osbehemot 2022 nov. 21. - 23:16:06
(343/383)
És akkor Sonny Chiba mitől más, mint Bruce Lee? Mert Tarantino rá viszont veri.
osbehemot 2022 nov. 21. - 20:40:01
(342/383)
"Bruce Lee neve egyébként nemrégiben még rendszeresen benne volt a napi hírekben, miután a színész lánya, Shannon Lee 2019 nyarán éles hangon kritizálta Quentin Tarantino Volt egyszer egy... Hollywood című filmjét. A produkció szerinte (ahogy azt anno mi is megírtuk itt a PORT.hun) „arrogáns s*ggfejként” ábrázolta az apját, Brad Pitt karaktere, a Cliff Booth nevű kaszkadőr pedig nem is Bruce Lee-vel verekedett (a filmben Mike Moh alakította őt), hanem egy Tarantino által kitalált, eltúlzott karikatúrával. A rendező később egy beszélgetős műsorban így kommentálta Shannon Lee addigi nyilatkozatait: Megértem, hogy a lányának problémája volt ezzel, hiszen a kib*szott apjáról van szó, vágom. De mindenki kiszívhatja a fa*omat!"

Nemcsak a filmjei gyökerek, de maga a rendező is.
6/10
Highlanders 2022 nov. 16. - 20:57:28 6/10
(341/383)
Sok hűhó semmiért. A díszletek kívül úgy rossz ahogy van.
2/10
Held93 2022 jún. 14. - 08:22:56 2/10
(340/383)
Hát ezt a filmet sajnos még di caprio sem tudta megmenteni!2 és fél órára elnyújtott unalmas összefüggéstelen történetmorzsák!Ennyi!
3/10
olahmiki1959 2022 jún. 13. - 19:36:47 3/10
(339/383)
A film borzasztó nagy csalódás volt.
Egy teljesen széteső, üresjáratokat is bőven tartalmazó, Tarantino tehetségét persze itt-ott nyomokban felmutató, zagyva, elvarratlan szálakkal teli katyvasz.
Hogy mást ne mondjak, mi a fenének kellett egyáltalán belekeverni a történetbe Sharon Tate tragédiáját?
Ráadásul így, ilyen semmitmondóan,..
Ez volt Hollywood??? - mármint Quentin Tarantino szerint?
EZ???
Na ne röhögtessél!
Ezzel a címmel - Volt egyszer egy Hollywood - egy évtizedeken átívelő, filmstúdiók felemelkedését és nagy filmes korszakait - musical, történelmi, western - bemutató, a legnagyobb filmsztárok tündöklését és némelyek bukását ábrázoló tablót szerettem volna látni, nem pedig két sosem volt figura képzeletbeli karrierjét, barátságát, nehézségeit.
Persze, azt is lehetett volna, csak MÁSIK CÍMMEL!
És akkor nincs semmi probléma, nem lehetne belekötni. (A történetbe, a dramaturgiába persze igen, csak nem lenne ilyen jelentősége a dolognak...:)
Brad Pitt és Leonardo DiCaprio végre együtt szerepelt egy filmben?
Hurrá, tapsikoljunk!
Remélem, a legközelebbi közös filmjük ennél jobb lesz...:)
3/10
olahmiki1959 2022 jún. 13. - 19:16:34 3/10 Előzmény Közbiztonság Szilárd
(338/383)
Jájj!
Nem tudom, honnan szedted össze ezt a sok csacskaságot Bruce Lee-ről - szándékosan nem írok durvább jelzőt -, de a hajam égnek állt, miközben olvastam a hsz.- edet. Haragszol rá valamiért?
Szerencsére az ezerszer áldott és ezerszer elátkozott interneten rengeteg archív dokumentum felvétel, sportközvetítés-részlet, bemutatók, és igen, szabályos küzdelmek pillanatai láthatóak Lee-ről. (Nem a játékfilmekről beszélek, hanem dokumentumokról...:)
Ezekből kiderül, hogy Lee olyan gyors volt a valóságban, hogy senki nem tudta volna nemhogy legyőzni, de valószínűleg megütni sem.
A 10 danos Maszutacu Oyama valóban hatalmas egyénisége volt a karaténak, csakhogy az ellenfelei nem bármilyen stílusból jöhettek, hanem csak a kyokushinkai stílusból, bár a napi 100 ellenféllel szemben talpon maradni, így is elképesztő teljesítmény volt.
Lee-re visszatérve, a kínai opera és a kínai balett - mint mozgásművészet - nagyon jó alapot adhatott mind neki, mind például Jackie Channak, csakhogy ezt az alapot ők tovább fejlesztették és gazdagították mindenféle más harcművészet elemeivel.
Menj fel a netre - nem kell elfogadnod, amit írok -, és nézegesd meg azt a csomó felvételt, ami Bruce Lee-vel foglalkozik. Nagyon tanulságos mindegyik.


szabzero 2022 jún. 10. - 15:33:53 Előzmény Közbiztonság Szilárd
(337/383)
A Viktoros hasonlatot kikérem magamnak ! De igen jót nevettem :)
Közbiztonság Szilárd 2022 jún. 08. - 23:48:27
(336/383)
Egyébként nem vagyok nagy Tarantino-rajongó, de egynek elmegy. Ismerve a valós történetet a végén (tévében láttam) azt vártam, hogy a reklámszünet után még folytatódik, és történik valami, aztán rájöttem, hogy az optimista verziót írta meg a valós események helyett.
Közbiztonság Szilárd 2022 jún. 08. - 23:46:07 Előzmény NN1532
(335/383)
Mármint kit nyomott le Bruce Lee életében?
Soha senkivel nem mert kiállni küzdeni. Egyetlen egyszer sem. Nyilván tudta, hogy nagy égés lenne a vége.
Mert nem kung fu volt, amit csinált, hanem kínai opera, aminek része a mozgásművészet. Ugyanazt csinálja Jackie Chan, Jet Li meg sokan mások. Vásznon jól mutat, életben agyonvernék.
Bruce Lee ráadásul akkora volt, mint egy függőleges tengelye mentén negyedelt Orbán Viktor: 170 centi és kb. 60 kg. És a súlycsoportokat nem véletlenül találták ki a küzdősportokban.

Aki tényleg kiállt, az a kiokusinkaj alapítója, Ojama Maszutacu volt, ő 3 napon át naponta 100 emberrel vállalt harcot, bárki bármilyen stílusból jöhetett. Ojama a végén is talpon maradt, a 300. ember után.
Ő valóban harcművész volt, nem mozivásznas hókuszpókuszoló hadonászómester.
Közbiztonság Szilárd 2022 jún. 08. - 23:15:44 Előzmény Billy Walsh
(334/383)
Bruce Lee örökségét nem bemocskolták, hanem végre a helyére tették.
A híres "harcművész" soha egyetlen mérkőzésre sem állt ki senki ellen. Ugyanis nem harcművész volt, hanem a kínai balett nevű mozgásművészet művelője, szép, esztétikus mozdulatok, de ha élőben összeakad valami tényleges kung-fussal vagy karatéssal, laposra verik.
Filmharcművész volt, mint David Carradine, csak neki legalább esztétikus, kidolgozott mozgása volt, Carradine-en meg csak röhögni lehet, annyira béna még a mozgása is.
2/10
MissAmerika 2022 jún. 07. - 16:11:42 2/10
(333/383)
Zavaros katyvasz két és fél órára elnyújtva, amin csak a woodstock hippy feeling segít minimálisan, minden más viszont sajnos menthetetlenül unalmas :(
1/10
adeept 2022 jún. 07. - 02:11:11 1/10
(332/383)
Szar. Fájdalmasan szar. Történetvezetés helyett csak retkes talpak. 5 világklasszis film után visszatért a Kutyaszorítóban minimál-sztorijához. Kár a filmszalagért.
DUNAWÖLD 2022 jún. 06. - 23:23:00
(331/383)
Polanski azóta is szabadlàbon.
5/10
KovacsReka94 2022 máj. 30. - 05:21:59 5/10
(330/383)
Szerintem annyira nem rossz film. Bemutat ket ferfit, akik egy sorozat megszunesenek kovetkezteben munkanelkul maradnak es kuzdenek hogy a szineszi palyan maradhassanak. Illetve bemutatjak Sharon Tate szinesznot. Akkor meg szinte a palyafutasa elejen jar, amikor lemeszaroljak ot es baratait. Ebben a filmben a befejezes mas, itt a hippik halnak meg es nem Tate es baratai. A 2.5 ora nekem kicsit hosszu, a felenel mar untam. Van jobb Tarantino film is.
10/10
perigeo 2022 máj. 06. - 16:09:35 10/10
(329/383)
Ultrazseniális!
8/10
The Cortez 2022 febr. 27. - 21:27:58 8/10
(328/383)
Egy újabb alternatív történelmi film Tarantinótól, ami ezúttal a szövevényes történet helyett, inkább a 69-es hollywoodi hangulatban merül el a korhű díszletek, ruhadizájnok és a retro betétdalok segítségével. A cselekmény egyébként lineárs, amelyet egy hosszú, részletes, valamint egy villanásnyi flashback szakít meg.
Az alkotásban nem sok minden történik, viszont a rendező remekül bemutatja a színészetet, a sztárságot + a hozzá tartozó zuhanórepülést, az akkori celebbulikat, a hippi szubkultúrát, ügyesen reflektál a MeToo-ra & Polanski szexbotrányára, illetve több erős jelenetet ad nekünk: ilyen például Cliff Booth kalandja a hippikkel (amiben kurva jól van felépítve a feszültség), a filmforgatás, a bruce lee-s rész (mely az egyik legszórakoztatóbb, simán végigröhöghető pillanat), továbbá a véres finálé. Mindezek mellett még egy nem várt, filmvégi csavarral is meglepi a nézőt.
Tarantino-mozihoz híven az összes híres színész, szokás szerint nagyszerűen alakít, a karakterek pedig ismét jól lettek megírva: elég csak a színészkislányra, Brad Pitt laza, DiCaprio vicces vagy Bruce Dern szintén humoros figurájára gondolni. A direktor valamennyi stíljegye megtalálható a produkcióban. Visszatért a coolság, a sok káromkodás, a lábfétis, a rengeteg utalás, na meg a faszályos soundtrack. Vérengzést visszafogottan egy pár perces képsorban, valamint kőkeményen a feszültségileg zseniálisan felépített, őrült, ultraerőszakos, ám az alatta hallható hangulatos tracknek köszönhetően, mégiscsak stílusos végjátékban kapunk, amely a rendező talán eddigi legbrutálisabb durvulása.
A fényképezés több helyen színvonalas, de a legesztétikusabb beállítások egyértelműen a magasból felvett jelenetek. Tarantino számtalan alkotón + alkotáson kívül, a saját múltja előtt is tiszteleg. Az elméletileg utsó előtti műve, jellegét tekintve a Jackie Brownhoz áll a legközelebb.
10/10
Tesó 2022 jan. 07. - 21:16:18 10/10
(327/383)
Hát ez nagyon jó!!!
DrumWednesday 2021 okt. 11. - 10:14:52
(326/383)
Zseniális!
Imádom!
4/10
kbalazs211 2021 okt. 10. - 21:05:06 4/10 Előzmény trikolor
(325/383)
Egyetértek, "az utolsó 15 perc nem feledteti el a két óra kínlódást". Időpazarlás sajnos.
8/10
Bidi Badu 2021 aug. 22. - 20:53:01 8/10
(324/383)
Sokszor láttam már a filmet.Nekem mindig is tetszett néha voltak unalmasabb részei de a sztorija nagyon jó.Di Capriot meg pittet eleve is szeretem.most is jól alakitoták a szerepüket.