2/10
Vidor 2019 aug. 21. - 11:45:04 2/10
(83/383)
Rendkívül felületes film. Ok, hogy Tarantinonak meghitt emlékei vannak a '60-as évekből, de pont a lényeget nem értette az ekkor zajló forradalmi társadalmi változásokból (gyengébbek kedvéért: a feketejogi mozgalomtól a feminizmus 2. hullámán és a diáktüntetéseken át a melegekig mindenki ekkor lépett fel az elnyomó társadalmi normák és intézmények ellen, és egy halom új zenei, művészeti irányzat is ekkor bontogatta a szárnyait: jazz rock, free jazz, prog rock, garázsrock, pszichedelikus rock, heavy metal, elektronikus zene, fluxus, transzavantgárd, koncept art stb.) A rendezőnek mindebből csak annyi jön le, hogy kiégett színészek vs. szektahippik vérfürdőt rendeznek egy illúziógyár szomszédságában. Nevetséges. A kor és a karakterek komplex ábrázolása helyett popkultúával nyakonöntött exploitation bosszúfantáziát kapunk, ami szórakoztató is lehetne, ha nem láttuk volna ugyanezt már wester, náci, kung-fu és rabszolgás verzióban korábban.
8/10
dicaprio 2019 aug. 21. - 01:52:59 8/10
(82/383)
Nem az a tipikus Tarantino mozi, de tetszett. A filmből bőven vághattak volna, hogy a 60-as évek hangulata jobban átjöhessen, de így is jó volt. A szereplők zseniálisan játszottak, a humor is bőven a helyén volt.
10/8.
jn 2019 aug. 20. - 22:08:02 Előzmény Sz. Péter
(81/383)
Igen, háttérinfók nélkül pont a film lényege nem jön át, biztos, hogy sokak így jártak, engem hálistennek egy ismerős még időben figyelmeztett :)
10/10
Gwen1 2019 aug. 20. - 21:22:24 10/10 Előzmény Sz. Péter
(80/383)
Igen!!! :) Ha képben van az ember, biztos, hogy érti és élvezi is ezt a filmet.
Sz. Péter 2019 aug. 20. - 21:00:22 Előzmény jn
(79/383)
Én semmilyen nagy hype-ot nem láttam a bemutató előtt, csak tudtam, hogy lesz új Tarantino film, ezért megnéztem. :)

Szerintem azért is lesz megosztó, mivel a rengeteg filmes utalás miatt, sokan nem fogják érteni a rendező és az egyes jelenetek célját. Bevallom én sem láttam minden alkotást ami szerepelt ebben a moziban.
Ami a film végét illeti, nem árt ha a néző pl tisztában van azzal, hogy ki az a Sharon Tate. ;)
jn 2019 aug. 20. - 20:19:46
(78/383)
Olyan 7/10. Iszonyú jól visszahozza a 60-as évek hangulatát, szuperek a színészek, a kis részletek, és nem is fészkelődtem a hosszú vetítési idő miatt, valami mindig történt, viszont a sztori alapban nem indokolna ilyen hosszúságot, gyakorlatilag nagy sztori nincs is, kicsit beteg is néhol. Nem csodálom, hogy megosztó film lett, ahogy itt a kommentekből is látszik. A hype nagyobb körülötte, de azért érdemes megnézni.
10/10
sawyerx 2019 aug. 20. - 19:52:48 10/10
(77/383)
5 nappal a megnézését követően még pár új dolgot előhozott belőlem ez a film, úgyhogy gondolatébresztő, azt biztos.
Tarantino soha nem tagadta, hogy bőven vett más filmekből ötleteket, tisztelgett előttük, stb. Na ez a film egy nagy tiszteletadás a régi filmművészetnek, és Tarantino ebbe adta bele eddig legjobban a lelkét.
Persze, ha az agyatlanok szemszögéből közelítjük meg a filmet, akiknek csak a Marvel létezik, akkor lehet csalódni, ehhez kell egy bizonyos agyi szint, hogy a felszín alá lássunk.
5 napja néztem, és még mindig a hatása alatt vagyok, konkrétan a záró kép és a reptér utáni zenés montázs megy a fejemben egyfolytában, azóta a csengőhangom is a refrén lett. (https://www.youtube.com/watch?v=fp3FnulQ8R4).
Nem egy "tipikus" Tarantino-film, de zseniális, és ugyan jobb lett volna, ha közben érzem, hogy tart valamerre, de így is emeltem a 7/10-et 8-ra.
4/10
bmv 2019 aug. 20. - 19:37:06 4/10 Előzmény VeressG
(76/383)
Veres G egyetértek! Szánalmas amit jelen esetben filmművészetnek képzelnek.
VeressG 2019 aug. 20. - 19:28:17 Előzmény Sweet-But-Psycho
(75/383)
Köszönöm a magasröptü hozzaszolast egy adekvat filmkritikustol, aki egyben jartas az emberi elmekortan melysegeiben is.... Szerencsere van meg valaki, akit nem csiptek össze a szunyogok...
frottirzokni 2019 aug. 20. - 19:05:33
(74/383)
Mindig csak egy dolog fontos: megérte a jegyet, vagy nem érte meg a jegyet? Ez a film nekünk megérte a jegyet, jól szórakoztunk rajta.
VeressG 2019 aug. 20. - 13:53:11
(73/383)
Tegnap lattam a filmet egy balatoni kertmoziban. Szerintem is hosszu es unalmas, csak a ket ferfi föszereplö (meg a kislany) jateka menti meg a teljes bukastol. Viszont ismet eldugott Tarantino egy mondatot egy mellekes jelenetben, amit a film mondanivalojanak tekinthetünk: a gyilkolni keszülö hippicsoport lanytagja azt mondja: nezzetek, itt laknak a legnagyobb luxusban azok, akik azokat a filmeket csinaltak, amiken mi felnöttünk es akik megtanitottak minket gyilkolni. Hat most öljük meg ezeket a disznokat... Es ezzel a megközelitessel nem is nagyon tudnek vitatkozni. Magam is lancfüresszel kezelnem a lancfüreszes filmek keszitöit, forgalmazoit es hasonszörü tarsaikat, akik "jobbnal jobb " ötletekkel "gazdagitjak" a kinzasok, gyilkolasi modok ötlettarat. Az esti hiradoban farizeus szemforgatassal hüledezünk azon, milyen szörnyü büncselekmeny törtent, miközben 10 perc mulva az elerhetö 100-200 csatorna jelentös reszen ugyanilyen valogatott horrorbol csemegezhet a nagyerdemü nezö....
9/10
paroczip 2019 aug. 20. - 00:37:13 9/10
(72/383)
Azzal együtt, hogy nem vagyok egy film fetisiszta , egyszerűen csak szeretem magam jól érezni filmnézés közben, kifejezetten tetszett ez a film. Úgy tudott lekötni közel 2,5 órán keresztül, hogy igazából semmi konkrét story nincsen, nem jutunk el A-ból B-be, csak történeteket látunk, de úgy, hogy mindegyik érdekes, izgalmas. A trailer alapján storyra nem számítottam, egyszerűen csak élvezhető mozi rövid, érdekes történetekkel. A végével pedig sok jóérzésű ember kívánságát teljesítették.
SonnyJim 2019 aug. 19. - 23:27:31
(71/383)
Zseniális színészi alakítások, zseniális rendezés, rohadt jó jelenet egymásra dobálva, csak éppen nem áll össze egy filmmé. Tökéletesen valósította meg a 60'-as évek világát, csak éppen ez a film túl hosszú volt ahhoz, hogy szimplán ez a hangulat vigye el a hátán az egészet.
Kapásból magával ragadó, ámde rémesen unalmassá váló film, tökéletes, ütős, Tarantino-s lezárással.
Pontszám: ?/10
10/10
Gwen1 2019 aug. 19. - 20:24:50 10/10 Előzmény UncleSam
(70/383)
Kedves UncleSam! Az első két mondat Neked szól: legközelebb használd a spoiler gombot, ha bármilyen utalást teszel a filmek végére! Még jó, hogy miután láttam a filmet, csak azután olvastam el a kommented, így megmaradt hál'istennek a meglepetés, pedig kikottyantottad a végét, lehet, hogy csak burkoltan, de ez pont elég!!!!!!
Nekem nagyon tetszett a film. Előtte olvastam itt a kommenteket, aztán hamar átjött, hogy akiknek nem tetszett miért nem tetszett nekik. (Nyilván az érzelmi világa nem mindenkinek ugyanaz, nem mindenki mozog "egysíkon") De azért mégsi kicsit "félve" indultam neki. Jegyvásárláskor kérdeztem a jegypénztáros srácot (valahogy kiderült, hogy már látta) hogy tetszett-e neki, mire olyan választ adott, mintha csak magamat hallanám :D (Neki nagyon tetszett és már nem egyszer megnézte, na és a vége! És elmosolyodott, Én meg: "igen, sajnos vágom a Manson sztorit, ezáltal a film végét is" Nem szólt semmit, csak mosolygott....a mozi után nyilván amikor vissza idéztem a srác arcát, már tudtam, hogy miért mosolygott úgy ;)
Szerintem nem volt unalmas egyáltalán. Ugye abban az időben nagy keletje volt a westernfilmeknek, Én nem igazán szeretem ezeket a típusú régi western filmeket -már csak nő létemre sem talán- de tudom, hogy amikor épp azon a csatornán maradt a tévé és elkezdődött egy ilyen típusú film, nem egyszer oda ültetett a képernyő elé. (Pl a Jó a Rossz és a Csúf Clint Eastwood-al baromi jó!) Tehát az embernek valamelyest emlékeznie kell/értenie kell ezeknek a típusú filmeknek az atmoszféráját és akkor nincs gond azzal, hogy sok forgatós jelenet van ebben a filmben Dicaprioval. Na meg akkoriban ezek a filmek "istenfilmek" voltak ugyebár.
A 60-as évek Amerikája....hát baromi jó lehetett! Nekem egyik kedvencem és ha ilyen típusú filmeket látok, az akkoriban játszott zenékkel és divattal, hát teljesen odáig vagyok, meg vissza :) Bárcsak éltem volna akkor és csakis ott, mert ott volt ez a filing!!!!!Jó zenék vannak a filmben, kicsit elrepít az akkori Amerikába, ez egyfajta életérzés. Amikor megszólalt a Dee Purple Hush c. száma, hát uhhh....rá is rakom a telómra most azt hiszem! :) (Egyébként Anyum is velünk volt a moziban, annyira jó volt, amikor énekelte az énekessel együtt ezt ;)
Tarantino nagyon ügyesen össze mixelte a filmet azt kell, hogy mondjam. Végig élveztem minden percét, de amikor először mutatták a hippiket már gombóc volt a torkomban....amikor a Spahn ranch-en játszódott a jelenet, fú, még a lélegzetem is visszafojtottam szinte. Amikor azt az elég jóképű hippit megszólították, hogy Tex....lefagytam kb. Mansont tényleg kivágta Tarantino, azt a jelenetet ami benne van az előzetesben, amikor a Brad Pittel össze néznek, de tulajdonképpen, ha bele gondolunk, lehet, hogy jól tette...nem kell reklámozni egy ilyen férget. Egy jelenetben van csak így, amikor érdeklődik a Polanski villában (ez nem Spoiler, mert ez eredetileg is így volt!) és akkor is nagyrészben hátulról, meg oldalról mutatják, az arcát kb csak kétszer mutatják.
Egyébként a hippikről nem volt rossz véleményem, meg úgy egyébként sem foglalkoztam velük, inkább pozitívan néztem rájuk, mint negatívan, de ebben a filmben látva őket... a tudat, hogy ők a Manson család részesei, hát eléggé bizarr az érzés!
És nagyon tetszett a befejezés. Tarantino nagyon nőtt a szememben. Egyébként is szeretem a filmjeit, ez semmivel sem kevesebb a többi alkotásaitól, sőt, annyival jobb, hogy ugye van igaz sztori szála amit bizonyos fokig bele sző a történetbe. Brad Pitt szerepe benne NB 1! Dicaprioé is. Mi nem is vettük észre azt a 3 órát sem!
1/10
Lezuziusz77 2019 aug. 19. - 18:11:43 1/10
(69/383)
Utolsó 10 percben történik valami. Előtte 150 perc tömény unalom. Borzasztó egy film... Többen ki is mentek a moziból...
8/10
offtopic
drrencz 2019 aug. 19. - 15:44:57 8/10 Előzmény GeltonReTarder
(68/383)
Sajnalom hogy lemaradtam a kommentekrol....
Ugyanis nem lathatom,tiltott alfredo,az elso kommentem utan .
Sweet-But-Psycho nak szerettem volna valaszolni,ott viszont a valasz gomb helyett a tiltasra nyomtam. Hogy tudnam visszacsinalni? Admin help
2/10
offtopic
Oooo 2019 aug. 19. - 13:01:59 2/10 Előzmény Sweet-But-Psycho
(67/383)

cellasto 2019 aug. 19. - 12:42:28
(66/383)
ha tarantino miatt nem is(az utobbi idokben melyrepulesben van a mester)
de pitt és dicaprio egy filmben?????
alap, hogy megnézős kategória
és a mellékszereplők listája sem tartalmaz kis neveket
10/10
Februus 2019 aug. 19. - 08:02:42 10/10
(65/383)
Nálam 10/10 nem kell ide töri meg ilyesmi \o/ a bruce lee cucc meg kam xD tarantino lee fan de mind1 :D
8/10
NN1532 2019 aug. 19. - 00:21:29 8/10
(64/383)
Elolvastam, amit mások írtak, tulajdonképpen rendben van, a magasra értékelt véleményekkel értek egyet. Aki alacsonyra értékeli, azt is értem, de szerintem ez ennél jobb. Most csak annyit még, hogy ennél jobb Bruce Lee megjelenítést még nem láttam. Még a szinkronban is törekedtek rá, hogy jó legyen. Tudom, hogy a lánya ezt utálta, de én nem, pedig rajongó vagyok. Nyilvánvaló, hogy lenyomna bárkit. Meg is tette életében. Hagyjuk a sértődést! Jó film ez!