás. Kb. az összes jó jelenetet belevágták... :S
Naphinel 2010 márc. 06. - 09:44:25
(81/202)
Nos, a bemutató 10/10.
A film 10/4-5.

Nem is tudom, hol kezdjem. Maga a történet nem egy nagy szám, konkrétan alig szól valamirõl. A görög istenség mítosz elõszedett és leporolt változatát láthattuk, megalázó köntösben.
Teljesen felesleges volt Percyt gyanúsítani a villámtolvajlással, persze, máshogy nem lehetett volna történet.
Azt hittem, érdekes kalandfantasyt nézek majd, ehelyett, egy nagyvárosban (!) játszódó egyszerû Indiana Jones-os filmecskét kaptam.
Azt hittem, kicsit elszakadnak a földi világtól, és legalább az istenség-félistenséghez méltó helyszínen játszódik a történet (hegyek, völgyek, erdõk...). Sajnos tévedtem.
Sõt!, egyszerûen szánalom az amerikaiak (hálivúd) egoizmusa! Az hagyján, hogy Los Angelesbe kizárt, hogy beengedjenek egy 16 éves gyerekeket, de, hogy Alvilág kapuja a Hollywood felirat alatt nyíljon, meg az Empire State Building... szánalom!

Szerintem abszolút rosszul vezették fel Percy reagálását. Kifejthették volna jobban is, mit érez, gondol, mert így túl hamar megbarátkozott a héroszság gondolatával. Arról nem is beszélnék, hogy az anyja halálát természetellenes könnyedséggel vette.
Ad b, akkora bénának állítják be a srácot... jajj! Mikor megkérdezi a kentaurokra, hogy azok mik... könyörgöm, 16 éves, ne hülyéskedjünk már! Meg a srác rántja vissza a nyilak elõl - ha olyan hülye, hogy besétál az íjászok elé, megérdemli, hogy kapjon egyet-kettõt.
Az ereje okés volt, de nem tetszett a megvalósítás... a házakból hívja magához a vizet, normális ez? Ott volt a tenger, de mindegy.

Az eleje tetszett viszont, ahol a héroszok gyakorolnak, az szintén... csodás hely, Percy háza pedig maga a csoda! Úgy laknék ott, VÍZ mindenhol! Bár szerintem rongyosra áznék, ki se lehetne szedni a tengerbõl.
Az is jó volt, hogy nem a megszokott arcokat láthattuk, és, hogy Annabesst nem egy Miss Cicababa játszotta.
A Medusás, és Hydrás rész kifejezetten jó lett, ellentétben az alvilágissal, amit totál összecsaptak. Na ne, hogy Hádész csak úgy meghal... :(

Sajnos ez egész filmre az összecsapottság-logikátanság jellemzõ. Christõl valahogy többet vártam... majd legközelebb.
Esetleg adok neki még egy esélyt - nem most, egyszer.
Az a furcsa, hogy nem vagyok csalódott, inkább értetlen, mert egy sokkal jobb filmet is lehetett volna belõle csinálni, ha kicsit jobban figyelnek... :( Majd máskor.
greeen 2010 márc. 05. - 22:08:56
(80/202)
Ennél még a Tündérlala is izgalmasabb volt.Már a film elsõ 5 perce után éreztem,hogy na ettõl a filmtõl semmit nem fogok kapni.De végülis kaptam egy nagy határ....:)))) Viccet félretéve .Örülök akinek ez tetszett,de katasztrófálisan gyenge ahhoz képest amit az ember elvárna manapság.
IMDB 6-ot ad neki kb 10 bõl.Ami nagyon is ehlyes,és elfogadom az elfogulétabbak magasabb pontozását is.Tõlem kapjon max egy 10/5 öst.De csak mert tököltek valamit,ha nem is avatar szintüt a látványoskodásokkal:)
gaborgarai 2010 márc. 04. - 18:18:20
(79/202)
Én úgy vagyok vele, hogy azért a színészek nemcsapnivalóak. Örülök, hogy végre nem olyan filmre ültem be, ahol csak az ismert jól bejáratott arcú színészek tömkeleg mosolyog vissza rám. Ha már itt tartunk, ha már egy filmet a Century Fox forglmaz, az azt jelenti az eddigi tapasztalatok alapján, hogy bizonyos szempontból szilárd karakterek jelennek meg a filmben. A mitológiával szerintem semmi gond és a régi Herkules elõdök még ennyit sem voltak képesek alkotni. Ha mindig tapasztalt színészeket várunk, éveken belül eltûnnek a fiatal színészek és a jövõben nem lesz kibõl válogatni. Emelett mi a baj Logan Lermannal. Mitõl lenne rossz. Igaz a gamerben jobban alakított. És gondoljuk át azt is, hogy az adaptált forgatókönyvet egyáltalán nem ismerjük és nem tudhatjuk igazából milyen szerepet szántak. Bár szerintem egész jó eljátszotta a fõhõst, eltekintve apró hibáktól. Én olyan vagyok, hogy eleve úgy ülök be egy filmre, hogy semmit ne ismerjek a történetbõl, se a stáblistából, nehogy elfogulttá váljak. Igaz az is, hogy kissé H P szaga van, de hát egy rendezõ, nem? Különben is, csak a stílus egyezik, más nem.
KediLex 2010 márc. 03. - 22:20:43
(78/202)
A film nagyon jó lett attól eltekintve,hogy 90 százalékba átírták a könyvet, mivel nekem évek óta ez a kedvenc könyvem kissé mellbevágott amit mûveltek a filmmel , de
attól függetlenül fantasztikus lett . Logan Lerman fantasztikus színész, mondjuk én szinkronnal néztem és baromira idegesített a magyar hangja ,nemértem az elõzetest is leszinkronozták ott nagyon jó volt a hangja Percynek ... de ez! szinkronnal se nézem meg többet ... Na jó kezdjük ;]
tehát mondjuk vegyük a szereplõket,lássuk csak Annabeth szõke szürkeszemû ,idézem "tisztára mint Hamupipõke" hmm.. szerintem Alexandrának köze nincs hamupipõkéhez ,de mind1 ... Grover hmm... vörös vagy barna hajú félénk szatír srác , tökre nem ilyen de bevallom nagyon örülök hogy átírták baromi jó lett a karakter =) Percy, hát igen fekete haj,zöld szem , na mind1 ez se zavar Logan iszonyat jó Percy nála jobb már nem is lehetne , a fõszereplõk közül egyedül Annabeth zavaró . Rengeteg karaktert kihagytak, Pl. Nancy Bobofit, CLARISSE !! pedig õ igen fontos ,,, az elején ,percy állati bunkó gabe-el , de a könyvbe nem ilyen azért valamelyest fél tõle itt pedig kicsit se "tiszteli" , kimaradt az egész tengerpartos jelenet, Mr.D ,Árész,Crusty, ezek helyett beraktak olyan szereplõket akik NINCSENEK a könyvbe ,pl Athéné,Perszephoné, nincs benne Kerberosz sem, az Alvilág nem Hollywoodban hanem L.A -ban van!ÉS az egyik legfontosabb Percynek nem rögtön tudják ki az apja a zászlózsákmányolásnál ismeri el Poszeidón fiának, ahol Annabethel van egy csapatba és Clarisse-al küzd,ehelyett Annabeth-el küzd... a szárnyas cipõt nem Grovernek adja, a végén köze nincs ahoz hogy Luke-al repkerésznek a városba ... Kerberosz sincs benne , grover vonszolja percyt a táborba közbe fordítva van a könyvebe hiszen grover ezért vall kudarcot , nincs szó Pánról, Annabeth története sincs benne , nincs benne a legeslegfontosabb KRONOSZ hisz az egész 5 könyv rá épül ... és ez még csak egy kis rész azokból amik kimaradtak, tudom persze nem lehet minden benne dehát istenem pont a legfontosabbakat ne hagyjuk már ki. ja és Grover nem egy csajozógép a lotus casinóba se csajozik hanem állat vadászikaz emberrét játszik, nincs benne 100 fejû sûrkány, se múzeum kimaradt kiméra , és mikor percy a vizbe zuhan és megkapja az üzenetet ... és ez még csak töredéke a film átírásának szerintem A percy fanoknak elég nagy megrázkódtatás volt, mi is a barátnõimmel ültün ka premón és néztünk hogy he? ez igencsak neigyvolt :'D
de csodálatos film amúgy érdemes megnlzni :)
9/10
Semprini 2010 márc. 03. - 17:01:39 9/10
(77/202)
Nagyrészt egyetértek azzal amit írtál, kivéve egyet: a mai filmek 90%-a nem alul- hanem igenis nagyon erõsen TÚL van értékelve, köszönhetõ ez az abnormális mértékû sztárkultusznak, hogy az elvakult rajongók már a filmek bemutatója elõtt maximális pontszámot adnak kedvencük filmjére, és még be is írják a fórumra, hogy "Ha XY. játszik benne, akkor az csak jó lehet." Ilyen mértékû pozitív elfogultságot semennyi negatív kritika nem képes ellensúlyozni. Csakhogy vannak a látványfilmek, amik ugyebár nem arról híresek hogy A-listát színészek a fõszereplõik, sõt, szeretnek ismeretlen arcokkal dolgozni, ezeket a látvány viszi el a hátukon - ilyen ez a film is, bár jó pár sztár megfordul benne nyúlfarknyi szerepekben.
Aki meg az eredetiséget kifogásolja, azt egyszerûen nem értem, mirõl beszél. MA, amikor a filmek többsége remake VAGY folytatás, értelmetlenség elvárni a minden ízében teljesen eredeti sztorikat, a forgatókönyvek hanyatlása pedig már hosszú évek óta megfigyelhetõ, nem egyedi eset, hanem bizony tendencia.
Én kifejezetten jól szórakoztam ezen a filmen, szerintem nem rosszabb, mint a Harry Potter elsõ két része (a rendezõ ugyanaz), az elképesztõen elcseszett utolsó kettõt pedig toronymagasan felülmúlja.
3/10
GéPLovaG X 2010 márc. 03. - 10:06:43 3/10
(76/202)
Avatar - majdnem teljesen tökéletes film, csak egyedül a történettel és annak részleteivel nem foglalkoztak eleget, általában a negatív kritikák is emiatt húzták le. Számomra az a film 10/9,5.

De maradjunk a Villámtolvajnál. Mondod 2010-et írunk épp ezért vártam volna el valami újat, de magam ismételve itt nem arról volt szó. Megkaptuk a Hercules mítoszt 1-2 apró változtatással ismét. OK nem Zeusz hanem Poseidon fia a fõhõs, de ugyanazokkal a "próbákkal" szembesül, mellesleg ott beleesik ugyanazokba a hibákba is. A film hemzseg a logikai bakiktól, nem mutat semmi újat lényegében. A színészi teljesítmény egyszerûen pocsék, egyedül a Szatír vitt valami életet az egészbe néha egész jó poénokkal, de semmi több. A Görög mítológiát tekintve a Titánok harca-t sokkal jobban várom.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Görög_mitológia#Egy.C3.A9b_istenek.2C_istenn.C5.91k_.C3.A9s_f.C3.A9listenek
itt egy kis olvasmány csak hogy lássátok lett volna mibõl szemezgetni, nem csak Hercules...
gaborgarai 2010 márc. 02. - 20:14:14 Előzmény GéPLovaG X
(75/202)
Tudod, nem akarlak becsmérelni, de az utóbbi idõben én fenéztem több hivatalos oldalra is, ahol pocsék kritikákkal lehet találkozni. Nem arról van szó, hogy csak pozitív kritikákkal szeretnénk szembesülni hanem, hogy jó lenne nem minden egyes film minden egyes képkockájába belekötni. Manapság már az AVATAR-ról is láttam eléggé lesújtó kritikát, holott el kell ismerni, hogy ez vált a filmek csúcsává mára. A villámtolvajba szerintem semmi kivetni való sincs. Sõt örülök, hogy végre egy izgalmas történetben részesülhetünk a filmvásznon. Nem igazán értem a történettel való problémát. Mellesleg az elõzõ hozzászóláshoz szólva, több mint tíz Istenrõl is tanulnak a diákok az iskolában és arról is szó esik, hogy rengeteg zabigyermekük van. Miért ne lehetne épp Poszeidón fia az egyik. A hang is kifogástalan. Végre egy film, amire adtak az 7.1-nél. Túltesz az elõdjein. Mások is próbálkoztak görög történetekkel, hisz azok évek óta szórakoztatják az embereket. Sajnos eléggé gyatrára sikeredtek. Végre egy modern produkció. Az Istenért... 2010-et írunk. Egyébként a Harry Potter is addig ért valamit, míg Colombus foglalta el a rendezõi filmet. Õ valahogy mindig elkapja a emberek érzéseit, vagy legalább kicsikar egy izgalmakban bõvelkedõ filmet. Ennyit mondanék, tényleg nem akarok bunkó lenni, és nem áll szándékomban lenézni senkit, csak kicsit túlzás, hogy a mai filmek 90 százaléka le van osztályozva. Ha valakinek nem tetszik át lehet venni a széket, ahol írányíthatják a filmremeket.
5/10
rika72e 2010 márc. 01. - 19:43:22 5/10
(74/202)
Sziasztok.
Véleményem...
Valaki azt írta elöttem,hogy 10-év alattiaknak ajánlja!
Isten ments!
A 7-éves fiam majdnem frászt kapott tõlle!
Hát igen..nem véletlenül van kitalálva a korhatár!De 10-év alatt én semmi képpen nem ajánlom.
Mellesleg nekem sem tetszet pedig én imádom a Görög mitologiát.A trükkök jók voltak,de a történet nulla.
3/10
GéPLovaG X 2010 márc. 01. - 12:29:18 3/10
(73/202)
Szerinted az nem csalódhat a filmben aki érdeklõdve ül be egy vetítésre?

A fórum meg azért van, hogy mindenki elmondhassa a tapasztalatait, ha jó, ha nem jó. Ha nem tetszik nem kötelezõ elolvasni sem, ha csak jó kritikákat akarsz olvasni róla akkor jobb ha valami fan oldalra mész, ott valszeg minimális lesz a fika.

A filmrõl: erõtlejesen túlhype-olt az egész. A legszõrnyûbb az egészben, hogyha már Görög mítológia akkor miért kell sokadszorra is a Hercules mítoszt copy paste-ni orrba-szájba. Elég nagy az ókori Görög hitvilág arra, hogy legyen mibõl meríteni. Szerintem összecsapott, unalmas volt és túlságosan is kiszámítható (itt értem azt pl, hogy hiába általános iskolai anyag Hercules és a Görög mítológia alapjai, mégis az emós fõhõs beleesik a Hydra-s esetbe). A szárnyas Converse meg a tükör IPod szánalom volt a köbön. Egyedül a jól megcsinált effectek tetszettek. És most nem kötnék bele az író kreatívságába, hogy az Olümposz az Empire State building tetején van stb... Mivel az Olümposz nem lehet ott mivel az a Görög honban levõ hegy neve aminek a tetején állott az istenek palotája(leegyszerûsítve)... IMDB-n meg mindent elárul, hogy átlagban a legnagyobb pontszámot a 18év alatti lányoktól kapta a film...
9/10
RixosWalerius 2010 febr. 28. - 21:23:31 9/10 Előzmény anniemontrose
(71/202)
bukás ez a film?:D Az idei év eddigi legsikeresebb filmje xD
Ha mondasz valamit, elõtte gondolkozz...
Én ma néztem meg, nekem tetszett...
10/8
N@N@ 2010 febr. 28. - 19:35:00
(70/202)
Hát, a Holdhercegnõ nemtom hogy jön ide, de amúgy nekem is tetszett. Kicsit többet reméltem tõle, de így is jó volt.
És télleg nem értem hogy minek ül be az, aki utána lehordja a sárga földig. Az hülyébb, mint akinek tetszik, mert csak ezért kidob 1-2 ezrest!!!!

Aki olvasta a könyvet, annak biztos csalódás lesz, de aki nem és szereti ezt a stílust, annak jó szórakozás.
De mondjuk a HP hatás elég erõs volt, nem változott sokat a rendezõ.

Ja, és hiba télleg volt benne egy csomó, de ez van. Nem tudtok olyan filmet mondani, amibe ne tudnék belekötni.

Szóval, lehetett volna jobb is, az elõzetes tényleg nem túl megfelelõ. Túlzottan a mindenféle szörnyekre volt kiélezve, és télleg durván sok volt a félisten (Fõleg, ha belegondolunk, kb hánytól származnak összesen...:P )
offtopic
Andinella 2010 febr. 28. - 19:30:09 Előzmény magyar krokodil
(69/202)
Kizárólag fantasy rajongóknak!!!!!! Nekik viszont kihagyhatatlan!
offtopic
Kattrin 2010 febr. 28. - 18:25:47 Előzmény Semprini
(68/202)
A Holdhercegnõ egyáltalán nem rossz, sõt nagyon jó, ez a film a nyomába se ér.
10/10
Xprincess 2010 febr. 28. - 17:20:08 10/10
(67/202)
Nemértem a sok negatív hozzászólást.
Akinek eleve nincsen kedve megnézni az miért ül be?
Hogy utána majd itt fikázhassa?
Képzeljétek van akinek meg tetszik és 3-szor látta moziban.
Nem kéne ennyire lehordani a pokolig a filmet.
Énse dobom el az agyam tõle, de azért jó szórakozás volt.
10/8
anniemontrose 2010 febr. 25. - 15:58:46
(66/202)
Én még nem láttam, csak úgy nézegettem filmeket, h mit lehetne érdemes megnézni a moziban, azt megnéztem, h erre mennyi hely van az Arénában. Szinte üresek a vetítõtermek. Vagyis így az egészbõl levéve(a vélemények+az üres mozitermek) nagy bukás ez a film. Az elejét elkezdtem nézni, azt elfogott az álmosság xD Hát, ezt biztos nem fogom továbbnézni :D
Dyoosh 2010 febr. 25. - 11:36:43
(65/202)
Sziasztok!
Mit is mondhatnék a filmrõl?
Ha nem szeretném a mitológiát sem mondanám azt, hogy életem legjobb filmje, talán azt sem, hogy jó film.
Ami biztos, sokkal jobban tetszett volna, hogyha kevesebb fél isten rohangál a világban. Ahogy mennek a táborba az tiszta rémségek cirkusza. Az alvilág is jobb lett volna mondjuk úgy mint a Herkulesben. Na de mind1 is. Ez a mitológia nagyon csúnya megcsúfolása.
magyar krokodil 2010 febr. 25. - 10:15:40
(64/202)
hát mit is mondjak. 10 év alatt nagy kedvenc lesz, az biztos, de afölött...tényleg nagyon gagyi volt. az elején, mikor Zeusz elkezd hisztizni, hogy azonnal add vissza a villámom majdnem folytak a könnyeim a röhögéstõl. mondjuk tele volt ilyenekkel a film, inkább volt vígjáték, mint kalandtörténet. vagyis inkább lehet rajta röhögni, volt benne 1-2 jó poén.
amúgy nem tudom ki írta a az ismertetõt, de köze nincs a filmhez, nem is ez van benne. kb 1 sora sem igaz. úgy írta, hoyg nem látta a filmet vagy mi?
Wolfeinstein22 2010 febr. 25. - 02:09:17
(63/202)
Hát kedves fórumozók, én tényleg csak objektíven merem kritizálni a filmeket, és minden tiszteletem azoké, akik fel merik vállalni a véleményüket, de aki ezt a filmet élvezi, az tényleg amerikai átmosott aggyal rendelkezhet.
Hemzseg a hibáktól, mind mítosztörténetileg, mind forgatókönyvileg a szereplõk gyenge színészi játékáról nem is beszélve. Ez a film nem gyerekeknek készült, felsõbb korosztály viszont ne tekintse meg, mert csak pénzt és idõt veszít vele! Még a 300-ak is klassz filmnek számít ehhez képest:S

***Spoiler***

Egyetlen egy poénon mosolyodtam el magam, amikor a néger csávó kritizálja a révészt, hogy "nyakig ülünk a válságban te pedig égeted a pénzt". Ezek szerint Amerikában is érzõdhet, hogy milyen idõszakot élünk.