Emmaa 2011 ápr. 12. - 14:54:21
(34/154)
Én nem szeretnék belefolyni ebbe a vitába (úgy értem: EBBE a vitába), de mi lenne, ha esetleg nem ítélkeznénk elõre egy olyan film felett, amit még be sem mutattak...? És mi lenne, ha esetleg nem Robert Pattinson színészi kvalitásain veszekednénk itt, ezen a fórumon, ahol talán a filmrõl kellene hogy szó legyen...? És ha már mégis a filmnél tartunk, mi lenne, ha esetleg nem úgy ülnénk majd be erre a filmre, hogy "jajj, már megint egy 'remekmû' attól az Alkonyatos akárkitõl", hanem úgy, hogy talán még jó is lehet, talán érdekes lesz, talán elvarázsol... talán nem az Alkonyatos akárki meg Dr. Szöszi bénázását kell majd bámulnom benne, hanem láthatom életre kelni Jacobot és Marlenát és Rosie-t, és az õ érdekes, izgalmas, titokzatos világukat...?
Én két vagy két és fél éve olvastam el a könyvet, amibõl a filmet készítették. Nagyon tetszett nekem (szerintem sokkal inkább megérdemli a közönségsikert, mint mondjuk az Alkonyat), és alig várom már, hogy mozivásznon lássam!
(Egyébként biztos elítélendõ, hogy nem vagyok sem a rajongója, sem az ellensége Robnak, és hogy pusztán azért szorítok ennek a filmnek, mert szeretem a történetet...)

Mindenesetre kész szerencse, hogy NEM vagyunk tele ostoba és alaptalan elõítéletekkel, ugye?!
10/10
Anna018 2011 ápr. 12. - 14:45:34 10/10
(33/154)
Lássuk csak és hol érdekel a te véleményed?:D
Elsie Beckman 2011 ápr. 12. - 13:12:53 Előzmény twmmy
(32/154)
Én nem vagyok bosszús, és a plafonon se vagyok, egyszerûen csak ha a mûfajiságot, és a szerzõiséget különválasztjuk, mindketten mást várunk el szórakozás gyanánt.
(A remeber me végével nekem special semmi bajom nem volt:)
Elsie Beckman 2011 ápr. 12. - 13:08:27 Előzmény Anna018
(31/154)
Olyan vagy, mint egy tapsoló majom.
10/10
Anna018 2011 ápr. 11. - 16:29:19 10/10 Előzmény twmmy
(30/154)
Ez igen,minden szóval egyetértek!
10/10
twmmy 2011 ápr. 10. - 20:50:17 10/10 Előzmény Elsie Beckman
(29/154)
Miért is tette volna fel magát a plafonra? Írtam bármi olyant amivel megbántottam?
Maradjunk abban, hogy Tarr Béla filmjei megint más kategóriát képviselnek. Egy napon nem említeném a twilighttal. De... nem is ugyanazt várom el a kettõtõl. Mint ahogy mást várok el na most megfogott... nem tudok egy nyomorult igazán nagy és még élõ férfiszínészt olyan felhozni, akit nagyra értékelnék ... mert hirtelen Humphrey Bogart jutott eszembe meg Marlon Brando, de hát õket már nem emlegethetjük..Alain Delont és Jean-Paul Belmondót szánt szándékkal hagyom ki, mert a szépfiú kategóriába tartoztak õk is egészen sokáig... És megint csak mást várok el egy Emir Kusturicától, és Akira Kuroszavától, mint Chris Weitz-tõl és Rambótól (ennek is van neve Ja.Sylvester Stallone)... Amit vártak ettõl a gyerektõl a filmjeiben, azt nyújtotta, méghozzá megfelelõ módon. Csak a tévedés kizárása érdekében, a Remember Me-ben a kritikusoknak nem RP játékával gyûlt meg a bajuk, körülbelül 30 amerikai kritikát olvastam el... hanem az általuk hatásvadásznak nevezett véggel... arról meg nem a színész tehet. És semmivel nem volt hatásvadászabb a vég, mint a Love Story-ban, vagy az Avatarban.
Ja és hogy megint egy na, milyen filmnek is titulálta a Vizet az Elefántnakot? Hülye a rendszer, nem lehet visszanézni. Szóval, amerikai-hû-de-bestsellerbõl amerikai film... mégis, mire számít? Nem egy Háború és Béke, nem egy Ûrodüsszeia.és nem egy Piros Léggömb... Minden filmtõl csak annyit kell elvárni, amire kitalálták. Én spec az Avatartól csak szép képi megvalósítást vártam, azt megkaptam,több nincs is benne. A Király beszédétõl azt vártam, hogy meggyõzõen mutassa be egy ember önmaga leküzdését. Én nem kaptam meg teljesen. A Fekete Hattyútól semmit nem vártam, de meghatott. Viszont nem adtam volna érte Oscart. És? Megváltani nem fogom innen sem a filmipart, sem nem én veszem fel a színészeket. Vagy kifizetem a mozijegyet, vagy megvárom a dvd-t, vagy ha nem jelenik meg itthon, letöltöm vagy megveszem külföldön. Viszont nem szólom le azokat az embereket, akiknek Tom Cruise tetszik, vagy Zack Efron, vagy Justin Bieber, vagy Kurt Cobain vagy Miley mittudoménki. Nekik tetszik, nekem nem . Attól sem nem stupid, sem nem ízlésficamos. Egyszerûen nem olyan, mint én.
Na, kötekedünk még? És hogy ne lefgyen bosszús, a kötekedés szó a magyar nyelvben nem veszekedést jelent.
Elsie Beckman 2011 ápr. 10. - 02:01:56
(28/154)
Az az én dolgom miért szóltam ide elsõnek (statisztika, mindegy). Nem akarok senkit meggyõzni, egyszerûen zavar, hogy ezt nevezik értéknek az emberek, miközben nem is ismerik a valós értéket. Te valóban, látszik képben(ebb) vagy (többi Pattinson pártihoz képest...) Ezt el kell ismerni. Viszont, ha valaki megnézi Tarr Béla elsõ három filmjét,(ezt hívják hasonlatnak, aki azt mondja mi köze ennek r.p.-hez, az nincs azon a szinten, hogy válaszoljak) és azt mondja ez SZ... Akkor miért vegye a fáradtságot a többire, ha csak nincs hozzá kedve? Elõítélet lenne az, hogy 3-4 film alapján, amiben valaki rosszul játszik, feltételezem, hogy a negyedikben is rosszul fog? Mûveletlenség lenne tõlem az, hogy nem Pattinson filmjeit nézem, hanem többek között a te általad említett Cronenberget (példának okául), aki némi értéket is képvisel?
Nem hiszem.
Inkább elmegyek, és megnézek egy jó iráni filmet, és boldogan hazamegyek. Nem cseszem fel magam.
10/10
twmmy 2011 ápr. 09. - 21:01:08 10/10 Előzmény Elsie Beckman
(27/154)
Na, most kötekedõs hangulatban talált. Felõlem meg a Justin Timberlake, a Gerard Buttler, a 127 óra színésze,Colin Farrel,és még nagyon sok más is a fejére is állhat, akkor sem fogja megnyerni a tetszésemet. Erre írtam, hogy ízlések és pofonok különbözõek. Egyet viszont baromira nem értek. Vajh mi késztette arra, hogy elsõként írjon ehhez a filmhez megjegyzést olyan emberként, aki tulajdonképpen csak belekötni tud a film egyik szereplõjébe... És a filmrõl még tulajdonképpen semmit nem tudva elõre megítéli a játékát. Lassan felmerül bennem a kérdés...csak a twilightot és a remeber me-t látta-e, és a little ashes-rõl is csak hallott és nem látta? A How to Be-t látta-e, ebben nyújtott alakításáért RP-t filmfesztiválon díjazták...Szóval, mint már kifejtettem, amelyik színészt én nem kedvelem, azt nem becsmérelem, és fõleg nem elsõ megjegyzés íróként. És egy film kapcsán elõször megvárom, hogy megjelenjen a film, majd az után kifejtem, hogy miért tetszett vagy nem tetszett a film. Ha kifejtem. Ha máshol nem akadtam volna bele egy hivatkozásba, el sem látogatok ennek az oldalnak a fórumjára, és ez volt az utolsó, hogy írtam. Mert értelmetlen dolgon disputálunk. Ön nem fog engem meggyõzni, én nem akarom önt meggyõzni, csak nem szeretem az egysíkú megítéléset. Jóképû, tinik kedvelik ergo em jó színész.. Még jó, hogy Cronenbergnek más a véleménye.
Elsie Beckman 2011 ápr. 09. - 00:28:17
(26/154)
Na, de azért mégse tisztelhetem, mert fiatal, és nem alakított még számomra semmit, amire azt mondanám, hogy na ez fa...
DE LEHET HOGY FOG! Majd ha csinál valamit, amire azt mondom, OK, akkor tisztelem. Remek példa justin timberlake, akit zeneileg a legszemetebb szemétnek tartok, majd csinált egykét alakítást (alphadog, social network) amire azt mondom, hogy tud ez valamit. Pattinson, már közel volt ehhez a Remember Me-ben, de úgyvoltam vele, hogy ezt a szerepet (is) a karakterére építették. Majd ha egyszer látok valami olyat, amit színészetnek hívnak....
10/10
twmmy 2011 ápr. 08. - 19:59:18 10/10
(25/154)
És ha valaki, aki a recenziót írta olvassa ezeket a megjegyzéseket!!!!!
Legyen kedves már javítani. A könyvben sem és a filmben sem hirtelen ötlettõl vezérelve hagyja ott a fõszereplõ az egyetemet. Kéretik a házi feladatot elvégezni ! Jelen esetben legalább a könyvet kézbe venni, elolvasni. Nem nehéz olvasmány, a tizenhárom éves gyerekem is elolvasta egy hét alatt.
10/10
twmmy 2011 ápr. 08. - 19:54:11 10/10 Előzmény Elsie Beckman
(24/154)
Ja, a Little Ashesban nem csak smárol....nem az az elsõdleges szempont, szerintem. Amúgy abban afilmben nekem a Lorcát játszó színész játéka tetszik nagyon.
10/10
twmmy 2011 ápr. 08. - 19:52:23 10/10 Előzmény Elsie Beckman
(23/154)
Különösebben azért nem vitatkozom, illetve érdekel tovább a dolog, mert ezt a szöveget minden színészre elmondhatja az, aki nem kedveli az adott színészt. Én például egész sok mindenkit nem kedvelek,sõt egész kevés színészt kedvelek. Minden színésznek vannak erényei, hibái. Amúgy éppen Robert Pattinson az, aki azt állítja magáról, hogy messze nem lehet még színésznek nevezni, de mindent megtesz, hogy tanuljon. És ezt becsülni lehet benne. Valamint dicséretes hogy nem egy magától elszállt alak.Ehhez ajánlom megnézni, meghallgatni a vele készült riportokat. Van belõle sok a youtube-on.Nyugodtan fel lehet hozni ellenpéldának Johnny Deppet, mit is mûvelt õ, amikor 'sikeres' kezdõ színész volt. Ja, amúgy õt is csak amatõrnek nevezném...õ sem tanult soha színészetet. Ettõl még nagyjából kedvelem, és nem kötök bele, mint ahogy nem kötök bele Zack Efronba sem, Aston Kucherba sem, meg Ian Sommerhalderba sem meg vannak vagy pár tízezren mai színészjelöltek. Nem kedvenceim, és így kerülöm a véleménynyilvánítást róluk. Megnézem a filmet,ha megnézem, azt annyi. De, ezek közül egyiket sem mondanám jó színésznek. Sõt, néha Colin Firth-et sem mondanám jónak. Néha meg igen. Ezt hívják annak, hogy "elég baj lenne, ha egyformák lennénk". Csak azt nem bírom, hogy olyan kinyilatkoztatásszerû vélemények íródnak errõl a fiatal gyerekrõl, mintha mindenki azt várná el tõle, hogy Lawrence Olivier legyen...annak is kellett vagy jó pár év.
Elsie Beckman 2011 márc. 28. - 15:54:51 Előzmény twmmy
(22/154)
Najó, ez csak egy kirohanás volt, majd utánanézek, fõleg hogy Daliról szól, akit szintén nem csípek(Bunuel fan vagyok). Bár mint festõ tagadhatatlanul hatalmas, de mint ember....Nos mindegy, nem hiszem amúgy hogy ez a film sokat változtatna a dolgokon, hisz az Emlékezz Rám címû filmben is felejthetõ alakítása van Robinak, viszont egy elég karizmatikus egyéniség, bekell vallani, ez a szinte már klasszikus "facsart citrom" effektus jól áll neki, és ez téveszti meg erõsen az olyan tudatlan, befolyásolható embereket, akik elõttem istenítették színészetéért....
Ha példának vesszük Clint Eastwoodot, õ is egy rossz színész. Viszont õ is karizmatikus, jó karakter, és ebbõl évtizedekig teljesen megvolt, majd elkedzett filmeket rendezni, DE MILYENEKET! Na, ha majd egyszer Robert P. is elkezd OLYAN filmeket rendezni, akkor azt mondom rendben van a gyerek. Addig egy jól kihasznált szépfiú, az alacsony kultúra butább rétegeinek butítására.
Elsie Beckman 2011 márc. 27. - 20:18:42
(21/154)
Amelyikben smárol a medencében egy másik fiúval?
Mindenki "Undergorund"ként kezdi........
10/10
twmmy 2011 márc. 26. - 12:09:39 10/10 Előzmény Elsie Beckman
(20/154)
Jah, van olyan filmje, ami kimondottan az underground kategóriába sorolható... A címe: Little Ashes.
Amúgy vitatkoznék egy két pontban nem csak Önel, mással is...A filmjeit illetõen is és a mimikáját illetõen is. De elõbb kérném, nézze meg azokat..Nem olyan sok. Az ImDb-n felsorolják, a netrõl letölthetõek.
10/10
twmmy 2011 márc. 26. - 12:06:05 10/10 Előzmény Mr. D
(19/154)
Hmmm. Amennyire lehetett, utána néztem a dolgoknak. Nekem az olvasottak alapján az derült ki, hogy a rendezõ kérte fel elõször Robert Pattinsont, aztán vállalta a szerepet Reese, és végül Christopher Waltz volt az utolsó aki belépett hármójuk közül a filmbe. Igaz õ az éppen perbe fogott Sean Penn helyett került be. Úgy gondolom, ha nekik nem felelt volna meg Robert Pattinson személye, nem vállalták volna el a szerepet. Nem hiszem, hogy éppen nem lett volna más ajánlatuk. Tehát... nem RP-t tették be melléjük...
Elsie Beckman 2011 márc. 25. - 12:22:29
(18/154)
hál' istennek
10/10
Anna018 2011 márc. 23. - 18:57:50 10/10
(17/154)
Én is örülök.:D
Ááá,nem szokásom..:D
Christina88 2011 márc. 23. - 11:43:57 Előzmény Anna018
(16/154)
Anna018!
Örülök, hogy itt is "találkozunk":-)
Ne is foglalkozz az ilyen véleményekkel, mi tudjuk, hogy jó színész, és azt is, hogy mindig lesznek prímitív emberek akik hivatásuknak érzik a másik ember leszólását...
Rob nagyon jó színész, nagy jõvõ áll elõtte, és hál'istennek nem függ a színészi pályája egy pár goromba ember megnyílvánulásától.
Elsie Beckman 2011 márc. 15. - 15:08:42
(15/154)
Otiska!
Énis! De én arra gondoltam, hogy sok jó nõ színésznõ van aki nemtud játszani (természetesen)

Az elõttem szólónak meg annyit mondanék, hogy a barátökközt összes részét se kell látni, hogy tudjam berényi miki sz.rul játszik! :-)
Persze, azt fogod mondani, hogy nem ugyanaz a szint, de színészileg azt kell monjdam, igaz, Szõke Zoltán jobb színész :-) :-)