Téma: Virtuózok

Talpra 2016 ápr. 14. - 11:02:37
(84/104)
Gratulálok a mûsor ötlet adójának, a zsûri minden tagjának és szereplõjének. Idõszerû és fontos volt, hogy a komolyzene mûvelésében magas szintû jártasságot elérõ fiataljaink megkapják a mûfajt és õket megilletõ nyilvános szereplés, versenyzés lehetõségét. Nekünk nézõknek pedig a már régóta áhított élményt. Kívánom, hogy az idei sorozat hasonló sikeres szereplõkkel ismertesse meg a nézõ-hallgató közönséget. Köszönöm.
9/10
Bob19 2015 jan. 14. - 11:04:37 9/10
(83/104)
Kicsit csalódtam a mûsorban. Ennek a szavazatait is megbuherálták vagy keményen befolyásolták a nézõket. Én már az elsõ elõdöntõknél - mikor mindenki játszott már egyet - már tudtam, hogy megint a számomra legirritálóbb személy fogja megnyerni ezt a versenyt is(Ali). Arról nem is beszélve, hogy a tipikus stréber benyomását kelti, és mindig az ilyen arcok gyõznek, ezeket tolják elõre felé. De biztos erre rátett egy lapáttal az is, hogy hülye fejeket vágott játék közben. Valamiért ezeket mindig szeretik, de számomra irritáló. A Misi közönség kedvenc megint egyértelmû volt a kis cukisága miatt. Ivett meg nem tudom hogy került be a döntõbe az elõdöntõben játszott egyszerû elõadása után.
Szerintem a mezõnybõl a legvirtuózabb a harmonikás volt, és ezt õk is tudták, más különben nem adtak volna neki különdíjat (ami ugye mégsem 12 millió). Nagyon várom már az olyan versenyeket ahol nem látjuk az elõadókat!

Amúgy a hozzászólásom stréberes része sajnos tapasztalat.:)
pneklara 2014 dec. 27. - 18:57:55
(82/104)
Bizony, nagyon nehéz a dolga egy mesternek, akinek olyan tanítványai vannak, hogy esetleg túlnõnek rajta.Az ember azt várja, hogy akkor most csodát hall majd, hisz most a mester mutatja meg, hogy kell ezt csinálni.És talán nincs is akkora különbség.Egy idõ után át kell adni a stafétabotot, de a mester tudására továbbra is szükség van.
Sorozatfüggõ 2014 dec. 27. - 16:33:48
(81/104)
Nagyon szép volt a gála, mindenki azt nyújtotta, amire számítani lehetett. Külön öröm, hogy a gyõztesek mellett a többi tehetségnek is adtak lehetõséget. Olyanoknak, akik tényleg csak hajszál híján nem lettek nyertesek. Õk is megérdemelten állhattak a színpadon. Egy tanulsággal viszont gazdagabb lehettem. Jelesül azzal a felismeréssel, miért volt nekem Szenthelyi Miklós mindig egy kicsit... szóval nem szimpi. Azért, ahogy a Massenet Meditációt játszotta. Unalmasan, egysíkúan, érzelem nélkül. De ebbe ne menjünk bele, magánvéleményt írtam. Remélem, hagyományt fognak teremteni ebbõl a mûsorból. Ne csak a gagyi tehetségkutatókat rendezzék meg félévente húszszor. Köszönet a kitalálóknak!!!
Yuliusz 2014 dec. 26. - 13:23:03
(80/104)
Magyar szokás, hogy – kifordítva a közmondást – minden jóban van valami rossz, amit sokan lázasan keresnek és "boldogok", ha megtalálni vélik.
Ugyan mitõl látszott "önteltnek" Gyöngyösi Ivett?
Teljesen egyértelmû volt, hogy egy nagyon zárkózott, nem szívesen nyilatkozó, csak a zenének élõ és abban feloldódni tudó lányról van szó, aki még akár meg is engedhette volna magának az önteltséget.
Lett volna mire, de nem volt az.
profitmix 2014 dec. 25. - 17:09:11
(79/104)
Nagy élvezettel néztem végig a mûsort, Ivett már kész müvész, nem lett volna helyes, ha õ nyeri meg. Ismertté vált, minden lehetõséget megkapott ezzel a versennyel. A nagyágyú a kis aranyos mosolygós Misi, és Ali volt, akiknek még tényleg kell tanulni. Azért számomra Dixi Tanárúr megjelenése már valamit sejtetni engedett arról, hogy mi is történik majd! Õ rögtön látta hol az igéretes utód!
Remélem lesz folytatás!!
Sorozatfüggõ 2014 dec. 20. - 16:18:28
(78/104)
Hatalmas élmény volt ez a tegnapi döntõ, szinte végig nyitott volt, ki lesz az abszolút gyõztes. Én magam is minden pillanatban mást láttam esélyesnek. Aztán megtörtént, amire szerintem senki nem számított: az egész tehetségkutató legnagyobb ígérete maradt díj nélkül, mármint Ivett. Szerintem ez azon múlott, hogy könnyûzenét is kellett elõadniuk. Véleményem szerint ez abszolút nem illett ennek a tehetségkutatónak a profiljába, ezt nem kellett volna bevenni! Ezzel dõlt el Ivett sorsa, neki ez nem jött be. Bejött viszont Alinak, aki hihetetlenül jól bírja ezt a klezmer mûfajt. Én is imádom ezt a zenét, és leesett az állam, hogy egy ennyi idõs gyerek ilyen szinten vegye ezt a stílust. Amikor kihirdették, hogy Misit felvették a különleges tehetségek zeneakadémiai osztályába, abban a pillanatban tudni lehetett, hogy nem õ lett a primissima. Szerintem, ha nem halljuk Alit a klezmer produkcióval, simán Ivett nyer. Még a családban is volt, aki itt döntötte el, hogy mégis inkább Alira szavaz. Az viszont tény, hogy Ivettnek már van nemzetközi szakmai "múltja", és ez a verseny remélhetõen alaposan felgyorsította a további sikeres pályáját. Ali viszont még annyira fiatal, hogy ezzel az anyagi segítséggel óriási lehetõséget kapott arra, hogy ne kelljen féltucat évet várnia a befutással. Magyarország zongorista nagyhatalom, és nem nagyon futkosnak az utcán tucatjával ilyen klarinétosok, mint Ali. Le a kalappal a mûsor és az összes versenyzõ elõtt. Reméljük, nem ez volt az utolsó!!
pneklara 2014 dec. 20. - 08:53:39
(77/104)
"Papírforma" szerint arra számítottam, hogy a "közönség" Misire fog szavazni.
A legtermészetesebb lett volna viszont Ivett tudására voksolni.
Nem hittem azonban, hogy a klarinétos fiatalember játékában az emberek is meghallják a csodát.
A 2.-nak elõadott mûsorszáma után azt mondtam magamban, bár nem õ nyeri meg, de én neki adnám a díjat.Ezek után
meglepõdtem, de teljes mértékben elégedett vagyok az eredménnyel. Remélem, nem csak Ali sorsa hatotta meg az embereket, hanem valóban felismerték, hogy ilyen éretten elõadni egy ilyen sokszínû mûvet egy 15 éves fiatalembernek-az maga a csoda.
lizbet 2014 dec. 19. - 23:16:46
(76/104)
Az ilyen mûsorért érdemes bekapcsolni a tévét. Gratulálok minden versenyzõnek, a döntõbe jutott virtuózoknak és Alinak a gyõzelemhez, Misinek, Ivettnek a fantasztikus zongora játékhoz.
10/10
Alenlau 2014 dec. 19. - 22:28:07 10/10
(75/104)
Nagyon örülök, hogy tanúja voltam ennek a mûsornak.

Egész biztosan többször visszanézem!
Túrin 2014 dec. 19. - 22:25:56
(74/104)
Ali lett a "prima primissima" és ez így van jól.
10/10
marxengelszleninsz 2014 dec. 15. - 11:03:03 10/10
(73/104)
Szinte el sem hiszem, hogy manapság ilyen színvonalas mûsort tévében fõmûsoridõben nézhettem. A mûsor formátuma az egyes részek során tökéletesen letisztult, jó arányérzékkel találták meg a show, a tehetségkutató mûsor és a klasszikus zenei koncert egyensúlyát. A díszletek a színpadkép, a mûsor szerkezete mind nagyon egyben volt, hihetetlen, hogy ez nem egy átvett formátum, hanem a készítõk saját ötletei alapján állt össze. Nyugodtan mondhatom, ez így simán egy nyugatra is eladható formátum lett. Gratulálok a készítõknek!
Örülnék neki, ha ez a mûsor idõszakonként újra indulna, mert ezek az adások valóságos gyöngyszemek a hömpölygõ mocsárban.. (Egyetlen aprócska kritikai észrevétel, Bõsze Ádám mûsorvezetõ mindvégig úgy nézett ki mint egy torzonborz Rumcájsz, nem ártott volta pár kiló szõrtõl megszabadítani a mûsor elején, kicsit bizarr látványt nyújtott így, fõleg Varga Edit oldalán, valahogy ez a fazon nem illett ebbe a kultúrközegbe..)

A versenyzõk szakmai tudása lenyûgözõ volt, és annak is örültem, hogy sok olyan új zenedarabot ismerhettem meg, amelyek eddig kívül estek a látókörömön.
A zsûri is szimpatikus volt, a döntéseikkel is gyakorlatilag mindig egyetértettem, bár a középdöntõben és a döntõben már olyan erõs volt a mezõny, hogy bizony nehéz volt kiemelni egyet a sok tehetség közül.

A hárfás nagylány, Tóth Bettina pl. a középdöntõben lélegzetelállítóan szépen játszott, az egy nagy pillanat volt, nem csoda, hogy Kesselyák Gergely is alig tudott megszólalni az elõadás után. De amit Boros Misi a döntõben mûvelt arra nincsenek szavak, hihetetlen volt milyen éretten és micsoda technikai tudással intepretálta a darabot. Na és az a nyílt és jókedélyû fazonja hozzá :) Ilyenkor csak ámulni lehet, hogy léteznek ilyen csodák.
Gyöngyösi Ivett mûvészete megkérdõjelezhetetlen, meghajlok elõtte, viszont nekem is az volt az érzésem, hogy picit mintha nagyképû lenne, fõleg a játéka után, a zsûrizés és a díjkiosztó során mutatott viselkedésérõl ordított ez. Remélem csak rosszul dekódoltam a testbeszédét, bár a tehetsége ettõl függetlenül fantasztikus.
Ali a klarinétos már az elõdöntõben is elbûvölt, azt hiszem ilyen pianissimo egyszerûen már nem is létezik, amit õ még ki tudott fújni a hangszeren :)
Tényleg ahogy Némethy Attila is mondta egyszer, minden egyes hangnak szinte saját élettörténete volt. Élvezet volt hallgatni. Bár kicsit sajnáltam Sallai Noémit (klarinétos lány), aki a középdöntõben egy igen virtuóz számot adott elõ igen jól, mégis távoznia kellett.
Demeniv Mihályról egybõl a Csillag Születik-es Szabó Ádám ugrott be, mivel ez utóbbi is játszott egy tételt Vivaldi Négy évszak-ból (mégpedig nem is rosszul). Csodálkoztam is hogy Miklósa Erika számára a tangóharmonikás Vivaldi-átirat az újdonság erejével hatott, bár gondolom a mûvésznõ nem gubbaszt a tévé elõtt kerekeskedelmi csatornák tehetségkutatóit nézve.

Hosszasan lehetne sorolni a mûsorban feltûnt jobbnál jobb elõadókat - jó lenne õket látni-hallani késõbb is, ill. az újabb és újabb végzõs tehetségeknek is lehetne majd hasonló mûsorok keretében lehetõséget adni a bemutatkozásra..
pneklara 2014 dec. 13. - 13:31:31
(72/104)
Köszönöm, Susuke.
Én is csodálkoztam kicsit, hogy nem törekedett senki a klasszikusan népszerû darabok elõadására, s ezzel megnyerni a közönséget.Még a közönségdíj hozhat meglepetést. Nem csodálkoznék, ha Misi nyerné el, mert valahogy benne minden egyben van: hangszeres tudás, az érzelmek tolmácsolásának képessége, és egy tündéri, szerethetõ személyiség.
Én nem is tudom, kinek adnám.Ha nem neki, akkor a nagyobbik hárfás kislánynak.
pneklara 2014 dec. 13. - 10:45:38
(71/104)
Azért mondtam, hogy az én hibám, mert ezen a szinten már nem volna szabad a hallgatónak a hangszer kezelésének technikájára gondolni. Tény, hogy a kéztartás, testtartás, ujjtartás, "befújás" nem példaszerû egy-egy mûvésznél. Csak amíg a gyereknél kritizál a tanár, egy mûvésznél már mellékes, hogy mintaszerûen tartja-e az ujjait.
Gyerekeimnek még azt tanították, ne a tested muzsikáljon, ergo ne hajlongj, ne azzal próbáld elõadni a zenét. A klarinétos gyerek nem törõdött ezzel. Nem ölték ki belõle az önkifejezési törekvést.
lilalibaláb 2014 dec. 13. - 10:19:31
(70/104)
"Az ujjait látva - ez már végképp az én hibám - egy kaszáspók lábaira asszociáltam.Egy idõ után nem is néztem, csak hallgattam. Jobban is jártam."

Paganini kifejezetten visszataszító látvány volt. Azért nevezték az ördög hegedûsének, mert nagyon sovány volt, hosszú karokkal, ferde vállal, szögletes, fura mozdulatokkal, frakkban játszott, és ahogy a színpadon a fények megvilágították, a háta mögötti árnyéka pont olyan volt, mintha az ördög ugrált volna a színpad mögött.

És mégis...hercegnõk háborúztak érte. :-)
lilalibaláb 2014 dec. 13. - 10:15:12
(69/104)
A következõ adás már élõ adás lesz, mondták.
4427 2014 dec. 13. - 09:59:05
(68/104)
Végre egy komoly(zenei) mûsor, amely tömegeket mozgat meg!
Gratulálok a mûsor készítõinek, a kitûnõ zsûrinek! (Lám, így is lehet zsûrizni!)
A kedvencem nekem is a kis pécsi Misi és a tangóharmonikás fiú volt. (Azért a többiek elõtt is le a kalappal!)
pneklara 2014 dec. 13. - 09:38:02
(67/104)
Én is jól tippeltem a gyõztesek személyére - valószínû azért, mert kétség nem fér a tudásukhoz.
Egy esetben hezitáltam: meg meri-e tenni a zsûri, hogy nem Gyöngyösi Ivettet hozza ki gyõztesnek? Nem merték megtenni, de korrigáltak, hogy a tangóharmonikás srácnak "összedobtak" egy zsûri-különdíjat. Ivett adásról adásra,hogy is fejezzem ki magam? nem szimpatikusabb nekem. Önteltnek képzelem, de ahogy "megnyílik" - ezt õ maga mondta magáról - s a külsõre helyezi a hangsúlyt: vérvörös száj, az átélés grimaszai játék közben, amelyek más gondolatokat ébresztenek a nézõ-hallgatóban, számomra már nem szimpatikusak.Az ujjait látva - ez már végképp az én hibám - egy kaszáspók lábaira asszociáltam.Egy idõ után nem is néztem, csak hallgattam. Jobban is jártam.
A tangóharmonikás fiú által választott mû feladhatta a leckét a klasszikus zenére szakosodott zenekarnak is. Valahogy a karmester is megjegyezte: arra törekedtem, hogy ne zavarjam az elõadót.
A jövõ az, hogy kihozzák a zenébõl show-elemekkel, ami még benne rejlik: ahogy a hárfás kislány esetében is, a hangszer ütögetésével a ritmus önálló életre kelt.
Azért jó kezdeményezése volt ez a mûsor az m1-nek. A végére lefaragták a sallangokat, elég is volt egy villanás az izguló tanár, vagy szülõk arcára a játék közben.
Én is arra gondoltam, mivel nem élõ adás volt, történtek-e belépési hibák, leállások tévesztés miatt? Jó lett volna többet látni a mûhelymunkából. Talán éppen a mûhelymunka "eredménye", hogy a legkisebbek között hegedülõ srác, szinte összeomlott, feladta a versenyt, tisztességbõl végigvitte, de látszott, hogy már nincs motivációja. Hát, egy elõadó mûvészethez nem elegendõ a hangszeres tudás.
Az énekes fiú kvalitásairól nem szóltam, mert egyre inkább úgy tûnik, énekelni mindenki tud, ezt sugallják az egymás sarkában loholó tehetségkutató mûsorok, de egy napon nem lehet említeni, hogy valaki 5 hangon énekel egy nótát zenekarral megerõsítve, vagy elõad egy áriát, játszik a hangszíneivel/dinamikájával/tudatosan formál, jól, s jó helyen vesz levegõt, érti, amirõl énekel, helyesen artikulál. Ezek mind meg voltak az énekes fiú elõadásában.S úgy gondolom, a hangszer lejátssza, amit "húznak, nyomnak,pengetnek" rajta, de az énekesnek magának kell elõállítania a hangot. Gondolom, ez a legnehezebb.
olahmiki1959 2014 dec. 12. - 23:02:58
(66/104)
A mai este nagyon tetszett, és az eredmény is nagyjából megegyezett az én véleményemmel.
A legkisebbek között Boros Misi elsõ helyéhez nem férhetett kétség, a második csoportban a klarinétos fiú és a hegedûs nagyjából azonos kategória volt, a legnagyobbak között pedig Gyöngyösi Ivett volt az, aki kimagaslott a másik két versenyzõ közül, - akik persze szintén nagyon jók voltak.
Egy kritikai észrevétel: ez egy felvett, konzerv mûsor volt, az élõ adásnak jobban örültem volna.
Nagyobb lett volna a feszültség, a valódi izgalom.
Talán majd legközelebb...
olahmiki1959 2014 dec. 12. - 19:10:20
(65/104)
Nem tudjátok véletlenül, ma már a döntõ lesz, vagy még mindig csak a legjobbak kiválogatása?