10/10
Gwen1 2019 aug. 25. - 01:26:47 10/10 Előzmény Hungariancorazon
(103/383)
OK, miért haragudnék? :) Sztem nem írtam olyat, hogy haragudnék....
Viszont nem kéne pálcát törni más felett, akinek nem jártál a cipőjében. Fogalmunk sincs, hogy megzuhanhatott és esetleg ez mit válthatott ki belőle.
Hungariancorazon 2019 aug. 25. - 01:22:08 Előzmény Gwen1
(102/383)
Ne haragudj,de én ismertem a polanski/manson storit,de ez a film nekem akkor sem volt jó. Jahaj, nagyon nem.
Ja egyébként polanskika hazamehetne,hogy szembenézzen a törvénnyel...
De persze nem adják ki. Ha te vagy én lennék már kiadtak volna.
Csakhát mi nem vagyunk milliomosok!
Hungariancorazon 2019 aug. 25. - 01:11:38
(101/383)
Kérem vissza azt a 3 órát,amit erre pazaroltam!
1/10000
3/10
alan 2019 aug. 24. - 22:53:00 3/10
(100/383)
Vállalhatatlan film, nem érdemes rá sem időt, sem pénzt pazarolni!! 10/3 de csak Pitt miatt
1/10
ewaf 2019 aug. 24. - 20:04:05 1/10
(99/383)
Szornyu film, kar volt minden perceert
8/10
Sweet-But-Psycho 2019 aug. 24. - 13:20:54 8/10 Előzmény GeltonReTarder
(98/383)
Korrekt vélemény. Muszáj tiszteletben tartanom. Még ha nem is értek egyet minden szavával, de karakteres gondolkodásra, illetve önmérsékletre vall. Te sosem fogod azért megkedvelni QT-t, mert valami tesz-vesz véleményvámpír vagy kultúrsznob rád próbálja erőltetni a kényszerképzeteit. De az kiviláglik, hogy van ízlésed, véleményed, és nívót képviselsz a fórumon, keep-it-up, dude ! ;-)
GeltonReTarder 2019 aug. 24. - 12:58:43
(97/383)
sem a puszta tudat (sokakkal ellentétben), hogy ez egy QT film (azaz alap, hogy minimum imádni kell, mivel QT mozi), sem a DiCaprio-Pitt páros (különösen DiCaprio) teljesítménye (ki kell emelnem Damian Lewis rövid, de átkozottul ütős McQueen alakítását is), sem az állítólagos zeitgeist (nekem brutálisan nem jött át a korszak, voltak frizurák, ruhák, kocsik, kiegészítők, de a kor-feeling, az nem), sem egyes remek pillanatok (melyekből - számomra - egyre kevesebb akad az utóbbi QT filmekben), sem a végen látható, túlpörgetett, szinte önmagát karikírozó, szokásosan Tarantinos erőszak nem fog rávenni arra, hogy még egyszer, teljes egészében, végignézzem ezt a filmet. ha nagyon le akarom egyszerűsíteni a dolgot, amiből túl sok volt, abból kevesebb kellett volna, amiből kevés volt, abból több. mivel először láttam - és valamilyen szinten érdekelt is a film-, így mondhatom azt, hogy az elejétől a végéig lekötött. QT - szerencséjére - szinte bármi el tud adni, ha a neve feltűnik, nem mondom, hogy ez nem volt mindig alaptalan, de az a teljesítmény, amivel megalapozta a saját kultuszát, már elég régen volt, és mintha egyre távolabb kerülne tőle.
10/10
Csizmácska29 2019 aug. 24. - 12:49:51 10/10 Előzmény Radírfej
(96/383)
Kedves Radírarc!
Te biztosan többet tudsz az akkori korról meg időszakról ami Hollywoodban volt 69-ben innen Magyarországról, mint aki ott nőtt fel. C-kategóriás bóvli alkotás nem kap 8.1 pontot az imdb-n egyébként.
bpeti72 2019 aug. 23. - 21:48:30 Előzmény Vidor
(95/383)
Ez egy mese film , nem a pc világról szól :D
8/10
eltunodom 2019 aug. 22. - 18:03:44 8/10
(94/383)
Szerintem jó film, egy percet sem unatkoztam közben, igaz, elvárások nélkül ültem be a moziba.
7/10
Greta21 2019 aug. 22. - 13:21:42 7/10 Előzmény Gwen1
(93/383)
Szia! Számomra megdöbbentő, hogy valaki nem tudja, mi történt akkor, ki az a Sharon Tate és Roman Polanski. Ha nem tudtál erről eddig, legalább Manson halála után lehetett volna, mert a csapból is ez folyt, a teste körül sok balhé volt. Mindenki meg akarta kaparintani. Ezen felül, most a film kapcsán minden lehető portálon megjelent újra és újra a sztori 100 féleképpen, a legapróbb részletekig. Kit hány óra hány perckor öltek meg sorban. Ettől sajna a film nem lesz jobb. Természetesen a végére azért írtam, hogy libabőr, és a legjobb rész, mert csodásan oldotta meg a rendező, nem csak a cselekményt, a lezárást, hanem a főhös drámájának csúcspontja egyszerűen csodás volt a poszterrel megoldva, és sorolhatnám a legapróbb képkockákat. A többit már leírtam...
3/10
xdm 2019 aug. 22. - 12:53:15 3/10
(92/383)
Jól hozza a hangulatot, de üres. Sajnos a mester folytatja a mélyrepülését. Nagy kár, hogy nem tudja hozni a régi szintet, mint a ponyvában, vagy a kutyaszorítóban, azokkal a feszültséggel teli jelenetekben. De még a jackie brown is rohadt jó volt. Hát azok a figurák akik abban vannak. Zseniális volt. A kill bill se volt nézhetetlen, de ott már érződött, hogy fogy az ihlet. Ami meg utána jött az sajna egész egyszerűen gyenge. Főleg az előbb említettekhez képest. Az ember azt várná, hogy ahogy telik az idő, úgy mélyül és komolyodik Tarantino, de nem.
Persze még mindig nagyon jó rendező, mert minden filmjében van egy-egy jelenet, ami kifogástalan, és odabaszós. Csak egy-egy jelenetért ne kelljen már végig ülni több mint két órát...

8/10
Sweet-But-Psycho 2019 aug. 22. - 12:34:10 8/10
(91/383)
Melyik Kuroszava, Tarkovszkij, Fellini, Kubrick, Lynch vagy Scorsese mozira gondolsz, professzor úr? Mert hogy ők is alkottak bőven közepesen jót vagy rosszat. Ahogy Tarantino filmjének is nyilván megvannak a hibái. De hidd el, QT nem olyan szimpla srác, mint ahogy azt alább vázoltad. Nem is merem feltételezni, hogy te viszont igen.
2/10
Radírfej 2019 aug. 22. - 10:42:49 2/10
(90/383)
Iszonyat gáz film, a hollywoodi giccs és az nosztalgikus akciógagyi gyermeteg keveréke. Semmi érdemit nem mond a korról a popkultúra legfelszínesebb emlegetésén túl, gondolom Tarantino ennyit értett meg az időszakból. A Manson-család-jelenséget meg sem próbálja feltárni, csak díszletnek használja, nem vizsgálja, hogyan vette rá a csóró lúzer zenész a híveit a gyilkolásra. A karakterek felszínesek, karikatúraszerűen macsók vagy szimplán érdektelenek. A dialógusok néhány olcsó poént leszámítva felejthetők. A véres crescendo felé vánszorgó dramaturgia pedig nevetségesen kiszámítható, ha az ember látott már Tarantino-filmet... Akinek ez a C-kategóriás bóvli nívós alkotás, az nyilván még soha nem látott Kuroszava, Tarkovszkij, Fellini, Kubrick, Lynch vagy Scorsese-mozit.
6/10
Ktesibios 2019 aug. 22. - 09:04:16 6/10
(89/383)
Felfoghatatlan a kritikusok lelkesedése. Mert ez sajnos egész egyszerűen nem elég jó film. Remekül bemutatja a kort, van atmoszférája, jól játszanak benne a színészek, de ettől még nem lesz jó film. A szétvágott, végső verzióban elveszik a történet. Nincs ritmus, és ami a legborzasztóbb, sehol nincsenek az utánozhatatlan tarantinoi dialógusok. Így aztán a film legfeljebb érdekes, és persze kötelező a Tarantino-rajongóknak, de nem jó.
3/10
Andriska07 2019 aug. 22. - 08:44:49 3/10 Előzmény Gwen1
(88/383)
Szerintem elég sokan olvastak már Mansonról itt is, de ettől a film még nem jó. Egy filmnek lehet valós alapja, lehetnek benne áthallások, főhajtások, tisztelgések más művek/korszakok előtt, de attól még önmagában is működnie kéne, csak itt épp most nem működik semennyire.
10/10
Gwen1 2019 aug. 22. - 01:27:24 10/10
(87/383)
Akiknek nem tetszett kíváncsi lennék, hogy ha ezeket átfutnák, mennyire változtatná meg a véleményüket. Ha ezek után látnák újra a filmet: (vannak ismerőseim, akik szintén látták, nem tetszett nekik, nem tudták igazán hova tenni a filmet, nem tudták, hogy igaz történet is van benne. Miután megbeszéltük a story-t, maguktól egyből beismerték, hogy akkor sajnos tudatlanul álltak neki, utána járással jobban értették volna.)
Sharon Tate story: https://hu.wikipedia.org/wiki/Sharon_Tate
Charles Manson story: https://hu.wikipedia.org/wiki/Charles_Manson
Tarantino tul.képpen erre (is) építette fel a filmet.
(Egyébként, ha jól emlékszem a két hippi csaj neve nem hangzik el, de tudtam, hogy az egyiket Kasabiannak hívták, a másik csajé hirtelen nem ugrott be. De a srác neve viszont elhangzott még jóval korábban: Tex... szinte a hideg rázott ki...)
3/10
Andriska07 2019 aug. 21. - 22:45:37 3/10
(86/383)
Ez a film a rendező nevével és a 3 főszereplővel lett eladva. Amúgy rém gyenge és unalmas. Végig kerestem a kapaszkodókat, vártam, talán történik valami, összefutnak a szálak, értelmet nyer valami, de 2 óra elteltével feladtam. Az utolsó 30 perc jó volt, de nem a vérontás miatt. Végre volt cselekmény és jól ábrázolt feszültség. Aki azt mondja, hogy ezt a filmet többször is újra fogja nézni, annak gratulálok. DiCaprio és Brad Pitt jó páros voltak viszont, még ha viszonylag kevés közös jelenetük is volt. A film csúcspontja még a Bruce Lee-s rész volt.
Sz. Péter 2019 aug. 21. - 21:07:26 Előzmény Vidor
(85/383)
Túl sokat vártál ettől a filmtől. :)

"pont a lényeget nem értette"?
Ezt mégis honnan veszed? Azért mert te azt szeretted volna, hogy az "ekkor zajló forradalmi társadalmi változások"-ról csináljon egy filmet?
Na ő meg mást szeretett volna és meg is csinálta.

"A rendezőnek mindebből csak annyi jön le...."
Szerintem neked nem jött le, hogy ő mit akart.

Bosszúfantázia?! Ki állt itt bosszút?
Egy "így is történhetett volna" sztorit talált ki. Ebben mondjuk valóban hajaz a Becstelen Brigantikra.
Aki ismeri a filmben lévő, nem fiktív színészek életét (vagy azoknak egy-két részletét) annak ez szerintem egyértelmű volt.
3/10
Ledina 2019 aug. 21. - 16:30:51 3/10
(84/383)
Halálosan unalmas, vontatott. Az utolsó félóra és 1-2 poén menti meg, illetve a 3 zseniális színész.3/10