Geysap 2011 szept. 27. - 20:05:44 Előzmény _Freddy_
(94/154)
Üdv!
Nem láttam a filmet, most este fogom megnézni. Két okból vagyok igen kíváncsi: a miatt, amit írtatok, a másik pedig Reese Witherspoon szerepe. Õt anno, mint egy "szõke csajt" (a szõke az kissé ;) negatív jelzõ )ismertem meg. Nekem a filmjei is olyan "szõkék voltak". Azután jött a "robbanás". Reese Witherspoon Joaquin Phoenix - el megállíthatatlanul, saját énekléssel "lenyomták" a "Walk the Line" (A nyughatatlan) c. filmet. Ezért az addig általam "csak szõkeként" értékelt Witherspoon még a megérdemelt Oscar díja elõtt hatalmasat nõtt a szememben. Ez az, ami miatt várom a filmet, amiben remélem nem a "szõke" Witherspoon, hanem az "igazi" Witherspoon játszik.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 22. - 18:39:44 10/10
(93/154)
hát ez aztán remek film lett :D a fõszereplõ nõ az egyik kedvencem, és hasonlít az Emlékezz Rám fõszereplõnõjére, és abban is Robert Pattinson van, nem írok kisregényt, ajánlom mindenkinek, szerintem esélyes legjobb dráma jelölésre, és ha jelölik akkor lehet hogy meg is nyeri :D
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 20. - 15:19:45 10/10
(92/154)
nem tudom mirõl beszélsz, de én jól írtam õket, most köss bele egy betûbe a De az kis de, és ennyi, minden mást jól írtam
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 20. - 14:16:17 10/10
(91/154)
*fel
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 20. - 06:37:41 10/10
(90/154)
Pattinsonhoz passzolnak ezek a rövidebb hajú szõke nõk, Emilie De Ravin a Lost egyik fõszereplõje, hozzáteszem a kedvencem lett, és vele egyszer összekevertem ezt a másik nõt aki ebben a filmben játszik,nagyon hasonlítanak egymásra, mindkettõt nagyon imádom, az Emlékezz Rám-ban is összekevertem õket, most meg itt van vele egy filmben, el sem hiszem :D valaki nagyon okos, Isten áldja aki ezt kitalálta hogy pont a kedvenc színésznõimmel játszik ilyen filmeket :D még mindig nem fogtam el annyira örülök ennek, most a film megtekintése következik és majd írok egy hosszú véleményt :D
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 20. - 06:27:59 10/10
(89/154)
Robert Pattinson és Reese Witherspoon egy filmben *.*
okos volt aki ezt kitalálta, mint az Emlékezz Rám fõszereplõit is nagyon eltalálták :D
10/10
orszag60 2011 szept. 19. - 15:23:53 10/10
(88/154)
Nagyon jó film, sokat vesztesz vele, hogy nem nézed meg a "bájgúnár " fejü miatt.
Rég láttam olyan filmet, amelybe így bele tudtam zuhanni.
Nekem azok a jó filmek, amelyek a vége felirat után is még órákig zajlanak bennem és ez olyan.
Büdösborz 2011 szept. 19. - 09:05:56
(87/154)
Ez azon kevés filmek egyike, melyet nem fogok megnézni. Egyrészt Pattison bájgúnár feje miatt, másrészrõl a film témája nem tetszik, sem az, hogy cirkuszi elefántokkal forgattak. Mélyen elitélem a valóságban is és a filmben is!
9/10
Beyond silence 2011 szept. 18. - 23:33:58 9/10
(86/154)
Én viszont jó ideje nem találtam hasonló színvonalú amerikai filmet. A cirkuszi légkör hangulata... - már csak emiatt is egyedülálló lenne de még van August, a cirkuszigazható kiváló figurája. Nem csak ritkaságszámbamenõen -abszolút hitelesen- eljátszott Christoph Waltz által, de remekül megírt! Rég láttam már ilyen életszerûen emberi "fõgonoszt" - ez frázis nem igazán alkalmas rá mivel indítékai között nem szerepel egy tettében sem a gonoszság - épp ezért valószerû.
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 16. - 23:32:28
(85/154)
Nekem eszembe sem jutott...
bcsaba73 2011 szept. 16. - 17:44:31
(84/154)
Még nem láttam a filmet,de a két fõszereplõ között van 10 év alapból,Pattinson javára,nem tudom megoldották-e ezt valahogy a filmben,de a 20-as években még Amerikában se volt divat az,hogy idõsebb a nõ.....
10/10
arcansas 2011 aug. 29. - 16:28:07 10/10 Előzmény Anna018
(83/154)
off
Ezt is várom már nagyon.Fõleg az akcentusa miatt,kiváncsi vagyok, hogy mennyire tudta elsajátítani!
10/10
arcansas 2011 aug. 29. - 16:15:45 10/10
(82/154)
Imádtam az elsõ másodperctõl az utolsóig! Topkategória. Fõleg az elefánt miatt akartam megnézni,(imádom az állatokat,természetfilmeket)de Pattison,Witherspoon és a 3.férfi fõszereplõ,sõt az összes ember,aki benne volt zseniális volt. Lenyûgözõ film.A könyv pedig kötelezõ!
Ezt pl szívesen megnézném imaxben...Képi világ,párbeszédek minden 10/10
10/10
angia 2011 aug. 28. - 13:56:32 10/10
(81/154)
Én nem értek egyet azokkal, akik a zene hiányára panaszkodnak. Sztem minden olyan jelenet-ahol szükség volt egy kifejezõ aláfestõ zenére-gyönyõrû volt. És a zene tette azzá, valamint a rettentõ jó rendezés.
8/10
Teszka 2011 aug. 05. - 16:17:15 8/10 Előzmény Jucis
(80/154)
Szeretem a kosztümös filmeket ezért megnéztem és kíváncsi voltam Robert Pattinson alakítására is ebben a filmben,hogy milyen más szerepben.A film maga nem volt rossz,1 x nézhetõ.Nem hagyott bennem mély nyomot,jobbat vártam...
10/10
Jucis 2011 júl. 29. - 16:39:43 10/10
(79/154)
Közben eszembe jutott még vmi: nálam a film egyetlen igazi negatívuma, amit vki már le is írt elõttem is: a zene teljes hiánya... A trailerben az a két dal annyira szívbemarkoló és megható már a film megnézése nélkül is, hogy azt gondoltam: ettõl csak még jobb lesz. Ellenben csalódnom kellett, pedig hegyeztem a fülem. A Soundtrack CD-n persze rajta vannak. Azért ha belegondolok, hogy egy Hans Zimmer vagy Howard Shore mit tudott volna komponálni a WFE-hoz, elszorul a torkom...
10/10
Jucis 2011 júl. 29. - 16:23:32 10/10 Előzmény christyna4
(78/154)
Talán azért írhatták ezt az ismertetõbe, mert a könyvben - ahogy elõzõleg is írtam -

SPOILER

úgy olvashatod, hogy egy elõadáson ül Jacob, kihívja a dékán és közli h meghaltak a szülei, majd azonosítja õket, elmegy az ügyvédjükhöz akitõl megtudja, h nincs semmijük mert mindent elvitt a bank, ezután következik a záróvizsga, ahol egy betût sem tud elkeseredésében leírni, ezért feláll és elmegy.

VÉGE

Ezt értheti úgy is, hogy "hirtelen ötlettõl vezérelve", bár sztem sincs ebben semmi ötlet, a könyvben az egész nagyon sorsszerû és zsigeri cselekedetnek van leírva, az meg a másik, hogy a filmhez íródik nem a könyvhöz... Ahogy alább írtam ezt módosították a filmben, de mivel az írónõ keze is benne van a forgatókönyvben, ezért gondolom a gördülékenyebb sztori kedvéért...
10/10
Jucis 2011 júl. 29. - 13:29:17 10/10
(77/154)
10/10
Jucis 2011 júl. 29. - 00:30:00 10/10
(76/154)
Miután én is hallottam a hírt, ezért sztem tényleg nincs mire várnunk. A könyvet még múlt héten megvettem, elolvastam, és ahogy letettem, rögtön indítottam is a filmet...

Pár dolog, ami megragadta a figyelmemet, ergo eltérések a könyv és a film között:

***** SPOILER *****

1. a film ott kezdõdik, ahol a könyv végzõdik: az idõs Jacob kiszökik a cirkuszba az idõsek otthonából, ahol elkezd beszélgetni egy ürgenccsel, aki - a könyv szerint - a cirkusz igazgatója, és mellesleg hasonlít Roger Federer-re :)
2. Jacob a szülei haláláról nem a záróvizsga alatt értesül, hanem még elõbb, egy elõadáson
3. Al bácsit, aki a könyv szerint a cirkusz igazgatója, kihagyták egy az egyben a filmbõl, helyette August lett a direktor, aki a könyvben pedig csak a lovak fõidomárja
4. a Benzini-féle beavatás a könyvben nincs
5. Marlena múltját teljesen megváltoztatják: a könyv szerint voltak szülei, gazdagok, de mivel egy bankárhoz szánták, ám õ mégis August-ot és a cirkuszt választotta, ezért kitagadták
6. a könyv szerint Marlena nem tudja, hogy Rosie, az elefánt ölte meg August-ot, illetve az öreg Jacob nem biztos benne, hogy tudja, ellenben a filmben egyértelmûvé teszik hogy látja
7. a könyvben még csak utalás sincs rá, hogy valaki kiengedné az állatokat, csak annyi, hogy kiszabadultak, a filmben viszont látszik, hogy egy munkás nyitogatja a ketrecek ajtaját.

Plusz, nagyon találó August mondata: "A világot a trükkök mozgatják. Mindenki játszik." = színház az egész világ... Naja :)

Az elefánt nagyon megható a filmben. Már a könyvet is alig bírtam olvasni, amikor a szemét August bántja szegénykét, de filmben látni aztán fõleg. :((( Remélem, hogy a valóságban nincs ilyen, de gondolom nagyon naiv vagyok...

***** SPOILER VÉGE *****

Ez csak egy pár dolog, vannak még nüansznyi eltérések, de úgy gondolom, elég "könyvhû" ahhoz képest, ahogyan ma elkészítik ezeket a bestseller filmeket.

Összességében csodálatos film. Waltz jól játszik, és sztem Pattinson is. Az elefántos jeleneteknél annyira látszik, hogy õszintén nevet azon, ahogy az állat az ormányát állandóan a képébe dugja, nagyon aranyos:) Nem értem, hogy miért kell utálkozni az irányában, csak mert egy olyan mozival futott be, ami elsõsorban a csajokat célozza meg. Attól még, hogy szebb egy fokkal az ördögnél - na jó kimondom, helyes, bár nekem a Federer-hasonmás jobban tetszik :D - lehet jó színész, csak ezt a pasik - bocsi, de sajnos ez az igazság!! - nem hajlandóak észrevenni, mert a csajok rajonganak. Pont ugyanez van DiCaprioval is: mindenki nyálas szépfiúnak tartotta a Titanic meg a Vasárlarcos alatt, holott voltak már elõtte is színvonalas filmjei (Marvin szobája, Egy kosaras naplója), ami azóta van meg ne is beszéljünk róla, csak hogy a két Scorsese-filmet már ne is említsem... Egyszóval Pattinson is jó színész, és még jobb is lesz, lehet. Mellesleg így, hogy volt színe és nem volt széttúrva a fején a haj, emberien nézett ki :D

Nekem 10/10, számomra nagyon szívszorító a film, hatása alá kerít. Ajánlom, hogy a könyvet, aki teheti, olvassa el elõtte.
10/10
Anna018 2011 júl. 28. - 19:53:55 10/10
(75/154)
Egy biztos M.o.-n nem lesz bemutató!Arra fogták,hogy itt a legnagyobb a kalózletöltés..
Egyébként itt van egy kis kedvcsináló Robert Pattinson következõ filmjéhez a Bel Amihoz:
http://www.youtube.com/watch?v=nfsXW-aYe9g