Téma: Virtuózok

10/10
-greghouse- 2014 nov. 07. - 11:52:04 10/10
(24/104)
Végre egy igazi tehetségkutató, ahol nem "megélhetési celeb" akar mindenki lenni.
nappalitv 2014 nov. 03. - 20:22:31
(23/104)
Nálam eddig Demeniv Mihály, a harmonikás srác viszi a prímet. Remélem egyszer összehoz egy duettet Tabányival.
Sorozatfüggõ 2014 nov. 03. - 19:59:33
(22/104)
Teljesen egyetértek veled! Példaként megint csak a "Felszállott a páva" vetélkedõt tudnám hozni. Ott is beletettek minden olyan külsõséget, ami manapság képernyõ elé viszi az embereket. DE!!. Mindezt nem gagyi módon, mûkönnyeket hullatva és ájuldozva tették, hanem õszinte szakmai véleményt mondtak. Neadj isten még némi pár mondatos eligazítást is adtak élményszerûen arról, mit látunk, hallunk, hogy az is értse, megszeresse, aki esetleg nem szakmabeli, csak õszinte érdeklõdõ. Itt ennek nyomát sem látom. Tényleg csak a fiatalok miatt érdemes nézni. Ember el nem tudja képzelni, mennyi munka áll egy ilyen pár perces produkció mögött. Évek kemény tanulása, gyakorlás, lemondás stb. Ne vegyék már õket egy kalap alá azokkal a kis sztárjelöltöcskékkel, aki kottát se ismernek, "jutyubró" utánozva tanulják a hülye kis dalaikat, és õket kajálja a publikum. Szóval mindezekkel a fenntartásokkal, de nézzétek a mûsort, mert rengeteg tehetség van ebben a kis országban, aki csak arra vár, hogy felfedezzék.
Sorozatfüggõ 2014 nov. 01. - 17:43:49
(21/104)
Félelmetesen jó volt a tegnapi mûsor! Na perszer nem a zsûrire gondolok, hanem a fiatalokra. Azért persze nem könnyû összevetni egymással egy fél éve tanuló énekest meg egy tucatnyi nemzetközi versenyt nyert zongoristát. Egy döntéssel nem értettem egyet: Én nem a beszédhibás énekest engedtem volna tovább. Hihetetlen teljesítmény, amit elért eddig, de sosem lesz igazán színpadképes /bocsánatot kérek, nem bántani szándékozom Õt/. Nekem sokkal jobban tetszett az Olaszországban tanuló fiú. Elõtte nagyobb jövõt látok. Egy férfihang sokkal késõbb érik be, mint egy nõi hang. José Cura is 28 éves kora körül kezdett komolyabban énekelni, és lám! Egy dologra azonban M. Erika azonnal ráérzett: Ez a fiú NEM TENOR! Inkább magas bariton, én a helyében sürgõsen tanárt cserélnék, mielõtt a nagy tenorrá faragás nevében tönkreteszik a hangját. Amúgy mindenkiért, aki nem ment tovább, vérzett a szívem, elképesztõ színvonalú volt ez a sok fiatal. A zsûri most meglehetõsen normálisan reagált, a szakmai megjegyzéseik is teljesen korrektek voltak. Csak remélni tudom, hogy a középdöntõkben talán már nem lesz kulisszák mögötti belepofázás és egyebek. Talán ahogy élesbe fordulnak a dolgok, kevesebb lesz a gagyizás. Lám, a "Felszállott a páva" ki tudta kerülni ezeket a visszataszító külsõségeket, mégis egy fél ország nézte, és ismerte meg a mûfajt. Szóval mindenki nézze tovább a Virtuózokat!!!
10/10
Alenlau 2014 nov. 01. - 15:01:41 10/10
(20/104)
Remélem láttátok a tegnapi adást!

Nem is találok jelzõket, annyira tetszett. Eleve várakozással ültem a képernyõ elé, és megkaptam mindent, sõt többet!
lilalibaláb 2014 nov. 01. - 13:43:46
(19/104)
Megértem mindenki felháborodását, DE!

Az utóbbi években Magyarországon olyan mértékû népbutítás és agymosás folyt, amilyen mértékû szerintem még soha nem volt kis hazánkban. Már van egy generáció, amelyik a Mónika, Balázs, Gyõzike show szintû eszementségeken nõtt fel, abból tanulta meg az élet dolgait, nem a szüleitõl. Ebbõl egyik pillanatról a másikra nincs visszaút, muszáj megmászni a kötelezõ lépcsõket.
A kezdeményezés igenis figyelemreméltó, még annál is több!

De ahhoz, hogy egyáltalán fölkeltsék ennek a végtelenségig lebutított tömegnek az érdeklõdését, muszáj beletenni a megszokott show elemeket. Enélkül bele se néznének. Így talán ott ragadnak, aztán majd elkezdik igényelni a sallangok elhagyását is...Ez egy folyamat, amit végig kell járni. De legalább végre elindult, és ehhez támogatást kell nyújtani Magyarország kulturáltabb felének, nem azonnal maximalistának lenni és fújolni. Cinikusan hangzik, de ehhez az elbutított nemzethez elõször gyógyped. képességek kellenek, aztán jöhet a többi.
Aspius 2014 okt. 31. - 20:44:49
(18/104)
Miért kell belepofázni a zenébe?
Feltételezik hogy a tisztelt nézõ képtelen egy percnél hosszabb komoly zenét elviselni folyamatosan?
Gondolom ezt a mûsort nem a MegaszarCsillagok hetvenes intelligencia hányadosú rajongói szerették volna élvezni.
Sajnos én sem tudom tovább nézni. Szánalmas.
Sorozatfüggõ 2014 okt. 25. - 14:36:10
(17/104)
Szinte mindenben egyetértek olahmikivel és pneklarával. Ez az adás egyértelmû csalódás volt számomra. Óriási várakozással álltam neki az elsõ részt is megnézni. Az elõttem szólók kifogásait nem akarom újra felsorolni, de a fiatalokat csak csodálni és dicsérni tudom! Hihetetlen tudású tinédzserek álltak ott, az oboás leány és a klarinétos fiú egyszerûen döbbenetesen jó volt. De ez a 2. rész! Nem akarom a gyerekeket bántani, de bizony némelyiküknél bármelyik hangszeres verseny területi, megyei válogatóján tucatnyi jobbat láttam. Nem beszélve azokról, akik végül döntõbe is jutnak. /Persze nem mindenki jelentkezett közülük ide./ A kis zongorista fiú tényleg tehetséges, de nagyon ellenszenves kis jelenség. Errõl ennyit. De a zsüri?? Ennyi mesterkélt, túljátszott beszólást, szinte gyõzték egymást alulmúlni. Vagy ki van nekik adva, hogy ilyeneket kell mondani, erre harap a publikum?? Tisztelem, becsülöm, értékelem valamennyiüket, mint mûvészeket, de ez a szerep, amit itt alakítaniuk kell, fájdalmas és gagyi. Fõleg Miklósa Erika, aki már most megpróbál valami vezérnõstény szerepet mutatni, nem beszélve a a könnypotyogtatásról. Úgy látszik, nézi azokat a külföldi tehetségkutatókat, ahol szintén így vannak a szerepek leosztva. Mindent összevetve a mûsor nézhetõ,és remélem, sok ifjú tehetséget fogunk még látni itt, mert szerencsére van belõlük jócskán kicsi országunkban.
pneklara 2014 okt. 25. - 14:29:48
(16/104)
Én azt hiszem, nem annyira beavatatlanok a zsûritagok, hogy ne tudnák, hogyan osszák el azt az 5 kis hegedût. Biztos ismerik az esti mezõny névsorát, felkészültségét.Ez is a show része: a nézõ rágja a körmét, na, ez pedig megérdemelte volna, aztán a kamion - a benzint a közösbõl fizetik - viszi a jó hírt az arra érdemesnek.
Néha elszólják magukat: álnaív kérdés, hogy talán hegedülsz is? Igen, hegedülök is - mondja a kis kópé, s az a tekintet mindent megért.Tehát a zsûri is szerkeszti a mûsort menet közben.
Sajnos elértünk oda, hogy nem feltételezik az emberekrõl, hogy sallang nélkül is elfogadnak, megértenek valamit.De hogy a közszolgálati megy a kereskedelmi után? Szomorú.
Nekünk is évekig 11 csatornánk volt, most lett 33, de semmivel nem nézek többet, mint elõtte, a sportra nem megyek, a régi filmeket ismerem, a sorozatok nem érdekelnek. Végül is mindegy, hogy 30 vagy 50.
olahmiki1959 2014 okt. 25. - 13:01:31
(15/104)
Teljesen igazad van, ráadásul - hogy egy másik szempontot is behozzak - szerintem totális félreértés 6-15 éves gyerekeket versenyeztetni egymással, hiszen a "cukiság faktoron" túl, ebben az életkorban hihetetlenül sokat számít néhány évnyi korkülönbség.
Egy 6 éves gyerek - akármilyen tehetséges legyen is, - anatómiailag, (kezek nagysága, képzettsége), testi és szellemi fejlettségben, érettségben sem összemérhetõ egy 14-15 évessel, aki gyakorlatilag már a felnõtt lét küszöbén áll.

A kis hegedûk mûsor közbeni kiosztása valóban nem szerencsés, hiszen senki nem tudhatja, hogy az azzal jutalmazott gyerek után következõ versenyzõk között nincs-e egy sokkal tehetségesebb gyerek, aki csak azért nem kaphat egy továbbjutást jelentõ kis hegedût, mert az egész egyszerûen elfogyott!

És sajnos, úgy vettem észre, a szubjektum nagyon fontos szerepet játszik a mûsorban, a külsõ megjelenés, "aranyosság", betegség, szociális helyzet befolyásolhatja a zsûri döntéseit, amelyek közül néhánnyal már most sem értettem egyet.

A produkciók közbeni "beszélgetés" a rokonokkal a kulisszák mögött pedig néha kifejezetten idegesítõ, az ember kiesik a zene folyamatából, hangulatából, mert a riporterek buta, erõltetetten könnyed kérdéseire a gyereküket feszülten figyelõ szülõk kénytelenek valamit válaszolni, miközben nem tudják levenni a szemüket a képernyõrõl, annyira szurkolnak a gyereknek, a nézõ meg ideges lesz, és türelmetlen, hogy miért nem hagyják, hogy elejétõl a végéig meg tudjon hallgatni egy produkciót.
Ez egy abszolút bulvárízû gyakorlat, - az X Faktorból, Megasztárból vették át, - szerintem ebben nem kellene versenyezni a kereskedelmi tévékkel, nem kellene lemenni azoknak a szintjére, de hát, azt hiszem, nem ez az egyetlen kifogásolható mozzanat a Virtuózokban.

Az a bennem felmerülõ kérdés már csak hab a tortán, hogy mi a bánatért kell egy baromi nagy kamionnal lemenni vidékre ahhoz, hogy megmondják egy gyereknek, hogy továbbjutott-e, vagy sem...:)))
olahmiki1959 2014 okt. 25. - 12:31:16
(14/104)
"...mindenkinek minimum 50 csatornája van..." - írtam én.
"Azért ne túlozzunk ekkorát!" - írtad te, erre válaszul.

Ez túlzás lenne?
Szerintem, aki valamelyik kábelszolgáltató társaságnál elõfizetõ, annak valóban minimum 50 tv csatorna bejön, de az esetek nagy részében még ennél is több.
Mi a DIGI tv-nél vagyunk, - amelyik nem is a legnagyobb, hiszen például a UPC sokkal bõvebb csatornakínálattal rendelkezik - és nekünk is 54 csatorna jön be, de úgy, hogy egy csomót már ki is szedtem, mint tök feleslegest, - kínai nyelvû, horgász, néhány sport, vallásos, stb. adót, - és így maradt 54.

Egyébként mindig is az volt a véleményem, hogy ennyi csatorna nem kell, sok olyan van köztük, amit a kutya sem néz, de hát, miután csomagban adják õket, nem tudod kivédeni, hogy rád ne tukmálják õket erõszakkal.
10/10
eremit 2014 okt. 25. - 10:36:36 10/10 Előzmény olahmiki1959
(13/104)
"...mindenkinek minimum 50 csatornája van..."

Azért ne túlozzunk ekkorát!
pneklara 2014 okt. 25. - 08:21:23
(12/104)
Azért nem értem én a hangszer-oktatókat sem. Érdemes versenylónak tekinteni egy gyermeket, ha látszik rajta, hogy van benne kurázsi? Mozart: Török indulót játszatni egy két éve hangszert tanuló gyermekkel?
Jó, lejátssza, de hogy és minek?
Olyan ez, mint a 6 éves gyerek az anyja magassarkú cipõjében. Tud benne menni, de hogy?
Egy mû megválasztása, kiosztása a tanár érettségét, vagy éretlenségét/felelõtlenségét is mutatja.
De hát Virtuózok a mûsor címe, a Török induló, meg hasonló mûvek játszása virtuozitást kíván. Még ha kicsit döcögõsen is sikerül az elõadás.
Azokat a kis hegedûket én csak a mûsor végén osztanám ki, hiszen a gyermek, aki ide eljut,hisz magában, s csalódottan toporog, nem igaz, hogy én nem kapom meg azt a kis kütyüt.
És látszik, hogy a mûsort felnõttek csinálják felnõtteknek, akik a gyerekkönnyek árán hatódnak meg önmaguk nagylelkûségétõl.Mert egy beteg kislány érzelmeivel így játszani: nem viszünk magunkkal, de kapsz egy hegedût, meg hozzájuthatsz egy kis pénzhez is a mi jóvoltunkból. Hát, nem tudom, egy 13 éves gyermek hogy éli ezt meg? De aki mûvész akar lenni, annak állni kell az Élet ütéseit...
olahmiki1959 2014 okt. 19. - 12:35:12
(11/104)
Tulajdonképpen igazad van, de õket is meg lehet érteni, meg a mûsor készítõit is.
Régen, amikor karmesterversenyek voltak a tv-ben, akkor összesen 2 csatorna volt a hazai tv kínálatban, tehát egy egész ország ezeket nézte, mert nem volt más. Ezért voltak hihetetlenül nézettek a régi Ki mit tud-ok, a Táncdalfesztiválok, mert egyéb kínálat híján, mindenki azokat nézte.
Ma már, amikor mindenkinek minimum 50 csatornája van, valahogy meg kell fogni a nézõket, kicsit színesebben, bulvárosabban kell tálalni az ilyen mûsorokat, pláne szombat eset, amikor mindenhol látványos szuperfilmeket adnak, meg tehetségkutató bulvármûsorokat, - lásd X Faktor, - és ezekkel kell valahogy felvenni a versenyt.
Nekem nem tetszik ez az új világ, de megértem, hogy ma már mások a viszonyok, és olyan eszközöket is be kell vetni a nézettség miatt, amiket évtizedekkel ezelõtt nem kellett.:D
robicsek2 2014 okt. 18. - 18:20:25
(10/104)
Azért a zsûri kicsit elborzaszt. Nem kellenek ide a poénkodások! Ez nem az a szint ahol poénkodni kéne. Ez nem ad hozzá a mûsorhoz. Vagy talán lehet, de nem minden elöljárónál. Meg az is kicsit idegesítõ ,hogy közben kérdezgetik a családtagokat.
Az elõadást szeretnénk halhatni. A kopasz karmester szépészete meg enyhén idegesítõ .
robicsek2 2014 okt. 18. - 17:59:59
(9/104)
Nagyon jó ,csak egy gondom van. Eléggé leutánoztak az Szar faktort. Mármint itt inkább idegesítõ, hogy a zsûri próbál poénkodni. És az hogy a családtagokat is ugyanúgy faggatják mint ott. De az elõadások gyönyörûek. Az embernek leesik az álla hogy milyen profi elõadásokat lát, hall. Itt eddig nem is hallottam rossz elõadást. (Szerencsére a kreténeket nem engedik be.) Itt tényleg szükség van a profi zsûrire. Bevallom nem igazán halhatók komoly zenét, és nem vagyok képben a zsûrivel, de remélem értik a dolgukat. Mert nehéz ennyi jó közül a legjobbat kiválasztani.
Józsila 2014 okt. 18. - 16:00:32 Előzmény schmelzer
(8/104)
Egyet értek Nekem is tetszik a mûsor,közszolgálati televízió egyre jobb mûsort sugároz,de ne feledkezünk el arról hogy a Maradj talpon!vetélkedõ is egy igen színvonalas mûsor.
Onódy Péter 2014 okt. 18. - 11:21:26
(7/104)
Szerintem, amit írsz az szánalmas!
Ha csak egy ember is, aki idáig nem hallgatott klasszikus zenét, most végignézi ezt a mûsort, akkor már volt értelme.
10/10
schmelzer 2014 okt. 18. - 08:37:30 10/10
(6/104)
Végre egy színvonalas mûsor az M1-en! Jó, igen az X faktor elemeinek lenyúlása, de jó célra használják.
Nekem visszaadta a hitemet, hogy vannak még értékes, tehetséges fiatalok hazánkban…
pneklara 2014 okt. 18. - 08:11:06
(5/104)
Ez egy jó kezdeményezése a közszolgálatinak.
Nem nézem én le az olyanfajta tehetséget sem, akinek fonetikus angollal leírják egy darab fehér papírra a dalt, kottáját nem, mert nem tudna vele mit kezdeni, s hallgatja százszor, ezerszer a nótát, míg már õ is olyan, mint Madonna, vagy Beyonce.Ehhez is kell bizonyos tehetség.
De ezek a hangszeres mûvészek-mert már azok- mit dolgoznak azért, hogy így szóljon a hangszerük!! Min. 10 éven át napi 3-6 óra gyakorlás, kitartás, lemondás a csábító dolgokról. Mi meg rálátunk arra, milyen tehetséges fiataljaink vannak, mert egyébként honnan tudnánk róla, akik aztán külföldön tudnak érvényesülni, mert a tudásuk az egész világon beváltható tudás.
De a mûsor készítõi miért nem bíznak abban, hogy akik ez elé a mûsor elé leülnek, és ott maradnak, azoknak nem kellenek show elemek? Láthatóan a kereskedelmik idétlen, idióta gyakorlatából kölcsönöznek, s lesz egy hibrid mûsor. Micsoda szentségtörés az, hogy amíg az ember eljut egy hangulatba, s maradna ott, jön a mûsorvezetõ, aki mint elefánt a porcelánboltban, arról faggatja a hozzátartozót, hogy remeg-e a keze, tetszik-e, amit hall.Versnél is eszébe jutna a szerkesztõnek, hogy 1-2 versszak alatt elhalkítja a verset, s faggatja az anyukát, hogy aztán focizik-e a fiú a verstanulás mellett?
Ez a mûsor az X-Faktor, a Megasztár és az Ének iskolája összegyúrása. Kamionnal utaznak a versenyzõkhöz, legyen benne egy kis szívfacsarás is, hogy most te nem jössz velünk. Pedig ehhez a mûsorhoz nem kellene ilyen bulvárkörítés.
Kedvencem a hegedûs fiú volt, aki a Hullámzó Balaton dallamot adta elõ. Elállt a lélegzetem. De a tubás, a furulyás, a klarinétos is bámulatba ejtett.
És végre egy csatorna, amelyik ki is írja, hogy éppen melyik mûvet halljuk.
Szóval mondhatnánk, hogy népnevelõ mûsor is.
És hogy a nevezõk "rajtszáma" négyjegyû, ez arra enged következtetni, hogy sok tehetséges gyerek és tanára dolgozik itt csendben, nem bikicsunáj szinten.