10/10
NichTer 147 2008 jún. 08. - 14:36:31 10/10
(15/195)
Nagyon jó film érdemes megnézni egyszer. A zene is jó
csancsy 2008 jún. 07. - 20:52:12
(14/195)
Imádom, mindhárom részt!!! Michael J. Fox az egyik nagy kedvencem, még életrajzi könyve is megvan! Elõször a családi sorozatban fedeztem fel!!!

Ami pedig a 3 év különbséget illeti! Nos Michael J. Fox -nak eléggé kölyökarca volt/van/lesz (pont ezt imádom leginkább benne) hisz, ennél is 25-26 körüli volt, és egy 16-17 éves tinit játszott, most is 46 éves, és 6 évet simán letagadhat, bár mostmár kezd látszani rajta, a betegség nyomai, így kevesebb kort tagadhat le, de pont emiatt lett híres, a kölyökarca miatt, mégha ma már el is veszítette valamennyire, én még akkor is imádom, mint embert, mint színészt, és meghatott a könyve is.
iron90 2008 jún. 07. - 19:07:43
(13/195)
Ezek télleg érdekes dolgok..nekem tetszet mind a 3 rész!!
kroll 2008 jún. 06. - 18:48:58 Előzmény Platypus L.K.
(12/195)
Folytatnám még néhány érdekességel:



-A második és harmadik részt egyszerre forgatták.

-Marty McFly szerepét eredetileg Erik Stoltz játszotta. Le is forgattak vele néhány jelenetet, majd lecserélték Foxra mivel túlságosan örgenek találták a szerephez.

-Jenifer Parker szerepét különbözõ színészek játszák az egyes részekben (Claudia Wells, Elizabeth Shue).

Az elsõ részben Marty McFly bandája az iskolai meghallgatáson egy Huey Luis számot ad elõ. Azt a tanárt aki lefikázza a számot, nem más mint maga Huey Luis alakítja.

A Marty McFly apját alakító színész a valóságban 3 évvel fiatalabb mint Michael J Fox (!!!!).

A Clara Clayton-t alakító Mary Steenburgen az egyik legjobb barátnõje Hillary Clintonnak. Mary Steenburgen férje pedig nem más mint Ted Denson (Cheers bár).

Hill Valley város díszleteit használták -egy az egyben- a Gremlinsben (szörnyecskék) szereplõ Kingston Falls városhoz is.
10/10
zee944 2008 máj. 21. - 16:08:57 10/10
(11/195)
Ez nálam is 10 pontos film, bár tulajdonképpen az elsõ a legjobb.

Emlékszem, hogy régen többször is felnyerítettünk azon, hogy mekkora poén, hogy a Doki leszedi az arcáról azt a maszkot az elején, mutatva, hogy mennyivel fiatalabbnak tûnik, és nincs is semmi különbség. Ez VHS-en így volt, ma már DVD-n bukik a poén :P Nem egészen azon nevettünk, amin kellett volna.
Platypus L.K. 2007 szept. 18. - 17:46:40
(10/195)
Beirom ide is:

Igazi fanoknak ajanlom figyelmebe a kovetkezo csemeget: aki meg nem olvasta a BTTF legelso, EREDETI forgatokonyvet, az itt megteheti:

http://www.scifiscripts.com/scripts/back_to_the_future_original_draft.html

Hogy felkeltsem az erdkelodest egy kicsit
SPOILER !!!!!! az eredeti scriptbol:

Az "idogep" egy egyszeru lezersugar es egy hutogep volt, a fluxuskondenzator mukodesehez Coca-Cola es atomrobbantas kellett.
Mindebbol lejon nektek az, hogy az eredeti BTTF nem tartalmazta a vegleges film 2 leghiresebb elemet: a DeLoreant es a Clock Towert (oratorony). Mar csak ezert is jo, hogy atdolgoztak a forgatokonyvet (velemenyem szerint).
csigusz92 2007 aug. 07. - 16:06:02
(9/195)
huhaa ez már nekem se... biztos? :))))
muk a csajváltásra is nevelõapum hívta fel a figyelmem még az se tûnt föl ugy 10edszeri megnézés után....
Noncsa 2007 aug. 04. - 20:25:59
(8/195)
Más játssza a fiatalkori George-ot??? na ne már hogy nem tûnt fel nekem! :D
Platypus L.K. 2007 aug. 02. - 13:12:57 Előzmény Noncsa
(7/195)
a csajvaltas nekem fel sem tunt, sem az, hogy a fiatalkori George-ot is mas jatssza. de en vak vagyok. a 106 baki kozul pedig egy sem tunt fel :D
Noncsa 2007 máj. 07. - 16:54:48
(6/195)
nekünk mind3 rész megvan kazin, és nagyon szeretem, frappáns történet, és itt legalább nem kellett az idõbeli ugrások közt azon filózni, hogy ez most tényleg megtörténhetett-e, mint más idõutazós filmeknél.
a csaj váltás benne kicsit zavaró volt az elején, de az sem gáz
tényleg top-os film!
csigusz92 2007 máj. 06. - 20:52:40 Előzmény wolf2
(5/195)
hát igen a DvD verzió elég béna utálom mikor a filmeket újraszinkronizálják...
nekem mind a 3 rész vidión van meg megakartam venni dvdn de barátnõm figyelmeztettett h nem igazán jó lecsekkoltam
és maradtam a régi analógnál :)
wolf2 2006 aug. 19. - 19:44:52
(4/195)
Szerencsére a régi szinkronnal megy, nem a DVD-s verzióval.
SCupi 2006 aug. 19. - 18:00:17
(3/195)
Ez a "látni kell filmek" közé tartozik! Sok ember top 10-es filmeji között ott van - többek között nekem is. Pont jó, hogy egy évben egyszer valahol mindig leadják ezt a trilógiát... csak ajánlani tudom.
Mily 2006 aug. 19. - 08:09:51
(2/195)
Most adják le 100adszorra

****
Ha szereted a -Te vagy az életemet- is, akkor nézz be, erre a honlapra:

<a target="_blank" href="http://www.sosmividaa.gportal.hu" title="www.sosmividaa.gportal.hu">www.sosmividaa.gportal.hu</a>
wolf2 2006 aug. 18. - 22:43:59
(1/195)
Kicsit alulkommentezett a fórum, úgyhogy írok pár sort.
Ez az egyik kedvenc filmem, az elsõ ötben benne van.
A három közül szerintem ez sikerült a legjobban. Az elsõt anno még alámondással láttam, egy poén a szinkronosból kimaradt:"Ez nem lehet, ilyen csak a filmekben van"-mondta Marty. A másodikat már moziban láttam és elsõre meg se értettem, hogy mi miért történt(tizenéves voltam), olyan szövevényes és fordulatokkal teli. De el kell, hogy mondjam, hogy a moviemistakes.com szerint 106 hiba van benne.
Aki nem akarja, az nem is veszi észre ezeket.
Felmerült az is, hogy talán folytatni kéne a 4. résszel, de ezt többek között a szereplõk is ellenezték, úgyhogy nem lesz 4.rész. Csak ajánlani tudom!