8/10
Midnight67 2019 okt. 19. - 23:47:31 8/10
(31/31)
Amennyiben el tudunk vonatkoztatni a "kínai" szó által keltett szokásos gondolatoktól, mint egykori Józsefvárosi piac és hasonlók megszokott hangulatától ("occsó!", "pojjó!", stb.), az olajban tocsogó (amúgy finom) sült zöldségek ízétől, akkor kellemes meglepetés érhet. Ez egy igazán élvezhető, látványos, nagyszabású alkotás. Én sosem hallottam róla korábban, mégis félresöpörtem 4 vagy 5 bejelölt filmet a listáról és ennél maradtam (ami ritkaság, mert a bőség zavara általában azt eredményezi, hogy csak ide-oda kapcsolgatok és végül úgy térek aludni, hogy egy filmet sem láttam elejétől a végéig).
Ehhez hozzásegített egy elég elég reális értékelés a filmről, nélküle lehet, hogy bele sem kezdek:
https://efesasanisimasa.com/2011/05/01/voros_szikla_red_cliff_2009/
Aki szereti a Gladiátort , a Tróját és hasonló látványvilágú filmeket, az nem fog csalódni. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.
1/10
fourdogs 2015 okt. 25. - 00:11:43 1/10
(30/31)
Szent Kung-Fu-ce! Mi ez, csak nem egy kínai népi opera (melybõl volt alkalmam többet is látni a pekingi tv-ben a '70-es évek közepén) 21. századi reinkarnációja?
Nem csalás, nem ámítás: valódi hálivudi látványelemek kínai mûanyag változatban, méd in dzsunka. Van itt kérem minden, mint a sanghaji búcsúban: Han-kori Piedone és betmen, Liunel Messi, száz életû sündisznó-emberek, meteorológiai léghajók száraz és nedves adiabatikával.

Azért, ha valakit érdekel a kínai filmMÛVÉSZET vörösben, válassza inkább a lámpásokat (張藝謀).
8/10
mioka1 2013 máj. 08. - 13:29:08 8/10 Előzmény skip
(29/31)
akkor azért nem tudtam eldönteni, amikor belecsöppentem hirtelen, hogy japán, vagy kínai film:) persze, aztán már kitaláltam..
vondermonarchi 2013 máj. 07. - 00:28:56 Előzmény Findzs
(28/31)
Túl egyszerû vagy, még a követ is csak sajnálnám tõled :)))
1/10
E-gon 2013 máj. 06. - 23:27:28 1/10
(27/31)
Elég már a kínaiból!
10/10
zranora 2013 máj. 06. - 23:19:42 10/10 Előzmény Nima24
(26/31)
Teljesen egyetértek, az 5 órás változat alapján lehet érteni igazán, hogy ki, mit, miért csinált a filmben (a vágott verzió alapján néha teljesen érthetetlen egy-egy jelenet), és a vágatlan verzió alapján lehet egy picit megismerni a kínai gondolkodásmódot, erkölcsi és társadalmi jellegzetességeket.
10/10
offtopic
skip 2013 máj. 06. - 20:52:13 10/10
(25/31)
Ja és még elfelejtettem még hozzá tenni azt hogy az téged minõsíti hogy adtál volna 5 pontot a filmre de hogy le legyen rontva az átlaga adtál rá egy pontot. Gratulálok!
10/10
skip 2013 máj. 06. - 20:44:57 10/10 Előzmény Findzs
(24/31)
Mielõtt elkezdenél vagdalkozni talán utána kéne járni a dolgoknak.A film valós történelmi eseményeken alapul és a szereplõk többsége is valós történelmi személy.Mivel kínaiakról szól,szerencsés volt Woo mert nekik van világon a legtöbb írásos dokumentáció ráadásul legrégebbrõl is.Tehát nem volt nehéz hozzájutni a megfelelõ dokumentumokhoz.
Tehát igen felelõtlen állítás az ,hogy ez egy mese.Azt hozzá kell tennem ,hogy az átlagos Xu,Wu sorkatona sokkal kevésbé voltak kiképezve (ugye itt a számokkal ellensúlyozták a hiányosságukat,mivel többnyire földmûveseket toboroztak be tehát nem voltak hivatásosak)mint a csapat tisztek vagy a teszem aszt a tábornokok, (végül is ezek mondhatjuk hogy mesterek voltak a mai szóhasználattal élve)máskülönben nem tölthették volna be a tisztségüket.
Ajánlom a könyvtárakat ,hogy a történelmi szereplõk után olvass igen érdekes adatokhoz lehet jutni,és még talán e nagy jelentõségû csatáról is meg tudhatsz többet.

Hogy a filmrõl is beszéljek: nagyszerû film ,nagyszerû rendezéssel nagyszerû színészekkel,és nagyszerû zenével, különösen Takeshi Kaneshiro játéka mivel õ az egyetlen színész aki japán létére kínait játszott meglehetõsen jól alakítva a karakterét.(igaz nekem az egyik kedvenc színészem így lehet egy kicsit elfogult vagyok). Az lehetséges hogy nyugati szemmel egy kicsit nehezen emészthetõ a film (ezért is ment egy rövidített verzió a nyugati mozikba)de ez nem Woo hibája(keleti bölcsességek,filozófia stb...). Merem állítani John Woo legjobb filmje.Tehát aki szereti az ázsiai kultúrát(illetve a kínait) és történelmet annak csak ajánlani tudom ezt a nagyszerû filmet.
És még egy érdekesség Woo eleinte Chow Yun-fat (hisz tudjuk szinte valamennyi filmjében játszik) színészt akarta
Zhuge Liang szerepére de össze különböztek Woo-val és igy Kaneshiro kapta meg helyette a szerepet.
Nima24 2013 márc. 21. - 00:48:18 Előzmény csokisfiu
(23/31)
Szia!
Már elég rég volt, hogy láttam a két részt, de utána nézek!
8/10
kamisama 2012 nov. 17. - 14:04:22 8/10
(22/31)
Nagyon hosszúra nyújtott film, éppen ezért néha már unalmas. Sokszor percekig csak egy-egy szereplõ arcát és vonásait kell figyelni. Tele van gyönyörû felvételekkel, és látványos jelenetekkel, mégsem nézném meg még egyszer. A szuperhõs szindróma tényleg jellemzõ a kínai filmekre, kár volt belerakni.
7/10
Rahar 2012 okt. 22. - 10:30:56 7/10
(21/31)
Felemás gondolataim vannak a filmrõl. Egyrészt nagyon sok gyönyörû jelenetet tartalmaz, a képi világa alapvetõen igényes, csak néhány helyen látszik trükkök igénytelensége. A nagyobb léptékû stratégiai elemek megvalósítása briliáns. De a kínainak nem tudnak túllépni az egyéni szuperhõs karaktereiket. Legalább 10 lándzsás ember támad egyre, de az kivédi az összeset, én személy szerint annyira utálom ezt az irreális dolgot. elõttem egy fórumozó azt írta, hogy kínai mese, hát ilyen szempontból nézve teljes mértékben egyetértek vele.
offtopic
kimbin01 2012 okt. 05. - 16:19:47
(20/31)
A film m ellett a zenét méltatnám.Nagyon jól sikerült, a motívum felismerhetõ a
variációkban is.
http://www.youtube.com/watch?v=2Lyk8t3tN6U

http://www.youtube.com/watch?v=eWMYaiqmzVg
1/10
Findzs 2012 okt. 05. - 14:02:50 1/10
(19/31)
szerintem ez nem is film volt hanem mese, ázsiai filmekre jellemzõ egyébként ez a meseszerû én vagyok a terminátor egyedül legyõzöm a sereget típusú filmek

logikátlan jelenetek sokasága, jelentéktelen jeleneteket úgy állítottak be mintha monumentálisak lettek volna, és fordítva,

azért adok 1 pontot hogy húzzam lefele az átlagát egyébként 5 pont

jöhet a kõzápor nem érdekel
AvatáR Gil Maerth 2012 okt. 05. - 10:59:46
(18/31)
Szerintem is nagyon jó érzékkel sikerült megragadni a kínai kultúrát ( természet, hadi ravaszság/ fortély, teaszertartás...)
A méretek lenyûgözõek - monumentálisak 4 nem csoda hogy egy történész szerint az akkori Európát is el tudták volna foglalni - úgy an! blokk
Látszik John Woo keze munkája. De hát õ benne van a Három Régi nagyban :) -> John Woo, Ringo Lam, Tsui Hark.
:)

Nekem bejött. 10/8 :D
10/10
Mumika 2012 okt. 05. - 00:46:43 10/10 Előzmény WASKER
(17/31)
Tudod, hogy honnan lehetne letölteni? Megköszönném, ha megírnád. Mármint a kétrészes verziót. Azt is szívesen megnézném. Ha tudja valaki légszi tegye ide a fórumba.

Köszi
10/10
Mumika 2012 okt. 05. - 00:40:39 10/10
(16/31)
Szerintem nagyon jó film volt. Nekem tetszett. A szerelmi jelenetek nem voltak eltúlozva, viszont elhanyagolva sem. Kiérzõdött a kínai kultúra szépsége, a természet szeretete ami szerintem fontos. Nagyon jók voltak, monumentálisak a csata jelenetek. Egészen elképesztõ, mire képes a digitális technika. Nagyon jól bele olvadt a filmbe. Szinte azt gondolja az ember tényleg ilyenek voltak az akkori csaták. A színészeket is méltatnom kell. Szerintem csodálatos volt a szereplõk válogatása, és játéka. Nem az az üsd vágd nem apád nem anyád csihi-puhi film volt, izom agyú semmi színészi képességekkel nem rendelkezõ színészekkel. Szóval nem ZS kategória. Mint az az Azték Rex címû akármi a Film pluszon. Szóval összességében véleményem szerint kitûnõ film volt. Hát látszik, hogy John Woo munkája. Nekem 10-bõl 10.
diane 2012 okt. 04. - 15:33:22
(15/31)
Nagyszerû, monumentális film. Kár lenne kihagyni.
csokisfiu 2012 okt. 04. - 15:11:35 Előzmény Nima24
(14/31)
Hello!Honnan tudtad megszerezni a két részes változatot?Esetleg el tudnád küldeni nekem?
Nima24 2011 jún. 14. - 23:57:24 Előzmény robinhód
(13/31)
Szerintem érdemes megnézni a két részes verziót. (aztán ha nem tetszik, virtuálisan leverheted rajtam :P)
Én a két részest láttam elõször, a vágott verziót csak késõbb, mikor az HBO-n adták. Úgy gondolom kimaradtak belõle olyan részek, amik szerintem fontosak, a megértést elõsegítõk, vagy egyszerûen csak valami miatt nekem kedvesek voltak (bizonyos kiegészítõ, mellékes szálak). Nyilván nem egyszerû két filmet egybe sûríteni, sok dolgot ki kell hagyni, le kell egyszerûsíteni. Jó a vágott verzió is, de a két részes még jobb. Az elsõ rész talán helyenként kicsit vontatott, a második viszont nagyon pörgõs, nem hagyja lankadni a figyelmet.
Egy szó mint száz, én ajánlanám a két rész megnézését, fõleg, ha a vágott változat tetszett. :)
Amúgy meg ha már ide írtam, nekem nagyon tetszett a film, ez a színes történelmi tabló, a sok érdekes karakter, a látványvilág, a szép zene... Engem magával ragadott.
9/10
robinhód 2011 ápr. 16. - 17:16:07 9/10
(12/31)
Sziasztok! Ha jól értelmezem ez egy két részes film, amibõl össze lett vágva a szinkronos verzió? Van-e valami érdekes a maradék 150 percben amit kivágtak belõle? Úgy értem érdemes lenne megnézni feliratosan? Egyébként nekem nagyon tetszett, végig lekötött (talán a végét untam már egy kicsit, miután felgyújtották a hajókat). Nagyon jó film!