offtopic
jani-wan 2013 szept. 16. - 17:52:59
(406/546)
Én az összes Star Wars-t kizárólag angolul nézem.
Kivéve a Birodalom visszavágot. Az csak eredeti szinkronosan :)
Pedig fenn van mind a 3 hangsáv. (régi, új, angol)
biff 2013 szept. 16. - 00:33:20
(405/546)
nekem meg még a mellébeszélõs az igazi a star warsbol:)

"sújcs re... súúúúujts le rááám vele, engedj a dühödnek... "

de tényleg a bttf új szinkron szar...nincs benne az a vehemencia meg azok a hangszinek ...én sem értem ha annyira uj kellett szinkronizálni akkro leszedika régiröl a hangot azt rárakják az ujra már külön sávon és akkor megvan a dvd változat. persze lehet nem találták meg a régi hangtekercseket, vagy nem mindet:)
10/10
cellasto 2013 szept. 15. - 21:28:34 10/10
(404/546)
szerintem ahhoz a szinkronhoz ragaszkodik mindenki,amit elõször hallott :)
emlékszem mit össze kerestem pl. a birodalom visszavág-ot azzal a szinkronnal,amit még kölyökként a moziban láttam :D
nekem azzal az igazi,vagy eredeti hanggal :)
chewing gum 2013 szept. 15. - 18:01:56
(403/546)
Néha az is elõfordul, hogy egy adott filmnek 2-3 szinkronja is létezik (pl: A Halászkirály Legendája) és nem az eredeti a legjobb (vagy a legismertebb). Az is gyakran megesik, hogy egy 60-as, 70-es években készült filmet a mi generációnk már eleve az új szinkronnal ismert meg, az idõsebbek viszont - érthetõ módon - ragaszkodnak az eredetihez. Ilyenkor az lenne a logikus, hogy rátennék a DVD-re mindegyiket, a teljesen felesleges török, cseh és lengyel hangsávok helyére... (Na jó: részemrõl a szinkron-téma lezárva!) :)
10/10
cellasto 2013 szept. 15. - 17:52:42 10/10
(402/546)
most belekapcsoltam a végébe,hát tényleg csak az eredeti szinkronnal az igazi :))
chewing gum 2013 szept. 15. - 17:13:12
(401/546)
Más választás nemigen van. Próbáltam már más filmek ügyében is kopogtatni különbözõ TV-csatornáknál, hogy átmásolnák-e DVD-re, logó, karika és reklámok nélkül. Bõven megfizettem volna, de mindenhonnan ugyanazt a konzerv választ kaptam: õk nem foglalkoznak filmek árúsításával... Így marad a sokszor évekig tartó várakozás, majd a fohász, nehogy újraszinkronizálják...
offtopic
ceia 2013 szept. 15. - 16:38:04
(400/546)
A TV-ben nem azért adják, hogy felvegyük. Még az sem kizárt, direkt azért kezdték elõbb, hogy kitoljanak a felvételt készítõkkel - meg azokkal, akik még másik csatornát néznek, mert még úgysem kezdõdik.
Mit csináljanak, dolgozniuk nem kell, (mert azt nem nevezném munkának, amit ezek csinálnak) unatkoznak, és a mi szivatásunkkal szórakoznak unalmukban - meg mert jólesik nekik. Az új szinkronnak nem az az oka, hogy a régi hanganyag már nem alkalmas, hanem inkább licenszelési oka lehet. Vagy egyszerûen kitalálják, hogy az akkori szinkron nem jó ma már, mert nem felel meg a mai elvárásoknak, de valójában egy újabb meló, amivel páran keresnek egy kis pénzt. Nálunk az egész filmipar bûzlik, sajnos a szinkron sem kivétel.

*** SPOILER ***
Azt nem értem, hogy mikor az elején Marty visszament 1955-be, ott már úgy szállt ki az autóból, hogy rajta volt a vegyivédelmi ruha, pedig amikor beszállt (mikor jöttek a terroristák) még nem volt rajta..?
chewing gum 2013 szept. 15. - 16:07:35
(399/546)
Bahh, a szinkron... :(((
Anno VHS-en rongyosra néztem, majd repestem az örömtõl, amikor 2006 környékén végre megjelent a trilógia DVD-n. 10 000 Ft-ot fizettem érte, majd a legelsõ mondatnál jött a kiábrándulás... Annyira pipa voltam, hogy vissza akartam vinni a MM-ba, persze nem jártam sikerrel. Sosem néztem meg, mert az új szinkronnal ez "szentségtörés" lenne! Késõbb egy másik kiadó is megjelentette és bár a saturnos srác váltig állította, hogy a régi szinkron van rajta, én belehallgattam és ekkor jött a második kiábrándulás... Késõbb az hiszem, a tv2 vetítette, én 10 perccel a meghirdetett kezdés elõtt már bekészítettem a DVD-RAM-ot, beállítottam a flexibilis felvételi módot, hogy a legjobb minõséget tudjam kihozni, erre a filmet korábban kezdték (hogy a pusztulat állna beléjük)... Inkább késsen 10 percet, 20 percet, fél órát, de NE KEZDJÉK KORÁBBAN!!! Ekkor más lehetõség nem lévén, VHS-rõl kellett átmásolnom DVD-re, gyenge minõségben, de legalább az eredeti szinkronnal. Úgy látszik, 2013-ban még mindig csak ez az egyetlen opció létezik... :(
robi7777 2013 szept. 15. - 15:54:47
(398/546)
Nekem a DVD megjelenés után egy kis idõráfordítással rákerült az eredeti szinkron a dvd-re.
10/10
genyanett 2013 szept. 15. - 15:24:34 10/10
(397/546)
hahaha, foglalt volt a "fó TV-nk"
Rohanok be a 16 éves fiam szobájába......
"Jaj Dávid, meg kell néznem, most kezdõdik a kedvenc filmem és foglalt a másik TV"
Mire Õ.
"Csak nem a Vissza a jövõbe megy? " :D
jani-wan 2013 szept. 15. - 13:41:00
(396/546)
***spoiler***
Egy egész huszonegyszázad gigawatt?
EGY EGÉSZ HUSZONEGYSZÁZAD GIGAWATT?
Te magasságos!
***spoiler vége***

:DDD
jani-wan 2013 szept. 15. - 13:30:10
(395/546)
George Lucas megoldotta hogy az eredeti hangot alkalmassá tette DVD-hez, szóval nem egy lehetetlen dolog. Nyilván több munka van vele, és többe kerül, ezért "jó lesz a sz@rabb is a tévébe" felkiáltással a gyorsabb, egyszerûbb, olcsóbb megoldást választják és mindent újraszinkronizálnak.
A nézõk meg le vanna sz@rva, úgyis csak a reklámokat kell nézniük.
offtopic
zottyo534 2013 szept. 15. - 10:29:18
(394/546)
Tényleg, annyira kézenfekvõ, hogy eszembe se jutott. Aki nem tudja letölteni, nézze online...
ceia 2013 szept. 15. - 07:42:34
(393/546)
Szuper film, örök és megunhatatlan - persze évente egynél többször nem kell megnézni :)
_goldie_ 2013 szept. 14. - 23:10:44
(392/546)
és az eredeti szinkronban Marty apja olyan idétlenül nevet

igazad van most néztem utána egy pár helyen:
"..mikor jött a dvd kiadás lehetõsége akkor kardoskodtak a régi szinkronért de valami minõség teszten nem ment át ami azt vizsgálja hogy fel kerülhet e dvd-re a vizsgált verzió mivel nem épen mai anyag az se, és akkor jött a fejetlenség magas szinten és a szûk határidõs munka de szó szerint, mivel szinte kapkodásba mentek át septiben elõ rángatták rajhona ádám-ot és rudolf péter-t és egy nap egy epizódos jellegel, újra lett szinkronizálva a film és persze ha nem olvastam rosszul, az uj szinkron stáblistáját szinte mindenki más uj szinkront kapott.."

és itt vannak a szinkronhangok:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Vissza_a_j%C3%B6v%C5%91be

spoiler
"..nyuszi vagy McFly?..engem senki nem hívhat nyuszinak!.."
10/10
offtopic
Endy88 2013 szept. 14. - 22:40:20 10/10
(391/546)
Nem fontos, csak aki szeretné eredeti nyelven megnézni, és nincs kedve elszaladni dvd-t venni, esetleg nem tudja letölteni, meg tudja nézni online, ennyi. :-)
10/10
-greghouse- 2013 szept. 14. - 21:39:49 10/10
(390/546)
..."És ki lesz az alelnök, talán Jerry Lee Lewis???"

SPOILER
Majd a III. részben van az egyik legjobb poén, legalábbis ami nekem tetszik, mikor az elromlott alkatrészt akarják megcsinálni, és a doki nézi, és (kb.) "kik csinálták ezt? Micsoda? Made in Japan? A japánok hogy tudnának elektromos szerkezeteket csinálni, nem csoda hogy vacak..." :-)
10/10
-greghouse- 2013 szept. 14. - 21:37:10 10/10
(389/546)
Úgy az eredeti, hogy összesen kettõ van, de a két fõszereplõ szinkronhangja (Rudolf Péter, Rajhona Ádám) noha ugyanaz a személy, de 15 évvel késõbbi emberé, annyit öregedtek. Néhány szereplõ szinkronhangja más, de Rudolfon és Rajhonán érzõdik az idõ. Az eredetit 1987-ben a Mafilm megrendelésére a Magyar Szinkron és Videovállalat csinálta, 15 évvel késõbb a digitalizált változatot az UIP Dunafilm kérésére a Balog Mix Stúdió (azt sem tudom,létezik-e még ilyen, de az volt.)
_goldie_ 2013 szept. 14. - 21:30:15
(388/546)
ez volt az eredeti szinkron.....?
nem is tudom..már nem emlékszem

spoiler

..nem véletlen h õt tették meg elnöknek
jól kell mutatnia a képernyõn..
:DD
offtopic
zottyo534 2013 szept. 14. - 20:35:25
(387/546)
Nem igazán világos, hogy miért olyan fontos ez az online nézés.