10/10
Bob19 2013 okt. 07. - 19:18:24 10/10 Előzmény zizzi86
(426/546)
A válasz egyszerû. Mert nem terveztek folytatást és gondolom egyszer el kellett hangozni a filmben a film címének is.:)
Egyébként igazad van, mert a jövõt egyszerûbb megváltoztatni ha már tudod mi fog történni. Egyszerûen csak ki kellett volna várni azt az idõpontot, ehhez idõgép sem kell.:D
offtopic
robicsek2 2013 okt. 07. - 14:14:23 Előzmény zizzi86
(425/546)
"Nekem az volt furcsa, hogy a második rész elején a Doki miért sürgette Marty-t, hogy gyorsan most azonnal menjenek a jövõbe, mert akkor majd valami történni fog a fiával. Elvégre bármikor máskor is elmehettek volna arra az idõpontra, hogy megakadályozzák. (Gondolkodtam már ezen régebben, és asszem tudom is a választ, kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok.) :)"


Mert a film nézõinek elég unalmas lett volna kivárni míg bemennek a házba és reggeliznek kakaóznak egyet :) :P
Másik variáció. Marty-ék a smárolás után annyira bele jöttek volna a dolgokba hogy a kocsi platóján akcióztak volna , és a film készítõi nem erotikus filmnek szánták :PPP
offtopic
robicsek2 2013 okt. 07. - 14:10:39 Előzmény zizzi86
(424/546)
Senki nem kérte hogy érts velem egyet, csak annyit mondtam hogy miután megtetted amit írtam azután mond hogy nincs semmi különbség.

Te leírtad a véleményed, és én is a sajátomat.
offtopic
robicsek2 2013 okt. 07. - 14:06:45 Előzmény chewing gum
(423/546)
Ne haragudj de te szerintem eléggé felületesen nézted meg a filmet.

"Nyilván sok apróságba bele lehet kötni egy ilyen idõutazós sztoriban. Például, hogy a Doki miért hívta a parkolóba Marty-t, amikor már tudta, hogy a terroristák õt is meg akarják ölni? (Vagy netán neki is adott golyóálló mellényt?) :)"

Azért hivja a parkba Marty-t mert ha nem hivná Marty nem menne vissza a multba, és nem mutatná meg a dokinak a videó-t amit aztán a doki továb ,néz és ettöl rájön hogy a jövöben ki akarják nyirni.

És én ugy tudóm hogy az ilyen idõutazós filmekben az szokott lenni, hogy ezek a dolgok már végtelenszer megtörténetek, tehát ha egyszer valaki nem tesz meg valamit akkor kizökken az idö és más fojamban halad.

"Az is fura, hogy az öreg Biff hogyan tudott kétszer is ugrani az idõben, amikor ellopta a DeLoreant, ha nem volt nála plutonium.
Vagy például a fiatal Biff miért nem vette észre, hogy az almanachot jóval késõbb nyomtatták, mint ahányat írtak?"

Úgy túd akárhányszór ugrani, hógy a doki az elsõ rész végén, és a 2. rész elején elmondja hogy átalakitótták a kocsit a jövöben fuziós meghajtásura, és mindenféle szeméttel müködik. ( Tehát nem kell Plutonium)

Biff-et meg olyan nag tuskó hogy nem nagyón érdekelték a részletek, böven elég volt neki anyi hogy jól megszedheti magát.
zizzi86 2013 okt. 06. - 20:59:23
(422/546)
Szerintem Biffet, nem érdekelte, hogy az almanachot mikor nyomtatták, mivel elég pénzéhes és egyszerû ember.
SPOILER
Nekem az volt furcsa, hogy a második rész elején a Doki miért sürgette Marty-t, hogy gyorsan most azonnal menjenek a jövõbe, mert akkor majd valami történni fog a fiával. Elvégre bármikor máskor is elmehettek volna arra az idõpontra, hogy megakadályozzák. (Gondolkodtam már ezen régebben, és asszem tudom is a választ, kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok.) :)
chewing gum 2013 okt. 06. - 20:46:43
(421/546)
Nyilván sok apróságba bele lehet kötni egy ilyen idõutazós sztoriban. Például, hogy a Doki miért hívta a parkolóba Marty-t, amikor már tudta, hogy a terroristák õt is meg akarják ölni? (Vagy netán neki is adott golyóálló mellényt?) :)
Az is fura, hogy az öreg Biff hogyan tudott kétszer is ugrani az idõben, amikor ellopta a DeLoreant, ha nem volt nála plutonium.
Vagy például a fiatal Biff miért nem vette észre, hogy az almanachot jóval késõbb nyomtatták, mint ahányat írtak?
Ezek azonban mind "bocsánatos bûnök", gondolom a rendezõ is tisztában volt velük. :)
zizzi86 2013 okt. 06. - 14:08:34 Előzmény robicsek2
(420/546)
Jaj, nagyon vicces vagy...
Nem értem, miért olyan fontos egyeseknek, hogy mindenkinek ugyanaz legyen a véleménye valamirõl.
robicsek2 2013 okt. 05. - 16:55:46 Előzmény zizzi86
(419/546)
Ha szerinted ugyanolyan jó az új szinkron mint a régi, akkor te szerintem véletlenül a régi szinkronnal nézted meg, mert ég és föld a különbség. Rudolf Péter tényleg nagy színész bizonyítja ezt a Mindig tv-s reklámival is :P De a Trilógia 2. szinkronjában olyan volt mintha csak felolvasná a szöveget, nem élte bele magát. Azt ajánlom neked szerezd be mindkettõt , és a legfontosabb leg érzelmesebb jeleneteknél, halazgasd meg mind a két szinkront. Ha nem hallod a különbséget, javaslom fordulj orvoshoz . (Vicc) :)

Amúgy ha nem létezett volna elsõ szinkron akkor meg lennék elégedve az újjal, is mert nem tudnám hogy volt jobb is.

Ja ugyanez volt a Utolsó akció hõs-ben is . Reviczky Gábor hangján már lehetett hallani hogy olyan öregesebben beszél. Egy pörgõs karakternél meg fúra volt. Az öreg Svarinak, még jól is áll az Öregebb Reviczky hangja. De ott is a régi szinkronban még jobban bele élte magát a szerepbe.
offtopic
Sz Peter 2013 okt. 04. - 13:24:01
(418/546)
Konkrétan onnan van! ;)
10/10
Xtrem 2013 okt. 04. - 10:51:23 10/10
(417/546)
Örök kedvenc ez a trilógia, és örülök neki, hogy nem próbáltak meg neki valamilyen folytatást csinálni más szereplõkkel, mert az ilyen folytatások nagy része bukás.

A filmes bakikon illetve képtelenségeken nem filózom, a film úgy jó, ahogy van. ;)
jani-wan 2013 okt. 04. - 10:17:23 Előzmény Puszy
(416/546)
A kutya (Einstein) 1 percet elõre ment az idõben, de vissza nem ment, tehát elméletileg abban az 1 percben a "mi idõnkben" nem létezett.
Marty elõre ment ugyan, de vissza is ment, tehát eljuthatott arra az idõpontra lineárisan és idõugrással is, és így nem paradoxon.
Tehát a kérdésre a válasz, hogy idõben elõre ugráskor mennyi idõnek kell eltelnie ahhoz hogy valaki találkozhasson saját magával:
elméletileg bármennyi idõ, ugyanis a kulcs hogy vissza is kell menni.
Viszont így felmerül a probléma hogy ugye elméletig találkozhatsz magaddal, mielõtt elindultál, ami a tudomány jelenlegi állása szerint nem lehetséges, ha indulás elõtt még nem találkoztál magaddal.
Itt jönnek képbe az idõsíkosok, akik szerint bármi lehetséges "idõvonal frissüléssel". De itt ezzel talán jobb lenne nem is foglalkozni egy újabb "Terminator vita" elkerülése végett.
További olvasmányt találsz a témában a Terminator topikban.
http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=5009
Az 513-as HSZ-tõl érdemes végigolvasni, ha van hozzá türelmed.
A végén kiválaszthatod megadnak mit szeretnél hinni.
zizzi86 2013 okt. 03. - 23:12:22
(415/546)
Ez jó! :) :)
zizzi86 2013 okt. 03. - 23:11:01 Előzmény Bob19
(414/546)
Miket vágtak ki, nem emlékszem
Sz Peter 2013 okt. 03. - 21:33:00
(413/546)
Mondjuk az tényleg érdekes, hogy Marty apja vajon sosem kérdezte meg a feleségét?:

- Lorraine, mi történt azzal a sráccal a gimibõl?
- Nem tudom. Sosem láttam a bál után.
- Igazán? Biztos, hogy nem futottál össze vele 16 évvel ezelõtt?
- George, mirõl beszélsz?
- Szerinted ennyire idióta vagyok, hogy nem veszem észre, hogy a fiunk kiköpött mása annak, aki összehozott minket?!

:)
Puszy 2013 okt. 03. - 20:12:33
(412/546)
Szeretem, nagyon is, ezt a trilógiát. De ha megnézem, mindig merülnek fel bennem kérdések, és akkor napokig rágódom rajta :-) Most pl azon elmélkedem, hogy mennyi idõnek kell eltelnie ha az ember elutazik a jövõbe, hogy találkozhasson önmagával? A kutyát egy perccel küldték elõbbre, de abból akkor csak egy darab volt. Marty 30 évet ugrott elõre és látta magát. Na oké, ez ironikus kérdés, hisz valószínûleg inkább paradoxon. Mivel ha kilépek a saját idõmbõl akkor vagy megszûnök a jövõ számára, vagy minden tized-, ezred-, vagy csilliomodmásodpercben van belõlem egy... Ha elõbbi, akkor nem találkozhatok a jövõbeli énemmel, hiszen az nincs, vagyis van: én vagyok az, mégpedig a kilépéskori énem. Ha utóbbi, akkor a kutyás részt nem vágom, meg a visszatéréseket sem, hiszen ha nem pont ugyanabba a pillanatba térek vissza, akkor minimum kettõ van belõlem...
10/10
Bob19 2013 szept. 29. - 15:36:47 10/10 Előzmény zizzi86
(411/546)
Egyetértek. Nekem Doki meg Marty hangja még talán jobban is tetszik az új szinkronban mint a régiben. Az viszont tényleg felháborító, hogy 1-2 jelenetet nem szinkronizáltak le újra hanem inkább kivágtak.
10/10
Bob19 2013 szept. 29. - 15:36:28 10/10 Előzmény zizzi86
(410/546)
Egyetértek. Nekem Doki meg Marty hangja még talán jobban is tetszik az új szinkronban mint a régiben. Az viszont tényleg felháborító, hogy 1-2 jelenetet nem szinkronizáltak le újra hanem inkább kivágtak.
offtopic
jani-wan 2013 szept. 25. - 13:34:18 Előzmény zizzi86
(409/546)
"Szerintem ezt az új szinkronos dolgot nem kell túl dramatizálni"

Nincs is.
Csak a tények azt mutatják hogy az esetek nagy részében a régi munkák minõségiek voltak, a mostaniak nem azok.
Nem kell egy új "futószalag" szinkron. Inkább javítanák fel a hangot hangstúdióban.
zizzi86 2013 szept. 23. - 21:20:27
(408/546)
Szerintem ezt az új szinkronos dolgot nem kell túl dramatizálni. (már nem is annyira új amúgy) A két fõszereplõ hangján nem változtattak (nem úgy, mint a Dirty dancing esetében...) Rudolf Peti nagyot alakított másodszorra is, profi színész. Szerintem Biff mély hangja az eredetiben pl nem olyan jó, csak akkor passzolt hozzá, amikor öregembert játszott. A film pedig zseniális, bármikor, bármelyik szinkronnal szívesen megnézem! :)
10/10
cellasto 2013 szept. 16. - 19:59:33 10/10
(407/546)
ugye-ugye :DD
a többit én is,mivel anno is feliratos volt a moziban..érdekes módon csak a birodalmat szinkronizálták le :))