10/10
TEXAS 2008 jún. 26. - 09:26:18 10/10
(55/195)
Van itt valami amit nem értek. Ha az öreg Biff vissza ment a múltba és oda adta a könyvet a múltbéli magának, akkor már meg kellett változnia jövõnek. Õ mégis vissza tér a normális 2015-be. Lehet, hogy ez csak a Dokiék miatt van?
BBDesign 2008 jún. 13. - 15:47:26
(54/195)
Szerintem se, fõleg, hogy csak azt akartam én is leírni, hogy mennyire jó ez a film! :)
10/10
zee944 2008 jún. 13. - 14:42:44 10/10
(53/195)
Grrrrrrr. Természetesen ezek az emblematikus szerepeik, szinte mindenki innen azonosítja be õket, nem volt jobb filmjük, nem is nagyon lehetett volna. Ezzel nem vitatkozott senki, az eredeti állításaiddal igen, de azokon már finomítottál. Ne nyújtsuk a rétestésztát.
BBDesign 2008 jún. 13. - 14:29:45
(52/195)
Igazatok lehet, azt hiszem nem is arra gondoltam, hogy nem játszottak jól másban, hanem arra, hogy nem kaptak már olyan jó, jelentõsebb szerepeket, vagy összességében véve nem ütött akkorát, mint a Vissza a jövõbe. Persze az is lehet, hogy csak én nem láttam ezeket a filmeket.
10/10
Bigpapa 2008 jún. 13. - 13:52:55 10/10
(51/195)
Álomcsapat, Bizánci tûz, Kedvenc marslakóm - utóbbi kettõben szerintem briliánsat alakít-, Lenni vagy nem lenni (Schultz!!!!-Heil Hitler!- Azt hiszi,egy Heil Hitlerrel mindent elintéz!:))))) )
Roger nyúl a pácban, Kelj fel és járj....és nem utolsó sorban a Taxi sorozat. Ezekben nagyon jól játszik. Fõszerep kevés találta meg, de mindig zseniális abban, amit játszik.

Ott volt szegény J.T.Walsh. A Pleasantville, a Nincs alku, a félelem országútján....számos filmben játszott,de végig mellékszereplõ volt. Úgy halt meg, hogy egy remek karakterszínész volt, de igazán fõszerepet nem adtak neki.
10/10
zee944 2008 jún. 13. - 10:46:53 10/10
(50/195)
Tény, hogy Lloyd befutathatott volna nagyobb karriert is, tekintettel a nyilvánvaló tehetségére és karakterére. De az ekkora kaliberû kommersz sikerfilmek sztárjainak ritkán szökken szárba a karrierje. Harrison Ford egy mesés kivétel.
BBDesign 2008 jún. 13. - 10:28:33
(49/195)
Azaz! Azzal a komisz kisfiúval, aki még a durván elmaszkírozott Lloydtól sem félt. :)

Látod az általad említett két filmet nem is láttam, szóval lehet, hogy túlzás amit írtam, és persze szívesen néztem MJF-ot és Christofer Lloydot is más filmekben, de valahogy az az igazi nagy dobás mindig elmaradt számomra, ahogy a Columbot közel 40 éven át alakíó Peter Falk egyetlen filmben, a Viharos vakációban volt igazán kiemelkedõ, a többi filmje amit láttam idétlen blõdli volt.

Van viszont több híres, kedvelt színész, akinek több hasonló színvonalú, és nem meglepõ módon hasonló jellegû fimje is van, bár a kutya ott lehet elásva, hogy azok egyenként nem olyan filmtörténeti mérföldkövek mint a BTTF.
Platypus L.K. 2008 jún. 12. - 22:21:56
(48/195)
de a te tippedet is elfogadjuk, mondjuk azt s filmet személy szerint nem ismerem, csak most nyomoztam ki a kód alapján :D
Platypus L.K. 2008 jún. 12. - 22:08:09 Előzmény BBDesign
(47/195)
nekem is van egy tippem a feladványodra: arra az 1993-as vígjátékra gondolsz, amelyben a címszereplõ kisfiút Mason Gamble játssza és Walter Matthau is szerepel benne?
10/10
zee944 2008 jún. 12. - 19:23:39 10/10 Előzmény BBDesign
(46/195)
Az ilyen filmek szereplõinek sokszor valóban megfeneklik a karrierjük, de azért azok barokkos túlzások, amiket állítasz. Michael J. Foxnak nézhetõ filmje legalább 5-6 volt (a BTTF-et nem számolva), és ezek között voltak kifejezetten jók is. Christopher Lloydot szintén nem nevezném "nullának" az Addams Familyben és a Bizánci tûzben. Lea Thompson meg pont az, akinek szerintem még Lloydnál is kevesebb jó dobása volt. A feladványodra tudok egy választ (a kódját ideírom: I60), de szerintem te nem arra gondolsz.

A maszkos poén: tehát, mint írtam, VHS-en az volt számomra a poén, hogy nem volt változás. DVD-n már úgy tûnik, hogy tényleg van változás, tehát a készítõk komolyan gondolták. Ha jól emlékszem, késõbb még nyiltakoztak is róla, hogy azért dobták be a fiatalító maszkos dolgot, hogy ne kelljen Christopher Lloyd-ot a filmhez öregnek maszkírozni.
BBDesign 2008 jún. 12. - 18:45:15
(45/195)
Nekem is az egyik kedvencema a Vissza a jövõbe, egyszerûen zseniális, tökéletes. Érdekes, hogy a fõszereplõk - valószínûleg a film egészének utolérhetetlensége miatt - semelyik másik filmjükben nem alkottak maradandót, legalábbis számomra. Szegény MJF egy két filmben (A pénz boldogít, Doc Hollywood) még nézhetõ volt, de Christopher Lloyd minden más filmjében nagy nulla, és Thomas F. Wilsont sem láttam még másban. Számomra mindig Marty és Doki maradnak. Lea Thompson és Elizabeth Shue viszont játszott egy-két jelentõsebb filmben. Eszembe jutott egy kakukktojás. Azt tudjátok-e hogy melyik késõbbi vígjátékban játszott együtt a felsoroltak közül két színész? Ez az én feladványom. :)

Viszont szeretnék rákérdezni zee944 és Moldávia bánata által feldobott poénokra, mert nem egészen értem õket. A maszkról én is azt éreztem, hogy nem igazán van változás, a posta-meteorológia kérdésben pedig talán az elõre nem jelzett vihar és a pontosan kézbesített 1885-ös levél a lényeg?
kitti992 2008 jún. 12. - 15:20:30
(44/195)
Sziasztok!

www.zene-sorozat-film.gportal.hu : Itt képeket találhattok mindhárom filmbõl!
10/10
Bigpapa 2008 jún. 12. - 12:55:33 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(43/195)
Én vagyok a Kárpáti Vigooo, a kárpátok ostora,Moldávia bánata...urad és parancsolooood.-Parancsolj velem uram! :)))))))))Vértrónuson ültem bánattal teli palotámban...
Ez is mekkora film. :)))) Pedig egy ideig úgy volt, hogy folytatják és lesz Szellemirtók 3. De aztán valamiért nem lett.
Az is mekkora szöveg, az elsõ részben, amikor mennek a szálloda liftjében és kiszállnak: Jobb lesz ha különválunk!-Jó ötlet!- Úgy több kárt tudunk okozni :))))
csancsy 2008 jún. 11. - 21:46:13
(42/195)
mármint az orvos nem tapasztalt nála semmit, és vete vidire
csancsy 2008 jún. 11. - 21:37:32
(41/195)
A betegségével kapcsolatban mondta, hogy amikor elõször ment orvoshoz, semmit nem tapasztalt, sõt videóra vette diákjainak, hogy milyen egy egészséges "agyú" ember. aztán egy másikhoz, aki elmondta a helyes diagnózist, és elküldte , egy harmadik orvoshoz, aki ebben szakmabeli és nagyhírû volt, és olyan türelmetlen, mogorva típus volt:-))) És mikor kijött rendelõbõl, és meglátta a várakozó Michaelt, azt mondta, hogy ugyan már ne rabolja itt az idõmet, magának nem lehet Parkinson kórja, és ebben reménykedett MJF, de végül õ is ezt állapította meg. EZ egy nagyon ritka fajta. Meg leírta, a mûtétet!!! Meg, hogy a felesége Tracy, nagyon közel volt a "hipohonderhez", minden apróságért aggódott, de az túlzás, a hipoconder szó, de ahhoz közel, és pont ennél nem aggódott!!! De egyszer meglátta MJF-ot futás közben (bal oldala nem mozgott, így furcsán futott), azonnal elküldette orvoshoz. Meg elõször kisujj rángatózással kezdõdött, de annak tulajdonították, hogy egyszer "felakasztásos" jelentnél majdnem megtörtént a baj, valóban elkezdett fulladozni, és azt hitték elõször, hogy ilyen jól játssza.
csancsy 2008 jún. 11. - 20:10:02
(40/195)
Mostmár eszembe jutott, a családi köteléknél volt!!! a könyvébõl, ott mindent kendõzetlenül leírt!!! megvan nekem, csomó mindent leír!!! leírja, hogy ismerkedett meg a feleségével. tudod, a felesége, a családi kötelékekben jtszotta barátnõjét, egy ideig, és együtt tanultak, de akkor Michael-el kicsit elszállt a ló, és ugye, éppen jött az elsõ közös jelenetük felvétele, amikor Tracy fokhagymát evett, és Michael megérezte, és azt mondta, hogy húúú! csak nem scmaplit löncsöltél, kicsi? és tracy nagyon mérges volt, nem fogom szó szerint idézn, mert nem idevaló, és Michael, meglepõdött, hogy senki nem beszélt így vele, és kicsit visszaszállt a földre, és szerelmes lett!!!
Még mondhatok pár dolgot, ha érdekel a könyvbõl!!!!
Platypus L.K. 2008 jún. 11. - 19:51:45
(39/195)
Igen, szerintem egy kicsit kevered... vagy matthew broderick egy olyan kulisszatitok, amit még a DVD-extrában is elhallgattak :D ha viszont neked van igazad, akkor áruld el, honnan szerezted az infót :D
csancsy 2008 jún. 11. - 09:43:17
(38/195)
Ja, bocsi, lehet, hogy most kicsit keverem!!! vagy a családi köteléknél volt ez a matthew broderick ügy?

Amúgy még annyi, néhány kis érdekesség!!! A családi köteléknél, abszolút nem akarta õt a rendezõ, az asszisztens, vagy társ, nem tudom, Judy-nak hívják azt hiszem, rávette, hogy hallgassa meg mégegyszer, és végül nagy nehezen beleegyezett, (nem szerette, ha megkérdõjelezik a szimatát), és mikor újra válogatáson volt MJF, a végén a rendezõ vicces-haragosan, röhögve, számot kérte judy-t, eddig hol rejtegette ezt a kölyköt:-)))))
csancsy 2008 jún. 11. - 09:35:41 Előzmény Platypus L.K.
(37/195)
Pontosan, úgy ahogy mondod!!! DE leges legelõször Matthew Broderick volt a kiválasztott, csak végül lemondta, más film, vagy sorozat miatt, és utána volt ez, hogy MJF.-ot akarták, de a családi kötelékek rendezõje, nem akarta elengedni, nem is szólt neki, és már MJF. is hallotta, hogy Eric Soltz játssza már a karaktert, de végül családi kötelékek rendezõje szólt, hogy mi a helyzet, és ha boldogul a két produkcióval, akkor elvállalhatja, és MJF. elvállalta!!! Ez mind benne van a életrajzi könyvben!!!
Moldávia bánata 2008 jún. 11. - 00:47:03
(36/195)
Amúgy olvasgatom itt a hozzászólásokat...
Zseniális, hogy mi mindent vezsnek észre egyesek.
Nos, nekem is van egy észrevételem, egy újabb apróbb poén:

Megérkezés. Esik az esõ, ezt Marty ezt sérelmezi is a dokinak.
Doki: Várj 5 másodpercet! ... Bámulatos, igazán bámulatos! Bár a posta volna olyan megbízható, mint a meteorológia!

Az elõbbiek fényében van-e valakinek tippje arra, hogy a késõbbiekben a Doki elõzõ mondata hogyan veszti el teljesen az értelmét, sõt, lesz pontosan ellentétes értelmû? (: