offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 28. - 17:40:39 Előzmény Jucis
(74/154)
DVD-n és BD-n kijön majd novemberben, de a mozikban miért nem vetítették le... ez az érthetetlen.
10/10
Jucis 2011 júl. 22. - 23:17:07 10/10 Előzmény Ford Mustang
(73/154)
Ma érdeklõdtem a c..... cityben és azt mondták augusztus végéig tutira nincs mûsoron és lehet utána sem... Sztem már csak dvd-n fog kijönni. :(
Ford Mustang 2011 júl. 19. - 18:05:39
(72/154)
Nem tudom, mindenhol a 14-ei premiert írják, csak hogy elmaradt. Szóval nincs róla semmi újabb hír.
10/10
Jucis 2011 júl. 19. - 17:48:06 10/10 Előzmény Ford Mustang
(71/154)
Megelõztél, én is éppen ezen morfondírozom, hogy bemutatják-e egyáltalán... Nem tud vki vmit errõl? A mozikban sem tudnak pontosat mondani...
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 18. - 20:32:47
(70/154)
Itthon elmaradt a július 14-i premier, és nem is írják, hogy mikor lesz a bemutatója akkor...
10/10
KittuS_ 2011 júl. 18. - 19:39:57 10/10
(69/154)
Nagyon elbûvölõ alkotás! Tetszett benne minden! Csak ajánlani tudom.
christyna4 2011 júl. 17. - 23:40:47
(68/154)
én is láttam pár hete és nekem is NAGYON TETSZETT, pedig szkeptikus voltam Robert Pattinson-nal kapcsolatban, az alkonyat gyötrelmek óta nem igazán kedvelem, DE ez a film... annyira jó volt és tényleg nagyszerûen játszottak benne a színészek, bár Reese W.-ról és Christph Waltz-ról amúgy is tudjuk, hogy a legjobbak, de most RobPatt-nek is jár egy piros pont.
Amúgy meg milyen már, hogy a leírásban ez szerepel: "egy hirtelen ötlettõl vezérelve maga mögött hagyja az állatorvosi iskolát". Aki látta a filmet, az pontosan tudja, hogy nem éppen ez a megfelelõ leírás rá, hogy miért hagyja félbe.
10/10
angia 2011 júl. 14. - 18:05:07 10/10
(67/154)
Nagyon tetszett! A színészek rettentõ jól játszanak benne, még Robert P. is. Én csak ajánlani tudom a filmet és a könyvet is;) szép szerelmi story, egy cirkszi környezettel megspékelve!
ui: a könyv részletessége élvezetesebbé teszi,de a színészi alakítás miatt ajánlom a filmet is;)
10/10
twmmy 2011 júl. 04. - 11:48:28 10/10 Előzmény lovekiss
(66/154)
Én spec éppen Berlinben. Szerencsére... Különben lemaradok róla. Amúgy meg fenn van a neten. És a Fox mindenféle ejnye a magyarok feltöltik a filmeket nem vetítjük le Magyarországon büntetõhadjárata ellenére. Ja, hogy elõször oroszul volt fent? Aztán meg szinte dvd minõségben egy héten belül... Hát, biztos a magyarok látták el orosz felirattal, aztán meg kiutaztak Amerikába/Ausztráliába/Spanylországba vagy erre-arra, vagy megkérték az ott élõ rokonokat, hogy ugye tegyék már fel... És akkor lõn. Minket büntetnek meg. Ami mondjuk a legsötétebb kommunizmusra emlékeztet. Csak most nem a mi vezetõink tiltják be a filmeket, hanem a filmmogulok pofozkodnak. Name mintha nagy piaci kiesést jelentenénk. Amúgy meg az a véleményem, hogy aki megelégszik a letöltött minõséggel, az semmiképp nem menne el moziba. Ha én meg akarok nézni egy filmet, akkor moziban IS akarom látni, mert azt nem adja vissza semmiféle nagy képernyõ, semmiféle projektor.Bár a moziból a csámcsogó, löbbölõ szomszédokat kifelejteném szívesen. Még szerencse, hogy cigizni nem lehet...
10/10
KiaraBella 2011 júl. 02. - 23:19:53 10/10
(65/154)
Szerintem is érdemes megnézni, nekem legalábbis nagyon tetszett. <3
lovekiss 2011 jún. 27. - 20:25:44 Előzmény tamyka
(64/154)
ti hol néztétek meg?
10/10
tamyka 2011 jún. 26. - 00:36:46 10/10
(63/154)
Nagyon nagyon jó és szép film, elõször nem gondoltam hogy ennyire jó lesz, szerintem érdemes megnézni !! :) 10/10
Noncsa 2011 jún. 17. - 21:04:00
(62/154)
Nekem is tetszett, fõleg a visszaemlékezés kezdõ képsorai, mikor építik a cirkuszt.
Színészi munkáról annyit, hogy Pattinson fejlõdik, nekem az Emlékezz rám-ban jobban tetszett, de itt sem volt rossz, nekem épp Witherspoon nem tetszett, bár nem tehet róla, engem eléggé irritál a nyomott feje, a Dr. Szöszi óta nem tetszett igazán egy filmje sem, itt sem tudott meggyõzni a karakterével, nem éreztem azt a lelkesedést benne mint pl P-nál. A cirkuszigazgatót játszó színész ismét nagyon jó volt. A végsõ drámai jelenet igazán izgalmas lett szerintem.
Biztosan el fogom olvasni a könyvet!
7/10
e-batta 2011 jún. 16. - 14:42:29
(61/154)
Most néztem meg éjszaka, és teljesen rendben van a film. Azt kaptam, amit tavaly olvastam. A film teljes egészében visszaadja a könyv történetét, nem vesz el belõle, nem is ad hozzá.
SPOILER a cirkusz-katasztrófa kicsit felemásra sikeredett, a könyv szerint ez sokkal keményebben zajlott le, itt vagy pénz, vagy idõ nem jutott rá, hogy teljes egészében bemutassák a tragédiát SPOILER VÉGE
Elsie Beckman statisztika-hajhászó topicnyitó hozzászólása önmagáért beszél, késõbbi megnyilatkozásai csak megerõsítették a róla kialakított véleményemet. Érdemben nem szólt hozzá, hiszen a filmet még nem is látta, de már véleménye volt róla. Üres szólamokat hajtogatott, bevett formákat és közhelyeket, úgy, hogy saját bevallása szerint is csak két filmet látott Pattinsontól. Szerintem negatív véleményét nem itt kellene hangoztatni, hanem Pattinson saját topicjában, mert oda való, nem egy film-topicban.
Azért zárójelben megjegyezném: Nos, az Alkonyat-széria nem a legsikerültebb alakítása, ez az én véleményem, de: A Little Ashes egy korábbi munkája (amit késõbb mutattak be, mint az Alkonyatot), és Dalí megformálása érzékeny és üdítõ válasz arra a közhelyre, hogy a festõ nem volt más, mint a "pillanatnyi sztár-siker" õsatyja (hm, ez persze önellentmondás, mert Dalí képes volt sztárt faragni magából, és úgy maradni 30 éven át). (És, hogy Elsie Beckman-nak csak annyi jön le belõle, hogy idézem: "smárol egy másik fiúval", az megint csak õt minõsíti, mert ezek szerint végigaludta a filmet, és erre az egy jelenetre felébredt, vagy neadjisten a neten megnézte ezt a kivágott jelenetet, mert olyan pfúúúj-szörnyülködjünk-egy-kicsit-rajta!-érzés, na szép! ez így mindent elmond).
Még korábbi munkája a How to be (magyar címe nincs, mert idehaza be sem mutatták), ahol a jövõ nélküli generáció egy tagját mutatta be, aki csak él bele a világba, és elképzelése sincs arról, hogy mit akar, vagy mi lesz vele (elég sokunkról szól ez, szerintem). És egy még ennél is kevésbé ismertebb tv-s szerepe a The Bad Mother's Handbook (kb. Rossz Anyák Kézikönyve), ahol egy jelenete különösen megfogott, amikor hisztérikusan próbál megfelelni, illetve helytállni akkor, amikor a terhes barátnõje (persze nem õ a gyerek apja) hirtelen szülni kezd. Mivel alapvetõen nem komikus alkat, különösen megfogott azzal, hogy milyen jól oldotta meg.
Úgyhogy engedtessék meg, hogy legyen véleményem Pattinson színészi munkájáról, hiszen csaknem valamennyi munkáját láttam (leszögezném, hogy a Harry Potter-beli szerepe sótlan, és egysíkú, a "A Gyûrû átká"-ban meg kiforratlan és felejthetõ volt.)
Reese Whiterspoon nem a kedvencem, de a szerepeit jól oldja meg, a Dr. Szösziben hihetõ alakítást nyújtott, bár nekem továbbra is etalon marad tõle a Nyughatatlan-beli alakítása. Most, Marlenaként feledtette velem a Honnan tudod? címû szörnyûségben mutatott formáját (az a film egy nagy fiaskó).
Christoph Waltz-tól azt kaptam, amit vártam, a jó öreg európai színészmesterség legjavát. A szerepében úgy volt félelmetes, hogy néha komolyan megsajnáltam, hogy hová is gurult el a gyógyszere...

Az operatõr díjat érdemelne azért a képi világért, amit teremtett, és külön kiemelném a díszlet és jelmeztervezõt. Megteremteni a 30-as évek Amerikáját, nem kis feladat, és tökéletesen sikerült nekik.

Egyedül a zenével nem voltam kibékülve, nem is emlékszem rá, hogy mit hallottam, annyira felejthetõ, ezek szerint.

Hozzászólnék még ahhoz is, hogy valaki belinkelt ide egy öt évvel ezelõtti felvételt állatkínzásról. Ha nem láttad a filmet, akkor ne szólj hozzá, kérlek. Pont errõl (is) szól ez a film. A cirkuszi állatok kínzásáról, hogyan veszik rá õket arra, hogy természetük ellen való dolgokat cselekedjenek, és a jóérzésû emberek, mint Jacob, Marlena, Camel, vagy Grady, hogyan próbálnak kevés eszközeikkel közbelépni, (akár még saját egzisztenciájukat is veszélyeztetve, és a 30-as évek, a prohibíció és a nagy gazdasági világválság kellõs közepén ez eléggé bátor tett volt).

Az USA-ban nagyon kemény feltételei vannak, ha egy (vagy több) állatot filmben szerepeltetnek. Az Állatvédõk folyamatosan jelen vannak, és közbelépnek, ha valami nem kóser. Annak hogy ellen-, vagy hecckampány indult a film bemutatása után, nem tudni mi az oka (a forgalmazó kommunikációját minõsíti, hogy normális választ nem adtak erre), de tényleges alapja a vádaskodásoknak nincs.

Még annyit a végére, hogy twmmy hozzászólásaival nagyrészt egyetértek, korrekt, tud elvonatkoztatni, és nem csak veri a billentyûzetet, hanem gondolatai is vannak. No, meg saját véleménye :) ami becsülendõ.
10/10
Anna018 2011 jún. 15. - 23:02:17 10/10
(60/154)
Most néztem meg a filmet!Nagyon tetszett..jóra számítottam,de az elvárasaimat túlszárnyalta!A könyvhõz teljes mértékben hû,ami végképp tetszett!Nem egy tipikus történet,hiszen nem sûrûn készülnek cirkuszi témából alkotások!A színészek nagyon kitettek magukért,csakis pozitív dolgokat tudnék róluk írni!NEm akarok kis regényt írni,szóval röviden:semmiképp nem egyszer nézõs,dvd-n mindenképp megfogom venni,és ajánlom mindenkinek!
10/10
Anna018 2011 jún. 15. - 22:57:56 10/10 Előzmény donorade
(59/154)
Pirateclubon fennt van nagyon jó minõségben!
10/10
donorade 2011 jún. 13. - 11:32:21 10/10
(58/154)
Nem tudja valaki hogy hol tudnám megnézni a filmet?
Gabi'91 2011 jún. 09. - 22:23:43
(57/154)
Fogalmam sem volt, hogy mire számítsak a filmmel kapcsolatban. A minap néztem az MTV Movie Awards-ot, és ott is megemlítették, így gondoltam megnézem, hogy mi ez.
Annyira tetszett a történet, hogy biztosan megveszem a könyvet, amilyen gyorsan csak tudom.
Kicsit romantikus, kicsit amerikai, de mégiscsak volt benne valami, ami megfogott. Eleve gyengéim a század elejérõl, közepérõl szóló történetek, és ez is egy olyan világot mutatott be, ami bár kívülrõl csodálatosnak tûnik, belülrõl már korántsem olyan csillogó.
Reese-t nagyon szép nõnek tartom, de itt talán kicsit sokra sikerült a smink, no meg az a furcsa díszruha, amiben mindig megjelent a cirkuszban...
Christoph Waltz is ugyanolyan meggyõzõ volt, mint a Becstelen Brigantikban és ezek után kíváncsian várom a The Three Musketeers-t is.
És elérkeztünk a fórum - ahogy visszaolvasgattam - fõ témájához. Robert Pattinson.
Pont a minap mondtam a húgomnak, hogy hogy kiszúrt magával Rob, hogy elvállalta a Twilight-ot. Erre õ azt mondta: 'Szerinted, ha nincs a Twilight Rob megkapja a Water for Elephants fõszerepét? Vagy a Remember Me-ét?' Ha már korábban DiCaprio-t hoztátok fel, õ is a Titanic-kal kezdte. Õt siratták meg a lányok a film végén. És most hol van?
Csak akkor, a '90-es évek elején nem volt meg az embereknek az a nagyszerû és egyben szörnyû lehetõsége, mint ma: névtelenül szidni egy kezdõ színészt az interneten, akire rányomták az 'eyecandy' bélyeget. És igazából mindennek semmi értelme sincs, hiszen akirõl szó van, az úgysem olvassa, aki szereti az adott színészt/énekest felbosszantja, más gyûlölködõket meg csak arra bíztat, hogy részt vegyenek ilyen értelmetlen hadjáratokban.
Az pedig miért baj, ha azt mondják valakirõl, hogy jól néz ki, vagy 'cuki'? Korábban is voltak ilyenek: Brad Pitt, George Clooney…, a fenébe is, oldalakat lehetne megtölteni ilyen nevekkel. Az Brad Pitt filmje mégsem lesz leírva, csak azért mert a fõszereplõ jól néz ki, vagy legalábbis a társadalom azt mondja róla. Lehet, hogy pont rossz neveket hoztam fel, de – hogy teljesen õszinte legyek – nekem egy dolog számít egy film során: el kell hinnem, amirõl szól. Miközben nézem, azt kell gondoljam, hogy mindez a valóság. És számomra a Water for Elephants valósnak hatott. Rob is.
És még egy gondolat jutott eszembe: mint ahogy divat lett imádni a Twilightot, és a férfi fõszereplõit (ld. Taylor Lautner, Rob), úgy divat lett utálni is. Egyik oldalon el van könyvelve, hogy a színészek a legjobbak a világon, és imádnivalók és cukik és stb. A másik oldalon meg az, hogy a szereplõi csak szexik, és a színészi tehetség szikráját sem hordozzák magukban. Talán igaz. De talán nem. És szerencsére itt lenne a lehetõség, hogy megváltoztassuk a véleményünket, de nem. Az ember már csak ilyen. Elhatároztuk, hogy imádjuk/utáljuk és onnan nincs visszaút. Persze mindenkinek lehet saját véleménye – ez így természetes. Viszont egy véleményt intelligensen is meg lehet fogalmazni, és számomra az a minimum, hogy mielõtt véleményezek valamit, megnézem. Nem csak elolvasok egy nevet, és az alapján már le is vonok egy – esetlegesen hibás – következtetést egy filmrõl, amit még be sem mutattak.
Ja, és most már tényleg utolsó megjegyzés: 'Láttam a Twilightot. Rossz volt. Remember me? Ugyanolyan rossz volt. –Miért? Ott volt ez a salátafejû Robert!’ Ha ez a helyzet? Akkor nyilván nem fogom megnézni a harmadik filmjét, hiszen unszimpatikus a szereplõ. Ha mégis, akkor vagy mazochista vagyok, vagy csak szimplán hülye. No meg nem fogok olyan fórumokat olvasgatni, ahol 80% esély van rá, hogy bizony meg fogják dicsérni az illetõ színészt.
Na most hogy kikeseregtem magam, azért leírom: Robert szerintem teljesen hiteles a filmben, nem Edwardot, hanem Jacobot (hehe, a sors fintora :)) láttam, és igenis, ha okos és ilyen filmeket választ, lehet még valaki.
Remélem nem csapongtam túlságosan, mindenesetre a filmet érdemes megnézni, talán a díszlet miatt, de a történet nagyon magával ragadó.
10/10
Böku 2011 jún. 09. - 20:58:25 10/10
(56/154)
Nagyon nagyon tetszett.Nem gondoltam h ennyire jó film.Imádom Robot szerintem bebizonyította azoknak is akik nem kedvelik h nagyon jó szinész! 10/10 :) Érdemes megnézni.
Magnolia1 2011 jún. 01. - 21:11:38 Előzmény justlikeohio
(55/154)
Több mint 100%-osan értek egyet veled. Az Emlékezz rám-ban is nagyon jó volt, ahogy az Alkonyatban is (abban épp annyira volt szükség, amennyit nyújtott), bár a sok fikázó már magát a filmet is utálta (Emlékezz...). Azt gondolom, ha olyan magasságokba nem is fog felérni, mint Leo DiCaprio, de vhol uazt csinálják Robert Pattinsonnal is, mint anno Leoval. Leszépfiúzták, és egyszerûen nem voltak hajlandóak meglátni, mennyire zseniálisan jó színész. Robertnek még van hova fejlõdnie, és szerintem, ha ilyen szerepekkel találják meg, meg is kapja azt az "iskolát", amire szüksége lesz. Egyébként, ha jól rémlik, májusra volt eredetileg kiírva a Vizet az Elefántnak hazai premierje...