7/10
Bigpapa 2019 aug. 16. - 07:41:31 7/10
(23/383)
Tegnap láttuk.
Ha azt mondanám, hogy untam, akkor az igaz is, meg nem is. Vannak benne nagyon jó pillanatok, jó karakterek, jó párbeszédek, de rengeteg olyan elnyújtott jelenet is, ami miatt ez vontatott lett.

Pl a mozis rész, ahogy a csaj nézi magát, a végét tekintve semmi értelme nem volt ilyen hosszúra nyújtani. Engem a Bruce Lee-s rész nagyon zavart, mert egy bárki által leverhető senkit csinált a pasiból, akinek csak a szája jár.

Leonardo jól játszik, Pitt is hozza a formát, a kislány nagyon jó, a többiek meg, csak töltelékek körülöttük. Szeretem azt a korszakot, azokat a filmeket (nem mindegyiket), értem is miről szól, de ez túl lett hájpolva kicsit. A kutya zseniális benne, ahogy a film vége is.
7/10
Nelli Halasi 2019 aug. 15. - 23:59:25
(22/383)
Szép estét a kommenteket olvasóknak!
Ma sikerült beülnöm a mozira. Nos, szerintem jók a karakterek, a színészek, a párbeszédek, de igazi tartalma nincs. Inkább, ahogy előttem is fejtegette egy hozzászóló, valamifajta életérzést sugall, (+) kis mikrotörténetekkel. Az összkép valakinek összeáll, másoknak nem. Tényleg a vége a legszórakoztatóbb, persze idézőjelben.
Véleményem szerint Tarantino lazulni szeretett volna egyet a "haverokkal", meg egy kicsit nosztalgiázni. Ha már ez az időszak és helyszín, akkor Tate és Polanski, meg a mészárlások közelgő 50. évfordulója. Ők a "szomszédos díszletek", akiket szintén szerepeltetnek.
Számomra a kutya volt a legmenőbb. :)
Sok filmet nézek, és szoktam őket értékelni is. Ez nálam 7/10.
10/10
Szinger Éva 2019 aug. 15. - 23:25:17 10/10
(21/383)
Zseniális film!! (csak sokan nem értik ????????)
10/10
Szinger Éva 2019 aug. 15. - 23:19:57 10/10 Előzmény amaro mela
(20/383)
Szinkronossal , de a magyar is jó volt
8/10
drrencz 2019 aug. 15. - 23:19:22 8/10
(19/383)
A filmhez kell előismeret,és érdeklődési szint a korról,az akkor történt tragédiáról,mindezek tudta nélkul kár leszólni ,beülni,fikázni. Akinek nem tetszett menjen nyugodtan Marvel filmeket nézni....
1/10
ksdvcsv 2019 aug. 15. - 22:48:22 1/10
(18/383)
Gyerekek... ez egy akkora nulla film volt, hogy csak ezért regisztráltam ide hogy mást megkíméljek 2,5 óra kínlódástól! Nem találom a szavakat olyan szinten volt duplanulla ez a filmnek nevezett lófitty! A vége előtti 5-10 perc volt ami ért valamit. A többit hulla csendben nézte a moziban mindenki, kifelé meg anyáztak velem együtt a többiek is! Fel nem tudom fogni vállalhatták el a főszereplők, hogy ebben szerepeljenek és a nevüket adják hozzá???
7/10
Emerenzke 2019 aug. 15. - 21:09:48 7/10
(17/383)
.. ja és a párbeszédekben, jelenetekben néha azért még mindig ott van ez a Tarantino féle feszültség, hogy tényleg várod hogy mi a f..enét fognak most mondani/mi fog történni, és nem erőltetetten. Spoiler: főleg a verekedős jelenetnél, a flashbackkel Cliff (ex)nejére, meg mikor bemegy a farmon az öregemberhez a lakókocsiban.
7/10
Emerenzke 2019 aug. 15. - 21:03:14 7/10
(16/383)
Volt benne pár jó jelenet, ami miatt érdemes megnézni, és a fő sztori, a karrierválságot átélő színészé se rossz. Ilyen végül is nem csak egy színésszel történhet, hogy lefelé íven a karrierje és (... nem lövöm le a poént)
A színészi játék se rossz, bár ugye a színészek világába nem nehéz beleképzelni magát két rutinos színésznek. Leónak azért elmondhatták volna, hogy nem attól fog spontánnak tűnni, ha néha dadogva beszél. Brad Pitt kifejezetten laza és jól áll neki, vszínű magát játssza, de legalább nem játssza túl.
Tarantino egy enyhén kattant emberke, néha jópofa meglátásokkal, néha pedig elég nagy érzéketlenséggel és bizarr dolgokkal.
7/10
Emerenzke 2019 aug. 15. - 20:58:18 7/10
(15/383)
..
2/10
amaro mela 2019 aug. 15. - 20:17:48 2/10
(14/383)
Szinkronosan vagy feliratosan érdemes megnézni? Hajlanék a feliratosra, de majd megmondjátok a tutit. ☺️
5/10
vki69 2019 aug. 15. - 19:45:51 5/10
(13/383)
Nagyon hosszú volt! és valóban egy mese lett belőle. Az a legnagyobb értéke hogy sok ismert színész játszott benne. Értettem a rendező akaratát hogy szépen legyen mindenre idő és a karakterek megismerhetőek legyenek, ezért adok rá 5/10-et. De nem egy nagy kult alkotás...
offtopic
Vodor 2019 aug. 15. - 14:59:22
(12/383)
evalynn, ha meg egyszer leirod, hogy "muvi" en eret vagok!
witpen 2019 aug. 14. - 14:24:47 Előzmény csoli89
(11/383)
Pl. a visszatérő, de van több is. Nagyon jó színész a pasas.
5/10
black_eagle 2019 aug. 13. - 07:20:19 5/10
(10/383)
De az is lehet, hogy teljesen arra voltam rákattanva, mint az előző hozzászólásom első bekezdésébe írtam és nem azt kaptam, emiatt lett főleg csalódás... a fene tudja... Egy QT filmnél most először éreztem azt, hogy kockáska ülöm a seggem a sok és simán kivágható jelenetek miatt.
5/10
black_eagle 2019 aug. 13. - 07:07:29 5/10
(9/383)
Tarantino féle zseniális párbeszédeket vártam, amit majd szokás szerint meglöttyint véres erőszakkal. Hát ez nem volt olyan, de még a közelében sem. Nem azt mondom, hogy nem lehet megnézni, de nem ezt vártam, viszont az biztos, hogy büdös életbe nem nézem meg még egyszer. Emiatt 5-nél, inkább 5 alá... többet nálam nem ér, ráadásul túl hosszú lett és ment a filmezés a sok semmiről. Sok kocsikázás már az agyamra ment többek között. Lábak mutogatása is. Pitt és DiCaprio meg szerintem közel sem hozta azt, amit valójában tudnak. Vagy már nem tudják? Csalódtam QT e filmjében, méghozzá jó nagyot. Mint írtam egyszer meglehet nézni, de ha nem vagy teljesen éber, biztos, hogy bealszol rajta.
evalynn 2019 aug. 12. - 19:14:56
(8/383)
Meg fogja osztani a kozvelemenyt a film, az biztos. Tarantino mar regen megteheti, hogy azt rendez, amit akar es fittyet hany masok velemenyere. Szerintem itt sem erdekelte ot a kozonseg halando emberi resze, inkabb a film-isteneknek es onmaganak rendezett.
Mivel egy nagyon eros eleterzest akart atadni (feltetelezem, de ezt o tudhatja igazan), ez reszben sikerult, reszben nem, az en esetemben legalabbis. Nem art egy kis filmmuveszeti tortenetismeret, mielott beleugrik az ember, vagy legalabb a hippikorszak bizonyos fobb motivumainak felszines ismerete. Tarantino-, Di Caprio- es Pitt fanok imadni fogjak, a korszak szerelmesei is imadni fogjak, es a keso 50-es, kora 60as korosztaly is ismerosen fogja udvozolni.
nem akciodus a film, szoval aki veres tocsogos Tarantino pitére vagyik, az vegye elo a fagyasztobol a Kill Bill muvikat. Viszont szerencses esetben a soundtrack lesz akkora befuto, mint a Pulp Fiction eseteben, ami azota is minden 3. autoban (koztuk nalam is) gyakran adja azt a lazan kocsikazos cool eleterzest, ami a filmben tobbszor is felbukkan. Es amit valahogy megsem sikerult teljesen atadni...
Engem mindig is megzavartak a film a filmben - rendezes a rendezesben alkotasok. Itt ebbol boven kijut. Elfogultsagomban errol nem tudok jokat irni.
Elismeresem viszont a kutatoi es rendezoi munkaert, iszonyatos mennyisegu filmet / reklamot / konyvet / riportot / hireket / ujsagcikket / moziplakatot stb kellett elobanyaszni az archivumokbol, a kulonbozo szemelyes sztorik, akkori generacios filmesek meginterjuvolasarol nem is szolva.
Bar mas filmes oldalakon el vannak ajulva a muvitol es Brad Pitt alakitasatol, en azert nem estem hasra tole. A muvi jo, ott van a szeren, jo minosegben valoban elvezheto lesz, es adni fogja a 60as evek vegeit tukrozo almos, poros, lassan vanszorgo es haldoklo, atalakulo korszak erzeset. A ruhak nagyon jok es a helyszinek, a diszlet is lenyugozo. Pitt sosem volt a kedvencem, de elismerem, ha jol jatszik, es valoban qrva jol jatszik ebben a filmben. De nem becsulnem le Di Capriot sem, akinek - pont a film a filmben hatas miatt - 2 kulonbozo karaktert is meg kellett formalnia. nem neveznem kiegettnek Di Capriot es nem hiszek abban, hogy a tehetseg csak egy adott idoszkra szol... Vagy tehetseges valaki es mindig is az volt es lesz, vagy nem. Ha nem, akkor "csak" szerencseje volt a sikerrel. De 30 eves filmes palyafutast nem neveznek "csak" szerencsenek...
8. Ugy olvastam, Sharon Tate halalanak evfordulojara idozitettek a premiert, de vegul okosan melloztek ezt az izlestelenseget es inkabb elobb dobtak ki. Ennelfogva, - es a meszarlas tortenetet ismerve - lelkileg elegge felverteztem magamat az utolso felorara... Es bizony, itt megemeltem a kalapomat Tarantino elott...
9. Az viszont, hogy hanyszor kellett meztelen, koszos talpakat premierplanban az arcomba tolni, megint csak Tarantino - mar szemelyes - izleserol arulkodik. Csak az o hirnevevel teheti meg ezt egy rendezo buntetlenul. Legalabb mar tudjuk hogy labfetisiszta.
10. nalam egy eros 8,5 / 10 (es nagyon kivancsian varom majd a kommenteket)
10/10
Csizmácska29 2019 aug. 11. - 20:42:31 10/10 Előzmény csoli89
(7/383)
"Pontosan melyik filmje is volt, amiben LEGUTÓBB valami igazán emlékezeset alakított?"
Legutóbb abban amelyikben legutoljára szerepelt!
Konkrétan A visszatérő. Oscar valamint 629 313 ember szavazata alapján 8/10 az IMDb szerint, ezzel szemben van a te véleményed. A költő kérdés pedig így hangzik:
Vajon merre billen a mérleg?
10/10
Csizmácska29 2019 aug. 10. - 20:34:11 10/10
(6/383)
"Pontosan melyik filmje is volt, amiben LEGUTÓBB valami igazán emlékezeset alakított?"
Legutóbb abban amelyikben legutoljára szerepelt!
Konkrétan A visszatérő. Oscar valamint 629 313 ember szavazata alapján 8/10 az IMDb szerint, ezzel szemben van a te véleményed. A költő kérdés pedig így hangzik:
Vajon merre billen a mérleg?
1/10
Findzs 2019 aug. 04. - 23:00:06 1/10 Előzmény csoli89
(5/383)
Wall street farkasa
offtopic
csoli89 2019 aug. 04. - 22:19:32 Előzmény Sz. Péter
(4/383)
Igen. Kifelejtettem, hogy "legutóbb". Így hát a költői kérdés így hangzott volna:
"Pontosan melyik filmje is volt, amiben LEGUTÓBB valami igazán emlékezeset alakított?"
Mondjuk a mondat további részében utaltam erre :)